Toshiba 50" 50U5863DAT Smart Sat Uhd Led Tv 7 Haziran A101

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Merhabalar,
A101 internet sitesi üzerinden aldığım tv ben yokken servis tarafından kurulmuş.
Eve geldikten sonra paneli test ettiğimde 4k performansının gerçekten iyi olduğunu gördüm.
Ancak simsiyah ekran görüntüsü açtığımda bitişik iki adet nurtopu gibi ölü pikselim olduğunu gördüm.Yakından bakıldığında görülüyorlar yoksa uzaktan çok belli olmuyorlar.
Gri arka ekran görüntüsü gibi bir şey açtığımda da, tam teknik ismini bilmiyorum ama sanırım ışık sızması gibi birşey belli oluyor panel etrafında. Bunu da youtube uygulaması açılış ekranında farkettim.
TV yi iade etmeli ya da servise göndermeli miyim yoksa bu fiyat/performanstaki bir panel için normal midir?

850C483F-BEDA-43E7-88B9-5D41F480CD74.jpg

EA9AD140-347E-4C63-8DFB-AC685B982E08.jpg
aynı durum bende de var benimki daha belli servise değişim istediğimi söyledim 10 gündür yokuş yapıyorlar.sürekli foto istiyorlar ama sonuçlanmadı.bilgin olsun

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Çekirdek yazılım olduğu için yapmadım full yazılımı bekliyorum zaten wireles display özelliğini kullanmıyorum

full yazılım tvde yazılımsal bir sıkıntı olduğu kurtarma yapabilmeni sağlayan ana yazılım. full yazılımın tek bir versiyonu var, yenisi günceli vs... yok. tvdeki değişikleri iyileştirmeleri yapan çekirdek yazılım :ok

juxbox Çevrimiçi

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
154
42
full yazılım tvde yazılımsal bir sıkıntı olduğu kurtarma yapabilmeni sağlayan ana yazılım. full yazılımın tek bir versiyonu var, yenisi günceli vs... yok. tvdeki değişikleri iyileştirmeleri yapan çekirdek yazılım :ok

peki iyileştirme ne tespit edebildin sürümde ?

juxbox Çevrimiçi

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
154
42
kanal görüntü kalitesinde bariz iyileşme var

anladım kardeşim benim kendi tespitim trt 4 k ve atv çok iyi görüntüye sahipti diğer hd kanllarala göre ben renk modunu dolagl mod yada spor modunda kullanıyorum memnunum açıkcası, birde neden kendi serverlerinden yada yayından güncelleme ile vermiyorlar yazılımları

C Çevrimdışı

ck542 

Yeni Üye
3 Eyl 2018
27
38
Yazılımı

Yazılımı birazdan paylaşacağım, yeni sürümü yükleyerek denemenizi rica ederim. :ok (4.25.8.0)
adı bey bu yazılımı denedim.cok bir değişiklik olmadı renkler önceye göre daha mı iyi oldu bilemedim. benim daha önceki problemi sizle paylaşmıştım soundbar bağlantisinda görüntü kaybı vs olayını ve ortak nokta olarak uygulamadaki kasmalari da eklersek yazilm isteği doğuyor TV nin zaten .biraz araştırmam sonucunda bu TV nin yurtdışı yazilim versiyonları bizden farklı oldugunu gördüm bunun sebebi nedir.resmi olarak menüden güncelleme gelme ihtimali var mı bu tv ye yada bizim talep edebileceğimiz başka bir kanal varmıdır.tesekkurler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
adı bey bu yazılımı denedim.cok bir değişiklik olmadı renkler önceye göre daha mı iyi oldu bilemedim. benim daha önceki problemi sizle paylaşmıştım soundbar bağlantisinda görüntü kaybı vs olayını ve ortak nokta olarak uygulamadaki kasmalari da eklersek yazilm isteği doğuyor TV nin zaten .biraz araştırmam sonucunda bu TV nin yurtdışı yazilim versiyonları bizden farklı oldugunu gördüm bunun sebebi nedir.resmi olarak menüden güncelleme gelme ihtimali var mı bu tv ye yada bizim talep edebileceğimiz başka bir kanal varmıdır.tesekkurler.
https://tavsiyeforumu.com/konu/mb130-toshiba-qui-meni-v43580-yeni-yazilim.2975/#post-59505
Bu gün ekledim kontrol sağlayabilir sin

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

bu tvnin yurtdışındaki kaynakları ile alakalı bir link alabilir miyim size zahmet olmazsa.

C Çevrimdışı

ck542 

Yeni Üye
3 Eyl 2018
27
38
bu tvnin yurtdışındaki kaynakları ile alakalı bir link alabilir miyim size zahmet olmazsa
bır ara yabancı formlara baktığımda görmüştüm tekrar denk gelirsem link atarım dostum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

değişimler nedir resmi olarak çıkan yazılım mıdır? otomatik olarak düşer mi TV lerimize sonradan?

narsilbjk Çevrimdışı

narsilbjk

Aktif Üye
27 Eki 2018
56
41
İyi günler , cihazı yaklaşık olarak 2 aydır kullanıyorum.

Herkes gibi televizyona mobil cihaz bağlantı da kasma geç bağlanma ve kopma sorunları yaşıyorum, onun dışında ara sıra youtube donma ve internetden flim izlerken kumandanın devre dışı kalması gibi sorunlar yaşadım ama genel anlamda yine de iyi her ne kadar 20/25 günle 2300 TL yerine 2800 TL alsakta :)

TV ilk aldığımdan beri herhangibir güncelleme yapmadım, güncelleme yapmak istiyorum ne gibi artılar olur acaba ? Son olarak da birşey dikkatimi çekti dün kardeşim evinde Samsung UE46F6170 tvsi var ve star tv 'de Mad Max: Fury Road flim vardı beraber izledikten sonra aynı flimin tekrarı şans eseri vardı ve bizim tv de izlerken ciddi anlamda görüntü kalitesi farkı olduğunu anladım. ( Özellikle patlama sahnelerindeki gerçeklilik samsungda çok farklı idi)

Şimdi son güncellemeyi yapmak istiyorum acaba farklı bir görüntü deneyimi olur mu ? , birde yükleme işlemi nasıl yapabilirim acaba ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İyi günler , cihazı yaklaşık olarak 2 aydır kullanıyorum.

Herkes gibi televizyona mobil cihaz bağlantı da kasma geç bağlanma ve kopma sorunları yaşıyorum, onun dışında ara sıra youtube donma ve internetden flim izlerken kumandanın devre dışı kalması gibi sorunlar yaşadım ama genel anlamda yine de iyi her ne kadar 20/25 günle 2300 TL yerine 2800 TL alsakta :)

TV ilk aldığımdan beri herhangibir güncelleme yapmadım, güncelleme yapmak istiyorum ne gibi artılar olur acaba ? Son olarak da birşey dikkatimi çekti dün kardeşim evinde Samsung UE46F6170 tvsi var ve star tv 'de Mad Max: Fury Road flim vardı beraber izledikten sonra aynı flimin tekrarı şans eseri vardı ve bizim tv de izlerken ciddi anlamda görüntü kalitesi farkı olduğunu anladım. ( Özellikle patlama sahnelerindeki gerçeklilik samsungda çok farklı idi)

Şimdi son güncellemeyi yapmak istiyorum acaba farklı bir görüntü deneyimi olur mu ? , birde yükleme işlemi nasıl yapabilirim acaba ?
menü 4725 yapıp çıkan ekran resminin tamanın resmini çekip : https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...kirdek-yazilim-konusu.445/page-227#post-61252 bu formda paylaşın, core yazılım istediğinizi belirtin kontrol ederiz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt