Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
Herkese tekrardan selamlar bugün yaşadığım deneyimi sizinle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz günlerde bu konu altında sesteki sorundan bahsetmiştim, ufak bir araştırma sonucu hem burada hem farklı bir forumda yine aynı sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.
Öncesinde sorunu mail olarak iletmiştim ancak daha iyi izah edebileceğimi düşünüp bugün telefonla şansımı denedim, görüştüğüm kişi çok iyi niyetli ve çok kibar bir şekilde yardımcı oldu sorunu anlattıktan sonra kısa bir süre beni bekletip teknisyenler ile iletişime geçtiğini ve yazılımsal bir hata olmadığını ilettiklerini söyledi (hiç katılmıyorum).

Kısaca durum şu; sesteki sorunun yazılım güncellemesi ile çözülmesini bekliyordum ama öyle olmayacağı bana verilen bilgi ile kesinleşmiş oldu. İlk kez bir Vestel ürününü satın aldığım için pişman oldum. Yakın zamanda bunu satıp farklı bir televizyon almayı düşünüyorum oysa bu sorun hariç ürünü çok beğenmiştim, üzgünüm. Belki bütçeme uygun bir soundbar bulabilirsem onu değerlendiririm.

Durumu sizinle paylaşmak istedim, benimle farklı düşünceler içindeyseniz lütfen beni uyarın. Hepinize şimdiden teşekkürler.
Hayırlı ramazanlar, kadir gecemiz mübarek olsun.
Bu sorun bende de var u9700 modelini kullanıyorum. Sesi düz hale getirip tüm dolby ayarları vs kapatın düzeliyor ama ortaya çok kalitesiz bir ses çıkıyor.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Herkese tekrardan selamlar bugün yaşadığım deneyimi sizinle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz günlerde bu konu altında sesteki sorundan bahsetmiştim, ufak bir araştırma sonucu hem burada hem farklı bir forumda yine aynı sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.
Öncesinde sorunu mail olarak iletmiştim ancak daha iyi izah edebileceğimi düşünüp bugün telefonla şansımı denedim, görüştüğüm kişi çok iyi niyetli ve çok kibar bir şekilde yardımcı oldu sorunu anlattıktan sonra kısa bir süre beni bekletip teknisyenler ile iletişime geçtiğini ve yazılımsal bir hata olmadığını ilettiklerini söyledi (hiç katılmıyorum).

Kısaca durum şu; sesteki sorunun yazılım güncellemesi ile çözülmesini bekliyordum ama öyle olmayacağı bana verilen bilgi ile kesinleşmiş oldu. İlk kez bir Vestel ürününü satın aldığım için pişman oldum. Yakın zamanda bunu satıp farklı bir televizyon almayı düşünüyorum oysa bu sorun hariç ürünü çok beğenmiştim, üzgünüm. Belki bütçeme uygun bir soundbar bulabilirsem onu değerlendiririm.

Durumu sizinle paylaşmak istedim, benimle farklı düşünceler içindeyseniz lütfen beni uyarın. Hepinize şimdiden teşekkürler.
Hayırlı ramazanlar, kadir gecemiz mübarek olsun.
Konuyla ilgilendiğiniz için tebrik ederim. Sayenizde biz de istifade etmiş olduk.
Bence tv'yi satmanızı veya tv'den soğumanızı gerektirecek bir problem değil. Ayrıca satayım deseniz ciddi kaybınız olacak. Beklentimizi çok yüksek tuttuk: Onun vermiş olduğu bir hayal kırıklığı. Tekrar başa dönsem gene aynı ürünü alırım muhtemelen. Çünkü bu fiyat skalasında alternatif çıkarmak zor.
Ses ayarlarını, tv yayınlarını izlerken düz hale getiriyorum. 4k içerikli film izlerken ses ayarlarını açıyorum.
Görüntü ayarlarını, tv yayını izlerken doğal modda ve enerji tasarrufu açık izliyorum. Enerji tasarrufu açıkken bile ışık şiddeti yeterli. Ama film izlerken içeriğe göre fonksiyonları açıp hakkını verdiriyorum.
Handikaplar konusunda görüşlerim hala değişmedi:
1) Siyah performansı zayıf. Ama bu, bilerek aldığım bir zayıflık. IPS'den kaynaklı bir durum.
2) Tv yayınındaki kanal geçişleri; HD-HD, ortalama 4 sn görüntü, 3sn ses geçişi. Bu değerler yüksek. Benim kriterlerimde 2sn üzerine çıkmamalı. Ama birçok dahili receiver bu şekildeymiş sanırım.
3) Ses performansı daha canlı olmalıydı. Stereo ses canlılığı alamıyorum.

Bu sorun bende de var u9700 modelini kullanıyorum. Sesi düz hale getirip tüm dolby ayarları vs kapatın düzeliyor ama ortaya çok kalitesiz bir ses çıkıyor.
Kalitesiz demeyelim de, detaysız; düz bir ses çıkıyor. Seste bozulma yok. O kadar da haksızlık yapmayalım :)

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dost4125 

Aktif Üye
14 Nis 2022
53
31
bu tv nin hangi incleri va hangileri ips acaba yada kodlari neler hangi kod soyleliyiz alirken

F fikoloji bey 50 inçlerin hepsi VA PANDA panel midir lg panel yokmudur Q9900 modelin en sorunsuz ve güzel olanı LG PANEL MB180 ana kartlı olan mıdır LG PANEL sadece ips olarak mı vardır VA yokmudur öyleyse en mantıklı 55q9900 model lg mb180 model midir

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu tv nin hangi incleri va hangileri ips acaba yada kodlari neler hangi kod soyleliyiz alirken

F fikoloji bey 50 inçlerin hepsi VA PANDA panel midir lg panel yokmudur Q9900 modelin en sorunsuz ve güzel olanı LG PANEL MB180 ana kartlı olan mıdır LG PANEL sadece ips olarak mı vardır VA yokmudur öyleyse en mantıklı 55q9900 model lg mb180 model midir
50Q9900 modeinde iki üretici dört kod var, üç'ü panda birisi AUO panel. yani her şekilde va panel gelir size.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
peki hocam siz ne önerirsiniz 50 inç va panda mı yoksa 55 inç lg ips mi yada 55 inç va lg panel varmıdır mi son soru artık
55Q9900 de size kesin LG panel denk geleceği belli değil zira aynı modelde HKC de kullanılmış ve aslında COF sayılarına bakarsak LG de 6 COF kullanılmışken HKC de 12 adet mevcut. İlginç olan şu ki HKC nin en düşük kontrast oranlı üretimi bu panel çünkü VA değil :) Ayrıca belirtmek isterim ki panelin donanımsal desteği 8 bit yani +2FRC veya +Hı FRC yok. LG de bunlar mevcut.

D Çevrimdışı

dost4125 

Aktif Üye
14 Nis 2022
53
31
55Q9900 de size kesin LG panel denk geleceği belli değil zira aynı modelde HKC de kullanılmış ve aslında COF sayılarına bakarsak LG de 6 COF kullanılmışken HKC de 12 adet mevcut. İlginç olan şu ki HKC nin en düşük kontrast oranlı üretimi bu panel çünkü VA değil :) Ayrıca belirtmek isterim ki panelin donanımsal desteği 8 bit yani +2FRC veya +Hı FRC yok. LG de bunlar mevcut.
yani hocam benim gibi cahilin anlayacagi sekilde soylersek cof bit vs hic anlamadim hkc mi iyidir lg mi siparis verirken ne diyim lg a180 mi hck mi diyim hocam benim kafa yine 1 milyon

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yani hocam benim gibi cahilin anlayacagi sekilde soylersek cof bit vs hic anlamadim hkc mi iyidir lg mi siparis verirken ne diyim lg a180 mi hck mi diyim hocam benim kafa yine 1 milyon
Abi hep artılar eksiler meselesi bu. COF sayısı yüksek olsun istiyoruz ki tv nin panel ömrü uzun olsun ama LG de bu düşük.
Bit oranımız yüksek olsun istiyoruz ki daha zengin renk paleti sunulabilsin ama HKC de bu düşük

Bunun gibi mevzular yani.

Tamam itiraf ediyorum, biz aslında marstan dünyaya yollanmış, tüketicileri ürün almaktan bezdirmek için görevlendirilmiş üçüncü nesil droidleriz :kiskis

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Konu başındaki videoları izlediğinizde ve sonrasında paylaşılan mesajları okuduğunuzda Q9900 serisi ile ilgili bir çok sorunuz cevaplanmış olacaktır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konu başındaki videoları izlediğinizde ve sonrasında paylaşılan mesajları okuduğunuzda Q9900 serisi ile ilgili bir çok sorunuz cevaplanmış olacaktır.
Zaten kullanıcı kulübü gibi konu başlıklarını bu nedenle seviyorum. Kullananların görüşleri bence bizim paylaştığımız bilgilerden daha kıymetli.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Zaten kullanıcı kulübü gibi konu başlıklarını bu nedenle seviyorum. Kullananların görüşleri bence bizim paylaştığımız bilgilerden daha kıymetli.
Adem Bey sizin paylaştığınız bilgiler her türlü kıymetli. Fakat modellere özel açılmış konularda soru sormadan, öncesindeki paylaşımları incelemek herkes için daha mı verimli olur acaba?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey sizin paylaştığınız bilgiler her türlü kıymetli. Fakat modellere özel açılmış konularda soru sormadan, öncesindeki paylaşımları incelemek herkes için daha mı verimli olur acaba?
Sanıyorum ki 2002 de DH de başladığımız bu söylemin Ülkemizde ne yazık k karşılığı yok.
Forum ortamı dışında genel hayatımızda da toplum olarak ağırlıklı şekilde kişiye özel yaklaşımlar beklediğimiz gerçeği ile yaşamaya karar verdim ben :)

Evet doğrudur bazı konular kişiye özel ele alınır ancak sizin de doğru tespitinizde olduğu gibi öncesinde GENEL bilgi edinmek gerekir. :ok

S Çevrimdışı

seberhan1907

Yeni Üye
15 Nis 2020
6
33
Merhaba şu an kampanyayla 9200 TL'ye 55' 7800 TL'ye de 50' q9900 modeli satılıyor. bu fiyatlara önerir misiniz. 5' için ekstra 1400 TL ödemeye değer mi? ekran boyutu dışında farklılık var mıdır?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt