K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Sayın Ado Üstadım;
Eğer cevaplayabilirseniz bir şey daha sormak isterim. Yukarıda belirttiğim - 49R6520 ve 50 fd 7300 modellerde uygulamalarda tivibu desteklediği yazmıyor. Basit bir şeydir belki ama tivibu ve türevi uygulamalar mevcut mu ya da ilave edilebiliyor mu acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sayın Ado Üstadım;
Eğer cevaplayabilirseniz bir şey daha sormak isterim. Yukarıda belirttiğim - 49R6520 ve 50 fd 7300 modellerde uygulamalarda tivibu desteklediği yazmıyor. Basit bir şeydir belki ama tivibu ve türevi uygulamalar mevcut mu ya da ilave edilebiliyor mu acaba?

Selamlar;
Biraz işlerim vardı toparlayana kadar geciktim cevaplar için. Yine çıkacağım ama elimden geldiğince 1-2 soru cevaplarım.

Öncelikle yukarıdaki konuya cavbımı vereyim. REGAL markalı ürünleri yetkili Yetkisiz, kasap Manav bakkal nereden alırsanız alın, Faturası olmak koşulu ile 3 Yıl Garantilidir
Yine Faturası olmak ve kapsam dahilinde olan ürünler için ücretsiz ontaj hizmeti de mevcuttur. (Mesela setüstü ocakta ücretsiz montaj hizmeti yoktur o ayrı konu)

Müşteri hizmetlerini tekrar arayıp bu konuda kafanızın karıştığını ve bilgi teyit etmek istediğinizi söyleyin, ısrarla 2 yıl diyen yetkilinin ismini de alın lütfen ben gerekli yerlere iletirim.

Verdiğiniz modeller arası uçan kaçan (Albani tabidiridir :) ) farklar yoktur bütçenize uygun olanı alın bu nedenle.
Ancak 50FD7300 de BT ve TİVİBU desteği mevcuttur bunu hatırlatmak isterim.

@ M ~mustafa~ aynı cevaplar sizin için de geçerlidir :)

Ayrıca genel bir bilgi geçeyim, 48'' paneller terk ediliyor. Tüketici olarak sizi pozitif veya negatif etkileyecek bir durum yok, ancak bazı 48'' leri ucuz görürseniz bu bitirme hareketidir yadırgamayın. Satın almanızda sakınca yoktur zira ileride arıza yapıp da panel tedarik edemezlerse 49 veya 50 ile değişim yapıyorlar ki bu da sizlerin işine gelir. (VESTEL bu konuda kasmaz tüketiciyi)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Can abi adamlar korkularından benim foruma girişimi yasakladılar sen ne diyorsun :):):)
Şu an ben aktif kullanıcıymışım da DH ye girmiyormuşum gibi görünüyor ama ilgisi yok, GİREMİYORUM :):):)

yaw itele gitsin DH yi kardeşim,komiklikler manzumesi bunlar be yaw

ancak DH bunu hep yapıyor! öncelikle bazı kelimeler "sansürleniyor"

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Arkadaşlar bana ilginç gelen bir bilgiyi de paylaşmak isterim. Yukarıda bahsetmiş olduğum tv ler için garanti süresinde bir karışıklık var gibi geldi. Hepsiburada da 2 yıl verirken istanbul bilişimde 3 yıl gittigidiyorda 2+1 yıl (ne demek oluyorsa) görünüyordu.
Regal Müşteri hizmetlerini aradım ve sordum. Garanti süreniz ne kadardır diye. Kesin emin olmak için bir müddet beni beklettikten sonra nereden alınırsa alınsın 3 yıl değişmiyor dendi. Tam teşekkür edip kapatacakken bir son dakika bilgisi geldi arkadaşın ekranına.
Şok Şok Şok teknik arkadaşlardan bilgiyi iletiyorum nereden alınırsa alınsın bayi dahil regal markalı tv lerde garanti süresi 2 yılmış.

Bu tür satış yerlerine ait olabilecek farklı garanti süreleri dünyanın her yerinde aynen böyledir!!!
kimisi 1 yıl verir(bu mecburi dir) kimisi 2 yıl kimisi de "parayla" bunun üzerinde verir! ülkeye ve de
satıcı firmalara göre değişen bir durumdur,ama TR de 2 yıl mecburiyse(USA/Canada 1 yıldır!) o zaman
2 yıl demektir;bunun üzeri ise durumlara veya kampanya v.s şartlarına göre değişir!

Dolayısıyla o bunu veriyor bu da böyle vermelidir v.s gibi bir garanti durumu söz konusu değildir(+2yıl dan sonrası için diyorum)

Kaldıki satıcı veya üretici o bedeli de(risk bedeli) siz den bir şekilde nasılsa tahsil ediyor merak etmeyin!

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Hocam anladığım kadarıyla bu 3 TV nin hepsi ebat dışında aynı panel ve anakarta sahip. Vestel in tek avantajı BT ve Tivi. Regalde bu özellikleri barındıran bu fiyatlarda bir TV sipariş yokmudur acaba? 3 yıl garanti benim için onemli.daha öncede bahsettiğim gibi bütün eşyalarım garantileri biter bitmez arızaya geçtiler. Servis kaydını satıcı açarsa 3 yıl garanti alabilirsiniz. Çok küçük detaylar biliyorum ama ne yapalım halimiz bu. Sizler okyanusta yüzerken ben acaba küvette bogulurmuyum diye düşünüp duruyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Sony 2017 Model 9305
Samsung 2016 Model KS8500/9500

bu modeller şu anda en iyileri dir!

Benim gibi "filimci" iseniz Sony alıyorsunuz(ben almıyorum,yalnış anlamayın ltf)
"All-in-one" cı iseniz o zaman Samy OK dir

Bulursanız 2015 Model Samsung JS9000 çok daha iyidir! Not;bu model de ciddi bir yanlardan ışık kaçırması vardır!

++
Giriş/Orta seviye bütün paneller(VA panel) 50/60Hz dir,tercihen 55 ve üstüne çıkın!
Paneli IPS ise çoğunlukla 100/120Hz dir!(Girişler hariç)
++

İlla IPS tercihiniz olacaksa,işe ilk olarak Phil den başlayın!
Vestel/Grundig ve diğer markalar v.s bunlardan tercih yapmak VA/IPS olarak açıkçası çok zor
illa VA diye de olmaz çünkü düşük spec.li paneller takıyorlar!!! IPS bu durumda daha öne çıkıyor!
40-50arası VA lar genelde iyi değil bu markalar da! VA nın hakkını veremiyor bunlar dolayısıyla
IPS tercih edilebilir!

Not;artık üreticiler de ufak ebatlar giderek dandik olmaya başladılar! 55 sınır oldu başlangıç için!

Not;50 de almayın! bunların hepsi de 50/60Hz dir!!! uzak durun ltf

42/43/47/48/49 büyük çoğunlukla IPS dir! aralarında VA olanları olsa da düşük kalitedir yine!

Adam gibi spec.tercihleri artık yapılamaz hale geldi maalesef! bir alay ebat ve panel ama ortada adam gibisi yok hala!

++

HDR/HGL gibi tanımlara fazla takılmayın ltf,herifler mal satmak adına olmadık işler yapıyorlar ve bunların
resim kaliteleri de zaten normal bir olması gereken resim gibi de olamıyor! ama kimileri bunları acaip beğeniyor
ona da bir şey diyemem,original cam.çekimi neyse ekrandan onu alabilmeniz gerekiyor! ne fazla ne eksik!
Eskiden PDP ler hemen hemen öyleydi(Pio dan bahsediyorum tabiki) çekim neyse panelden de bunu alabiliyordunuz!
şimdi abuk renkler saçma aşırı yüksek ışıklar v.s v.s anime gibi oldu görüntüler!

1000nit le resimmi olur yaw! bunun prof.değeri 120cd/m2 dir!!

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,848
Sony 2017 Model 9305
Samsung 2016 Model KS8500/9500

bu modeller şu anda en iyileri dir!

Benim gibi "filimci" iseniz Sony alıyorsunuz(ben almıyorum,yalnış anlamayın ltf)
"All-in-one" cı iseniz o zaman Samy OK dir

Bulursanız 2015 Model Samsung JS9000 çok daha iyidir! Not;bu model de ciddi bir yanlardan ışık kaçırması vardır!

++
Giriş/Orta seviye bütün paneller(VA panel) 50/60Hz dir,tercihen 55 ve üstüne çıkın!
Paneli IPS ise çoğunlukla 100/120Hz dir!(Girişler hariç)
++

İlla IPS tercihiniz olacaksa,işe ilk olarak Phil den başlayın!
Vestel/Grundig ve diğer markalar v.s bunlardan tercih yapmak VA/IPS olarak açıkçası çok zor
illa VA diye de olmaz çünkü düşük spec.li paneller takıyorlar!!! IPS bu durumda daha öne çıkıyor!
40-50arası VA lar genelde iyi değil bu markalar da! VA nın hakkını veremiyor bunlar dolayısıyla
IPS tercih edilebilir!

Not;artık üreticiler de ufak ebatlar giderek dandik olmaya başladılar! 55 sınır oldu başlangıç için!

Not;50 de almayın! bunların hepsi de 50/60Hz dir!!! uzak durun ltf

42/43/47/48/49 büyük çoğunlukla IPS dir! aralarında VA olanları olsa da düşük kalitedir yine!

Adam gibi spec.tercihleri artık yapılamaz hale geldi maalesef! bir alay ebat ve panel ama ortada adam gibisi yok hala!

++

HDR/HGL gibi tanımlara fazla takılmayın ltf,herifler mal satmak adına olmadık işler yapıyorlar ve bunların
resim kaliteleri de zaten normal bir olması gereken resim gibi de olamıyor! ama kimileri bunları acaip beğeniyor
ona da bir şey diyemem,original cam.çekimi neyse ekrandan onu alabilmeniz gerekiyor! ne fazla ne eksik!
Eskiden PDP ler hemen hemen öyleydi(Pio dan bahsediyorum tabiki) çekim neyse panelden de bunu alabiliyordunuz!
şimdi abuk renkler saçma aşırı yüksek ışıklar v.s v.s anime gibi oldu görüntüler!

1000nit le resimmi olur yaw! bunun prof.değeri 120cd/m2 dir!!

Devir cafcaflı görüntü devri abi.
Kare hızı artır, zıtlık bas, renkler patlasın tamamdır.
Reklam zaten iyi. :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam anladığım kadarıyla bu 3 TV nin hepsi ebat dışında aynı panel ve anakarta sahip. Vestel in tek avantajı BT ve Tivi. Regalde bu özellikleri barındıran bu fiyatlarda bir TV sipariş yokmudur acaba? 3 yıl garanti benim için onemli.daha öncede bahsettiğim gibi bütün eşyalarım garantileri biter bitmez arızaya geçtiler. Servis kaydını satıcı açarsa 3 yıl garanti alabilirsiniz. Çok küçük detaylar biliyorum ama ne yapalım halimiz bu. Sizler okyanusta yüzerken ben acaba küvette bogulurmuyum diye düşünüp duruyorum.

REGAL de sizin istediğiniz gibi hemen hemen tüm özellikleri açık model 8560 var mesela. Ancak panel ebatı szin istediğiniz ölçüdemidir bilemiyorum.

Günümüz üretimlerinin dandikliğine istinaden elbette ki 3 yıl garanti şart, bu nedenle REGAL size bize yani tüketicilere şart koşmadığı için (Şuradan alırsan olur, buradan alırsan olmaz vs gibi) elbette daha yakın geliyor insana. Yine aynen VESTEL de olduğu gibi ücretsiz montaj hakkı olması da cabası, böylece panel kırık çıktı ürün hasarlı çıktı veya panelde kusur çıktı gibi sorunlarda ''Ürünü kim açtı'' karmaşası da yaşamazsınız.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
REGAL de sizin istediğiniz gibi hemen hemen tüm özellikleri açık model 8560 var mesela. Ancak panel ebatı szin istediğiniz ölçüdemidir bilemiyorum.

Günümüz üretimlerinin dandikliğine istinaden elbette ki 3 yıl garanti şart, bu nedenle REGAL size bize yani tüketicilere şart koşmadığı için (Şuradan alırsan olur, buradan alırsan olmaz vs gibi) elbette daha yakın geliyor insana. Yine aynen VESTEL de olduğu gibi ücretsiz montaj hakkı olması da cabası, böylece panel kırık çıktı ürün hasarlı çıktı veya panelde kusur çıktı gibi sorunlarda ''Ürünü kim açtı'' karmaşası da yaşamazsınız.

Bahsettiğiniz
Regal 49R8560U sanırım bu. Panel ebat ölçüsü istediğim ölçülerde ancak ücreti ölçü olarak bayağı büyük kalıyor.

Hocam şuanda regal ile alakalı yaşadığım tek tereddüt TİVİBU

Bir sitede yaptığım karşılaştırma şu şekilde

Vestel 50fd7300

Smart TV Özellikleri

Smart TV Uygulamaları

Regal

Social TV

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Şimdi Vestel müşteri hizmetleri ile görüştüm. Regal markası ile tivibu anlaşması olmadığı söylendi. Yani hiçbir regal markalı tv de tivibu mevcut değilmiş. Ayrıca internet üzerinden verilen siparişlerde de montaj ücretliymiş ve ücreti hakkında servis kısmı bilgi verebilirmiş. Anlaşmalı bayilerden alındığı taktirde garanti ve montaj ücretsiz internet üzerinden olursa eğer garanti 2 yıl ve montaj ücretli. Saçma değil mi dedim. 50-70 tl bir montaj ücreti ve 1 yıl ekstra garanti için müşterilerinizi 500-600 tl gibi fazla bir miktarla bayilerinizin kucağına itiyorsunuz. Politakamız bu şekilde dedi. Regal de sizin ürününüz onlarda şartsız şurtsuz 3 yıl garanti ve montaj ücretsiz bu nasıl oluyor dedim. Uygulama böyle dedi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bahsettiğiniz
Regal 49R8560U sanırım bu. Panel ebat ölçüsü istediğim ölçülerde ancak ücreti ölçü olarak bayağı büyük kalıyor.

Hocam şuanda regal ile alakalı yaşadığım tek tereddüt TİVİBU

Bir sitede yaptığım karşılaştırma şu şekilde

Vestel 50fd7300

Smart TV Özellikleri

Smart TV Uygulamaları

Regal

Social TV

Her beklentiğiniz karşılayıp da tek eksik BT kalıyor ise geriye, O halde 48R6520F de inceleyebiirsiniz, 1'' lik bir eksiklik çok şey değiştirir mi sizin için?

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Doğrusu tek derdim şuanda Tivibu Vestel servisine gittim bayiye yönlendirdi bayi fiyatlı 2100 TL Hepsiburada fiyatı 1690 TL arada 50 TL servis ücreti ve 1 yıllık garanti var.
1 yada 2 inçlik bir fark benim için hic sorun değil.
Regal 49 R6520 ise 1650 tl 3 yıl garanti ve ücretsiz montaj ama Tivibu anlaşması yok haliyle uygulama yok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Doğrusu tek derdim şuanda Tivibu Vestel servisine gittim bayiye yönlendirdi bayi fiyatlı 2100 TL Hepsiburada fiyatı 1690 TL arada 50 TL servis ücreti ve 1 yıllık garanti var.
1 yada 2 inçlik bir fark benim için hic sorun değil.
Regal 49 R6520 ise 1650 tl 3 yıl garanti ve ücretsiz montaj ama Tivibu anlaşması yok haliyle uygulama yok
Sizin en büyük sorununuz tivibu yu smart üzerinden yani ineternetten uygulama üzerinden alabilmek doğru mu?
Eğer en büyük sorun bu ise 48R6520 de işinizi görmez. O halde tek seçenek hem tivibu destekleyip hem de 3 yıl garantili ürün bulmak, mutabıkmıyız?

Geri
Üst Alt