VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu vesile ile tüm üyelerimize yazayım.

Bana ne soracaksanız o mesajınızda sorun lütfen.

''hani daha önce yazışmıştık ya'' dediğiniz an bittiğimiz andır hayatta hatırlamam ben.

Seri numarası, model bilgisi, açık ve net şekilde soru yeterlidir.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
arkadaşlar böyle bir sitenin bir benzeri yok ve böyle bir admin bulmuşken uzun zamandır vestel tvlerde büyük bir açığı kapatan sorunlara az çok cevap veren, herkesle ilgilenmeye çalışan bir arkadaşamıza bu kadar yüklenmeyelim :hayır: sorularımız cevaplanırken iyi de cevap alamadığmızda neden yükleniyoruz, bulmuşken böyle bir siteyi daha fazla kurcalamayalım ve küsmeyelim birbirimize ve küstürmeyelim admini bize, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır güzelce rica ederek oluyorsa olur olmuyorsada demekki olmuyordur, sanırım yanlış anlamak ve anlaşılmakyan dolayı bir gerilme yaşanmış hepimiz burada birbirimize yardım için varız :ok:

şimdiden yeni yıl başka sağlık sonra en başta sabır huzur mutluluk versin peki ya para para içinde bize gayret gücü versin :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Arkadaslar Gunaydın
Hayırlı Keyifli Hafta Sonları Dilerim

Acikcasi Bu Durum Beni Uzdu
Ona Istinaden
Aciklama Yapma Geregi Duydum

Bu Forumu En Basindan Beri
Klima Uzerine Kurup
Daha
Sonra Farkli Grup Olan TV Ekleyerek
Bugünku haline Getirdik
Dahada Farkli Gruplar Ekleme Cabamiz Devam Etmekte

Nedeni
Bilgiyi En Yalin En Temiz Haliyle Edinmek

Forumla Ilgili
Gozukmeyen yada Sizlere
Aksedemiyecegimiz
Sikintilar ve Onca emek Yatiyor
Bu Forumda
1 Haftadir Ado Hocam Bilir
Ne Çektiğimi
Uyamadan Geri Ise Gittigimi
Mesajlarimda Gormussunuzdur

Forum
Buyudukce Sikintilarda
Arttiyor
Sadece 2 Kisiyiz Tum Mesajlara
Yetismek icin

Aranizda Gonulluk Esasiyla
Bilgili Oldugu Konularda
Baska Uyelere Yardimci Olmak
Isteyen Arkadaslara Daima Kapimiz Acik

Herzaman Soylerim Gene Soyluyorum

Forum RESMI Olarak Bana Ait Olsada
Boyle Bir Iddam Yok

Sizlerin Destegiyle Bu Forumu
Ayakta Tutabilecegimiz icin
Bu Forum HEPIMIZIN

Yoksa
Admine/Foruma Hareket Etti
Çat Çiz Ustune Yola Devam Et
Seklinde Yaklasimi Kabul Etmiyoruz

Bu Nedenle Hepimizin
Orf Adetlerimize Uygun Sekilde
Forum icinde Birbirimizi Kirmadan
Incitmeden

Yolumuza Devam Etmeyi
Temenni Ediyorum...

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Merhaba iyi akşamlar,

65” bir TV almak için araştırmalarım neticesinde bu TV’ye ulaştım. Şuan Samsung 46C750 TV'm var ve artık küçük gelmeye başladı. Onu yatak odasına geçireceğim. Mevcut TV'm, hatırlayanlara bilir zamanının ötesinde 200Hz (yerel 100Hz ve 3D) Süper LCD olarak geçen modeldi ve çok çok memnun kaldım her saniye izlemekten. 

Hem diğer kaynakları hem de bu forumda aktarılan bilgileri okudum. 

Sormak istediğim birkaç soru var. 

Öncelikle bu TV nin Digiturk kutusu ile (1080i Max veren kutu) hd ve normal yayın performansı nasıldır. (Bilenlerden Digiturk 4K kutu yorumu da alabilirim)

Ben TV'yi öncelikli olarak mkv film, Netflix , Digiturk Play, PlayStation 3 vs. için almak istiyorum. Kaliteli kaynak olduğu durumda eminim görüntü kalitesi üzmeyecektir fakat akşamları bazen saatlerce CNN Türk izlerim örnek olarak ve o Digiturk te HD bile değil. (Belki bu TV'nin kendi uydusu ile hd alabilirim)

Bu tarz yayınlarda performansı nasıldır. 

Maç, kayan yazı ya da hareketli sahnelerde çok atlama yapıyor mu?  (Mevcut 6 yıllık TVm de asla atlama görünmez)

İnput Lag nasıldır (bu konuda benim Samsung da iyi değil)

Uzun lafın kısası,biraz yoldan geçen vatandaş sorusu ama kullanıcı yorumu rica ediyorum. Eski 100Hz tv dem sonra pişman olmak istemiyorum açıkçası...

Hepinize sevgiler, selamlar...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dreadknight' Alıntı:
Merhaba iyi akşamlar,

65” bir TV almak için araştırmalarım neticesinde bu TV’ye ulaştım. Şuan Samsung 46C750 TV'm var ve artık küçük gelmeye başladı. Onu yatak odasına geçireceğim. Mevcut TV'm, hatırlayanlara bilir zamanının ötesinde 200Hz (yerel 100Hz ve 3D) Süper LCD olarak geçen modeldi ve çok çok memnun kaldım her saniye izlemekten. 

Öncelikle bu TV nin Digiturk kutusu ile (1080i Max veren kutu) hd ve normal yayın performansı nasıldır. (Bilenlerden Digiturk 4K kutu yorumu da alabilirim)

Ben TV'yi öncelikli olarak mkv film, Netflix , Digiturk Play, PlayStation 3 vs. için almak istiyorum. Kaliteli kaynak olduğu durumda eminim görüntü kalitesi üzmeyecektir fakat akşamları bazen saatlerce CNN Türk izlerim örnek olarak ve o Digiturk te HD bile değil. (Belki bu TV'nin kendi uydusu ile hd alabilirim)

Maç, kayan yazı ya da hareketli sahnelerde çok atlama yapıyor mu?  (Mevcut 6 yıllık TVm de asla atlama görünmez)

Uzun lafın kısası,biraz yoldan geçen vatandaş sorusu ama kullanıcı yorumu rica ediyorum. Eski 100Hz tv dem sonra pişman olmak istemiyorum açıkçası...

Günaydın Azizim;

Günümüzde herşeyin çakması yapıldığı gibi, hz olayının da çakmasını yaptılar kaba tabir ile.
İlginçtir ki aynı teknik altyapı ve aynı sonuç olmasına rağmen kafa karıştırıcı bir sürü teknik terim kullanarak zaten olan bir şeyi yeni teknoloji gibi verme alışkanlıkları olan firmalar nedeniyle de tüketicilerin kafası oldukça karışıyor. Bu cümleleri, sizin gibi donanımsal 100hz kullanamış birisine yazmak gerekirdi zira yazılımsal yükseltilmiş hz ler ile gerçekten donanımın yüksek olması çok da kıyaslanmamalı.

Bu şartlarda sizin tüketici beyanlarıyla hareket etmeniz hatalı bir yaklaşım olur. Mutlaka görerek inceleyerekürün satın almayı tercih edin.

Bahsi geçen model bizlere rüştünü ispatlamış bir model olsa da, bizzat deneyimlemeniz başka olur. :ok:

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Ado' Alıntı:
dreadknight' Alıntı:
Merhaba iyi akşamlar,

Günaydın Azizim;

Günümüzde herşeyin çakması yapıldığı gibi, hz olayının da çakmasını yaptılar kaba tabir ile.
İlginçtir ki aynı teknik altyapı ve aynı sonuç olmasına rağmen kafa karıştırıcı bir sürü teknik terim kullanarak zaten olan bir şeyi yeni teknoloji gibi verme alışkanlıkları olan firmalar nedeniyle de tüketicilerin kafası oldukça karışıyor. Bu cümleleri, sizin gibi donanımsal 100hz kullanamış birisine yazmak gerekirdi zira yazılımsal yükseltilmiş hz ler ile gerçekten donanımın yüksek olması çok da kıyaslanmamalı.

Bu şartlarda sizin tüketici beyanlarıyla hareket etmeniz hatalı bir yaklaşım olur. Mutlaka görerek inceleyerekürün satın almayı tercih edin.

Bahsi geçen model bizlere rüştünü ispatlamış bir model olsa da, bizzat deneyimlemeniz başka olur. :ok:

Çok teşekkürler. Bugün tekrar inceleme fırsatım oldu, sanki beni tatmin etmeyecek gibi. Tatmin eder dediklerim de çok pahalı... Bakalım ortada nerede buluşacağız...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dreadknight' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Günaydın Azizim;

Çok teşekkürler. Bugün tekrar inceleme fırsatım oldu, sanki beni tatmin etmeyecek gibi. Tatmin eder dediklerim de çok pahalı... Bakalım ortada nerede buluşacağız...

Burada amacımız ürün pazarlamak olmadığı için, işin doğrusu ne ise onu yazarız azizizm bu nedenle bütçe anlamında uygun olsa da VESTEL için size ''Alın''demek içime sinmedi.   :ok:

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Ado' Alıntı:
dreadknight' Alıntı:

Burada amacımız ürün pazarlamak olmadığı için, işin doğrusu ne ise onu yazarız azizizm bu nedenle bütçe anlamında uygun olsa da VESTEL için size ''Alın''demek içime sinmedi.   :ok:

Öncelikle vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Objektif ve hep mesnetli yorum yaptığınızı, diğer mesajlarınızda da gördüm, tekrar teşekkürler. 40 yaşına gelen birisi olarak ben de bu sefer müsaadenizle meramımı biraz uzun anlatayım. 

VESTEL makul fiyat politikası ve fiyata nazaran çok çok iyi performansı ile gerçekten çok içime sinecek bir seçenek oluyor ve almak istiyorum, mühendis mantığım net bu kararı veriyor. 

'Al, git, nasılsa ev showroom değil, yan yana koyup kıyaslamayacaksın. '

Ancak, şöyle bir hissiyat içerisindeyim. 

65" 4K HDR bir TV almaya karar verince ilk araştırma sonrası 6000-6500 aralığında bir rakama bitirme hedefi ile yola çıktım, her işin başı önce bütçelemek neticede. Gezinirken Vestel 65-UD8900'ü görünce, "yahu 3000 liram cebimde kalsın" diye düşünmek ile beraber, ileride "keşke 3000 daha verseydim de tam içime sinen bir TV alsaydım" fikri kafamı kurcalar oldu. 

Bu yönde akşamüstü AVM'de yeniden bakındığım sırada Samsung 65-MU7400 modelini gördüm. Bayide 7000TL son fiyat fakat Hepsiburada kendi satışı ile 6400 civarına veriyor. 

Şimdi, bilemiyorum bu TV'nin detay özelliklerine de vakıf mısınız ama? Eski Samsung kullanıcısı olan bana tavsiye eder misiniz?

Birebir TV kıyası bu forumun anacının dışında ise anlarım ama yorumlarsanız memnun olurum. 

Selamlar, iyi akşamlar...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dreadknight' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Öncelikle vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Objektif ve hep mesnetli yorum yaptığınızı, diğer mesajlarınızda da gördüm, tekrar teşekkürler. 40 yaşına gelen birisi olarak ben de bu sefer müsaadenizle meramımı biraz uzun anlatayım. 

VESTEL makul fiyat politikası ve fiyata nazaran çok çok iyi performansı ile gerçekten çok içime sinecek bir seçenek oluyor ve almak istiyorum, mühendis mantığım net bu kararı veriyor. 

65" 4K HDR bir TV almaya karar verince ilk araştırma sonrası 6000-6500 aralığında bir rakama bitirme hedefi ile yola çıktım, her işin başı önce bütçelemek neticede. Gezinirken Vestel 65-UD8900'ü görünce, "yahu 3000 liram cebimde kalsın" diye düşünmek ile beraber, ileride "keşke 3000 daha verseydim de tam içime sinen bir TV alsaydım" fikri kafamı kurcalar oldu. 

Bu yönde akşamüstü AVM'de yeniden bakındığım sırada Samsung 65-MU7400 modelini gördüm. Bayide 7000TL son fiyat fakat Hepsiburada kendi satışı ile 6400 civarına veriyor. 

Şimdi, bilemiyorum bu TV'nin detay özelliklerine de vakıf mısınız ama? Eski Samsung kullanıcısı olan bana tavsiye eder misiniz?

Birebir TV kıyası bu forumun anacının dışında ise anlarım ama yorumlarsanız memnun olurum. 

Değerli Kardeşim; (Akran sayılırız Mahsuru Yoktur Umarım)

Her ne olursa olsun şahsi yaklaşımım her zaman ''Önce mantık'' çerçevesinde olmuştur.

Bu anlamda biz tüketiciler için önemli olanı;

Kullanıcı profilimiz
Kullanım alanımız
İhtiyaçlarımız
Bütçemiz
Güvencemiz
Satış Sonrası Hizmet Kalitemiz

olmalı diye düşünüyorum. Bu anlamda burada bazı maddelerin de birbiri ile çok yakın ilişkili olduğu mutlaka sizin de dikkatinizi çekmiştir. Buna örnek olarak Kullanıcı profili ve bütçe en iyi kriterdir.

Şöyle izah edeyim, siz eğer standart bir ev kullanıcı profili çizerseniz, Çok ince detaylara takılmaz, bazı hassas dengeleri çok ön plana çıkartmaz ve bütçenizi de zorlamak istemezseniz elbette ki VESTEL ülkemizde bu kullanıcı profilinin benim gözümde bir numaralı kurtarıcısıdır hakkını asla ama asla yemem.

Sorun şu ki; eğer hassasiyet eşiğiniz yüksek, gözleriniz kartal, kulaklarınız yarasa seviyesinde ise o zaman sizin bahsettiğiniz ''Keşke 3K daha verseydim'' demenize sebep olacak bazı detayları negatif anlamda fark ediyorsunuz.

Teknik detay vermemi isterseniz onu da yapayım.

Bildiğiniz üzere SAMSUNG aynı zamanda Panel üreticisi bir firmadır. Yani hem panel üretir, hem TV üretir.

VESTEL ise TV üreticisi bir firmadır, kendisi panel üretmez. Bakmayın siz VESTEL in kendi bünyesinde çalışanlar bile panel ürettiklerini sanıyorlar ama aslında olan şu, VESTEL Backlıght havuzu+polarizer katmanlar+led barlar+IPS kartları vs her şeyi kendisi üretir (Led barların chipleri de yerli değildir) Aynı zamanda kendi ürettiği bu tüm unsurları bir araya getirip panelin ana iskeletini, aydınlatma sistemini, polarizer ünitesini hazırlar fakat en can alıcı nokta olan HÜCRE yani SEL dediğimiz unsur yine ithal gelir yani SAMSUNG dan alınır. (Sadece SAMSUNG değil tabi,LG AUO CMO)

Aslında yaşadığımız bazı sorunların temelinde kısmen bu da var. Mesela SAMSUNG üretimi SAMSUNG tv lerde de kısmen CLOUDİNG vardır ama VESTEL lerde bu oran biraz daha yüksektir.

Elbette ki o meşhur istatistiki verileri ortaya sürer, oran orantı hesapları vs yapabiliriz ama onun yerine basit bir halk tabiri ile ''Ne kadar Ekmek O kadar Köfte'' diye durumu özetleyebiliriz.

Ben, bilgi/tecrübe/deneyimleme verilerimin yüksekliğine dayanarak samimiyetle size şunu yazabilirim ki aradaki fark 300-500 Olsa ''Abi yaaa değermi hiç git SAMSUNG al'' derim. Lakin nasıl ki Mitsubishi Electric Klima konusunda ''Araba parasına klima satıyorlar,evet kaliteli ama bu parayı edecek bir şey de yok ortada'' diyorsam,LG SAMSUNG ürünleri için de donanımsal anlamda bu rakam farklarını ortaya çıkartacak fark olmadığını hep iddia ediyorum.

Gelin görün ki donanımsal fark bu derece olmasa da, mühendislik oldukça fark ediyor.

Elbette ki söktüğüm, incelediğim LG PHILIPS SAMSUNG SONY vs vs vs tüm tv lerde kendimce bir çok bulgu sundum, lakin itiraz edemeyeceğim tek şey, yine de kalitenin bir şekilde kendisini gösterdiğidir. 

İnce detaylar, Ufak tefek incelikler, Özenle hazırlanmış karşılama ekranı, alıcı renkler ve belki sizlere çok basit gelecek mesela ürün ambalajlama stili, kumanda ve ekipmanların ambalaj içerisinde ayrı hanelere konumlandırılması vs vs

Yukarıda yazdıklarım inanılmaz güzel şeyler, fakat 2 katı fiyat farklını ASLA kabul etmiyorum. 

Fırsat bulursam 43MU7000 incelememi bu gün yayınlamaya çalışırım. Düşüncelerimi orada da dilegetiririm

En azından 43MU7000 den hareketle kendi modelinize de bir kıyas yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir not düşmek isterim ki en tedirgin olduğum konudur.

Yazdıklarımı lütfen ''markalardan birisini alın, diğerini almayın'' şeklinde yorumlamayınız.

VESTEL ve SAMSUNG şu aşamada bizim önümüzdeki iki örnek. Ben genel mantığa da bu şekilde yaklaşıyorum.

Ayrıca, bu bir sataşma olarak algılanabilir fakat aslında değil,yine de fikrimi belirtmek isterim. Teknomarket reyonlarında tv seyredip, yan yana görüntüleri kıyaslayıp, internet sitelerindeki bilgiler ile bu gördüklerini harmanlayarak uzman kesilip marka öneren arkadaşlarımızın beyanlarına göre lütfen ürün almayınız. İnanın ki onların okudukları yerden siz de okuyabilir, Onların gittiği marketlere siz de gidebilirsiniz. Herkes fikirbeyanında özgürdür,ancak bunu UZMAN vasfı ile yaptıklarında insanlar inanıyor ve ortaya hoşolmayan sonuçlar çıkıyor.

Albani gibi bu işin duayenleri, panel dünyasının gerçek hakimleri bile bu ortamlara küstü ise, gerisini siz düşünün artık.  :ok:

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Değerli dostum çok teşekkürler. 

Yazdıklarınız benim için gerçekten çok tatmin edici oldu. Biraz geriye çekilip, sizin de söylediğiniz gibi mantık temelinde kendi gerçek ihtiyaçlarıma baktığımda, çoluk çocuğa karışmış olmanın da boş vakit yoksunluğunu ekleyince, aradaki (2 katlara ulaşan) farkları verecek bir gereklilik ben de bulamadım.

Yine son kararı vermeden biraz daha düşüneceğim.

Selamlar, saygılar iyi geceler...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dreadknight' Alıntı:
Değerli dostum çok teşekkürler. 

Yazdıklarınız benim için gerçekten çok tatmin edici oldu. Biraz geriye çekilip, sizin de söylediğiniz gibi mantık temelinde kendi gerçek ihtiyaçlarıma baktığımda, çoluk çocuğa karışmış olmanın da boş vakit yoksunluğunu ekleyince, aradaki (2 katlara ulaşan) farkları verecek bir gereklilik ben de bulamadım.

Yine son kararı vermeden biraz daha düşüneceğim.

Selamlar, saygılar iyi geceler...

Saygı bizden azizim, Vereceğiniz karar ne yönde olursa olsun, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.  :ok:

Yeri zamanı geldiğinde sonuç ile ilgili bizi de bilgilendiriseniz sevinirim.  :ok:

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
dreadknight' Alıntı:
Ado' Alıntı:

eğer 3700 civarı düşünürseniz kullandığımdan diyorum 65UB9100 modelini kullanıyorum geçen bir arkadaşı daha 65" Lg panelli mb120 li  televizyon sahibi yaptım şükür :))))) revizyon dedikleride besleme kartı değişme falan gibi .. siz üründeki revizyonu sorarsınız genede ama bir adet daha duruyor satılmadıysa revizyonlu ve ihraç fazlası  ürünler ulaşırsanız bilmiyorum  nakliyede nasıl kolaylığı olur gönderirlermi anlaşmalımı olur Bursada vestel outlet var orda 3790 tl manisa fab. revizyonlu diye geliyor orayada müşteriye ulaşmadan ve çok uyguna ürünler denk gelmekte açıkcası 65 inç düşüncesindeyseniz iletişime geçin nakliyeyide anlaşırsanız yükselmedi ve satılmadıysa 3790tl ye a 65UB9100 mb120 li bir televizyon sahibi yapalım sizide 65" üyeleri arasına katalım :)))) yada 65" yine ihraç fazlası TECHWOOD 4k uhd HDR li model ismi aklımda değil ama 4000 kusurlerle üründe vardı ki 9100 ile kasa  ve birçok özellik aynıydı artı HDR li bildiğim bu model ama vestel hdr lisanslarını güncellemediğini duydum aslında yok diye bildiğimiz bazı modellerde aslında hdr li olduğu rivayet :))))  incelemenizde yarar görüyorum telefonla ulaşın bilgi edinebilirsiniz vsoutlet e..    https://www.vsoutlet.com.tr/

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
teknolojix' Alıntı:
dreadknight' Alıntı:

eğer 3700 civarı düşünürseniz kullandığımdan diyorum 65UB9100 modelini kullanıyorum geçen bir arkadaşı daha 65" Lg panelli mb120 li  televizyon sahibi yaptım şükür :))))) revizyon dedikleride besleme kartı değişme falan gibi .. siz üründeki revizyonu sorarsınız genede ama bir adet daha duruyor satılmadıysa revizyonlu ve ihraç fazlası  ürünler ulaşırsanız bilmiyorum  nakliyede nasıl kolaylığı olur gönderirlermi anlaşmalımı olur Bursada vestel outlet var orda 3790 tl manisa fab. revizyonlu diye geliyor orayada müşteriye ulaşmadan ve çok uyguna ürünler denk gelmekte açıkcası 65 inç düşüncesindeyseniz iletişime geçin nakliyeyide anlaşırsanız yükselmedi ve satılmadıysa 3790tl ye a 65UB9100 mb120 li bir televizyon sahibi yapalım sizide 65" üyeleri arasına katalım :)))) yada 65" yine ihraç fazlası TECHWOOD 4k uhd HDR li model ismi aklımda değil ama 4000 kusurlerle üründe vardı ki 9100 ile kasa  ve birçok özellik aynıydı artı HDR li bildiğim bu model ama vestel hdr lisanslarını güncellemediğini duydum aslında yok diye bildiğimiz bazı modellerde aslında hdr li olduğu rivayet :))))  incelemenizde yarar görüyorum telefonla ulaşın bilgi edinebilirsiniz vsoutlet e..    https://www.vsoutlet.com.tr/

Merhaba,

Öneriniz için teşekkür ederim ama IPS panele ön yargı olarak pek sıcak bakmıyorum. Daha iyi siyah başarımı ve yüksek tepki süresini, açısal görüntü zaaflığına tercih edebilirim.  Yeni seri 8900 ler VA panel ile geliyor. 

Şuan buna konsantre oldum ama 9100'ü de inceleyeceğim mutlaka. 

Selamlar...

Geri
Üst Alt