VESTEL FLORA KULÜP (Flora Club)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Geçen sene ilk defa sizlere tanıttığım ve yaptığım inceleme ve testler sonrasında ÇOK UMUTLU olduğumu belirttiğim FLORA klimalar yoğun bir şekilde satılmaya, takılmaya devam ediyor ve görüyorumki forumumuzda da VESTEL FLORA modele karşı bir ilgi mevcut, Forum Sahibinin bile sanırım 3 üncüsünü az önce satın aldığı bu klima için bir kulüp kurma kararı aldım kendimce.

Evet bizim bütün üyelerimiz sağ olsunlar acı tatlı tüm deneyimlerini zaten forumumuzda paylaşıyorlar lakin bu başlık altında sadece FLORA kullanıcılarının satın alım/montaj/kullanım süreçlerini, deneyimlerini, üründe farkettikleri eksikleri, (Mesela bir arkadaşımız böyle bir modelde düşey kanatların manuel olmasını eleştirmişti) yapılmasını istedikleri geliştirmeleri paylaşabilirler.

Konu başlığı altında gerekli ve yeterli bilgi birikimi oluştuğunda ben de seve seve bu negatif yanlarını veya eksik bulduğumuz yönlerini yöneticilere iletebilirim.

Veya her şeyden memnunsak en azından bir teşekkür ederiz VESTEL mühendislerine ve emeği geçen herkese.

Yıllarca Ahmet ( Sota Sota ) kardeşimle VESTEL'e karşı sırf daha iyi olsun, bizlere daha iyiyi sunsun diye çok mücadele ettikten sonra bu model açık konuşayım benim için gurur kaynağı oldu, en azından yüzümü kara çıkartmadı çok şükür. :ok

Sizlerden ricam lütfen bu model klimayı nereden kaça aldığınızı, satıcının ilgisini ve satış sonrasını takip edip etmediğini, yetkili servisten hizmet aldığınız süreci ve en önemlisi vakum yapılıp yapılmadığı, alçı ile deliklerin kapatılıp kapatılmadığı, evin ne derece pis veya temiz bırakıldığı ve hizmet veren servis adını, Montaj sonrası klimanın performansı hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşınız.

Emekleriniz ve samimiyetiniz için şimdiden teşekkür ediyor ve iyi paylaşımlar diliyorum :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Acik yureklilikle soyluyorum
Bu fiyata, bu performansta ve stabilitede baska cihaz yok.
Nekadar ekmek okadar kofte oldugunu unutmamak gerekir.

Her nekadar Midea Fani Olsamda
Fiyat Politikasi Nedeniyle
Modern Klimanın Buyuk Hata Yaptigini
Belirtmek Isterim.
Bu Sene Favorimiz Vestel Flora :rock

S Çevrimdışı

stormstein

Yeni Üye
21 Ağu 2018
12
34
Merhabalar, forumunuza yeni üye oldum. Bende Vestel Flora klimayı gittigidiyor üzerinden satın almıştım internetten okuduğum yorumlara güvenerek fakat servis ilk montajda vakumlama yapmadı söylememe rağmen. Klimayı taktırdıktan 1 hafta sonra yan daireye taşınma durumum oldu ve tekrardan servis çağırdım yan daireye taktırdım klimayı ve yine vakum yapmadılar. Ayrıca iç üniteyi çıkarttıklarında her yeri su oldu ve şuan iç ünite çok gürültülü çalışmakta ve aşağı-yukarı hareket eden kanatta sürtünme sesleri çıkartmakta. Birde klima çok kötü kokan bir hava üflemekte. İlk takıldığında çok memnundum. Sessiz fan ayarında 9.3m2(12000btu bu arada klima) odayı çok hızlı bir şekilde soğutabiliyordu. Tüm sorunlar ikinci montajdan sonra başladı. Klimayı alalı 15 gün olmadı. Yenisiyle değişim yaptırabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim sizce? İyi bayramlar herkese. A Ado

Bu ses rastgele gelmeye başlıyor ve kendilğinden geçiyor. Sonra yine başlıyor.

Bu ses ise kanat en aşağı pozisyona geldiğinde çıkıyor.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Forumda az araştırma yaptıysan mutlaka vakumlama yaptırman gerektiğini okuman gerekirdi vakumlama yapmıyorsa klimayı montaj yaptırmayıp vestele şikayet kaydı oluştursaydın. Sonuçta bedava almıyorsun para veriyorsun vakum olayı bence iyi olmamış .Yeniden değişeceklerini sanmam servis raporu olmadan

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bu vakumlamayı yapmayan servisi şikayet et ben öyle yapmıştım.mecburen geldi yaptı sonra.(klima Vestel değil ama fujiplus).

S Çevrimdışı

stormstein

Yeni Üye
21 Ağu 2018
12
34
Vakumu söylememe rağmen yapmadılar. Yeni klimada vakum yapılmaz, ben bu işi şu kadar senedir yapıyorum vs. gibi cevaplar verdiler. Küçük bir bölgede yaşıyorum farklı servis isteme imkanımda yok. Tüm bölgeye tek bir servis bakmakta. Vesteli arayıp kayıt oluşturdum fakat 1 hafta çalıştırılmış ve 2. kez montaj yapılıp tekrar çalıştırılmış klimaya vakum yapılması bir şeyi değiştirir mi ki? Sonuç olarak olası toz ve nem sisteme karışmamış mıdır? Ayrıca iç ünite çok sesli çalışmakta. İkinci montajdan sonra başladı bu sesler. Vestel çözüm merkezinden aranacağımı söylediler. Bakalım haftaya servis geldiğinde neler olacak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Sonuç olarak olası toz ve nem sisteme karışmamış mıdır?
Nem Toz Partukllerı Sıstemınıze Dahıl Oldu Malasef
Her Montajda Vakum Yapmayan Klıma Ustasının Benım Gozumde Vatan Haınınden Farkı Yok.
Her Montajda Pasa Pasa Vakumu Yapmak Zorunda Egerkı Yapmam Dıyorsa Isı Bıraktırın Arayın Musterı Hızmetlerını
Pasa Pasa Yapmadıkları Eşek Gıbı Yaparlar.

Pasalık Eşeklık Arasındakı Farkı Ozaman Anlarlar.

Ses Cros Fandan Gelıyor ama Neyden Kaynaklı Gormeden Bırsey Demek Dogru Olmaz.

S Çevrimdışı

stormstein

Yeni Üye
21 Ağu 2018
12
34
Aslında klima fiyatına göre çok iyi. 1 hafta sorunsuz kullandım. Klima aşırı sessiz. Tüm sorunlar 2. montajdan sonra başladı. Ayrıca vakum olayını tüketicinin herhangi bir şey belirtmeden yapmaları gerekiyor. Madem bu vakum olayı kritik, üretici firmanın servis üzerine yeterli baskıyı yapması gerekmiyor mu? Kim bilir bunlar kaç yüz tane klimayı vakumsuz kurdular ve kurmaya devam ediyorlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
S stormstein, gerekli geri bildirimleri gucumuzun yettiginince firmasal anlamda ust makamlara tasima
Calisiyoruz.
Bayram sonu kismet olursa bir hareketlilik olabilir bu konuyla ilgili :ok

S Çevrimdışı

stormstein

Yeni Üye
21 Ağu 2018
12
34
Sota Sota peki Vestel değişim konusunda bana sıkıntı çıkartır mı? Arçelik buzdolabı almıştım garantisi bitmesine 4 ay kala bozulmuştu. Arçelik hiç sıkıntı çıkartmadan bir üst modelle değişim sağlamıştı. Vestel'in bu konulara yaklaşımı nasıl bilginiz var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Degısıme yanasacakları sanmıyorum.

klımanızın gazını bosaltıp vakumlayıp gramajın gaz vereceklerdır. + ıc unıtedekı sesın kaynagını bulup cozum saglayacaklardır.

bunları yapmaları bıle su asama yeterlı.

S Çevrimdışı

stormstein

Yeni Üye
21 Ağu 2018
12
34
anladım. 22 derece üstünde kullanamıyorum zaten. 23 dereceye alınca çok kötü koku vermeye başlıyor. klimadan aşırı soğudum açıkçası. bu arada ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt