VESTEL FLORA KULÜP (Flora Club)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Acik yureklilikle soyluyorum
Bu fiyata, bu performansta ve stabilitede baska cihaz yok.
Nekadar ekmek okadar kofte oldugunu unutmamak gerekir.

Her nekadar Midea Fani Olsamda
Fiyat Politikasi Nedeniyle
Modern Klimanın Buyuk Hata Yaptigini
Belirtmek Isterim.
Bu Sene Favorimiz Vestel Flora :rock
Ahmet'im zaman ne kadar ilginç bir kavram değil mi?

İyi bir şey yaptıklarında nasıl da arkalarında-yanlarında durmuşuz markanın/üreticinin.

O dönem VESTEL FLORA için Sota Sota bile ''Favorimiz'' sözcüğünü kullanmışsa o klimada gerçekten bir şey görmüşüz demekti bu..

Heyhaaaaat gel gör ki Vestel yine yaptı yapacağını ve İYİLEŞTİRME adı altında bizim Floramızın azına ..çtı

Neyse ki Modern klima dönemi sona erdi ve FG EUROPE ile MİDEA klima yeni bir dönem başlattı.

Fakat bu gün sevgili Ahmet ile telefonda sohbet ederken bana fiyatların yüksek olduğunu ve LG karşısında bu fiyat politikasını doğru bulmadığını belirtti.

Konuyu sevgili Erinç Erinç de değerlendirmeli diye düşünüyorum.

Yani fiyatlar konusunda tüketici faydası bir iş yapılabilir mi acaba sevgili Erinç?

Veya Tavsiyeforumu ailesi olarak biz ne yapabiliriz bunun için?

Mesela forum olarak biz de elimizi taşın altına koysak, web ve mobil olmak üzere MİDEA klimalar için ücretsiz reklam yayınlasak, en azından forum üyelerine bir tık daha olsa katkı sunamaz mıyız?

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Aaaah ah ilk nesil Flora CAN dır, gerisi tamamen heyecandır.
vestelin elini atıp da boklamadığı bir şey varsa gelsin yazsın birisi lütfen.

Vestel klima LG kompresörlü bir şikayet de geçen gün geldi flora 9 luk.

Dış ünite seslerinden oluşan bir kısa videoda kullanmayı düşünüyorum ilgili videoyu.

Servis çözüm bulamayınca vatandaş dış üniteyi kendisi söküp parçalayıp izolasyon ile donatmış fakat nafile..
Haftasonu tam model nosunu etiketini atayim burdan . Dis unite sesi otobuslerin retarter sesi gibi gece uyurken ninni gibi geliyor ama alt komsu olsa kesin rahatsiz olur. Sokakta bir tek benim klima sesi var. Dengesiz bir ses degil stabil net ve ayni tonda ses. Takozluk bir durum degil takoz var. Ama ic unite sesi gaz akis sesi gibi sm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim ic uniteden gelen ses tam olarak.flitre tikali olurda dengesiz fan sesi gelir. Veya kanatlar yukari asagi yapinca fan sesi degisir birebir ayni ses. Fakat fani durduruncada bu ses geliyor yani fandan flitreden dégil. Servise anlattim filitre tikali oldugu icin diyor ama filitre tertemiz toplasan 2.5 yilda 1 hafta calismadi. Videoya cek bakalim dediler. Ses tam olara anlattigim gibi en kisa zamanda sesi cekecegim videoya.

Son düzenleme:
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Erinç Erinç ücretsiz diye biliyorum doğru değil mi? :alala
mıdea klimalarda montaj ücretlimi acaba teşekkürler.
Merhaba, Klima montajları elbette ücretsiz adem abinin çektiği videodaki gibi. Bayilere gittiğinizde bu videolardan ve forumdan bahsetmenizde yeterli olacaktır. İndirim ve vade farksız taksit seçenekeleri sunacaklar, bu yaz için Babalar Günü indirimini kaçırmamanızı öneririm. Bu indirimi direkt FGeurope yapıyor

Ahmet'im zaman ne kadar ilginç bir kavram değil mi?

İyi bir şey yaptıklarında nasıl da arkalarında-yanlarında durmuşuz markanın/üreticinin.

O dönem VESTEL FLORA için Sota Sota bile ''Favorimiz'' sözcüğünü kullanmışsa o klimada gerçekten bir şey görmüşüz demekti bu..

Heyhaaaaat gel gör ki Vestel yine yaptı yapacağını ve İYİLEŞTİRME adı altında bizim Floramızın azına ..çtı

Neyse ki Modern klima dönemi sona erdi ve FG EUROPE ile MİDEA klima yeni bir dönem başlattı.

Fakat bu gün sevgili Ahmet ile telefonda sohbet ederken bana fiyatların yüksek olduğunu ve LG karşısında bu fiyat politikasını doğru bulmadığını belirtti.

Konuyu sevgili Erinç Erinç de değerlendirmeli diye düşünüyorum.

Yani fiyatlar konusunda tüketici faydası bir iş yapılabilir mi acaba sevgili Erinç?

Veya Tavsiyeforumu ailesi olarak biz ne yapabiliriz bunun için?

Mesela forum olarak biz de elimizi taşın altına koysak, web ve mobil olmak üzere MİDEA klimalar için ücretsiz reklam yayınlasak, en azından forum üyelerine bir tık daha olsa katkı sunamaz mıyız?
Adem abi ve sn. Sota Sota Ahmet bey , adem abiyle de konuştuk geçen gün. Youtube ta olabildiğince detaylı şekilde yazdım, fiyat politikasında maksimum ölçüde emek sarf ediyorlar. Kendi gözümle şahit olduğum şeyler bunlar. Ama burada sizlerden gelen olumlu yaklaşımla birlikte babalar Gününe kadar geçerli yüzde 20 indirim kampanyası başlattık. Adem abinin yazdığı gibi Baba'lar günü kampanyası sonrası içinde foruma özel bir kampanya için çalışıyor olacağım. Bunun duyurusunu da sizlerle yaparız.

Gene vurgulamak gerektiğini düşünüyorum, Midea'yı gree ve lg ve de düşük segment ile mukayese etmenin, Adem abinin test sonuçlarını da görünce çok adil olmadığı kanısındayım. Toshiba'nın sitesinde de Midea için bilgiye rastladım sizlerde bakabilirsiniz. görüşmek üzere sevgi ve saygılarımla.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,556
Merhaba, Klima montajları elbette ücretsiz adem abinin çektiği videodaki gibi. Bayilere gittiğinizde bu videolardan ve forumdan bahsetmenizde yeterli olacaktır. İndirim ve vade farksız taksit seçenekeleri sunacaklar, bu yaz için Babalar Günü indirimini kaçırmamanızı öneririm. Bu indirimi direkt FGeurope yapıyor

Adem abi ve sn. Sota Sota Ahmet bey , adem abiyle de konuştuk geçen gün. Youtube ta olabildiğince detaylı şekilde yazdım, fiyat politikasında maksimum ölçüde emek sarf ediyorlar. Kendi gözümle şahit olduğum şeyler bunlar. Ama burada sizlerden gelen olumlu yaklaşımla birlikte babalar Gününe kadar geçerli yüzde 20 indirim kampanyası başlattık. Adem abinin yazdığı gibi Baba'lar günü kampanyası sonrası içinde foruma özel bir kampanya için çalışıyor olacağım. Bunun duyurusunu da sizlerle yaparız.

Gene vurgulamak gerektiğini düşünüyorum, Midea'yı gree ve lg ve de düşük segment ile mukayese etmenin, Adem abinin test sonuçlarını da görünce çok adil olmadığı kanısındayım. Toshiba'nın sitesinde de Midea için bilgiye rastladım sizlerde bakabilirsiniz. görüşmek üzere sevgi ve saygılarımla.
Uzun zamandır Midea kullanicisiyim (Mission)
forumda binlerce kisiye midea aldırmışlığım vardır.
Çevre,akrabağa,hobi grupları hariç

Çalışma stabiletisini sessizlik anlamında beğendiğim ender klimalardandir.
Birazcık plastik kalitesi artırılırsa bomba gibi olur.

Hersey biryana Fiyatların aşağıya çekilmesi gönülden istiyorum.
Çünkü halkın büyük çoğunluğu giriş sınıfı cihaz tercih ediyor.

Midea TR fiyatını öyle bir ayarlamali ki
kimse gidip fason,stabil olmayan,servis anlamında arkasında durulmayan cihazlara bakmasın.
fiyatına göre adam gibi klima kullansın istiyorum.

Bizim öncelikli amacımız halkımızı bilinçlendirmek doğru ürünü tercih etmesini sağlamak

Bu noktada elimden gelini hicbir beklenti içine girmeden yapmaya hazırım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kimse gidip fason,stabil olmayan,servis anlamında arkasında durulmayan cihazlara bakmasın.
Offff
Tam bomba tespit olmuş.

Bahsi geçen market tarzı klimaları yıllarca kullanmış ve halen kullanan birisi olarak temennimiz, tüketicilerin bu kaliteyi biraz sınırları zorlayarak tercih etmeleri olacaktır.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Uzun zamandır Midea kullanicisiyim (Mission)
forumda binlerce kisiye midea aldırmışlığım vardır.
Çevre,akrabağa,hobi grupları hariç

Çalışma stabiletisini sessizlik anlamında beğendiğim ender klimalardandir.
Birazcık plastik kalitesi artırılırsa bomba gibi olur.

Hersey biryana Fiyatların aşağıya çekilmesi gönülden istiyorum.
Çünkü halkın büyük çoğunluğu giriş sınıfı cihaz tercih ediyor.

Midea TR fiyatını öyle bir ayarlamali ki
fiyatına göre adam gibi klima kullansın istiyorum.

Bizim öncelikli amacımız halkımızı bilinçlendirmek doğru ürünü tercih etmesini sağlamak

Bu noktada elimden gelini hicbir beklenti içine girmeden yapmaya hazırım.
Çok güzel yazmışsın, bu nedenle sadece en azından forumla sınırlı ekstra indirim için çalışıyorum.
Fiyat konusu malum kurlar ve vergiler, maliyetler maksimum sınırlar zorlanarak en dipte tutuluyor. Bu nedenle yanlış segmentle kıyas tutmamalı diyorum. Linkleri paylaştım, mideanın resmi sayfalarını inceleyebilirsiniz. Toshibadan, ( bu arada toshiba midea yı satın almıyor midea toshibayı bünyesine katıyor bazı noktalarda) alman , italyan firmalara kadar ciddi çalışmalar ile faliyet gösteren ve en önemlisi patentli teknoloji üreten bir firma olması nedeniyle diğer çin üretimi markalar ile, çin sınırları içinde olması dışında bir alakası kalmamış bir marka Midea. Kaliteli hizmetin ve Bayilerinde haklarının da korunmasına dikkat ediliyor. Çünkü sizlerden önce bazı şeyler ben teklif ettiğimde bu nedenlerle kabul edilmedi. Ayrıca Fiyat listeleri de bu nedenle x.128 gibi düzleme yapılmadan yayınlanıyor. Umarım açıklayıcı olmuştur, dilerim hep birlikte parası değerli bir ülke oluruz da bu konuları konuşmayız. Ziraz dün Romanyadan arkadaşımdan Rakı istedim, liva ile Türk lirası eşitti 4 yıl önce şimdi liva ile türk lirası arasında 4 kat fark oluşmuş :)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Offff
Tam bomba tespit olmuş.

Bahsi geçen market tarzı klimaları yıllarca kullanmış ve halen kullanan birisi olarak temennimiz, tüketicilerin bu kaliteyi biraz sınırları zorlayarak tercih etmeleri olacaktır.
tüketici olarak kaliteli mal alacak cepte paralar kalmadı eskiden vestelin yüzüne bakmazdık şimdi vestele bile para yetmiyor fassonun fasonu markalara yöneliyorum.bizi bu hala getirenker utansıbn diyeceğim ama onlara göre ekonomi çok eyii.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tüketici olarak kaliteli mal alacak cepte paralar kalmadı eskiden vestelin yüzüne bakmazdık şimdi vestele bile para yetmiyor fassonun fasonu markalara yöneliyorum.bizi bu hala getirenker utansıbn diyeceğim ama onlara göre ekonomi çok eyii.
Gayet iyi anlıyorum. MİDEA bana kendisi yollamış olmasa benim de şu klimayı alacak gücüm yok bunu hemen herkes bilir. Lakin aradaki farkı gördükçe de içim acımıyor dersem yalan olur :(

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Gayet iyi anlıyorum. MİDEA bana kendisi yollamış olmasa benim de şu klimayı alacak gücüm yok bunu hemen herkes bilir. Lakin aradaki farkı gördükçe de içim acımıyor dersem yalan olur :(
3 sene önce cepte para vardı m.e bile alabiliyordum sırf pederin arkadaşı diye fujıplus aldım.memnun kalmadım.şimdi ise m.e hayal mıdea bile zor hatta lg bile almak zor .hem kurların yükselmesi hem bu lanet hastalık yüzünden milletin çoğu battı bizde battık.

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
bende bizimkilere midea alın diyene kadar gidip vestel flora doğa modelini almışlar. tabi alım kararında fiyatı da etkili olmuş. bakalım nelerde karşılaşacağız. wifi modeli olduğu için telefonu kurulumunu yaptım, sorun çıkmadı. umarım sorunsuz yıllarca hizmet verir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Flora kullanıcılarının deneyimleri için konuyu hatırlatalım.

Bu konular ürünlerin gerçek kullanıcılarının olumlu olumsuz geri dönüşleri için bilerek açılıyor.

Genel olarak geri dönüşlerin ağırlıklı yönü ne ise potansiyel alıcılar da bu yönde karar verebilmeli.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Flora kullanıcılarının deneyimleri için konuyu hatırlatalım.

Bu konular ürünlerin gerçek kullanıcılarının olumlu olumsuz geri dönüşleri için bilerek açılıyor.

Genel olarak geri dönüşlerin ağırlıklı yönü ne ise potansiyel alıcılar da bu yönde karar verebilmeli.
Hocam merhaba. Ben 2 ay önce Vestel Flora 12000 BTU Wifi'lı bir cihaz aldım. Cihazdan oldukça memnunum soğutması falan güzel. Hatay'da yaşıyorum yaz çok sert geçiyor salonum 23 m2 bu klima salonumu çok rahat soğutuyor. Wifi çok stabil çalışıyor herhangi bir kopma yeniden kurulum gereken bir durum yaşamadım. Bana gelen cihaz yeni seri. Vestel yazısı ortadan kalkmış sol üste taşınmış cihaz zaten iç dış 2022 üretimi.

Herşey çok güzeldi son 15 gün öncesine kadar. Klima aktif halde iken balkona çıktım. Dış ünitenin sarsıntılı ve zırıltılı çalıştığını gördüm. İlk başta kesinlikle böyle birşey yoktu. Dış ünite gayet sessizdi. Bu ses kompresörden değilde dış ünitenin kasasından geliyor gibi geldi bana. Çünkü elimde motora dokunup hafif bir güç uyguladığım zaman zırıltı kesiliyor yerini sessizce çalışan kompresöre bırakıyor.

Bu benim için bir problem teşkil etmiyor. Dış ünite balkonda zırıltı yapsa bile kesinlikle içeriden duyulmuyor uyurken bile ses gelmiyor içeri. Ama henüz 2 aylık yeni bir cihazda böyle bir problem yaşanması canımı çok sıktı. Yiğidi öldür hakkını yeme cihazdan gerçekten memnunum iç ünite çok sessiz soğutma güzel tüketim değerleri güzel. Cihazın çalışmayan hiçbir aksamı yok kumandada ki her işlev çalışıyor.

2 hafta önce Vestel'e arıza kaydı bıraktım. Teknisyenler gelip baktı ses normal değil size dönüş yapılacaktır diyip gittiler.

Dün telefonuma mesaj geldi. Cihazınızı yeni bir ürün ile değiştirmek için sizinle iletişime geçeceğiz diye. Vestel beni çok şaşırttı gerçekten. Servis hizmeti 10 numara. O kadar hızlılar ki sabah 10'da arıza kaydı açtım 2 saat sonra evime geldiler. 10 gün sonrada cihazınızı yenisi ile değiştireceğiz diye mesaj attılar.

Bakalım süreç neyi gösterecek. Bu klima kötü bir klima değil. Tek sıkıntısı dış ünitenin kasa metaryeli kalitesiz buda vibrasyona bağlı ses yapıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt