Uydu alıcısı (Receiver) Tavsiyesi

M Çevrimdışı

mertrich

Yeni Üye
13 Kas 2019
48
24
8 adet uydu alıcısı değiştirdim ne next 2000 i kaldi ne s905x3 islemcili tv box u kaldi gerçekten arnix fiber iptv gibisini performans veren cihaza daha rastlamadim Memoli usta sagolsun cihaza her türlü desteği veriyor arnix team özelliği ile sadece denemeniz gerek diyorum kalin saglicakla

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
8 adet uydu alıcısı değiştirdim ne next 2000 i kaldi ne s905x3 islemcili tv box u kaldi gerçekten arnix fiber iptv gibisini performans veren cihaza daha rastlamadim Memoli usta sagolsun cihaza her türlü desteği veriyor arnix team özelliği ile sadece denemeniz gerek diyorum kalin saglicakla
Ustam tecrübene sağlık, sağlık ta keşke o kadar cihazı incelemiş, kullanmış biri olarak cihaz cihaz olumlu olumsuz yönlerinden bahsetseydin.

- x marka x cihazın kumanda performansı kötü,
- y marka y modelin görüntü net, her codec açmıyor,
- z marka z model ekonomik ama netflix 4k değil

Gibi.

Senin ki şuna benzedi, (01:36 / 02:00)

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Arnix ne var turkvod desteği ona o kadar para verene kadar aynı tip cihazlar var ülkede 8 marka hepsi aynı yazılımı veriyor birbirinden aşşağı kalır yanı yok hepsi tek tekele bir kişi veriyor yazılımı hepsi kullanıyor magbox ile arnix birebir aynı sadece flash ları farklı biri tek tek flash ları inceledik cihazların 6611 işlemci eski nesil işlemci kullanıyor cihazlar 6628 kullansalarya ozaman cihaz uçacak daha iyi performans olacak die korkularından dünyada en ucuz işlemciyi kullanıyorlar
Hiremco
Arnix
Korax
Magbox
Botech
Ve diğer firmalar
İptv için en iyisi Android box paran varsa icone al bunlara bin basar arnix miş bilmem neymiş verilmez 400- 500 lira

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
905x3 android Box ile yazılıma muhtaç markaları bir tutmuşsunuz.
Android box olursa herşeyi siz ayarlar izlersiniz.
Memoli bir yazılım veriyor bir vermiyor.
Küstüm diyor sonra size kıyamadım diyip yine geliyor.
Firma yazılım verecek ki tam güvence olsun.
Ben yine 'de bundan sonra o tip uydu cihazı kullanmam.
Zaten klasik kanalların hiçbirini izlemiyorum.
Türkvod, SeyirTürk, ayrıca film-dizi kanalları için firmaya bağlısın.
Android boxda herşey sende.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Bende android box ın tadını kullanınca aldım. Hızı, performansı, fonksiyonelliği, ucu açıklılığı... Linux tabanlı uydu alıcı almaktansa android box almayı tercih ederim.

Fakat henüz ülkemizdeki internet alt yapı kalitesi ve verilen hizmet ile hızlar yeterli olmadığı için uydu tarafı hala ağır basıyor normal kanalları izlemede. Hem android hem de uydu alıcı görevini layığı ile yerine getirebilen uygun fiyatlı ürünleri teşhis edebilirsek bir çok kişi bi taşla sektire sektire çok kuşu avlamış olur.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw beyler iyi de ben de değil 10 değil 20 bir dünya Box kullanıp şutladım,Receiver lara gelirsek onlarcasını deneyip yine şut:hoba1
(Humax/Kathrein/TechniSat hariç tabiki)

Box la Receiver lar bir tutulmaz,zaten işleri ayrı!
Combo-Box ların ise hepsi dandik! "Android+Receiver"!

905X3 de oldukça yeni sayılır şu anda bende bunu kullanıyorum(A95X F3) daha iyisi ise AML lenin 922X leri dir
ondan iyisi "yazılım desteksiz" RK3399 dır(en üst GPU bunlarda dır!!!)

Ancak hiç birisi(Box ların) Uydu kalitesini de veremezler,kısaca iyi bir Receiver(CCCam lı türden olanlar veya OSCam v.s benzeri)
bu Box ları sallar atar yaw,IPTV böyle bir resim alamazsınız yani Uydu gibi ama IPTV nin de yaptığı işi Receiver lar yapamaz!
o paket açılmaz bu paket yoktur v.s v.s işleri olmaz iptv de ve her bir şeyi şakır şakır açar,Receiver ise sizi hasta eder v.s

İş kısaca "resim kalitesine" gelirse(örneğin benim için tek kriter budur gerisi hikayedir)Receiver lar çok çok daha iyidir
ama iyi Box lar da bu anlam da fena sayılmazlar hatta iyidirler,yani siz şimdi bir Shield aldınız da buna dandikmi diyeceksiniz!
300/500 kağıda satılan Box lar bir yere kadar güzel iş görürler+IPTV de olursa zaten bu anlamda Receiver lardan çok daha öne
çıkar!

Ben piyasadaki iyi-dandik v.s tüm Box ları test ettim ya da kullandım,50 defa da şunu şunu alın almayın dedim!
sanırım 20/25 Box satın alıp sattım hepsini! ondan daha fazlasını bir şekilde test edip bir süre kullandım
Receiver işin bıraktım,evde iki tane Kathrein ler yedekde duruyorlar hala(913 ve 916) duruma göre panel testi için
kullanıyorum ara sıra,OSCam da var EMU da var ama artık bu işlerin tadı bitti gibi IPTV de çıkınca kim bakar Receiver lara

Ancak piyasada combo dediğim Box+Uydu lu cihazlar beş para etmez,bunları almayın hem h/w olarak dandik hem de
fonksiyonel/performans v.s olarak dandikdir! Çin li üreticiler bunlara yatırım yapmıyorlar!!!(zaten bir kaç üreticisi vardır
ama 250 tane de MAKA ları vardır:kiskis)

Ama bazı kişilerin amacı reklam/satış v.s yapmak ise ona ben karışmam,yöneticiler bilir!

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Uydu yayını kullanmadığım için 1930 - 1950 filmleri izlediğim (arada iyi yeni film çıkarsa olabilir) için benim işime android yarıyor çünkü onda bunları buluyorum.
Hiçbir İptv 'de, uydu yayınında aradığımı bulamadım.
Görüntü kaliteside önemli değil vcd gibi olmasın yeter. İçerik önemli.
İzmirde arkadaşım uydu, android box, iptv cihazları alım satım işleri yapıyor.
Her getirdiği en az 2 - 3 gün bende kalır.

Test ederim, kurulumlarını yaparım.
Alanlara kullanım 'da yardımcı olurum (tamamen hobi olarak).
35 mb internette işimi görüyor.
Herkesin tersine enigma cihazları zerre sevmedim.
Dreambox, Vu, Gigablue, Xtrend vb. kullandım.
Çok ilerde ne olur bilemem ama şu zaman android çağı.

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
ama benim gözüm hala sıkı bir Receiver da yaw:ok
Uydu işi de alemin Kralı ama,pratikde işler sanıldığı gibi gidemiyor,yoksa benim ne işim var Box mox da filan yaw:kiskis

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
905x3 android Box ile yazılıma muhtaç markaları bir tutmuşsunuz.
Android box olursa herşeyi siz ayarlar izlersiniz.
Memoli bir yazılım veriyor bir vermiyor.
Küstüm diyor sonra size kıyamadım diyip yine geliyor.
Firma yazılım verecek ki tam güvence olsun.
Ben yine 'de bundan sonra o tip uydu cihazı kullanmam.
Zaten klasik kanalların hiçbirini izlemiyorum.
Türkvod, SeyirTürk, ayrıca film-dizi kanalları için firmaya bağlısın.
Android boxda herşey sende.
Mesala stalker de para ile iptv satın almak zorundasın ama Android box icone ve next 2053 de stalker de Mac değişebilir turkvod bu cihazlarda yüklenir sonuçta Linux tabanlı yapmadığım şey değil arnix bir anlamı yok sana hiç bir şey sunmuyor server desen yok turkvod da onlara muhtaçsın arnix alcagına 200 liraya git next 2053 al daha iyi en azı dan stalker de var vanilla server da ve özelliklerde phoenix zaten o servera yazmim araştır o dediğin oud dan millette attın ne açtıgını arnix 100 tl bile etmez

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Bende android box ın tadını kullanınca aldım. Hızı, performansı, fonksiyonelliği, ucu açıklılığı... Linux tabanlı uydu alıcı almaktansa android box almayı tercih ederim.

Fakat henüz ülkemizdeki internet alt yapı kalitesi ve verilen hizmet ile hızlar yeterli olmadığı için uydu tarafı hala ağır basıyor normal kanalları izlemede. Hem android hem de uydu alıcı görevini layığı ile yerine getirebilen uygun fiyatlı ürünleri teşhis edebilirsek bir çok kişi bi taşla sektire sektire çok kuşu avlamış olur.
Bendeki hız 100 MBPS bende sıfır donma testler dahidonmuyor teraspy teraspy usta bilir beni bu konuda arnix para verilmez işe yarar cihaz al iptv izliceksen next 2053 al stalker Mac değişiyor en azından

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt