Uydu alıcısı (Receiver) Tavsiyesi

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Bizim Next 64'lerde ayarı sadece Açık kapalı yapmak yetiyor. Başka bir ayarı yok.
Hocam açıyorum değişen birşey olmuyor

IMG_20200210_134737.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Bu CEC ayarı çoğu zaman sıkıntılı oluyor,örneğin benim panellerin birisinde bazen çalışmıyor
diğerinde ise hiç çalışmıyor 3.panel de ise yine çalışıyor gibi,ayar yerlerinden on/off yapsak bile
sanırım yazılım kaynaklı çalışmıyor

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Alkol ve sigarada ayrica limit var; alkol derecesine göre en fazla 2 lt alkol ,600 adet sigara getirebilirsiniz.Elektronik esyalarda getirdiginiz ürüne göre bandrol ücreti belirlenmis; radyo otoradyo icin 1,2 € telefon icin 20€ tablet veya laptop icin 10€.. vs..
20 kusur senedir beraberimde getirdigim veya ziyaretime gelip Türkiyeye geri dönen kisilerin ,kisisel kullanim veya hediye amacli elektronik esyalari icin herhangi bir ücret ödemedik.Herhangi bir süpheli durum olmamasi halinde simdiye kadar tamamen beyana bagli bir uygulama sanirim ,.Fakat kontrol ederlerse mutlaka hem bandrol ücretini, hemde cezayi ödemek zorunda kalinir..
3-4 yıl önce bir uydu alıcı getirmişti oğlum,valize koyup getirdi, soran eden olmamıştı.
Next 64 içinde aynı özellik eklendi son yazılımla, yalnız TV ve kullandığınız HDMI kablosunun CEC destekli olması gerekiyor.
Necati Bey,next 64 e eklendi derken, next 64 ün mevcut akıllı olmayan kumandası ile mi oluyor bu uygulama, yoksa, yine akıllı kumanda almak gerekiyor mu?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam varda ayarlayamadım
Güle güle kullanın cihazınızı, da sormak istediğim HD kanallardaki dizi filmler, yani tam bir HD kalitesinde olmayan yayınlarda nasıl uydu alıcının görüntü kalitesi acaba?

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
3-4 yıl önce bir uydu alıcı getirmişti oğlum,valize koyup getirdi, soran eden olmamıştı.

Necati Bey,next 64 e eklendi derken, next 64 ün mevcut akıllı olmayan kumandası ile mi oluyor bu uygulama, yoksa, yine akıllı kumanda almak gerekiyor mu?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Güle güle kullanın cihazınızı, da sormak istediğim HD kanallardaki dizi filmler, yani tam bir HD kalitesinde olmayan yayınlarda nasıl uydu alıcının görüntü kalitesi acaba?
Teşekürler hocam HD görüntü kalitesi çok iyi misal uçankuş TV fulhd yayın yapıyor arasıra eski türk sinema veriyor görüntü leri süper

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Bu CEC ayarı çoğu zaman sıkıntılı oluyor,örneğin benim panellerin birisinde bazen çalışmıyor
diğerinde ise hiç çalışmıyor 3.panel de ise yine çalışıyor gibi,ayar yerlerinden on/off yapsak bile
sanırım yazılım kaynaklı çalışmıyor
Hocam tv nin ayarlar kısmında cec etkin cec otamatik seçtim oldu gözden kaçırmışım bu ayarları.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
teraspy teraspy, hocam merhaba
Dahili uydu alıcısı olmayan Fullhd tv için Basit kanal geçişleri hızlı donma takılma yapmayan ısınmayan ucuz mini uydu alıcısı tavsiyen ne olur.
Sade uydu yayını istiyorum.
Elimde halen kullandığım ve kurcaladığım piko 600 var ,çok memnunum ,tanberg ve powervu desteğ de var ,1 yıl server funcam var ,buna da bakabilirsin :ok
Ama ısınmayanı zor ulursun :)

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Elimde halen kullandığım ve kurcaladığım piko 600 var ,çok memnunum ,tanberg ve powervu desteğ de var ,1 yıl server funcam var ,buna da bakabilirsin :ok
Ama ısınmayanı zor ulursun :)
Teşekkür ederim anladım hocam. Bu arada bende modellere bakarken next 64 hd modeli ile ilgili yorumlarda kanal geçişlerinin çok hızlı olduğunu okudum. Bu konuda sizin bir malumatınız vamıdır acaba.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Merhaba arkadaşlar dün bu cihazı sipariş ettim inşallah pişman olmam ilk kez Enigma2 cihaz kullanacağım biraz zor olacak

IMG_20200125_135804.jpg
Güle güle kullan ,hayırlısı olsun, açık linux sistemi (piko ve diğerleri kapalı linuxtur ,pikoları kurcalıyabiliyoruz ama diğer kapalı olanları kurcalıyamıyoruz(fazla yani:) )

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Teşekkür ederim anladım hocam. Bu arada bende modellere bakarken next 64 hd modeli ile ilgili yorumlarda kanal geçişlerinin çok hızlı olduğunu okudum. Bu konuda sizin bir malumatınız vamıdır acaba.
Köyde usals motoru çeviren next minix hd,ben pek fark göremedim piko ile minix arasında ,birde korax v4 var, o da güzel kanal geçişi de iyi .
Açıkçası bu 3 değişik işlemcili ve yazılım atmam için gelen 3001 işlemcili taplin de katarsam ,bana kalsa aralarında kanal geçişi olarak büyük fark yok,yani:
minix= Ali,
piko_ 6605s ,
korax v4= montage(böyleydi sanırım ,google bakmadım doğru telaffuz için) , ve
3001 işlemcili taplin.
Elim değmişken serverlerini de yazayım :)
piko ve koraxta bazı kanalları izlemek için illa internete gerek yok , pikodaki funcam tek kelimeyle süper ,korax v4 iks server berbat ,varmı var cinsinden,next eski sürüm olduğundan server yok,taplin ise bu konuda bomboş (tabii bendeki versiyoru) :ok

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Köyde usals motoru çeviren next minix hd,ben pek fark göremedim piko ile minix arasında ,birde korax v4 var, o da güzel kanal geçişi de iyi .
Açıkçası bu 3 değişik işlemcili ve yazılım atmam için gelen 3001 işlemcili taplin de katarsam ,bana kalsa aralarında kanal geçişi olarak büyük fark yok,yani:
minix= Ali,
piko_ 6605s ,
korax v4= montage(böyleydi sanırım ,google bakmadım doğru telaffuz için) , ve
3001 işlemcili taplin.
Elim değmişken serverlerini de yazayım :)
piko ve koraxta bazı kanalları izlemek için illa internete gerek yok , pikodaki funcam tek kelimeyle süper ,korax v4 iks server berbat ,varmı var cinsinden,next eski sürüm olduğundan server yok,taplin ise bu konuda bomboş (tabii bendeki versiyoru) :ok
Teşekkürler hocam.

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Güle güle kullan ,hayırlısı olsun, açık linux sistemi (piko ve diğerleri kapalı linuxtur ,pikoları kurcalıyabiliyoruz ama diğer kapalı olanları kurcalıyamıyoruz(fazla yani:) )
Teşekkürler abi özeleştirme çok mevcut?ama bir ayarı yaparken hep diğer ayarları bozuyorum epey uğraştırıcı?

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
554
55
Next 64'ü piyasaya çıkmadan önceden kullananlardanım, yani bir tester olarak kullanıyorum. Kanal geçişleri mükemmel, son yazılımla bir iyileştirme yapıldı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt