VESTEL FLORA KULÜP (Flora Club)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese selamlar. Ben de 1 haftadır 24K Vestel Flora kullanıcısıyım. Gittigidiyordan 3230 TL ye aldım. 50 TL kredi kartına puan verdi. 3180 TL ye geldi bana. Yazlığımızdaki 35 metrekare salon için aldım ama 18 likle 24 lük arasında çok gidip geldim. 1 haftadır kullanıyorum. Diğer evde Toshiba Daisekai ve LG Sirius kullanıcısı olarak Vestel Flora serisinden de çok memnun kaldım. Ancak kumandadaki bazı fonksiyonlar klimada maalesef yok. Örneğin yatay salınım internet sitesinde otomatik gösteriliyor ama bende manuel. Bir de benim için çok önemli olan klimayı kapadığında otomatik temizleme olmaması. Kumandadan düğmesine basıp aktif ediyorum ama minimum 12 saat aralıksız kullansam bile klimayı kumandadan kapattığımda direkt olarak kapanıyor. A Ado hocam bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ado hocam bir de şuraya el atsan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ado hocam görmediniz sanırım. Benim klimada mı sıkıntı var yoksa bu özellikler klimada yok mu?

Selamlar Azizim;

Maalesef ki bu denli özenli yapılmış bir klimada bu derece BASİT özelliklerin olmamasına biz de itiraz ediyoruz.
Kaldı ki SELF CLEAN veya OTO TEMİZ modunda ek bir teknoloji kullanmaya da ihtiyaçları yok zira yıllar önce piyasaya sürdükleri ürünlerde dahi bu özellik vardı, Gerçi tüketiciler bu özelliği anlamayıp sürekli olarak ''KLİMAM BOZULDU'' diye müşteri hizmetleri ve servisleri arayınca sonraki üretimlerde bu özelliği kapattılar.

Haydi tamam kabul ediyorum düşey kanat için ekstradan motor ve 1-2 plastik kol kullanacaklar da, self clean de donanımsal gereken bir şey yok :))

Diyeceğim o ki azizim, I FEEL (Hisset) SELF CLEAN (Otomatik temizleme) ve düşey kanat uzaktan kontrol özellikleri üründe bulunmamaktadır.

Kumandalar standart üretilir kalıp olarak, o nedenle her klimada bu kumandalar var ancak kumanda da olması, üründe de olma zorunluluğu getirmiyor firmaya, üzgünüm. :ok

M Çevrimdışı

MASTER35

Yeni Üye
4 May 2018
47
44
Selamlar Azizim;

Maalesef ki bu denli özenli yapılmış bir klimada bu derece BASİT özelliklerin olmamasına biz de itiraz ediyoruz.
Kaldı ki SELF CLEAN veya OTO TEMİZ modunda ek bir teknoloji kullanmaya da ihtiyaçları yok zira yıllar önce piyasaya sürdükleri ürünlerde dahi bu özellik vardı, Gerçi tüketiciler bu özelliği anlamayıp sürekli olarak ''KLİMAM BOZULDU'' diye müşteri hizmetleri ve servisleri arayınca sonraki üretimlerde bu özelliği kapattılar.

Haydi tamam kabul ediyorum düşey kanat için ekstradan motor ve 1-2 plastik kol kullanacaklar da, self clean de donanımsal gereken bir şey yok :))

Diyeceğim o ki azizim, I FEEL (Hisset) SELF CLEAN (Otomatik temizleme) ve düşey kanat uzaktan kontrol özellikleri üründe bulunmamaktadır.

Kumandalar standart üretilir kalıp olarak, o nedenle her klimada bu kumandalar var ancak kumanda da olması, üründe de olma zorunluluğu getirmiyor firmaya, üzgünüm. :ok

A Ado hocam öncelikle teşekkürler açıklama için. Ben acaba ucuza aldım özel üretim klima mı gönderdiler diye merak ettim. Son olarak Otomatik Temizleme fonksiyonun herhangi bir kart falan taktırmadan yazılımla vs. açtırmamız mümkün müdür? Yani Vestel'in yaptığı da kurunun yanında yaşı da yakmak gibi olmuş :(

P Çevrimdışı

PsyPsy

Aktif Üye
25 Eki 2017
85
A Ado Sota Sota Hocam
Vestel Flora 12000 btu klima montajında su drenaj eğimi iyi olsun diye servis montaj plakasına sola doğru eğim vermiş.
Gözle belli oluyor ama estetik açıdan sorun oluşturmuyor.Kısaca yamuk.İç ünite hafifçe sol taraftan 4-5 milim duvardan ayrı duruyor.
Vakum vs. yapıldı . Performans açısından hiç bir sorun yok.

Benim tek kafamı kurcalayan bu ünite zamanla plastik yorgunluğu oluşturup dengesiz yükten kırılıp düşer mi?
Floranın plastik kalitesi nasıldır?Daha da o açıklık açılır mı?
Çünkü zamanında 7 senelik seg on/off klima tırnaklarından kırılıp düştü.

Servisi arayabilirim fakat vakum performans vs . herşey sorunsuz.Demontaj düzeltme esnasında sorun çıkarmalarından korkuyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,405
hayırlı olsun gulegule kullanın boru cıkıs tarafına egım verılmesı gerekır kı drenaj tavasında yogusma suyu bırıkmesın
bırkac mm sag yada solun asagıda olması normal

vakumun yapılması benı mutlu ettı umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız

duvarla kasasın opusme boslugu 2 durum nedenıyle olur ya duvarınız duz degıl yada boru kıtı hafıf kasık durumda.
benım klımamın bırındede benzer durum var ne yaptıysak opusturemedık :hihi
dert edılecek bır durum degıl.

plastık kalıtesıne gelecek olursak nekadar para okadar kofte sonucta gırıs sınıfı urun
florayı seg'in plastık kalıtesıylede karsılastırmak dogru olmaz.
yarı yolda bırakacagını sanmıyorum.
suanakadar cevreme 4 adet aldım hepsıde memnun. :ok

P Çevrimdışı

PsyPsy

Aktif Üye
25 Eki 2017
85
Sota Sota Cevabınız ve iyi temennileriniz için teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi sorun çıkmaz.:ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,405
Bugun saat 10da bir tanidigima lg dual eco montaji yaptiracagiz.
Sorunlu makinlar olsa kendimize ve tanidiklarimiza neden alalim
Sunu unutmamak gerekir bu cihazlar giris sinifidir ufak tefek kusurlari kacinilmazdir.
Gonul isterki herkes krigamine kullansin :ok

S Çevrimdışı

stormstein

Yeni Üye
21 Ağu 2018
12
34
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta bölge müdürü olduğunu söyleyen bir hanımefendi aradı ve servisi yönlendirdi. Servis geldi ve videoları verdikleri numaraya whatsapp üzerinden atmamı söylediler ve fabrikaya değişim talebinden bulunacaklarını belirttiler. Bugün aynı hanımefendi aradı ve servisin sese rastlamadığını, kokunun ise normal olduğunu belirttiğini söyledi. Bende videoları servise ilettiğimi ve kokunun hiçte normal olmadığını söyledim. Arayan hanımefendi ise tekrardan ilgileneceğini belirtti. Aşırı sıkıldım şu klima olayından. Havalar yakın zamanda soğumaya başlayacak zaten. İlerleyen dönemlerde klimayı söktürüp farklı marka klima almayı planlıyorum. Pek umudum kalmadı açıkçası. Servis işi tamamiyle şansa bakıyor ve evinize gelmeden neyle karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Hangi markayı aldığınız önemi yok bence.

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
A Ado Sota Sota sevgili ustadlarım vestel flora serisinin hiçbir şekilde kaç watt tükettiği yada kendini kaç watt a kadar kıstığı hiçbrir forumda yok. sizden ricam ölçüm videoları yada fotoğrafları alabilirmiyiz. şimdiden çok çok teşekkür ederim hepinize.

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
Sota Sota A Ado ikinizede çok çok teşekkür ederim ilgilerinizden dolayı eşim vestel servisinde çalıştığı için bana almak mantıklı geliyor yedek parça ve garanti süresinde yardımcı olunacağı için bu sebepten tüketim verileri önemli benim için hem detaylı bi inceleme olur forumdaki herkes bunu bilerek alır. makinanın kaç watt a kadar kıstığı nasıl performans gösterdiğini bilerek alırlar diye umuyorum. tekrar tekrar teşekkür ederim :)

naviga Çevrimdışı

naviga

Yeni Üye
27 Tem 2017
29
A Ado Adem bey, flora 12000’in max soğutma ve ısıtma btu değerlerini Vestel sitesinde ve hiç bir kaynakta göremedim. Sizin bilginiz var mı?

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
A Ado hocam vestel flora tüketim verilerini sabırsızlıkla bekliyorum senden bilgin olsun eğer zahmet olmazsa :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam vestel flora tüketim verilerini sabırsızlıkla bekliyorum senden bilgin olsun eğer zahmet olmazsa :)

Şöyle izah edeyim müsaadenizle;

Malum geçiş dönemindeyiz, Klima Soğutmada çalışmıyor üşütüyor, ısıtmada çalıştırlması için erken malum. Sağlıklı bir veri çekilemiyor. Hva koşulları nedeniyle klimayı şu an soğutmada biz çalıştırsak dahi o üst frekanslara çıkmayacak ve havada baskı olmadığı, evlerde kütle ısısı olmadığı için hemen iklimlendirme yapacak ve 10 dakika sonra enerji verimliliğine geçerek sanki çok tasarruflu klimaymış gibi bir hava yaratacak bize.

Benim size şu an sunacağım veri kesinlikle yanıltıcı ve oportünist bir yaklaşımmış gibi olur zira sanki VESTEL FLORA BAKIN NE AZ YAKIYOR reklamı yapmaya çalışıyor gibi oluruz.

Bildiğiniz üzere böyle bir gayemiz yok zira biz ne marka temsilcisi ne de reklamcı değiliz. Bizim için en temel unsur GERÇEK koşullardaki GERÇEK sonuçlardır ki onu da bu mevsimde alamayız.

O nedenle merak ettiğinizi biliyor olmakla birlikte müsaade ederseniz kısa bir süre sonra verelim sonuçları size olur mu? :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri