VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

M Çevrimdışı

Mertcan

Yeni Üye
27 Kas 2017
5
Ürünün kutusunu açıp kurdum, biraz büyük de olsa bir sorun yaşamadım, ayaklarını vidalayıp koydum, şimdilik yerde duruyor. Testlere hangi menüden nereden gireceğimi bualamadım, görüntü kalitesi olarak youtube'dan 4k demo videosu izledim bir kaç tane, LG'nindi genelde, gayet başarılı. Ancak denemek için usb'ye attığım animasyon filminde ve siyah ağırlıklı bir kaç youtube videosunda alt sağ ve solda ışık sızması var gibi görünüyor da emin olamadım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mertcan' Alıntı:
Ürünün kutusunu açıp kurdum, biraz büyük de olsa bir sorun yaşamadım, ayaklarını vidalayıp koydum, şimdilik yerde duruyor. Testlere hangi menüden nereden gireceğimi bualamadım, görüntü kalitesi olarak youtube'dan 4k demo videosu izledim bir kaç tane, LG'nindi genelde, gayet başarılı. Ancak denemek için usb'ye attığım animasyon filminde ve siyah ağırlıklı bir kaç youtube videosunda alt sağ ve solda ışık sızması var gibi görünüyor da emin olamadım.

Binlerce test videosu var, önemli olanı bitrate ve bandwith gibi durumlardır zira bir çok arkadaşımızı yanılgıya düşüren test videoları ile de karşılaştık.

USB aktarımlarında da dosya boyutunuz ve video çözünürlüğünüz ekran çözünürlüğü ile uyumlu olmalı.

En önemlisi ise ışık sızması gibi durumları videolarla çözemezsiniz

Servis menüye MENU4725 ile giriş yapınız ve diagnostic bölümündeki panel test configini çalıştırınız, Toplamda 9 veya 10 renk geçişi sizin kontrolünüzde olacak şekilde yapılır ve beyaz ekranda bulutlanma, siyah ekranda ışık sızması, diğer 7 renkte ise ölü ve canlı piksel testlerinizi yapabilirsiniz.  :ok:

M Çevrimdışı

Mertcan

Yeni Üye
27 Kas 2017
5
Yazmayı unutmuşum buraya, kurdum, testleri de yaptım herhangi bir sorun dikkatimi çekmedi, görüntü kalitesinden de gayet memnunum.

Buradaki yorumlar ve tavsiyeer için çok teşekkürler, biraz tereddütlüydüm de bence görüntü kalitesi olarak Vestel her türlü yarışır. 55" LG/Samsung yerine 65" Vestel tercihi benim için çok doğru bir tercih oldu :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mertcan' Alıntı:
Yazmayı unutmuşum buraya, kurdum, testleri de yaptım herhangi bir sorun dikkatimi çekmedi, görüntü kalitesinden de gayet memnunum.

Buradaki yorumlar ve tavsiyeer için çok teşekkürler, biraz tereddütlüydüm de bence görüntü kalitesi olarak Vestel her türlü yarışır. 55" LG/Samsung yerine 65" Vestel tercihi benim için çok doğru bir tercih oldu :)

Ne kadar güzel, Bu yorumları görünce mutlu oluyorum sanki babamın fabrikasıymış gibi :kıskıs:

Aksi durumlarda da bir o kadar sinir oluyorum ''Koca VESTEL nasıl bu hatayı yapar?'' diye hayıflanarak  :yuh:

Güzel günlerde ve uzun yıllar servis yüzü görmeden kullanmanızı dilerim azizim.  :ok:

B Çevrimdışı

baran1985

Yeni Üye
14 Ara 2017
10
Herkese merhaba arkadaşlar bende yaklaşık  2 saat önce hepsiburada üzerinden bu televizyonu almış bulunmaktayım. Burdaki yorumların hemen hemen hepsini okudum. Ürünüm yarın kargoya verilecek cuma günü falan gelir sanırım. Umarım pişman olmam. En korktuğum olay ise ürün bozuk yada hatalı çıkarsa iade değişim nasıl olacak hepsiburadamı üstleniyor bu işi orasını bilmiyorum. Kafama takılan bir soruda web tarayıcı ile netten film izlemede sıkıntı çıkıyormu ? eski televizyonumda bu sorun vardı mecburen laptop bağlıyordum.  Birde televizyonun videolu bir incelemesini bulamadım varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
baran1985' Alıntı:
Herkese merhaba arkadaşlar bende yaklaşık  2 saat önce hepsiburada üzerinden bu televizyonu almış bulunmaktayım. Burdaki yorumların hemen hemen hepsini okudum. Ürünüm yarın kargoya verilecek cuma günü falan gelir sanırım. Umarım pişman olmam. En korktuğum olay ise ürün bozuk yada hatalı çıkarsa iade değişim nasıl olacak hepsiburadamı üstleniyor bu işi orasını bilmiyorum. Kafama takılan bir soruda web tarayıcı ile netten film izlemede sıkıntı çıkıyormu ? eski televizyonumda bu sorun vardı mecburen laptop bağlıyordum.  Birde televizyonun videolu bir incelemesini bulamadım varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlar Azizim;

VESTEL markası prosedürel yaklaşımlara oldukça riayet eden bir markadır bu nedenle olası bir sorununuzda ortada kalmazsınız, sadece iletişim kanalları ve kiminle muhatap olacağınızı bilmeniz tabiki sizin yararınıza olur.

Bu anlamda öncelikle birinci dereceden muhatabınız satış kanalıdır. 

Örnek veriyorum, yetkili servis geldi,ürün kolisini açtı (Kolihasarsız,hasarlı ise teslimalınmaz)panel kırık çıktı.

yetkili servis buna dair rapor tutar, ürün ile rapor sizde kalır, siz satış kanalından ürün değişimi istersiniz. Kendi kotaları oranında zaten yeni ürün sevk ederler size ve işleyiş en baştan başlar (Sevk yeniden servis gelmesi vs)

Senaryo 2,

Yetkili servis geldi açtı ürün arızalı çıktı. Servis mutlaka arızanın ne olduğunu tespit etmek durumundadır, bu doğrultuda karar sizin, servis hemen hallederse siz kabul ederseniz anında onarım, siz kabul etmezseniz MONTAJDA ARIZA seçeneği ile değişim yapılır yalnız yeni ürün fabrikadan geleceği için yine yaklaşık 15 gün beklersiniz.

web tarayıcıdan film izlemek her zaman sorundur işlemci kapasitesi nedeniyle, ben bu performansını beğenmem yine de siz de bir kontrol edip bize düşüncenizi aktarırsanız sevinirim.  :ok:

S Çevrimdışı

sesefafa

Yeni Üye
5 Ara 2017
14
Merhaba, su an 3. televizyonu yolda olan biri olarak yaziyorum (2 degisimi onaylanan), servis konusunda bir problem cekmeyeceginizden emin olabilirsiniz. İlk gelen tv de panelde kararti vardi kurulum gunu degisim talep ettim ayni gun onaylandi, ucuncu is gunu servis arayip yeni tv niz geldi kurulum icin musaitmisiniz dedi. İkinci gelen tv icin bugun 1 adet olu piksel yuzunden tekrar degisim istedim, 14.30 da servis geldi talep olusturuldu ve 16.58 de degisimin onaylandigina dair sms geldi. Servis muhtemelen yeni tv cumartesiye yetisir dedi. Hatta servise bugun 1 olu piksel icin degisirler mi diye tereddutle sordugumda herhalde degisicekler 500 liralik bim mali mi bu dedi..

Sadece tereddutle beklememeniz icin kisa bilgi vermek istedim cunku ben yerimde oturamamistim ilk karartiyi gordugumde -)

Sag saglim sorunsuz bir tv elime ulastiginda detayli olarak bilgilendirme yapicam.

Bir de bu benim sanssizligim oldu, sizinkinde olmama ihtimali cok yuksek.

Tek tavsiyem urun kutusunda hasar var ise almadan degisim talep edin. Kirik cikikta belki satici nazlanabilir ama onu da servis raporu ile iade edeceginizden ki hb dan alim yapmissiniz bir problem yasamayacaginizdan emin olun.

Stressle degil merakla bekleyin tvnizi, hayirli olsun -)

S Çevrimdışı

sesefafa

Yeni Üye
5 Ara 2017
14
Bir de Ado beyefendi nin servis geldiginde yapilmasi gerekenlerle alakali yazilarini okuyun. Kesinlikle servis menusunden her renkte test yaptirin imzayi atmadan once. Hatta kumandayi kendiniz alin kendiniz yapin. İlkinde ben acemilik ettim sadece video izledim goremedim karartiyi. Ama ikinci kurulumda kumandayi ellerinden alip kendim denedim ve olu pikseli oyle yakaladik. Yoksa videodan kacirilma ihtimali cok yuksekti..

B Çevrimdışı

baran1985

Yeni Üye
14 Ara 2017
10
Hocam verdiğiniz cevaplardan ötürü sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu televizyonu gerçekten çok beğendim hatta bugün teknoloji marketlere gidip canlı gözle izleme şansım oldu tabiki fıyatlar internete göre epey bir pahalı. Elektronik işini biraz şans olarak görüyorum ben , bundan önceki televizyonum aldığımın ertesi günü bir daha açılmadı :) Ve değişim yaptılar 4 yıldır onu kullanıyorum artık değişim zamanı gelmişti. Bu kadar büyük ve parlak bir ekrana sahip  televizyonu bu fiyata kaçırmak istemedim. Kullanmaya başladıktan sonra inşallah videolu bir incelemesini internete yüklemeyi planlıyorum almak isteyenlere fikir olması açısından.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
baran1985' Alıntı:
Hocam verdiğiniz cevaplardan ötürü sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu televizyonu gerçekten çok beğendim hatta bugün teknoloji marketlere gidip canlı gözle izleme şansım oldu tabiki fıyatlar internete göre epey bir pahalı. Elektronik işini biraz şans olarak görüyorum ben , bundan önceki televizyonum aldığımın ertesi günü bir daha açılmadı :) Ve değişim yaptılar 4 yıldır onu kullanıyorum artık değişim zamanı gelmişti. Bu kadar büyük ve parlak bir ekrana sahip  televizyonu bu fiyata kaçırmak istemedim. Kullanmaya başladıktan sonra inşallah videolu bir incelemesini internete yüklemeyi planlıyorum almak isteyenlere fikir olması açısından.

Çok faydalı olacağı kanaatindeyim azizim, ayrıca nezaketinizden ötürü ben teşekkür ederim.

Görüşmek üzere.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
sesefafa' Alıntı:
Bir de Ado beyefendi nin servis geldiginde yapilmasi gerekenlerle alakali yazilarini okuyun. Kesinlikle servis menusunden her renkte test yaptirin imzayi atmadan once. Hatta kumandayi kendiniz alin kendiniz yapin. İlkinde ben acemilik ettim sadece video izledim goremedim karartiyi. Ama ikinci kurulumda kumandayi ellerinden alip kendim denedim ve olu pikseli oyle yakaladik. Yoksa videodan kacirilma ihtimali cok yuksekti..

Bu gün mutlaka şu servis menüdeki panel test konusunu açmış olurum. Konuya Dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim. :ok:

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
239
Ado' Alıntı:
sesefafa' Alıntı:

Bu gün mutlaka şu servis menüdeki panel test konusunu açmış olurum. Konuya Dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim. :ok:
Peki görmedik aldik, daha sonra garantisi devam ederken biz cihazda ölü pixel oldugunu farkettik. Çözüm ? Kaç ölü pixel fiye sorulan bir kavram var. Teknik servisler iste misal tv de su kadar pixeli normal kabul ediyor su kadar olursa degisim yapiyor gibi bir kavram var mi ? böyle bir seyle sonradan karsilasilirsa sorun nasıl çözülmeli yol yordam alabilir miyiz ?

Geri
Üst Alt