Vestel Klima Deneyimleri

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Öncelikle merhabalar herkese. odam yaklaşık 28-30 m2 bir oda. 18 BTU luk vestel nature plus A++ klima aldım.
Öncelikle fiyat ile başliyim. Vestelin sitesinde ve bayilerde 3450 tl filan olan bu klimayı ben internetten 2370 tlye aldım.
Kargo kurulum ürün herşeyi sorunsuz bir şekilde geldi ve bugün kuruldu. şuan itibari ile herşeyiyle memnunum. Çok yeni çalıştırdık daha performans hakkında çok bişe diyemiyeceğim ama 2 saatlik şu dilimde fena değil diyebilirim.

Ma87a2.jpg

5GEJDl.jpg

PO2L8O.jpg

Qp86Pk.jpg

kumandası da gayet güzel . sıcakta sarı turuncu gibi bir renk. soğukta mavi bir renk oluyor. çoklu düğme olan yerleri açılıp kapanıyor.

YO8YV6.jpg

24 saat hiç kapatmadan sabit bir ısıda çalıştır demişti ado hocam. o şekilde yapacağım bakalım şuan çok erken yarın klima hakkındaki fikirlerim ne olacak.
bu arada tek bir sorun çıktı oda benden kaynaklı. klimadan devam eden elektirik kablosunu ben aldım ve yanlış almışım. 3,25 alacağıma 3,15 almışım . elektirikçi mesafe kısa olduğu için sorun olmaz dedi 4 metre bir mesafe var. inşallah olmaz diyelim bizde.

o6qLGX.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Cvp: Vestel Klima Deneyimleri

şöyle ilk eleştirimi yapayim. sanırım bütün klimalarla alakalı bir eleştiri olabilir bu. arada üflerken bana serin bir hava geliyor hemen kalkıp bakıyorum klimadan sıcak çıkıyor . sanırım sıcak hava üfleyince ortadaki soğuk havayı bana doğru mu ittiriyor tam anlıyamadım o noktayı. bende en yukarı ayarladım ağzını üstümüze üflemiyor sorun da o şekilde çözüldü :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Kendi konum Bare biraz babamın tarlası gibi kullanım burayı  :boxin:
Şimdi bu klima çalışıyor sonra duruyor sonra ben derece yükseltiyorum fan hızını yükseltiyorum ama çalışmıyor yine duruyor kendi canı ne zaman istiyor o zaman başlıyor çalışmaya

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Selamlar;

Öncelikle Her zaman olduğu gibi HAYIRLI OLSUN diyelim.

Umarım yıllar boyu servis yüzü görmeden kullanırsınız.

Ben kurulumu yapan kardeşlerimize teşekkür ederim ki

1- Punch kullanışlar
2- V otomatını taıkmışlar
3- Temiz çalışmışlar (Servis himzet örtüsü göremedim)
4- Konumlandırmayı güzel yapmışlar

Bunun yanısıra gelen arkadaşlşarın neden hepsi kurum kıyafetli değiller onu anlayamadım, halbuki VESTEL bu konuda oldukça tutucudur, kurum içi kuralların başında gelir. Ürün bazında değil (Şimdilik) aldığınız hizmet bazında eleştirilerim

1- Kurum kıyafetleri yok
2- Alçı yapmadan gitmişler (lütfen arayıp yaptırınız)
3- Drenaj hortumunu çakmamışlar ve uç noktası yukarı bükülmüş.

Bu güne kadar gördüğümüz binlerce rezil montaj ile kıyaslarsak bu yazdıklarım eleştiriden dahi sayılmaz lakin yine de dile getirmek gerekir.

Üfleme konusunda 1-2 detay vereyim.

Geçiş dönemi veya ara dönem dedğimiz şu ısı dengesizliği zamanlarında klimalar (marka bağımsız) iç ortam/dış ortam dengesi bozuk olduğundan dolayı olmaması gerektiği şekilde dururlar veya en alt frekansa çok çabuk geçerler.

Hele ki sizin gibi klianın daha yeni takıldığı evlerde kütle ısısı henüz dengelenmemişken bu rahatsızlığı yaşamanız normaldir.

Yarın daha az hissedecek, devam eden günlerde tezim doğru çıkarsa hissetmeyeceksiniz bunu zira cumartesiden sonra havalar soğumaya başlayacak (meteoroloji verileri)

Tüm bunlar dışında ben montajı gayet başarılı buldum, sonrasını zaman ve en önemlisi sizin kullanıcı deneyimleriniz belirleyecek

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Genel olarak bende memnunum tabiki detayını bilmediğim için . Örtü sermediler ama yere dökülenleri hemen topladılar evet alçı yapmadılar evin içinde de delikler var aşağıda atıyorum fotosunu bir iki montaj fotosu daha var onları da atayım. Yarın arayıp alçı işini soyliyecegim. Bir tarafı Regal bir tarafı Vestel stcikerli arabayla geldiler evet üstlerinde dediğiniz gibi bir kıyafet yoktu birinde vardı sanırım.
Sıcaklık olarak şuan ev halkı gayet memnun 25 e sabitledim gece ekonomik moda alırım 24 derecede
Sabahı bulur.

7yd8P5.jpg

JONEq5.jpg

qJp2bZ.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Genel olarak bende memnunum tabiki detayını bilmediğim için . Örtü sermediler ama yere dökülenleri hemen topladılar evet alçı yapmadılar evin içinde de delikler var aşağıda atıyorum fotosunu bir iki montaj fotosu daha var onları da atayım. Yarın arayıp alçı işini soyliyecegim. Bir tarafı Regal bir tarafı Vestel stcikerli arabayla geldiler evet üstlerinde dediğiniz gibi bir kıyafet yoktu birinde vardı sanırım.
Sıcaklık olarak şuan ev halkı gayet memnun 25 e sabitledim gece ekonomik moda alırım 24 derecede
Sabahı bulur.

7yd8P5.jpg

JONEq5.jpg

qJp2bZ.jpg

Evet sadece merdivendeki arkadaşta kıyafet var :)

VESTEL yetkili servis arabaları ortak konsepte sahiptir ve evet dediğiniz gibi bir taraf aana marka VESTEL, diğer taraf ikinci ana marka REGAL dir. :ok:

Yazdıklarımız canınızı sıkmasın gayet güzel olmöuş, alçı işi e çözüldümü işlem tamamdır, Allah bu şekilde emek verenlerden razı olsun.

Hatta gelen servisi öğrenirsek kuruma bir teşekkür yazısı da yazarız.. :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Bende gayet memnun kaldım aslında bir iki ufak şey sorun değil dediğiniz gibi işin esas kısımlarını gayet iyi yaptılar . Gelen servis çağdaş elektironik sanırım burda büyük bir servis . Hatta baya sohbet ettik forumdan bile söz ettim gösterdim forumu. Vestelden vestelin mühendislerinden diğer markalardan birçok şeyden konuştuk.

4GQ8yp.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

İlk eksi puanımi yazayım. Geceden 24 ayarladım uyku moduna aldim sabah uyandığımda klima komple kapanmıştı sebebini anliyamadim. Acaba uyku modunda belli bir süre sonra kendini komple kapatıyor mu.
Suanlik isitmasindan gayet memnunum oda iyi ve gayet çabuk ısınıyor turbo moda gerek bile kalmıyor  ama ağzından üfledigi  hava çokta sicak değil orasını anliyamadim tam.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
İlk eksi puanımi yazayım. Geceden 24 ayarladım uyku moduna aldim sabah uyandığımda klima komple kapanmıştı sebebini anliyamadim. Acaba uyku modunda belli bir süre sonra kendini komple kapatıyor mu.
Suanlik isitmasindan gayet memnunum oda iyi ve gayet çabuk ısınıyor turbo moda gerek bile kalmıyor  ama ağzından üfledigi  hava çokta sicak değil orasını anliyamadim tam.

Azizim uyku modunda sistem şu şekilde çalışır;

siz uyku moduna geçtikten 1 saat sonra setlenen değeri 1 derece yukarı taşır. 1 saat daha sonra 1 derece daha yukarı taşır ve toplamda 6 saat sonunda klimayı kapatır. Bu nedenle aslında bunun bilimsel yaklaşım nedeniyle (insan bedenindeki anatomik yapı gereği uyurken vucut ısısı değişir, sistem de bilim adamlarının tavsiyesi doğrultusunda mühendisler tarafından bu değişkenler göz önünde bulundurularakkodlanır) olmasına bağlı olarak hatalı çalışma olmadığını hatırlatmak isterim.

Eğer klkimanın kapanmasından rahatsız olursanız o zaman süper sessiz modunda 21 dereceye setleyerek de kullanabilirsiniz klimanızı.  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:

siz uyku moduna geçtikten 1 saat sonra setlenen değeri 1 derece yukarı taşır. 1 saat daha sonra 1 derece daha yukarı taşır ve toplamda 6 saat sonunda klimayı kapatır. Bu nedenle aslında bunun bilimsel yaklaşım nedeniyle (insan bedenindeki anatomik yapı gereği uyurken vucut ısısı değişir, sistem de bilim adamlarının tavsiyesi doğrultusunda mühendisler tarafından bu değişkenler göz önünde bulundurularakkodlanır) olmasına bağlı olarak hatalı çalışma olmadığını hatırlatmak isterim.

Eğer klkimanın kapanmasından rahatsız olursanız o zaman süper sessiz modunda 21 dereceye setleyerek de kullanabilirsiniz klimanızı.  :ok:

Aslinda rahatsız olma değil 24 saat çalıştırmam gerektiği için çalıştırdim daha az üfler mantığı ile uyku moduna aldim keşke dediğiniz gibi yapsaydım neyse uyku modunun çalışma prensibini öğrenmiş oldum normal günlerde gece yatarken ztn çalıştırmayı düşünmüyorum sanırım uyku modunu son kullanisim oldu  :boxin:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Aslinda rahatsız olma değil 24 saat çalıştırmam gerektiği için çalıştırdim daha az üfler mantığı ile uyku moduna aldim keşke dediğiniz gibi yapsaydım neyse uyku modunun çalışma prensibini öğrenmiş oldum normal günlerde gece yatarken ztn çalıştırmayı düşünmüyorum sanırım uyku modunu son kullanisim oldu  :boxin:

Ne yalan söyleyeyim uyku modu, energy saver vs gibi modları kullanmıyorum şahsi olarak. Ben sistemlerin benim adıma karar vermesini sevmiyorum açıkçası.  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Evet bende sanırım daha kullanmam.17:00 gibi klimayi actim 23.50 gibi klimayı kapattım ortalama 25 derece de kullandım şuan saat 3:00 hala oda sıcak kullandığımız anda da ısısı gayet iyi inşallah böyle devam eder bakalım ay sonu fatura nasıl gelecek suanlik birisi sorsa öneririm ama fatura da önemli :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Evet bende sanırım daha kullanmam.17:00 gibi klimayi actim 23.50 gibi klimayı kapattım ortalama 25 derece de kullandım şuan saat 3:00 hala oda sıcak kullandığımız anda da ısısı gayet iyi inşallah böyle devam eder bakalım ay sonu fatura nasıl gelecek suanlik birisi sorsa öneririm ama fatura da önemli :)

Azizim varmı sıkıntılı bir durum?  Seni online görünce sorayım dedim  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:

Azizim varmı sıkıntılı bir durum?  Seni online görünce sorayım dedim  :ok:

şuanlık bir sorunumuz yok herşey güzel. 26 ya alınca baya sıcak oluyor 25 de normal 24 de ayakllarım üşüyor 1 2 derecenin bu kadar fazla fark edebileceğini bilmiyordum . genelde 25 26 da kullanıyoruz bilmiyorum ideal midir ama sobaya alıştık sanırım onunda etkisi var. ama ısıtması çok iyi 26 derecedeyken biri odaya girince oov burası ne kadar sıcak tepkisi direk geliyor. ve turbo moda almaya gerek kalmadan odayı çok çabuk ısıtıyor daha dışardaki ünitenin sesinide duyamadık camı açıp bakınca ancak sesi çıkıyor o konuda da çok memnunuz. klimada gayet sessiz çalışıyor .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt