VESTEL FLORA KULÜP (Flora Club) | Sayfa 4 | Tavsiye FORUMU

VESTEL FLORA KULÜP (Flora Club)

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
8
29
Şöyle izah edeyim müsaadenizle;

Malum geçiş dönemindeyiz, Klima Soğutmada çalışmıyor üşütüyor, ısıtmada çalıştırlması için erken malum. Sağlıklı bir veri çekilemiyor. Hva koşulları nedeniyle klimayı şu an soğutmada biz çalıştırsak dahi o üst frekanslara çıkmayacak ve havada baskı olmadığı, evlerde kütle ısısı olmadığı için hemen iklimlendirme yapacak ve 10 dakika sonra enerji verimliliğine geçerek sanki çok tasarruflu klimaymış gibi bir hava yaratacak bize.

Benim size şu an sunacağım veri kesinlikle yanıltıcı ve oportünist bir yaklaşımmış gibi olur zira sanki VESTEL FLORA BAKIN NE AZ YAKIYOR reklamı yapmaya çalışıyor gibi oluruz.

Bildiğiniz üzere böyle bir gayemiz yok zira biz ne marka temsilcisi ne de reklamcı değiliz. Bizim için en temel unsur GERÇEK koşullardaki GERÇEK sonuçlardır ki onu da bu mevsimde alamayız.

O nedenle merak ettiğinizi biliyor olmakla birlikte müsaade ederseniz kısa bir süre sonra verelim sonuçları size olur mu? :ok
tabiki de ustadım ne demek sabırsızlıkla bekliyorum :) ona göre yatak odama almayı planlıyorum ve tüketim verileri hiçbir yerde yok vestelin kendi sitesinde bilr yok bu sebepten ilk olacağı için bence herkes merakını giderecek diye tahmin ediyorum. sabırsızlıkla bekliyorum ustadım. Kolay gelsin
 

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
363
28
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu formu adem beyden dolayı çok takdir ettim zaman zaman onunla bazı konularda anlasamadik ürünlerle alakalı ama sonra birbirimiz i anladik ve arkadaş bagimiz guclendi yeni aldığım klimada bir takım sorunlar vardı ve konuyu buraya taşıdım fikoloji arkadaşla konuyu tartıştık bazı konularda ters düştük ve beni formun o konusunda yani klima tavsiyesi isimli mesajlar bolumunden engellemis yazı yazamiyorum yorum yapamıyorum bu cocukluktur cahilliktir fikoloji yi burdan kınıyorum mesajlar ortada bir hakaret ve küfür içerikli bir mesaj yoktur ben yaşadığım olumsuzlukları paylaştım fikoloji yaptığın ayıp bizi bu forma bağlayan sevgili abimiz adem beydir onun tecrübeleri ile bu forma alıştık
 

dodurga888

Aktif Üye
16 Kas 2017
13
3
yi günler kasımın 16 sında vestel flora 12 000 btu klima alıp evime taktırdım.formlardaki yazılara istinaden gelen servisten vakumla istedim gerek olmadığını klimanın fabrikada vakumlalandıgın söyleyip klimayı kurup gittiler .Bunun üzerine vestel müşteri hizmetlerini aradım klima kurulumunda servisin vakumlama yapmadığını söyledim.Bana gelen servisin söylediği gibi klimanın fabrikada vakumlandığını söyledi.Şimdi kafam karıştı bu konuda yardımcı olurmusunuz.
 

meebbe 

Silver Üye
25 Şub 2018
1,078
113
28
Geçmiş olsun iş işten geçmiş hocam .Her yerde yazıyor keşke önce kurulumdan önce direktifte bulunup şart koşsaydınız.

Şimdi şöyle oldu borular içindeki nem ve hava kompresör içine ve içindeki gaza karıştı.Teoriye göre performans düşüklüğü , kompresör arızalarına sebep olabilir.

Ancak adem hocam bile dedi kendi klimasına vakum yapmamış kaç senedir bir şeyin olduğu yok.

Tavsiyem takınlı biriyseniz ve ben para verdim karşılığını olması gerektiği gibi isterim , uğraşırım sinir olurum ama istediğimi yaptırırım derseniz dış ünite değişiminde ısrarcı olun.

Amann uğraşıp sinir olamam derseniz boşverin inanın birşey olmayacak ama servis kağıdına vakum yapılmamıştır şeklinde ibare yazdırarak en azından garanti süresinde kendinizi korumaya alırsınız.

Şuana kadar vestelin yeniden sıfır dış ünite verdiğini duymadım desem yeridir ancak bir iki arkadaş yoğun ısrar ve şikayette değiştirtmişti.

Çok ısrar etseniz bile servis gelecek gazı toplayacak vakum yapacak ve gidecek.Ancak kompresöre ve içindeki gaza bir kere hava ve nem karıştımı iş işten geçmiş oluyor..
 
Üst Alt