tv tavsiye ana konusu pek bir işe yaramıyor..

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Her gelenin ayrı konu açması gereksiz, armut piş ağzıma düş oldu. Üye olanda bi zahmet forum içinde araştırmasını yapsın, hangi marka model hakkında bilgi almak istiyorsa araştırsın kendi de bir zahmete girsin yani. Baktı aradığını bulamadı yazar ana konuya cevabını alır, cevap veren olmadı mı bir daha yazar dikkat çekerek. Tv tavsiye ana konusu işe yaramıyor demek orada bunca bilgisini paylaşan, insanlara yardımcı olan, emek ve zamanını harcayan insanlara karşı ayıp etmektir.

her gelenin ayrı konu açması neden gereksiz? bu konular birbirlerinden farklı ise neden açmasınlar ki? konu açılmayacaksa o zaman foruma ne gerek var?

evet tv tavsiye ana konusu işe yaramıyor, çünkü emek ve zamanını harcayarak yardımcı olan insanların gönderilerini 1000 sayfa içinden arayıp bulabilmek çok zaman istiyor, o arkadaşlara yazılan cevap ve yorumları bulabilmek ise daha çok emek ve zaman istiyor. kimsenin bu kadar bol vakti yok. forumun amacı istediğin bilgiye çabucak ulaşabilmek olmalı, tüm düzen buna göre optimize edilmelidir. bu bakımdan o emek ve zaman ayıran arkadaşlara ayıp etmiyoruz. tam tersine o arkadaşların emeği ve zamanı ana konu keşmekeşi altında heba olmuş oluyor.

Bunu profesyonel alana taşımayı başardığımızda artık o ellerinde metin ile ürün güzelleyenlerin tek vasıflarının sadece ama sadece OKUMA YAZMA BİLMEK olduğu ortaya çıkacak.

Firmalar TARAFSIZ mercilere ürün göndermeden BİLİNÇLİ tüketiciye mal satamaz hale gelecek.
Bu gün değil, Bu yıl değil, belki 2 yıl sonra da değil ama göreceksiniz bu iş benim dediğim gibi olacak.

inşallah diyorum. emekli maaşı ile madden yardımcı olamasam da manen ve gerekirse emek vererek her daim yanınızdayım.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
her gelenin ayrı konu açması neden gereksiz? bu konular birbirlerinden farklı ise neden açmasınlar ki? konu açılmayacaksa o zaman foruma ne gerek var?

evet tv tavsiye ana konusu işe yaramıyor, çünkü emek ve zamanını harcayarak yardımcı olan insanların gönderilerini 1000 sayfa içinden arayıp bulabilmek çok zaman istiyor, o arkadaşlara yazılan cevap ve yorumları bulabilmek ise daha çok emek ve zaman istiyor. kimsenin bu kadar bol vakti yok. forumun amacı istediğin bilgiye çabucak ulaşabilmek olmalı, tüm düzen buna göre optimize edilmelidir. bu bakımdan o emek ve zaman ayıran arkadaşlara ayıp etmiyoruz. tam tersine o arkadaşların emeği ve zamanı ana konu keşmekeşi altında heba olmuş oluyor.

inşallah diyorum. emekli maaşı ile madden yardımcı olamasam da manen ve gerekirse emek vererek her daim yanınızdayım.
goggle ın amacı istediğiniz bilgiye çabucak ulaşmak olabilir. Forumların çabucak bilgi sağlamak gibi bir amacı olamaz . DH hariç forumların çoğu amatör emeklerle dönüyor . Forum şiştikçe bunun bir maliyeti oluyor. Server fiyatları her sene daha da artıyor bunları da dikkate almak gerekir.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Benim düşüncem de eğer mümkünse ana konu kalmak şartıyla geriye dönük önemli mesajların kalması,geri kalanların silinmesi.Yani bir eleme yapılmalı.Böylece ana konu hafiflemiş olur ve arayan da aradığını kolayca bulur diye düşünüyorum.Tabii Adem üstadın yazdıkları olması gerekenler ve düşüncesi güzel ama maalesef şu an ülkemizde gerçekleşmesi zor işler.

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
goggle ın amacı istediğiniz bilgiye çabucak ulaşmak olabilir. Forumların çabucak bilgi sağlamak gibi bir amacı olamaz . DH hariç forumların çoğu amatör emeklerle dönüyor . Forum şiştikçe bunun bir maliyeti oluyor. Server fiyatları her sene daha da artıyor bunları da dikkate almak gerekir.

forumun amacı konu açılmasın, masraf olmasın ise zaten o forum yola en başından yanlış başlamış demektir. zaman içersinde de yok olup gidecektir.
Benim düşüncem de eğer mümkünse ana konu kalmak şartıyla geriye dönük önemli mesajların kalması,geri kalanların silinmesi.Yani bir eleme yapılmalı.Böylece ana konu hafiflemiş olur ve arayan da aradığını kolayca bulur diye düşünüyorum.Tabii Adem üstadın yazdıkları olması gerekenler ve düşüncesi güzel ama maalesef şu an ülkemizde gerçekleşmesi zor işler.

1000 sayfa içinde onbinlerce işe yarar mesajı bulmak ve filtrelemek öyle bir zaman ister ki kimse girmez o işe. diyelim ki birileri bu işe talip oldu, hangi gönderinin işe yarar olduğuna nasıl karar verecek?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
forumun amacı konu açılmasın, masraf olmasın ise zaten o forum yola en başından yanlış başlamış demektir. zaman içersinde de yok olup gidecektir.
Siz yanlış anlamışsınız forum mantığını bence dh paraya bulaşana kadar hepimizin eviydi ne zaman pro oldu biz de yolumuza baktık. Forum amatör çabalarla döndüğü zaman gerçekten bilgi verir yoksa para saçan forumlarda olduğu gibi size aslında hiç ihtiyacınız olmayan ama foruma para kazandıracak tvyi tavsiye eder bir bakmışsınız o aslında size lazım olan tv değil

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tavsiye işi biraz para ile odaklı Bütçe arttıkça kalite artar Fiyatlarda aldı başını gitti
F/P ürünü dediğimiz Vestel üretimi TV'ler Samsung LG Philips TV'ler ile yarışıyor fiyatlar yakın
Kaliteli TV sahibi olmak isteyenler bana göre gerçek yenileme hızı 100Hz olan tv alsınlar
100Hz Tv en ideal kaliteli Tv'dir sahsi görüşüm bu yönde sahibini fazla üzmez gibime geliyor

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Siz yanlış anlamışsınız forum mantığını bence dh paraya bulaşana kadar hepimizin eviydi ne zaman pro oldu biz de yolumuza baktık. Forum amatör çabalarla döndüğü zaman gerçekten bilgi verir yoksa para saçan forumlarda olduğu gibi size aslında hiç ihtiyacınız olmayan ama foruma para kazandıracak tvyi tavsiye eder bir bakmışsınız o aslında size lazım olan tv değil

dh forum da bende 2004 senesinden beri vardım, üyeliğim hala var ama kitlesi yüzünden uğramıyorum. forumun amatörü, pro'su olmaz, bilgi veriyorsa veriyordur, vermiyorsa vermiyordur. bizde bilgi veren yerleri arayıp bulup oralara bulunmaya gayret ediyoruz.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
dh forum da bende 2004 senesinden beri vardım, üyeliğim hala var ama kitlesi yüzünden uğramıyorum. forumun amatörü, pro'su olmaz, bilgi veriyorsa veriyordur, vermiyorsa vermiyordur. bizde bilgi veren yerleri arayıp bulup oralara bulunmaya gayret ediyoruz.
İşte tam bunu anlatmaya çalışıyorum size ben dh kurulduğu günden beri üyesiyim hala da üyeyim ama girmiyorum . Bilgi vermeme sebebi tamaamen duygusal olan pro forumlarla mesaisinden artan zamanı ailesi yerine buraya harcayan Sota Sota gibi amatör ruhlu adamların kurduğu gerçek forumlar hiçbir zaman aynı kefede yer alamaz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,537
İşte tam bunu anlatmaya çalışıyorum size ben dh kurulduğu günden beri üyesiyim hala da üyeyim ama girmiyorum . Bilgi vermeme sebebi tamaamen duygusal olan pro forumlarla mesaisinden artan zamanı ailesi yerine buraya harcayan Sota Sota gibi amatör ruhlu adamların kurduğu gerçek forumlar hiçbir zaman aynı kefede yer alamaz
Hocam bizde bahse konu olan forumlarda yıllarca oyanlandık. Orda ki sıkıntılardan kaçarak kendimize forum kurduk.
Kullanıcıyı kasmadan, sıkmadan, kuralla boğmadan rahatça vakit geçirebilmesini istiyorum.
Bazen öyle olmuyor, Kullanıcı yönetimi illa kural koydurmak zorunda bırakıyor.

Elimden geldiğince tüm kullanıcıların forum işleyişine katılmasını istiyor-katmaya çalışıyorum. Kafanıza takılan, şu da olsa güzel olurdu, orasını böyle burunu böyle yapalım demeniz yeterli.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tavsiye konusu bana göre saçma. Ben almayı düşündüğüm modelleri eleyip, belirleyin son 2 3 tane kalanı internet üzerinde satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarına bakarak belirlerim. Yok o panel, şu panel, zırt deliği zort dediği kasıyor beni. Milyonda bir renk tonu farkını insan gözü seçmez zaten.
Yorumlar bu devirde güvenilir değil. Ajans tutup yazdırmak kolay iş.
Her şey öncelikle bütçeye bakıyor tabi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Ben bu kadar vakit aldığını düşünmüyorum açıkçası.
O zaman şöyle yapalım, her modele ayrı ana konu açalım, modeli arayan o konuya gitsin?
Bu sefer o model konusuna başka model soranlar da olacak.
Bu işin sonu yok maalesef, devir armut piş ağzıma düş devri.
YouTube boşuna popüler olmadı.
Okumak yerine dinlemek kolayına geliyor insanların.
Forumda madem konu okumak vakit alıyor, o zaman mağazaya gidip üye bir ürüne karar verebilir.

Bir soruya yanıt istiyorsunuz da, bunu isteyen 1000 kişi, yardım eden 3-4 kişi max.
Sorular nasıl arada kaynamasın ki?
Ayrıca profilden yazdığınız soruya, bildirimlerden de alıntı aracılığıyla gelen cevapları bulmak kolay.

Üyeler gereken özveriyi vermedikçe her konu aynı kapıya çıkacak.
Forumda konu açılmasına karşı değiliz ama düzen de olmalı.

Bak şu konular mesela, biri 204 sayfa diğeri 45 sayfa,
Adamlar bir veritabanı yapmış, altına yine merak eden merak ettiğini soruyor;

Biz DH'nin TV tavsiye trafiğini resmen devraldık.
Orada promotörlerden başka bir şey yok gibi bir şey şu an.

Soran sayısı yanıt veren sayısından fazla.
Manzaranın sebebi bu.

İşin ehli yanıt veriyor, ama yine tatmin etmiyor sonuç mesela.
Bir de böyle bir durum var.
Görüntü işi öyle göreceli bir şey ki, adamın bütçesi ve beklentisine göre yanıt veriyorsun yine de beğenmeyebiliyor.

Bu böyle gelir böyle gider bence, ne yapsak aynı manzaraya dönecek.
Çağrı merkezi gibi 100 tane ehil olur panel konusunda, o zaman işler değişir.
3-5 kişi ile bu kadar oluyor.
Ben de gider tavsiye veririm de, Vestel grubuna dair bilgi alma şansım yok, diğerleri için bir şeyler yazsam yine yalan olur.
O vebali alamam yani.

Öyle bir imkan olacak ki mesela merak edilen TV'leri devamlı temin edip onları inceleyeceğiz.
Böyle bir sermaye de bizde yok. Kimse de para bağlamaz buna.

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Ben bu kadar vakit aldığını düşünmüyorum açıkçası.
O zaman şöyle yapalım, her modele ayrı ana konu açalım, modeli arayan o konuya gitsin?
Bu sefer o model konusuna başka model soranlar da olacak.
Bu işin sonu yok maalesef, devir armut piş ağzıma düş devri.
YouTube boşuna popüler olmadı.
Okumak yerine dinlemek kolayına geliyor insanların.
Forumda madem konu okumak vakit alıyor, o zaman mağazaya gidip üye bir ürüne karar verebilir.

Bir soruya yanıt istiyorsunuz da, bunu isteyen 1000 kişi, yardım eden 3-4 kişi max.
Sorular nasıl arada kaynamasın ki?
Ayrıca profilden yazdığınız soruya, bildirimlerden de alıntı aracılığıyla gelen cevapları bulmak kolay.

Üyeler gereken özveriyi vermedikçe her konu aynı kapıya çıkacak.
Forumda konu açılmasına karşı değiliz ama düzen de olmalı.

Bak şu konular mesela, biri 204 sayfa diğeri 45 sayfa,
Adamlar bir veritabanı yapmış, altına yine merak eden merak ettiğini soruyor;

Biz DH'nin TV tavsiye trafiğini resmen devraldık.
Orada promotörlerden başka bir şey yok gibi bir şey şu an.

Soran sayısı yanıt veren sayısından fazla.
Manzaranın sebebi bu.

İşin ehli yanıt veriyor, ama yine tatmin etmiyor sonuç mesela.
Bir de böyle bir durum var.
Görüntü işi öyle göreceli bir şey ki, adamın bütçesi ve beklentisine göre yanıt veriyorsun yine de beğenmeyebiliyor.

Bu böyle gelir böyle gider bence, ne yapsak aynı manzaraya dönecek.
Çağrı merkezi gibi 100 tane ehil olur panel konusunda, o zaman işler değişir.
3-5 kişi ile bu kadar oluyor.
Ben de gider tavsiye veririm de, Vestel grubuna dair bilgi alma şansım yok, diğerleri için bir şeyler yazsam yine yalan olur.
O vebali alamam yani.

Öyle bir imkan olacak ki mesela merak edilen TV'leri devamlı temin edip onları inceleyeceğiz.
Böyle bir sermaye de bizde yok. Kimse de para bağlamaz buna.

ben her marka model için ayrı ana konu olabileceğini düşünüyorum. tamam herkes kafasına göre konu açmasın ama en azından marka / model bazında ana konular olsun. tüm marka ve modelleri barındıran ana konular gibi dağınıklıkta yaşanmamış olur böylece. bir de konu başlığı için zorunlu bir standart getirir ve bunu bir sabit konu ile bildirirsiniz.

örnek olarak;

[mehmet atmaca elektronik / ov65500] ana konu

bu şekilde konu açmaya çalışan aynı konu varsa zaten sistem tarafından uyarılacaktır. konu başlığı standartına uymayan konuları direk silersiniz. neden silindi diye sorana da sabit konuyu gösterirsiniz ve isterse gider standartlar dahilinde tekrardan konusunu açar. böylece mükerrer konu başlığını oluşmaz ve konu birleştirme zahmetinden de kurtulursunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt