VESTEL FLORA KULÜP (Flora Club)

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Şöyle izah edeyim müsaadenizle;

Malum geçiş dönemindeyiz, Klima Soğutmada çalışmıyor üşütüyor, ısıtmada çalıştırlması için erken malum. Sağlıklı bir veri çekilemiyor. Hva koşulları nedeniyle klimayı şu an soğutmada biz çalıştırsak dahi o üst frekanslara çıkmayacak ve havada baskı olmadığı, evlerde kütle ısısı olmadığı için hemen iklimlendirme yapacak ve 10 dakika sonra enerji verimliliğine geçerek sanki çok tasarruflu klimaymış gibi bir hava yaratacak bize.

Benim size şu an sunacağım veri kesinlikle yanıltıcı ve oportünist bir yaklaşımmış gibi olur zira sanki VESTEL FLORA BAKIN NE AZ YAKIYOR reklamı yapmaya çalışıyor gibi oluruz.

Bildiğiniz üzere böyle bir gayemiz yok zira biz ne marka temsilcisi ne de reklamcı değiliz. Bizim için en temel unsur GERÇEK koşullardaki GERÇEK sonuçlardır ki onu da bu mevsimde alamayız.

O nedenle merak ettiğinizi biliyor olmakla birlikte müsaade ederseniz kısa bir süre sonra verelim sonuçları size olur mu? :ok
tabiki de ustadım ne demek sabırsızlıkla bekliyorum :) ona göre yatak odama almayı planlıyorum ve tüketim verileri hiçbir yerde yok vestelin kendi sitesinde bilr yok bu sebepten ilk olacağı için bence herkes merakını giderecek diye tahmin ediyorum. sabırsızlıkla bekliyorum ustadım. Kolay gelsin

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu formu adem beyden dolayı çok takdir ettim zaman zaman onunla bazı konularda anlasamadik ürünlerle alakalı ama sonra birbirimiz i anladik ve arkadaş bagimiz guclendi yeni aldığım klimada bir takım sorunlar vardı ve konuyu buraya taşıdım fikoloji arkadaşla konuyu tartıştık bazı konularda ters düştük ve beni formun o konusunda yani klima tavsiyesi isimli mesajlar bolumunden engellemis yazı yazamiyorum yorum yapamıyorum bu cocukluktur cahilliktir fikoloji yi burdan kınıyorum mesajlar ortada bir hakaret ve küfür içerikli bir mesaj yoktur ben yaşadığım olumsuzlukları paylaştım fikoloji yaptığın ayıp bizi bu forma bağlayan sevgili abimiz adem beydir onun tecrübeleri ile bu forma alıştık

D Çevrimdışı

dodurga888

Yeni Üye
16 Kas 2017
17
yi günler kasımın 16 sında vestel flora 12 000 btu klima alıp evime taktırdım.formlardaki yazılara istinaden gelen servisten vakumla istedim gerek olmadığını klimanın fabrikada vakumlalandıgın söyleyip klimayı kurup gittiler .Bunun üzerine vestel müşteri hizmetlerini aradım klima kurulumunda servisin vakumlama yapmadığını söyledim.Bana gelen servisin söylediği gibi klimanın fabrikada vakumlandığını söyledi.Şimdi kafam karıştı bu konuda yardımcı olurmusunuz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Geçmiş olsun iş işten geçmiş hocam .Her yerde yazıyor keşke önce kurulumdan önce direktifte bulunup şart koşsaydınız.

Şimdi şöyle oldu borular içindeki nem ve hava kompresör içine ve içindeki gaza karıştı.Teoriye göre performans düşüklüğü , kompresör arızalarına sebep olabilir.

Ancak adem hocam bile dedi kendi klimasına vakum yapmamış kaç senedir bir şeyin olduğu yok.

Tavsiyem takınlı biriyseniz ve ben para verdim karşılığını olması gerektiği gibi isterim , uğraşırım sinir olurum ama istediğimi yaptırırım derseniz dış ünite değişiminde ısrarcı olun.

Amann uğraşıp sinir olamam derseniz boşverin inanın birşey olmayacak ama servis kağıdına vakum yapılmamıştır şeklinde ibare yazdırarak en azından garanti süresinde kendinizi korumaya alırsınız.

Şuana kadar vestelin yeniden sıfır dış ünite verdiğini duymadım desem yeridir ancak bir iki arkadaş yoğun ısrar ve şikayette değiştirtmişti.

Çok ısrar etseniz bile servis gelecek gazı toplayacak vakum yapacak ve gidecek.Ancak kompresöre ve içindeki gaza bir kere hava ve nem karıştımı iş işten geçmiş oluyor..

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Flora klimalarin wifi degisimi gerekiyormuş. Mesaj geldi cjhaziniz wifi li kullanmaya devam etmeniz icin bu mesaja cevap yazin dediler. Wifili kullanmak istemesek neden wifi li alalim cihazi. Neyse servis geldi degistirdi kartı. Sonrasinda gizlilik sozlesmesj onaylatti evin akli programi. Okuyunca yok yok ici de herseye izin vermisiz. Neden bu kart degisimine gerek duydular ki insanin aklina hersey geliyor. Garantiyi 4 yil daha uzatmak icin 366tl istiyorlar yaptirmaya gerek varmi. Klimadan cok memnun degilim dis motor asuri sesli vibrasyon sesi evin diyer ucundan duyuluyor allahtan altta komsu yok. Disarisi 5 derece alti ısıtmıyor desem yeridir. Soguk isitmada ise ic uniteden birses geliyor sanki hava deliklerini kapatirsin sonra acarsin bir vakum ugultu sesi gibi. Fan sesi sanki alcalip yukseliyor gibi ama fani komple durdurdum yine ses geliyir gaz akis sesjne benzer bu cok can sikici asil onemli olan bu ses bunun sebebi ne olabilir. Belli bir sureden sonra yaoiyor. Servis gelse birsey yok der gider. Ses kaydjnda da anlamak zor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz ilk aldigim gunden beri wifi sorunu vardi. Evin akli programina ekleyemiyirduk. En sonunda fabrika servisi geldi modem kaynakli dedi. Oysa evde 10tane den fazla wili cihaz var sorun cikmiuirdu. Modem degistirdik ekledik programa buseferde Er19 hatasi vermeye basladi, buseferde internet servis saglayiciyi beyenmedi komsuya bagladim yalmadi. Er19 hatasi vere vere display ledlerinin rengi soldu. Onu da degistirecekler. Toplasan 1 hafta calismadi klima. Yeni keenetic modem aldim onda da yapti er 19 hatasinj ama 2 aydir vermiyor. Yani garanti suresince 3 modem eskitti

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Flora klimalarin wifi degisimi gerekiyormuş. Mesaj geldi cjhaziniz wifi li kullanmaya devam etmeniz icin bu mesaja cevap yazin dediler. Wifili kullanmak istemesek neden wifi li alalim cihazi. Neyse servis geldi degistirdi kartı. Sonrasinda gizlilik sozlesmesj onaylatti evin akli programi. Okuyunca yok yok ici de herseye izin vermisiz. Neden bu kart degisimine gerek duydular ki insanin aklina hersey geliyor. Garantiyi 4 yil daha uzatmak icin 366tl istiyorlar yaptirmaya gerek varmi. Klimadan cok memnun degilim dis motor asuri sesli vibrasyon sesi evin diyer ucundan duyuluyor allahtan altta komsu yok. Disarisi 5 derece alti ısıtmıyor desem yeridir. Soguk isitmada ise ic uniteden birses geliyor sanki hava deliklerini kapatirsin sonra acarsin bir vakum ugultu sesi gibi. Fan sesi sanki alcalip yukseliyor gibi ama fani komple durdurdum yine ses geliyir gaz akis sesjne benzer bu cok can sikici asil onemli olan bu ses bunun sebebi ne olabilir. Belli bir sureden sonra yaoiyor. Servis gelse birsey yok der gider. Ses kaydjnda da anlamak zor

Cihaz ilk aldigim gunden beri wifi sorunu vardi. Evin akli programina ekleyemiyirduk. En sonunda fabrika servisi geldi modem kaynakli dedi. Oysa evde 10tane den fazla wili cihaz var sorun cikmiuirdu. Modem degistirdik ekledik programa buseferde Er19 hatasi vermeye basladi, buseferde internet servis saglayiciyi beyenmedi komsuya bagladim yalmadi. Er19 hatasi vere vere display ledlerinin rengi soldu. Onu da degistirecekler. Toplasan 1 hafta calismadi klima. Yeni keenetic modem aldim onda da yapti er 19 hatasinj ama 2 aydir vermiyor. Yani garanti suresince 3 modem eskitti
Evin aklı uygulaması sürekli güncelleniyor bazı klimalardaki eski wifi kartlarının yazılımları da eski olduğu için modeme veya uygulamaya bağlanma sorunu yaşıyor bu nedenle servisler güncel yazılımlı wifi kartı takıyor. Benim klimamda da ER19 sorunu olmuştu iç ünite kartı değiştirildi.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
T Teknoline, Öncelikle geçmiş olsun
klimanız Flora Doğa serisi mi.

T Teknoline, Öncelikle geçmiş olsun
klimanız Flora Doğa serisi mi.
Normal flora serisi sanirim doga serisi diye almadim

Evin aklı uygulaması sürekli güncelleniyor bazı klimalardaki eski wifi kartlarının yazılımları da eski olduğu için modeme veya uygulamaya bağlanma sorunu yaşıyor bu nedenle servisler güncel yazılımlı wifi kartı takıyor. Benim klimamda da ER19 sorunu olmuştu iç ünite kartı değiştirildi.
Hocam bunun icin zamaninda anakartta degisti wifide degisti degisen hicbirsey olmadi er 19 hatasi yuzunden display isigi zayifladi devamli hata vermekten .karanlikta gorunur sadece. Ama o gaz akis sesinne benzezer sesi anlam vermedim , ellettirmekte istemiyorum daha temelli bozarlar diye ama sesi kaydedecegim garantisi bitmeden cagiracagim servisi. Simdiki aklim olsa almazdim vestel klima. Bariz gurultulu motor, ısıtma zayif, ic plastik aksam uyduruk denecek kadar kotu. Dune gelesiye kadar kullanissiz bir apk vardi suan o duzeldi sadece

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

Hocam bunun icin zamaninda anakartta degisti wifide degisti degisen hicbirsey olmadi er 19 hatasi yuzunden display isigi zayifladi devamli hata vermekten .karanlikta gorunur sadece. Ama o gaz akis sesinne benzezer sesi anlam vermedim , ellettirmekte istemiyorum daha temelli bozarlar diye ama sesi kaydedecegim garantisi bitmeden cagiracagim servisi. Simdiki aklim olsa almazdim vestel klima. Bariz gurultulu motor, ısıtma zayif, ic plastik aksam uyduruk denecek kadar kotu. Dune gelesiye kadar kullanissiz bir apk vardi suan o duzeldi sadece
yaklasik 2 yil olacak Flora serisi güncellendi zaten ne olduysa ondan sonra oldu.
Dis unite sesi onceki seride yoktu.
Doga serisinde dis unite sesi sikayetleriyle geri donus olunca
Doga serisini almayin diye defalarca yazdik.

Flora soğutma amaçlı kullanimlarda f/p urunuydu hicbir zaman ısıtma amacli tavsiye edilmedi.

gelen gaz sesi bazen montaj kaynakli olabiliyor.
montaj boru kitine sekil verirken cok keskin kivrimlar verilmesi nedeniyle olabiliyor.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
yaklasik 2 yil olacak Flora serisi güncellendi zaten ne olduysa ondan sonra oldu.
Dis unite sesi onceki seride yoktu.
Doga serisinde dis unite sesi sikayetleriyle geri donus olunca
Doga serisini almayin diye defalarca yazdik.

Flora soğutma amaçlı kullanimlarda f/p urunuydu hicbir zaman ısıtma amacli tavsiye edilmedi.

gelen gaz sesi bazen montaj kaynakli olabiliyor.
montaj boru kitine sekil verirken cok keskin kivrimlar verilmesi nedeniyle olabiliyor.
Hicam diga serisi olup olmadigini nasil anlayacagim. Kasimda 3 yil olacak benimkisi. Dis sesi tam yukte degilde yarim yukteyken yapiyor. Sanki hizlanan araba sesi gibi. Kesinlikle az buz ses degil. Biru keskin kivrildigini sanmiyirum kivirdiysada buyuk basari gostermis olmasi lazim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
T Teknoline, sözdekini model kodu nedir.
konsol ve dis unite arasında titreşim takozu var mi. (siyah renkli plastik parca)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Aaaah ah ilk nesil Flora CAN dır, gerisi tamamen heyecandır.
vestelin elini atıp da boklamadığı bir şey varsa gelsin yazsın birisi lütfen.

Vestel klima LG kompresörlü bir şikayet de geçen gün geldi flora 9 luk.

Dış ünite seslerinden oluşan bir kısa videoda kullanmayı düşünüyorum ilgili videoyu.

Servis çözüm bulamayınca vatandaş dış üniteyi kendisi söküp parçalayıp izolasyon ile donatmış fakat nafile..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri