Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba şu an kampanyayla 9200 TL'ye 55' 7800 TL'ye de 50' q9900 modeli satılıyor. bu fiyatlara önerir misiniz. 5' için ekstra 1400 TL ödemeye değer mi? ekran boyutu dışında farklılık var mıdır?
Önermesek ne olacak abi yarın 11000 demeyeceklerinin, haftaya 20bin olmayacağının garantisi yok.
Teknoloji kanallarında bunu konuşmaktan nefret ediyorum ancak eve kuru üzüm alıp koysak o bile avantaj, var olan paramız tl de durmasın neyde durursa dursun değer kazanıyor yazıuk yahu..

D Çevrimdışı

decchaos

Yeni Üye
12 Kas 2017
37
53
Adem bey benim evim çok aydınlık. Gündüz hem yansıma hem kontrast yetersiz şu an kullandığım Regal 55r6080u model TV'de. Bunun dışında memnunum aslında.
Q9900 serisi bu konuda nasıldır? Değiştirmeye değer mi?
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
42
Adem bey benim evim çok aydınlık. Gündüz hem yansıma hem kontrast yetersiz şu an kullandığım Regal 55r6080u model TV'de. Bunun dışında memnunum aslında.
Aydınlık ev ortamı için en çok tavsiye edilen model Samsung QN90A modeli.Ancak 50 inç modelinin kampanyalı hali bile 14.800 civarı şu an.55 inç modeli de 19 bin bandında yani şu ekonomik koşullarda yanına yaklaşılacak gibi değil.

L Çevrimdışı

Lastsamuray

Yeni Üye
27 May 2022
1
38
Merhaba arkadaşlar.
50q9900 alıyorum. Ancak lg panel olmasını istiyorum dedim. Hem lg hem Samsung panel kullanıldığını hangisinin denk geleceğini bilmediklerini söylediler. Ancak panel kesinlikle ips imiş. Ana kart da mb180e imiş hepsinde.
Gelen ürün 50 inç olduğu için lg panel olamaz diyorsunuz doğru mu anlamışım?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Merhaba arkadaşlar.
50q9900 alıyorum. Ancak lg panel olmasını istiyorum dedim. Hem lg hem Samsung panel kullanıldığını hangisinin denk geleceğini bilmediklerini söylediler. Ancak panel kesinlikle ips imiş. Ana kart da mb180e imiş hepsinde.
Gelen ürün 50 inç olduğu için lg panel olamaz diyorsunuz doğru mu anlamışım?
50 inç ler Va olur. Evet doğru.
Artı olarakta Samsung dedikleri panellerde yok. Samsung un LCD üretim tesisleri olduğu gibi tcl ye geçti.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Yani ben gerekçelerinizi tv değiştirmek için pek yeterli bulmadım. Bir de böyle bir dönemde... Elinizdeki, hakkın rahmetine kavuşuncaya kadar devam derim.
TV'nin tam karşısına odanın penceresi denk gelmeyecek şekilde odadaki eşyaların konumlarını değiştirebilirsiniz. Şimdi diyecekseniz ki; 'ben bunu bilmiyor muyum?' Biliyorsunuzdur da, insanı bazen kaşıntı tutuyor; gerçekten ihtiyacı olmasa da alası geliyor. Bunu da haklı çıkarmak için kendine yalandan bahaneler üretiyor. (Bazen bana da oluyor; oradan biliyorum.).Tüketim çılgını ülkemizde karşılaşılan kronik hastalıklarımızdan biri. Bu sebeple sizde farkındalık oluşturayım dedim.

Merhaba şu an kampanyayla 9200 TL'ye 55' 7800 TL'ye de 50' q9900 modeli satılıyor. bu fiyatlara önerir misiniz. 5' için ekstra 1400 TL ödemeye değer mi? ekran boyutu dışında farklılık var mıdır?
Mart ayında 55'ini 9900tl'ye almıştım. Süper bir fiyat.
50' ve 55' arasındaki farkı sadece 5' olarak düşünmeyin. Panel tipleri de farklı. Sizin profilinize hangi panel tipi uygun ise onu tercih edin.
Mat panele ihtiyacınız var. Fakat ikisi de mat değil. Mat ile parlak arasında bir yerde. Ama bu konuda sizde bir hassasiyet oluşmuş olduğundan dolayı memnun kalmayabilirsiniz. Benim tv'nin tam karşısında pencere var. İllaki parlama yapıyor gündüz ama ben çok takılmıyorum. Ama gündüz vakti karanlık film izlemeye de kalkmıyorum tabi :) 15.sayfada parlamanın seviyesini göstermek amacıyla fotoğraflar paylaşmıştım. Bu konu, seriye özel açıldığı için çok kıymetli kullanıcı yorumları barındırmaktadır. Bu sebeple baştan itibaren paylaşımları incelemenizi, bilgi sahibi olmanız açısından tavsiye ederim.
Eğer alacaksanız; İkisi de uygun fiyatlı. Ama benim fikrim; tv almamanız yönünde :)

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

Öksüz

Yeni Üye
11 May 2022
28
48
Vestel 65Q9900 modeli aldım. Servisten piksel testi yapmasını istediğimde sadece beyaz ekranı açtı herhangi bir problem yok dedi. Bende ekrandaki hafif sarılıkları sorduğumda sıkıntı yok dedi. Hafif sarılık neden olur servis doğru bilgi mi verdi teşekkür ederim.

G Çevrimdışı
31 May 2022
12
44
Elinde stok tutmayıp sipariş üzerine çalışan satıcılar ne geleceğini de bilemezler. Artık yetkili bayiler, hatta online yetkili bayiler bile sipariş çalışıyor şahit olduğum kadarıyla.
evet hatta online fiayat ile bayi fiyatlari ayni ya da soyle diyelim bayi once fiyat yukseltip sonra online cekiyor indirim yaptim diyor :) o zaman bende niye senden alayim ki online resmi vestel de ayni fiyat o da siparis ile gelecek yetkili servise gidecek sende siapris vericen o da servise gidip eve gelecek :) ustelik istedigim anakart paneli bile secemezken , nerde o eski bayi indirimleri oturup 2 cay muhabbet alim satim dedim bir bayiye bi dovmedigi kalmisti :)

hangi kampanya acaba o yani oline satista herkes o fiyatlardan alabiliyor mu ?

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

Öksüz

Yeni Üye
11 May 2022
28
48
Vestel 65 Q9900 tvde kanal değiştirirken ekranın üst ve alt kısmında hafif kızarıklık oluyor normal mi

Ö Çevrimdışı

Öksüz

Yeni Üye
11 May 2022
28
48
vestel 65 Q 9900 tvde bazı kanallar yok servis merkezi uydu sinyalleri yüksek olmazsa çekmez dedi. Bende Philips tvim varken sorun yok dedim. Ne yapmalıyım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt