tv tavsiye ana konusu pek bir işe yaramıyor..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nasıl olması gerektiği tarif edin.
Bizde ona göre ayarlama yapalim.
TV katoloğu istiyorlar Başkan Tv tavsiye başlığı altında Vestel Vestele girince güncel Vestelin bütün modelleri alt alta listelenecek Vestel konusu içinde Vestel olacak Samsung LG Philips Sony diye devam edecek hangi markaya girersek onun aldında güncel modeller çıkacak o modeller üzerinden tavsiye yorum istenecek
Tv modeline özel tavsiye yorum istenmiş olacak yapılır ama zahmetli iş yaparsan olur Sota Sota başkan :krokop

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ya bu iş o kadar kolay değil!
Bu gün hala foruma gelen üyelere bakıyorum, adam botanik konusundan TV tavsiye başlığı açmış, forum istek talep bölümünden konu açıp yazılım istemiş.
Kusura bakmayın bizim türk insanı üşengeç. Hazır cevap arar. Okumaz dinlemez. YouTube de bir cihaz tanıtım videosunda bile anlattığım konulardan yorum geliyor!
Diyorki nasıl yapıyoruz?
Diyorum videoda anlattım.
Videonu mu izleyeceğim buradan soyle diye yazıyor...
Bu tip insanları engelliyorum benden bilgi sahibi olmasın kardeşim!
Bı de başka hesaplardan girip dislike atıp gidiyor.

Bu gün full yazılım konusu haricinde bile saçma konuya yazanlara bu işlem tutmaz! Boşa zaman kaybedersiniz!
Elin gavuru gelip doğru konuda doğru kişiden bilgi alabilirken, bizim insanımız önüne gelen ilk yere yazıp cevabı alıp gidiyor.

Bizim amacımız ve yorumlarımiz doğrultusunda kullanıcı bizi teşekküre boğuyor
Bizim ise tek isteğimiz; Ahmet abi şimdiden TV hayırlısı olsun gelince bı konu aç gorselleri ve resimleri paylaş alacak olana ışık tutsun vs vs ama Neredeee...
Cevap bulan %99 kitle bir daha geri dönmüyor.

İnsanların derdide isteği de bitmez ☺️

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Bu gün hala foruma gelen üyelere bakıyorum, adam botanik konusundan TV tavsiye başlığı açmış, forum istek talep bölümünden konu açıp yazılım istemiş.
Kusura bakmayın bizim türk insanı üşengeç. Hazır cevap arar. Okumaz dinlemez. YouTube de bir cihaz tanıtım videosunda bile anlattığım konulardan yorum geliyor!
Diyorki nasıl yapıyoruz?

Bu gün full yazılım konusu haricinde bile saçma konuya yazanlara bu işlem tutmaz! Boşa zaman kaybedersiniz!
Elin gavuru gelip doğru konuda doğru kişiden bilgi alabilirken, bizim insanımız önüne gelen ilk yere yazıp cevabı alıp gidiyor.

Bizim ise tek isteğimiz; Ahmet abi şimdiden TV hayırlısı olsun gelince bı konu aç gorselleri ve resimleri paylaş alacak olana ışık tutsun vs vs ama Neredeee...

Valla doğru diyosun eğer burdan tavsiye alanların yarısı bile kendi incelemesini yapıp foruma ekleseydi diğerleri için karar vermek daha kolay olurdu. Ekstra mesaj trafiği de olmazdı. Çünkü bazı sorular tekrar tekrar soruluyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Valla doğru diyosun eğer burdan tavsiye alanların yarısı bile kendi incelemesini yapıp foruma ekleseydi diğerleri için karar vermek daha kolay olurdu. Ekstra mesaj trafiği de olmazdı. Çünkü bazı sorular tekrar tekrar soruluyor.
İşte aynen bunu anlatmaya çalışıyorum ?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ana konuda arama yapmak gerçekten zor.Konu başlığına göre arayıp bulmak ise daha pratik. İndexleme ne kadar detaylı olursa aranan konu daha kolay bulunuyor.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Tv tavsiye konusu pek bir işe yaramıyor demek biraz haksızlık olur. Çok fazla mesajlaşma trafiği olduğu için yazdığınız mesajlar geride kalabiliyor ama bütün sorulara yanıt vermeye çalışıyorlar. Gözden kaçarsa aynı soruyu alıntı yapıp tekrar sorabilirsiniz, zaten yanıt verildiğinde kullanıcıya bildirim gidiyor. Marka marka veya yıl bazında da ayırsanız, bu kadar yoğun trafikte karmaşıklığa engel olmanız pek mümkün değil. Zaten bütçelere göre önerilen tv'ler belli. 4.000 TL bütçesi olan adama kalkıp da Samsung veya Sony öneremiyorsunuz.

Kullanım amaçlarına ve bütçelere göre genellikle aşağıdakiler öneriliyor;
- 10.000 TL üzeri LG OLED,
- 8.000-10.000 arası Sony 9 serisi, LG 9 serisi ve Samsung Q70, Q80 serisi
- 5.000 - 8.000 arası Philips 8 serisi
- Daha düşük bütçeler için de Vestel, Regal, Onvo gibi yerli ürünler öneriliyor.

Özel olarak model belirtirseniz de ona göre yorum yapılıyor. Hatta yerli markalar için model model anakart, panel bilgisi gibi detay verilen bir çok konu var.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Aktarayım :)

Bence yıllık olmalı eski mesajlar kilitlenmeli ,konu kalabilir çünkü kullanıcılar da veriyorlar tavsiyelerini ama bana kalsa hiç açılmamalıydı konu ,neden derseniz bir çok cevap veren kişiyi üzdüler-küstürdüler ,tv alacak kişiye "bak bu paneli kullanan tv şöyle yapıyor" diyorsunuz,o kişi "eee ,herkes almış ,aptalmı herkes" diye yazabiliyor,veya ne bileyim "amma kafa ütülemişin birader" deyip karamaya başlıyor,v.s v.s.
Tek cevabın olduğu soruda ,aynı cevabı almak için sordukları sorular insanı çileden çıkartıyor bazen,ki ben tavsiye vermediğim halde okuyunca üzülüyorum ,bir de kişi mutlaka hiddetli şekilde not da düşüyor "bir soru sorduk yokmu allahın bir kulu koca forumda" diye ,halbuki var sorusunun cevabı :)
Düşüncemde ısrarcıyım gençler, genç kalanlar ve ortancalar :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Diyorki nasıl yapıyoruz?

Ben de "cevap vermeyin" diye diye bir hal oldum fiko biliyorsun ama duramıyorsunuz mübarekler,vermeyin cevap,ben eskiden kilitlerdim şimdi kilitlemiyorum artık :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ben her marka model için ayrı ana konu olabileceğini düşünüyorum. tamam herkes kafasına göre konu açmasın ama en azından marka / model bazında ana konular olsun. tüm marka ve modelleri barındıran ana konular gibi dağınıklıkta yaşanmamış olur böylece. bir de konu başlığı için zorunlu bir standart getirir ve bunu bir sabit konu ile bildirirsiniz.

örnek olarak;

[mehmet atmaca elektronik / ov65500] ana konu

bu şekilde konu açmaya çalışan aynı konu varsa zaten sistem tarafından uyarılacaktır. konu başlığı standartına uymayan konuları direk silersiniz. neden silindi diye sorana da sabit konuyu gösterirsiniz ve isterse gider standartlar dahilinde tekrardan konusunu açar. böylece mükerrer konu başlığını oluşmaz ve konu birleştirme zahmetinden de kurtulursunuz.

TV katoloğu istiyorlar Başkan Tv tavsiye başlığı altında Vestel Vestele girince güncel Vestelin bütün modelleri alt alta listelenecek Vestel konusu içinde Vestel olacak Samsung LG Philips Sony diye devam edecek hangi markaya girersek onun aldında güncel modeller çıkacak o modeller üzerinden tavsiye yorum istenecek
Tv modeline özel tavsiye yorum istenmiş olacak yapılır ama zahmetli iş yaparsan olur Sota Sota başkan :krokop

Bu kadar alt forumda yine kaybolur gider gönderiler. Ayrıca her sene kaç tane model ekleniyor, alt forumlar sonsuza doğru gider.
Üst başlık alt konu dedim senin dediğin mehmet atmaca elektronik / ov65500] ana konu diye benim dediğim
aynı mantık ma-elektronik onun içinde sıralı modeller listelenecek sen diyorsun her model için ana konu
herkes isteği model hakında tavsiye konusu açsın aynı konu varsa açamasın böyle olduğu için karışık
karman çokman olmuş tv tavsiye konusu herkes karışık kuruşuk her markadan ayrı ayrı sormuş insanın kafası
karışıyor halbuki Vestelin içinde Vestel konusu işlense alt modeller olsa karmaşa olmaz düzenli olur herkes aradığını bulur turkeyforum ben bu foruma üyeyim marka marka uydu alıcıları listelenmiş her markanın içinde
yazılm soru tavsiye başlıkları var modellere özel bilgiler sorunlar çözümleri gibi düzenli liste hazırlamışlar

örnek: resim bunun gibi birşeyler olabilir

Ekran-Alintisi3438882246545e875.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt