Vestel Klima Deneyimleri

E Çevrimdışı

ercans42 

Aktif Üye
25 Eki 2017
79
58
clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar Değerli Kardeşim;

Konuyla farklı ilgilenmek gerekir.

Bakınız aynı bina,aynı cephe, aynı klima, aynı koşullarda set edilmiş olsa da  farklı katlar ve farklı ev dizaynı dahi bu işlerde büyük etkendir.

Ben böyle özel durumlarda (Hassas tüketici) yorum yapmayı çok doğru bulmuyorum zira bu sefer ürün savunuyormuşuz gibi algılanıyor.

Yine de kesin biryorum yapmam isteniyorsa öncelikle kaliteli bir ortam derecesi (Nem göstergesi) alınmalı. Arkasından 2 adet proplu klima derecesi alınmalı. klima derecelerinden birtanesinin propu pencereden dışarı sallanmalı,Diğeri cross fanın önüne takılmalı,ortam derecesi ise klimanın üfleme açısı dışında bir noktaya konumlandırılmalı.

Klima çalışmadan önceki dış ortam sıcaklığı
Klima çalışmadan önceki iç ortam sıcaklığı
Klima çalıştıktan 30 dk sonraki iç ortam sıcaklığı
Klima çalıştıktan 2 saat sonraki iç ortam sıcaklığı
Klima 30 derece set ve minimum fan ile üfleme ısı değeri (komuttan 5 dakika sonra)
Klima 30 derece set ve turbo fan ile üfleme ısı değeri (komuttan 5 dakika sonra)

Gibi değerleri görelim ona göre yorum yapalım

Klima 25 dereceye setlenmis şekilde bu arada . Gerisi resimlerde.

kardeşim değerler çok iyi..test ettiğiniz oda m2 si nedir, birde 18 lik mi makina

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
İyi akşamlar Vestel Nature Plus Buzz Inverter 18 A++ Klima ile Vestel Nature Plus Inverter 18 A++ Klima arasinde ne fark vardir. Birde Vestel Plazma Inverter 9 A+++ WIFI Klima nasıldır?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
shrapci' Alıntı:
İyi akşamlar Vestel Nature Plus Buzz Inverter 18 A++ Klima ile Vestel Nature Plus Inverter 18 A++ Klima arasinde ne fark vardir. Birde Vestel Plazma Inverter 9 A+++ WIFI Klima nasıldır?

Uzman olan @ado hocamdir o size teknik cevap verir. Ama buzz ile nature plus arasında ki fark bildiğim kadarı ile buzz +54 derece sıcaklığa kadar soğutuyor. Nature plus ta + 43 yada +46 dereceye kadar soğutuyor. Bildiğim fark bu hocam. Bende ikisi arasında kalmıştım daha uygun diye nuture plusi aldım başka fark göremedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:

Donanımsal, Kalite, teknoloji anlamında birbirlerinden zerre kadar farkı yoktur.
Ancakkodlama teknikleri ve mühendislikleri değişir.

Her iki üründe de GMCC DA150 kompresör mevcuttur ki eskiden TOSHIBA DA108 kodlu ürün kullanılan 18 lik bir klimada artık DA150 kullanılması dahi yeni üretimlerdeki farkı oldukça ortaya koymaktadır. Bu da bize daha düük ses ve daha yüksek performans olarak geri dönüş sağlamaktadır.

Özellikler içerisinde @clearidas kardeşimizin belirttiği üzere spesifik farklılıklar mevcuttur.  :ok:

E Çevrimdışı

ercans42 

Aktif Üye
25 Eki 2017
79
58
clearidas' Alıntı:
@ercans42 oda 30 32 Mt2 klima 18 lik natura plus .
çok şanlısın kardeş.24 m2 salon böyle değerleri göremedik.merkez servisi geldi hala 48-50 derece tam güç akışına normal diyor.yahu ısıtmıyor işte kabul edin değil mi.neyse hayırlısı ne ise o olsun.iyi günler

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
ercans42' Alıntı:
clearidas' Alıntı:
@ercans42 oda 30 32 Mt2 klima 18 lik natura plus .
çok şanlısın kardeş.24 m2 salon böyle değerleri göremedik.merkez servisi geldi hala 48-50 derece tam güç akışına normal diyor.yahu ısıtmıyor işte kabul edin değil mi.neyse hayırlısı ne ise o olsun.iyi günler

Hocam sizde zaman bulursanız test Edip değerleri paylaşın bakalım karşılaştırma yapalım.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
2. Ay faturam geldi bu ay daha soğuktu günde 8 10 saat olan kullanım süresi 12 14 saatlere yakın oldu. Elektriğe %8.8 zam geldi ve bu ay fırın ve mikro dalga kullanımı fazlaydı bizde gecen ay 140 TL gelen fatura bu ay 190 TL geldi yinede gayet makul.

NZW9OO.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ara sıra böyle değerler atayım diyorum. Klimayı bugün biraz geç açtım saat 15.00 gibi 22 dereceye setledim evden çıktım 19:00 da eve geldim ve oda sıcaklığı fotoğrafını o zaman çektim.
Dış ortam ısısı : 5.8 derece
Ev oda sıcaklığı: 23.4
Klima üfleme ısısı : 33.4

Dış ortam ısısı

9mE96k.jpg

Oda sıcaklığı

LbE2p0.jpg

Klima üfleme ısısı :

5D24mD.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bugun kısa süreliğine böyle bir yazı geldi klima kapattı kendini. Sanırım buz çözme yapıyor bu şekilde olunca.

rOR5aa.jpg

H Çevrimdışı

halidetekini

Yeni Üye
25 Ocak 2018
37
Herkese iyi akşamlar.bende nature plus 12 A+. Vestel klima alarak aranıza katıldım.bazı sorularım olucak cevap veren olursa tabiki.klima ilk defa kullanıyorum .klima kuruldu 24 metrekare salonum yeterli dediler 12 btu takıldı.şuan klima 27 derecede çalışıyor fan hızı 2 de klima ağız çıkış sıcaklığı 43.6 derece iyimidir.birde bu dış ünite alt frekansa geçtiğini nasıl anlayabilirim sürekli aynı devirde çalışıyor gibi geldi ses.hep aynı servise sorduğumda klima kapanmaz dış ünite devir düşürür oda sinek vızıltısı gibi çalışır altnfrekansta dediler.sesses hep aynı.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Oncelikle aramıza hoşgeldiniz ve hayırlı olsun. Şuan havalar soğuk olduğu için onu çok anliyacaginizi düşünmüyorum. Üfleme sesi aynı olsa da verdiği ısı düşüyor bu şekilde tasarruf sağlanıyor yine diye biliyorum. Verdiğiniz rakamlar iyi gibi duruyor . En uç nokta daki ısıda gayet iyi . Bu işte uzman yorumu yapmıyorum uzman @ado hocam. Ben 3 aylık klima kullanicisiyim ona göre karşılaştırıyorum :) .

H Çevrimdışı

halidetekini

Yeni Üye
25 Ocak 2018
37
Hoşbulduk .evet iyi araştırdığım kadar acemice .klima 2 gündür çalışıyor 27 derecye sabitledim.bazen derece klima ağız çıkış sıcaklığı 42.9 dereceye düşüyor.tavsiye üzerine aldım vesteli tam acemiyim klima konusunda .merak ettim digital dercede aldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt