Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
menüden fabrika ayarlarına çevirdim kanal dosyası attım ama aynı , televizyonu fişten çekiyorum , takınca 1 dakika sinyal tamam ama sonra sinyal kesiyor , ama voltaj kesilmiyor tünerden .. Servis menüsünden fabrika ayarlarına yapılması gereken bir şey olabilir mi ? yada elemni voltajını kapatan bir pozisyon olabilir mi ?
öyle bir ihtimal düşüktür, menü 4725 yapıp disonic içine girip factory reset yapın, merkezi sistem mevcutsa disecq seçeneğinin doğruluğuna emin olun bunu söyleme sebebim bazen sizin haberiniz olmadan merkezi sistemi kurcalıyorlar disacq seçeneği değişebilir, mümkünse orada farklı bir uydu alıcısı dene ondada kesiyor mu gözlemle

F Çevrimdışı

fromhell6607

Yeni Üye
9 Nis 2019
24
49
şu anda ekran mı ters ? görüntü mü yok ? sinyal mi yok ?
Fikoloji üstadım sizin verdiğiniz yazılımı yüklediğimde anlattığım gibi SEG yazısı yer göründü açılış logosundan bahsediyorum sonrada ekran karardı.devamında MB95 için elimde bulunan kurtarma yazılımını tekrar yükledim.ve resimleri çektim belki sorun hakkında bilgi verir size diye.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fikoloji üstadım sizin verdiğiniz yazılımı yüklediğimde anlattığım gibi SEG yazısı yer göründü açılış logosundan bahsediyorum sonrada ekran karardı.devamında MB95 için elimde bulunan kurtarma yazılımını tekrar yükledim.ve resimleri çektim belki sorun hakkında bilgi verir size diye.
uydu ayarları ile oynanıldı mı ?
uydu kurulumu doğru yapıldı mı ?
çanak size mi ait ?
farklı uydu alıcısı denedinizmi orada ?

F Çevrimdışı

fromhell6607

Yeni Üye
9 Nis 2019
24
49
uydu ayarları ile oynanıldı mı ?
uydu kurulumu doğru yapıldı mı ?
çanak size mi ait ?
farklı uydu alıcısı denedinizmi orada ?
Üstadım
Uydu kendime ait kabloları kontrol ettim sıkıntı yok
Uydu ayarlarını yaptım tereddüt ettiğim için vestelin sitesinden psf indirip kontrol ederk yaptım
.uydu ayarlarıyla oynandımı derken ?
Başka bir uydu deneme imkanım olmadı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Üstadım
Uydu kendime ait kabloları kontrol ettim sıkıntı yok
Uydu ayarlarını yaptım tereddüt ettiğim için vestelin sitesinden psf indirip kontrol ederk yaptım
.uydu ayarlarıyla oynandımı derken ?
Başka bir uydu deneme imkanım olmadı
uydudan kastım uydu alıcısı denedinmi özür dilerim benim hatam :)
12380 v 27500 manuelden bunu aratabilirmisin sinyal görecek mi ?

F Çevrimdışı

fromhell6607

Yeni Üye
9 Nis 2019
24
49
uydudan kastım uydu alıcısı denedinmi özür dilerim benim hatam :)
12380 v 27500 manuelden bunu aratabilirmisin sinyal görecek mi ?
Bunu denemiştim yine denedim olumsuz sinyal görmedi
Uydu alıcısı ayarları ile oynandımı demişsin ya üstad hani kullanıcı bazında bizlerin bilmediği bir ayar segmesimi var babında sormuştum
Dün TV tıkır tıkır çalışıyor du ancak kanal geçişleri takılıyordu üzerinde V3.3.6 yazılımı vardı V3.3.6y yüklemek istedim Ado hocam bi cevabında son sürüm demiş.yüklenmedi MB95 yazılımı ile de ancak buraya döndürebildim şimdi sinyal sorunum var
Acaba yazılım atarken uydu alıcısının yazılımsal bi sorunu olmuş olabilir mi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bunu denemiştim yine denedim olumsuz sinyal görmedi
Uydu alıcısı ayarları ile oynandımı demişsin ya üstad hani kullanıcı bazında bizlerin bilmediği bir ayar segmesimi var babında sormuştum
Dün TV tıkır tıkır çalışıyor du ancak kanal geçişleri takılıyordu üzerinde V3.3.6 yazılımı vardı V3.3.6y yüklemek istedim Ado hocam bi cevabında son sürüm demiş.yüklenmedi MB95 yazılımı ile de ancak buraya döndürebildim şimdi sinyal sorunum var
Acaba yazılım atarken uydu alıcısının yazılımsal bi sorunu olmuş olabilir mi
yok o yazılım size uymuyor, seri numaranıza özgü başka bi yazılım bakayım o zaman,
mb9X lerde her zaman temkinliyiz :) ne olacağı belli olmuyor yazılımları bulup dönüş sağlayacağım, büyük ihtimalle yarına kalacak bilginiz olsun, çıkmak zorundayım çünkü

F Çevrimdışı

fromhell6607

Yeni Üye
9 Nis 2019
24
49
yok o yazılım size uymuyor, seri numaranıza özgü başka bi yazılım bakayım o zaman,
mb9X lerde her zaman temkinliyiz :) ne olacağı belli olmuyor yazılımları bulup dönüş sağlayacağım, büyük ihtimalle yarına kalacak bilginiz olsun, çıkmak zorundayım çünkü
İlgi ve alakana çok teşekkür ederim.

U Çevrimdışı

ulas_ 1

Aktif Üye
10 Nis 2019
60
48
öyle bir ihtimal düşüktür, menü 4725 yapıp disonic içine girip factory reset yapın, merkezi sistem mevcutsa disecq seçeneğinin doğruluğuna emin olun bunu söyleme sebebim bazen sizin haberiniz olmadan merkezi sistemi kurcalıyorlar disacq seçeneği değişebilir, mümkünse orada farklı bir uydu alıcısı dene ondada kesiyor mu gözlemle
hem Düz antenle hemde disecq olan antenle deniyorum sonuç aynı , elimde ekranı kırık MB82S Main board var , onu takınca sinyal sorunu düzeliyor ama bu defa ters gösterİyor ve LVD ayarı bozuk gibi negatif sorunu oluyor , Keisnlikle Board hatası ama çözemedim , bu kartı uydurma şansım olsa takıp göndereceğim ama Sunny gibi , Bekolar gibi servis menüsünden ekran tipini değiştiremiyorum ve tersi düz yapamıyoruz sanırım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hem Düz antenle hemde disecq olan antenle deniyorum sonuç aynı , elimde ekranı kırık MB82S Main board var , onu takınca sinyal sorunu düzeliyor ama bu defa ters gösterİyor ve LVD ayarı bozuk gibi negatif sorunu oluyor , Keisnlikle Board hatası ama çözemedim , bu kartı uydurma şansım olsa takıp göndereceğim ama Sunny gibi , Bekolar gibi servis menüsünden ekran tipini değiştiremiyorum ve tersi düz yapamıyoruz sanırım
orjinal kartı neydi ? mb90 mb95 ?

Geri
Üst Alt