Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,801
IMG_20231101_214112.jpg
yazılım izni istiyorum. Sorunum wifi ile bağlanamıyorum kablosuz erişim menüsü kayboluyor
cihazınızda son sürüm yüklü, tv ilk kurulum yapıp kontrol ettiniz mi.

M Çevrimdışı

mustafa2135

Yeni Üye
1 Kas 2023
2
32
TV' yi Menü>Kurulum>İlk Kurulum seçenekleri ile ilk kuruluma döndürün. İlk kurulum ekranında da aynı problemi yaşıyorsanız wifi kart ya da kablosunda donanım arızası vardır. Güncelleme yazılımı ile ilgili değildir.
Wifi kart ve kablosu değişti problem devam ediyor erişim bir gelip bir gidiyor menüden kayboluyor . İlk kurulumda işe yaramıyor maalesef

cihazınızda son sürüm yüklü, tv ilk kurulum yapıp kontrol ettiniz mi.
Evet denedim kart ve kablolarınıda değiştirdim. Sorunum hala devam ediyor . Kablosuz erişim seçeneği bir gelip bir gidiyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Wifi kart ve kablosu değişti problem devam ediyor erişim bir gelip bir gidiyor menüden kayboluyor . İlk kurulumda işe yaramıyor maalesef

Evet denedim kart ve kablolarınıda değiştirdim. Sorunum hala devam ediyor . Kablosuz erişim seçeneği bir gelip bir gidiyor
Anakart konnektöründe dahi problem olabilir. Takılan kartı yetkili servisten temin etmediğinizi varsayıyorum. Sağlamlığını kontrol etme şansınız oldu mu?

M Çevrimdışı

mstfklc

Yeni Üye
2 Ağu 2022
5
31
Güncelleme yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.
Merhaba öncelikle teşekkürler bu yazılımı indirip yükledim fakat aynı sorun devam ediyor youtubeda arama yapmıyor videolar açılmıyor

Güncelleme yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

imageb4857634a1987315.jpg

Bu şekilde kalıyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba öncelikle teşekkürler bu yazılımı indirip yükledim fakat aynı sorun devam ediyor youtubeda arama yapmıyor videolar açılmıyor

imageb4857634a1987315.jpg

Bu şekilde kalıyor
Cihazınızın en güncel yazılımını paylaştım. Menü>Kurulum>İlk Kurulum seçeneği ile TV kurulumunu sıfırlayın. TV QUI menülü smart sistemine sahip olduğu için uygulamaları webservice üzerinden sunucudan kullanırsınız. O yüzden ilk kurulum işlemi yaptıktan sonra düzelme olmazsa sunucu kaynaklı bir problem var demektir. Zaman içinde servisi tekrar deneyerek kontrol etmelisiniz.

Diğer internetle çalışan uygulamalarda deneme yaptınız mı? İnternet bağlantısı düzgün çalışıyor mu?

L Çevrimdışı

luis67

Yeni Üye
19 Eki 2023
6
39
Merhaba, Panasonic TX-43HX580E var, değiştirilmiş SPI EDID.VGA ve EDID.EDID yükledim ve önyükleme döngüsü ekranına takıldım, bana tam kurtarma yazılımı gönderebilir misiniz?

P_20231029_175029_11d9b9e7ea49dff6b.png
P_20231101_13124872f2722e3b4d7458.png

Orijinal dosyalar edid.vga ve edid.edid https://file.io/rJqFSg2J9Qia teşekkürler.

M Çevrimdışı

mstfklc

Yeni Üye
2 Ağu 2022
5
31
Cihazınızın en güncel yazılımını paylaştım. Menü>Kurulum>İlk Kurulum seçeneği ile TV kurulumunu sıfırlayın. TV QUI menülü smart sistemine sahip olduğu için uygulamaları webservice üzerinden sunucudan kullanırsınız. O yüzden ilk kurulum işlemi yaptıktan sonra düzelme olmazsa sunucu kaynaklı bir problem var demektir. Zaman içinde servisi tekrar deneyerek kontrol etmelisiniz.

Diğer internetle çalışan uygulamalarda deneme yaptınız mı? İnternet bağlantısı düzgün çalışıyor mu?
evet diğer cihazlarda sorunsuz giriyor, telefonumun internetini paylaştığımda da televizyon youtube a sorunsuz giriyor fakat modem ile bağlandığımda girmiyor ama diğer cihazlar modem ile youtube a giriyor sadece televizyon modem ile girmiyor v0.43 olan yazılımda sorunsuz giriyordu modemden de

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

luis67

Yeni Üye
19 Eki 2023
6
39
Merhaba, Panasonic TX-43HX580E var, değiştirilmiş SPI EDID.VGA ve EDID.EDID yükledim ve önyükleme döngüsü ekranına takıldım, bana tam kurtarma yazılımı gönderebilir misiniz?

P_20231029_175029_11d9b9e7ea49dff6b.png
P_20231101_13124872f2722e3b4d7458.png

Orijinal dosyalar edid.vga ve edid.edid https://file.io/rJqFSg2J9Qia teşekkürler.

Tekrar yükledim teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
evet diğer cihazlarda sorunsuz giriyor, telefonumun internetini paylaştığımda da televizyon youtube a sorunsuz giriyor fakat modem ile bağlandığımda girmiyor ama diğer cihazlar modem ile youtube a giriyor sadece televizyon modem ile girmiyor v0.43 olan yazılımda sorunsuz giriyordu modemden de
O zaman sizinde gördüğünüz gibi modeminizin ayarları ya da ISS ayarlarınızla ilgili (Güvenli internet, aile internet filtre gibi) düzeltilmesi gereken birşey var.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mstfklc

Yeni Üye
2 Ağu 2022
5
31

O zaman sizinde gördüğünüz gibi modeminizin ayarları ya da ISS ayarlarınızla ilgili (Güvenli internet, aile internet filtre gibi) düzeltilnesi gereken birşey var.
ama V.0.43.6.0 yazılımı yüklüyken aynı modemden sorunsuz bir şekilde giriyordu, yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun olacağım saçma bir sorun çünkü

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

slowfood slowfood

Güncel yazılım var mıdır?

Güncelleme yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ama V.0.43.6.0 yazılımı yüklüyken aynı modemden sorunsuz bir şekilde giriyordu, yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun olacağım saçma bir sorun çünkü
Yazılımdan kaynaklanacak bir problemde bir bağlantıyla açılıp diğeriyle açılmaması problemi yaşanmaz. Hizmete bağlanırken modemle aldığınız bağlantıda servise erişmenizi engelleyen birşey var.

Geri
Üst Alt