Uydu alıcısı (Receiver) Tavsiyesi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
hm-sat dan geçmişte biz çok Receiver almıştık,adamı zengin ettik yaw:kiskis

ben en son 2016 da almıştım,uzun yıllar buradan getirdik,firma sağlamdır Alman VAT %19 da düşerek fatura ediyor
TR Birlik te üye olmadığı için!!(çifte vergilendirme olmuyor aramız daki anlaşmaya göre!)

Gümrüğe takılırsa G.Vergisi şimdi nedir oran olarak bilmiyorum,eskiden 18 idi Çin den ise 20 idi ama geçen
sene EU harici 40 oldu,ama EU için arttımı onu bilmiyorum

Siz Almanya da bir satıcı dan fiyat görürseniz şöyle hesaplayacaksınız(örneğin Almanya için) o fiyatı 1/19 böleceksiniz!
€ 104 ise>>>1/19=€ 87.39 ancak satıcı bunu yazarsa bu rakamdan G.Vergisini ödersiniz,bazı uyanık satıcılar
%19 vergiyi keser sizden cebe atar! örneğin direk 104 alır sizden ama hm-sat firması düzgün olduğu için böyle yapmaz
ancak herfin sitesine üye olun(işi sağlama alın ve Türkei olarak orada görünün)

eskiden hm-sat TR için €25-35 arası +Kargo parası alıyordu şimdi ne alıyor bilmiyorum!

örneğin 84+30 Avro gibi sizden çıkacak olan

Vergi 84 üzerinden alınıyor

2010/2016 arasında TR ye gelen Humax/Kathrein/TechniSat ların çok büyük kısmı hm-sat alınmıştır!
ben bir sürü getirmiştim hatta 4K ları da TR ye ilk getiren bendim:hoba12016 yılında

Ancak şimdi dövizin acaip artması+verginin de iki katı pahalılanması sebebiyle dışarıdan getirmenin
cazibesi giderek düşmüştür!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Octagon Türk markası dır!
Almanya da böyle bir çok marka vardır zaten Uydu piyasası da çoğunlukla Türklerin elindedir:kiskis
Gigablue öyledir
daha birçok

Octagon un kendi forumu da vardır!!! ben bir ara üye olmuştum arayın bakın sanırım hala duruyorlar

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Octagon Türk markası dır!
Almanya da böyle bir çok marka vardır zaten Uydu piyasası da çoğunlukla Türklerin elindedir:kiskis
Gigablue öyledir
daha birçok

Octagon un kendi forumu da vardır!!! ben bir ara üye olmuştum arayın bakın sanırım hala duruyorlar
Aynen hocam forum yöneticisi türk ?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Türkler,KARAKÖY ü bitirdi,sıra Almanya da şimdi :haha

Soru: Yolcu beraberi kişisel eşya muafiyeti nedir?
Cevap:
2009/15481 sayılı Kararın "Kişisel eşya" başlıklı 58 inci maddesi ile Karar eki Ek-9 liste kapsamı eşyaya muafiyet tanınmıştır. Sayfanın sonunda yer verilen Ek-9 sayılı listenin (A) bölümünde belirtilen eşya sadece yolcu beraberinde, (B) bölümünde belirtilen eşya ise, yolcu beraberinde ya da yolcunun gelişinden bir ay önce veya üç ay sonra getirilebilir.
Soru: Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?
Cevap:
Transit yolcular hariç olmak üzere, yolcu beraberinde getirilip serbest dolaşıma sokulan gayri ticari nitelikteki, kişisel ve ailevi kullanıma mahsus veya hediye edilmek üzere getirilen eşyaya muafiyet tanınır. Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.
Soru: Yolcu beraberinde getirilen elektronik cihazlar için bir ödeme yapmak gerekir mi?
Cevap:
Evet, ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek olan elektronik cihazlardan bir defaya mahsus olmak üzere TRT adına "Bandrol ücreti" gümrük idarelerince tahsil edilmektedir. Ayrıca, yolcu beraberinde getirilen cihaz türü ve televizyon için ekran boyutuna göre değişen miktarlarda TRT bandrol ücreti tahsil edilmektedir.

Bu bölümleri okuduğumda, sigara içki vergisiz getirebiliyoruz 430 euro ya kadar, ama 10 euroluk elektronik getirirsek TRT bandrolü ödeyeceğiz anladığım kadarıyla.
Benden farklı anlayan var mı bu satırları?

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
teraspy teraspy, hocam merhaba
Dahili uydu alıcısı olmayan Fullhd tv için Basit kanal geçişleri hızlı donma takılma yapmayan ısınmayan ucuz mini uydu alıcısı tavsiyen ne olur.
Sade uydu yayını istiyorum.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
teraspy teraspy, hocam merhaba
Dahili uydu alıcısı olmayan Fullhd tv için Basit kanal geçişleri hızlı donma takılma yapmayan ısınmayan ucuz mini uydu alıcısı tavsiyen ne olur.
Sade uydu yayını istiyorum.
Next 64 HD yi methediyorlar epeydir görüntü kalitesi açısından özellikle.Ve sanırım 1 yıllık da serveri var.

Next 2023 HD uydu alıcısı da fena değilmiş yorumlarda.Bu mini değil yalnız kasalı.Sadece kanal geçiş hızı biraz yavaş diyorlar.Ama bir artısı var mış, uydu alıcının kumandası ile tv ye de kumanda edebiliyormuşsunuz ki bu büyük kolaylık bence.

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
sigara içki vergisiz getirebiliyoruz 430 euro ya kadar, ama 10 euroluk elektronik getirirsek
Alkol ve sigarada ayrica limit var; alkol derecesine göre en fazla 2 lt alkol ,600 adet sigara getirebilirsiniz.Elektronik esyalarda getirdiginiz ürüne göre bandrol ücreti belirlenmis; radyo otoradyo icin 1,2 € telefon icin 20€ tablet veya laptop icin 10€.. vs..
20 kusur senedir beraberimde getirdigim veya ziyaretime gelip Türkiyeye geri dönen kisilerin ,kisisel kullanim veya hediye amacli elektronik esyalari icin herhangi bir ücret ödemedik.Herhangi bir süpheli durum olmamasi halinde simdiye kadar tamamen beyana bagli bir uygulama sanirim ,.Fakat kontrol ederlerse mutlaka hem bandrol ücretini, hemde cezayi ödemek zorunda kalinir..

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Next 64 HD yi methediyorlar epeydir görüntü kalitesi açısından özellikle.Ve sanırım 1 yıllık da serveri var.

Next 2023 HD uydu alıcısı da fena değilmiş yorumlarda.Bu mini değil yalnız kasalı.Sadece kanal geçiş hızı biraz yavaş diyorlar.Ama bir artısı var mış, uydu alıcının kumandası ile tv ye de kumanda edebiliyormuşsunuz ki bu büyük kolaylık bence.
Next 64 içinde aynı özellik eklendi son yazılımla, yalnız TV ve kullandığınız HDMI kablosunun CEC destekli olması gerekiyor.

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Next 64 içinde aynı özellik eklendi son yazılımla, yalnız TV ve kullandığınız HDMI kablosunun CEC destekli olması gerekiyor.
Hocam Vestel 4k tv ye octagon sf8008 bağladım HDMl CEC ayarlayamadım bir türlü uydu alıcısını kapattıgma tv kapanmıyor daha önce Redline ts7000 bağlıydı sorun yoktu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt