Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

F Çevrimdışı

fufu06

Yeni Üye
9 Ocak 2022
39
37
Ekran aydinlatmasi ornegin youtuba girince full acik oluyor ve kisiyorum. oradan ornegin netflixe giriyorum ya da herhangi bir uygulamaya ve ekran isigi tekrar degisiyor, her daim ekran isigi ayari yapmaktan gina geldi, bu tur hatalar olmamali. Sizde de durumlar ayni mi

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Ekran aydinlatmasi ornegin youtuba girince full acik oluyor ve kisiyorum. oradan ornegin netflixe giriyorum ya da herhangi bir uygulamaya ve ekran isigi tekrar degisiyor, her daim ekran isigi ayari yapmaktan gina geldi, bu tur hatalar olmamali. Sizde de durumlar ayni mi
Bende bu tv den yok ama benim bildiğim, her seçenek için ayarın bir kere yapılmasi yeterli olmalı, bendeki 2 tv de de durum böyle, sizde tekrar youtube girince önceki ayarda olmalı, yoksa dediginiz gibi hata söz konusu.

F Çevrimdışı

fufu06

Yeni Üye
9 Ocak 2022
39
37
Bende bu tv den yok ama benim bildiğim, her seçenek için ayarın bir kere yapılmasi yeterli olmalı, bendeki 2 tv de de durum böyle, sizde tekrar youtube girince önceki ayarda olmalı, yoksa dediginiz gibi hata söz konusu.
tv modunda(uydu) bahsettiginiz gibi ayarlari koruyor, ama herhangi bir uygulamaya girince, (youtube, netflix, amazon prime) ekran isigi en yuksege cikiyor her defasinda.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
tv modunda(uydu) bahsettiginiz gibi ayarlari koruyor, ama herhangi bir uygulamaya girince, (youtube, netflix, amazon prime) ekran isigi en yuksege cikiyor her defasinda.
İlginç, benim eski smart Vestelde ve android Toshibada dediğim gibi, yaptığım ayarlar sabit, toshibada tv modu dışında sadece youtube kullandiğim icin onda yaptığım ayarlar korunmakta, diğerinde hdmi dan box bağlı onda da ayar sabit, korunuyor.

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Cevabınız beni çok mutlu etti özellikle ses konusundaki sıkıntıyı tam izah edemediğimi düşünüyordum beni anlıyor olmanıza çok sevindim.
Siyahlar ve açı mevzusu için üç adet fotoğraf yüklüyorum (Youtube'dan HDR bir video açtım) yanıldığım noktalar hakkında beni uyarmanız beni mutlu eder, bilgi sahibi olurum.

20220416_202557.jpg
20220416_202603.jpg
20220416_202610.jpg

Bendeki panel IPS olmasına rağmen sanki VA panel gibi az bir açı kaybında renklerde solma gözlemliyorum özellikle siyah ve siyaha yakın tonlarda, umarım eklediğim fotoğraflardan anlaşılıyordur ama direk karşıdan izlediğimde doyurucu ve keskin bir siyah alabiliyorum çok ilginç.

Ses ile ilgili şu notu ekleyebilirim; yazılımdaki ses optimizasyonu çok iyi olmadığından ses ile ilgili ayarların tamamını (atmos, mod, avl) kapalı konuma getirince biraz da olsa netlik elde edilebiliyor. Bu konuda bir güncelleme şart bence umarım mühendisler durumun farkındadır.
Hocam hayırlı olsun cihazınız, ben evde seg58sbu710 VA ve 70u9600 VA modelleri ile 65q9900 ips paneli deneme fırsatı buldum, Belki kullanıcılara garip gelebilir banada garip geldi, ama yan açılardan baktıgım zaman 65q9900'de daha çok solma vardı, Hatta VA panelin yan açılarda daha çok soldugu söyleniyor ama 65q9900'de en ufak bir yan taraftan bakma da direk solma hissettiriyordu, Hatta kendi kendime herkes yan açılardan IPS panelin daha iyi olduğunu söylüyordu bu nasıl iş dedim Belki de bu qledlere has bir şey olabilir

Hocam fabrika bunu bir sorun olarak görmüyor bunlar böyle diyor ? bir önceki modellerde mb230 da böyle değil, öncesindeki 130s lerde durum bu şekildeymiş mb180e lerde böyle YouTube Netflix Amazon Prime bu uygulamalara girince enerji tasarrufunu direk kapalı konuma getiriyor, bu şekilde olmaması lazım benim gözümden bakarsan bu bir hata ama fabrika hata değil böyle diyor

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fufu06

Yeni Üye
9 Ocak 2022
39
37
Hocam hayırlı olsun cihazınız, ben evde seg58sbu710 VA ve 70u9600 VA modelleri ile 65q9900 ips paneli deneme fırsatı buldum, Belki kullanıcılara garip gelebilir banada garip geldi, ama yan açılardan baktıgım zaman 65q9900'de daha çok solma vardı, Hatta VA panelin yan açılarda daha çok soldugu söyleniyor ama 65q9900'de en ufak bir yan taraftan bakma da direk solma hissettiriyordu, Hatta kendi kendime herkes yan açılardan IPS panelin daha iyi olduğunu söylüyordu bu nasıl iş dedim Belki de bu qledlere has bir şey olabilir

Hocam fabrika bunu bir sorun olarak görmüyor bunlar böyle diyor ? bir önceki modellerde mb230 da böyle değil, öncesindeki 130s lerde durum bu şekildeymiş mb180e lerde böyle YouTube Netflix Amazon Prime bu uygulamalara girince enerji tasarrufunu direk kapalı konuma getiriyor, bu şekilde olmaması lazım benim gözümden bakarsan bu bir hata ama fabrika hata değil

konforu cok bozuyor, basit sekilde cozulebilecek yazilimsal bir durum umarim cozerler. Bu arada dolby icerikler fena degil ama amazonda hdr icerikler cok karanlik, amazonun uygulamasindan mi kaynaklaniyor anlamadim. Youtubeda hdr iceriklerde durum oyle degil bilginiz var mi bu konuda

cottet Çevrimdışı

cottet

Yeni Üye
4 Nis 2022
13
34
Amazondaki içerikler çok karanlık doğru görüntü ayarlarındaki gama'yı parlak yaparak bir miktar çözebildim ben.
Sesteki cızırtı ve netlik sorununu aşabilen var mı?

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Ben direk Manisa fabrika ile görüştüm bu durumun yazılım ile ilgili alakalı bir durum olmadığını bu modellerin böyle olduğunu söylediler ben de zaten çok üstelemedim ama mantıklı bir iş değil yani şu anki olan olay, Her uygulamaya girdiğinde enerji tasarrufunu kapalı durumdan özele ya da maksimuma getirmek. Az elektrik kullanan cihazlar da değil, Örnek veriyorum YouTube enerji tasarrufu kapalı durumda iken cihaz anlık olarak 180 190 watt elektrik tüketiyor, Enerji tasarrufu özel arka ışık 0 durumunda 55 wattlık kullanım oluyor ciddi derecede fark var

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
led değişmesi demek b

Kardeşim vestel üretimleri hep böyle malesef mb130e hilevel her youtube a girişte arka ışığı düzeltmek ten gina geldi artık amaç heralde iki yılda bir ledlerin degistirilmesi

F Çevrimdışı

fufu06

Yeni Üye
9 Ocak 2022
39
37
Hocam siyah agirlikli sahnelerde ips solma yapiyor ama youtubedan aydinlik bir manzara videosu qcinca solma minimuma iniyor.

cottet Çevrimdışı

cottet

Yeni Üye
4 Nis 2022
13
34
Herkese tekrardan selamlar bugün yaşadığım deneyimi sizinle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz günlerde bu konu altında sesteki sorundan bahsetmiştim, ufak bir araştırma sonucu hem burada hem farklı bir forumda yine aynı sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.
Öncesinde sorunu mail olarak iletmiştim ancak daha iyi izah edebileceğimi düşünüp bugün telefonla şansımı denedim, görüştüğüm kişi çok iyi niyetli ve çok kibar bir şekilde yardımcı oldu sorunu anlattıktan sonra kısa bir süre beni bekletip teknisyenler ile iletişime geçtiğini ve yazılımsal bir hata olmadığını ilettiklerini söyledi (hiç katılmıyorum).

Kısaca durum şu; sesteki sorunun yazılım güncellemesi ile çözülmesini bekliyordum ama öyle olmayacağı bana verilen bilgi ile kesinleşmiş oldu. İlk kez bir Vestel ürününü satın aldığım için pişman oldum. Yakın zamanda bunu satıp farklı bir televizyon almayı düşünüyorum oysa bu sorun hariç ürünü çok beğenmiştim, üzgünüm. Belki bütçeme uygun bir soundbar bulabilirsem onu değerlendiririm.

Durumu sizinle paylaşmak istedim, benimle farklı düşünceler içindeyseniz lütfen beni uyarın. Hepinize şimdiden teşekkürler.
Hayırlı ramazanlar, kadir gecemiz mübarek olsun.

B Çevrimdışı

balron

Yeni Üye
5 May 2022
1
24
Arkadaşlar bu tv de 55inc için VA panel bulma şansımız var mı?
Birde max parlaklık/nits değerini ve local dimming var mı yok mu hiçbiryerde göremedim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt