Vestel Klima Deneyimleri

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ben şuan 30 M2 odada 24 e sabitledim oda sıcaklığı 26.7 ama oturduğum yer öyle hemen klimanın önü diyebiliriz. Daha uc noktalar yaklaşık 3 derece daha soğuk oluyor. Çalıştıkça üfleme 30 lu derecerelere düşüyor benim ama 24 de filan çalıştırırken 27 için 43 normal olabilir. Tabi teknik bir bilgiye sahip değilim o konuda.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Dış ünite nerdeyse saat başı buz çözme yapıyor. Baktım üstü buz turuyor. Ne kadar doğru yaptım bilmiyorum ama üstüne ılık su döktüm buzu söktüm sildim üstünü sonra bir hırka gibi bişe koydum üstüne onun üstüne de naylon tarzı bişe koydum üstüne bir bez hırka tarzı bişe daha koydum  ::iih:
Buz çözme ye geçtiğinde fark edecek derecede enerji tüketimi olur mu ?
Bu kadar fazla buz çözme moduna girmesi normal mi ? 
Koyduğum şeyler sorun teşkil eder mi ? 
:hmmm:

H Çevrimdışı

halidetekini

Yeni Üye
25 Ocak 2018
37
Üstadlar iyi akşamlar 25 dereceye sabitlenen klima minimum ve maksimum kaç derece üfler.en düşük devirde kaç üfler.oda sıcaklığı 24

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Vestel Klima Deneyimleri

halidetekini' Alıntı:
Üstadlar iyi akşamlar 25 dereceye sabitlenen klima minimum ve maksimum kaç derece üfler.en düşük devirde kaç üfler.oda sıcaklığı 24

Bunun sabit bir cevabı yoktur. İç ortam-dış ortam sıcaklığı-klimanızın kaç btu olduğu, min/max btu değerleri, frekans aralığı vs vs hepsi ve daha fazlası etkendir. ayrıca siz 25 dereceye setlediğinizde oda sıcaklığı 15 iken başka-20 iken başka-25 iken başka üfler.

H Çevrimdışı

halidetekini

Yeni Üye
25 Ocak 2018
37
Üstad bu klimayı tavsiye üzerine aldım pişman oldum 25 metrekare oda ısıtmıyor.servis yeterli 12 lik dedi sufi48 abımın tavsıyesı uzerıne aldım onunonun evde 24 metrekare onda saune gibi yapıyor bana 12 lik ufakmı geldi acaba.allahtan sufi48 araziye çıktı çenemden kurtuldu.vestel ssevdasını banada bulaştırmaya uğraştı nedir. :flag:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

halidetekini' Alıntı:
Üstad bu klimayı tavsiye üzerine aldım pişman oldum 25 metrekare oda ısıtmıyor.servis yeterli 12 lik dedi sufi48 abımın tavsıyesı uzerıne aldım onunonun evde 24 metrekare onda saune gibi yapıyor bana 12 lik ufakmı geldi acaba.allahtan sufi48 araziye çıktı çenemden kurtuldu.vestel ssevdasını banada bulaştırmaya uğraştı nedir. :flag:

Sadece m2 etki olmuyor odadaki isi ne kadar korunuyor dis cephe alt ust evin cephesi vs. Bircok sey etkili . Benim odam 30 m2 18 lik klima ile hamam gibi oluyor oda.

H Çevrimdışı

halidetekini

Yeni Üye
25 Ocak 2018
37
Üstad ev korunaklı dış cephe izalasyon ododa ısısı 23 derece klima 27 derecede hiç durmadan çalışıyor dışarda hava 14 derece .alt kat boş

H Çevrimdışı

halidetekini

Yeni Üye
25 Ocak 2018
37
Klima ağzı üfleme ısısı 44 derece.yaklaşık olarak saat öğlen 2 den beri aynı ısıda 44 derecede üflüyor.ilk 1 saat 52 derece üfledi

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Hocam ben kendi degerlerimi yazim siz karsilastirmayi yapin. Klimayi eve geldigimde 3-4 saat once actim . Klima 25 derecede calisiyor. Suan ki ufleme isisi 36.1 derece oda isisi 24.5 derece.

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
Herkeze iyi akşamlar kısa bir ayrılıktan sonra 3 günlüğüne geri geldimgeldim gelmişken biraz forumda gezineyim dedim.öncelikle @Ado hocama teşekkür edeyim klima değişimi yapıldı sorunsuz çalışmış ben yokken.sorun çıkarmamış benim için en güzeli normalde elektrik faturam 110/120 arası geliyordu.klima 1 aydır tam fatura kesim itibarıyla net bir ay hiç kapatmadan 24 saat full çalışmış.gelen fatura 172.tl.  Klima 25 derecede ayarlı.

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189

halidetekini' Alıntı:

yerli iyidir kardeş.sağlık olsun çeneye alışığız biz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

sufi4848' Alıntı:
Herkeze iyi akşamlar kısa bir ayrılıktan sonra 3 günlüğüne geri geldimgeldim gelmişken biraz forumda gezineyim dedim.öncelikle @Ado hocama teşekkür edeyim klima değişimi yapıldı sorunsuz çalışmış ben yokken.sorun çıkarmamış benim için en güzeli normalde elektrik faturam 110/120 arası geliyordu.klima 1 aydır tam fatura kesim itibarıyla net bir ay hiç kapatmadan 24 saat full çalışmış.gelen fatura 172.tl.  Klima 25 derecede ayarlı.

Ben teşekkür ederim sayın hocam, her şeye rağmen yerli desteğine devam :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bilmem kaçıncı aydır kullandığım Vestel klimami bu ay denemek amaçlı fatura geldiği gün itibariyle açtım ve diğer fatura gelene kadar kapatmadım . Tam bir ay boyunca 21 derece de çalıştırdim. ( Bazı akşamlar 24 25 dereceye çıkardım yatarken 21 e düşürdüm)
Ve fatura bugün geldi. 30 gün boyunca hiç kapatilmamis Vestel klima nin elektrik tüketimi. ( Klima yokken 100-110 TL fatura geliyordu)
geçen ay aç kapa şeklinde kullandığımda 200 tl fatura geldi.
buda yeni gelen fatura. aşağıda . 171 TL

62b79a51-d19a-41ff-b36f-17d625c39154-jpg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bilmem kaçıncı aydır kullandığım Vestel klimami bu ay denemek amaçlı fatura geldiği gün itibariyle açtım ve diğer fatura gelene kadar kapatmadım . Tam bir ay boyunca 21 derece de çalıştırdim. ( Bazı akşamlar 24 25 dereceye çıkardım yatarken 21 e düşürdüm)
Ve fatura bugün geldi. 30 gün boyunca hiç kapatilmamis Vestel klima nin elektrik tüketimi. ( Klima yokken 100-110 TL fatura geliyordu)
geçen ay aç kapa şeklinde kullandığımda 200 tl fatura geldi.
buda yeni gelen fatura. aşağıda . 171 TL

Helal, her ne kadar bu sene kış tam kış olmasa da, yine de demek ki bizim mühendislerimiz de gayet güzel kodlama yapabiliyorlarmış bunu gördük. Tebrik ederim VESTEL mühendislerini.

Yeter ki yapsınlar yahu, yapsınlar da biz de gurur duyalım ARÇELİK ile VESTEL ile :)

Sevindim senin adına Egemen kardeşim.

Ben HOTPOİNT 9.000BTU ile ortalama 200TL ödemeye devam :) :) :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt