M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Hepsiburada.com üzerinden tekçarşı 49 R 65 20 Regal almış bulunmaktayım iki güne kadar geldikten sonra incelemeleri mi size aktaracağım Sağlıcakla kalın

T Çevrimdışı

truthpover

Yeni Üye
20 Mar 2018
9
42
Adem Helvacı Ado Hocam merhaba ! yeni almış olduğum android7 özellikli uydu cihazıyla, 7932782 700735 seri numaralı 10110891 [1711]700735 49UD8400 tv yi birlikte kullanmak üzere almayı düşünüyorum. Aklımdan geçen başka bir tv de 50UD6300 fiyat farkı az fiyat olarak daha yükseğe çıkamıyorum görüntü olarak hangisi daha iyi olur 8400 ün panel ve anakart bilgisini rica etsem öğrenebilirmiyim?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Çok teşekkür ederim. Annemi getirdim 1-2 saate ameliyata girecek İnşaAllah onunla ilgileniyorum.
Acaba Regale Vestel yazılımı atamazmiyiz hani herseyleri ayniya o yüzden soruyorum. Cehaletimi mazur görün yazılımı telefon mantığından hareketle soruyorum

Çekirdek yazılım olduğunda zaten markaya değil anakarta göre hareket ediyoruz.
Ancak Kök yazılım yani full olduğunda ise durum biraz değişken.

Şöyle bilgi vereyim;

Bir tv yazılımı 3 ayrı bölümden oluşmaktadır.

1-Ülke, Dil,Pael Bilgisi, açılış logosu,keyler ve desteklenen çözünürlükler gibi fabrika tarafından belirlenen ÜRETİM ve AÇILIŞ bilgileri
2-Ses,Kontrast,ışık değerleri, aktif girişler ve radyo TV kanal listesi gibi tüketici tarafından belirlenen KULLANICI BİLGİLERİ
3-Kanal arama, hafızaya alma, video ve ses sinyallerini işleme, paneli sürme ve resim elde etme gibi TV donanımının düzgün ve belirlenen bir şekilde çalışmasını sağlayan İŞLETİM SİSTEMİ, ANA ve YARDIMCI programlar vs.

Aynı zamanda bir tv yaklaşık 11 ayrı yazılım ve kodlama içerir. Bu durumda ben size kesinlikle OLMAZ demiyrum ancak her bir birimin birebir başka bir üründe cuk diye oturma olasılığını düşük buluyorum :)

E Çevrimdışı

esmurat

Yeni Üye
19 Şub 2018
15
Adem Helvacı Ado
regal 49r8560u vs vestel 49ud9400
Daha once r. 8560u nun bir tik ustte oldugunu soylemistiniz..
Yeni seri v. 9400 deki Mb130E anakarta ragmen ,
dusunceniz degistimi ?
Birde philips 50pus6262 panel anakart bilgi ve dusuncenizi paylasirmisiniz?

Saygilar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
regal 49r8560u vs vestel 49ud9400
Daha once r. 8560u nun bir tik ustte oldugunu soylemistiniz..
Yeni seri v. 9400 deki Mb130E anakarta ragmen ,
dusunceniz degistimi ?
Birde philips 50pus6262 panel anakart bilgi ve dusuncenizi paylasirmisiniz?

Saygilar

Selamlar; İkinci nesil 9400 ün 8560 a nazaran üstünllüğü tartışılmaz, fiyat aralığında uçuk farklılıklar yok ise her türlü 9400 ağır basar bu koşullarda. PHILIPS ise üretim şekline göre değişik panel kullanabiliyor ancak %100 ''şudur'' diyebilme durumum şu koşullarda yok, en azından ben bilmiyorum ama @albanez Can abinin yazılarını takip ederseniz PHILIPS in ağırlıklı kullandığı paneller konusunda da bilgi edinebilirsiniz.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Adem Helvacı Ado ve albanez albanez buyuk ustalar muhabbet ettikce bizler otomatik bilgileniyoruz:) vayy bee ustalarim muhabbetiniz esnada paneller icin spec lafini kullandiniz bu nedir ne ise yarar panelde

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Hayırlı Cuma lar

>50" paneller den bence kaçın! hatta 58" lerde de kaçın! bu ebatlar da 50(60)Hz paneller kullanılıyor ama hikaye dir!

>TPV ağırlıklı olarak uzun yıllar dır LGD-IPS kullanıyor;diğerleri gibi!

Not;tek istisna Pany nin bazı üst IPS serilerin de kendi Çin üretimi olan IPS leri vardır bunlar daha iyi dir+baclight
düzeni ve çalışması da çok daha iyidir,ama bunu da unutun;TR de yoktur bu paneller de,sadece bazı alt seri ki
bunlar da yaramaz,arada TR ye ithal ediliyor ama hikaye bunlar da!

>50/60Hz tercih etmeyin diyeceğim ama çok büyük çoğunluk özellikle 50" ve altı ebatlar da böyle paneller kullanılıyor!

Not;eski den 50/60Hz panel iş görürdü hatta bazı Markalar da süper iş görürdü ama o zaman sistem içinde hiç bir ot
yoktu ve panel direk "resim işlemeye" odaklıydı!!! şimdi ise elinizde ki Andro Cep tlf.lar gibi ne varsa sistemin içinde dir!

Bu da sistemin içine bir güzel ediyor! yaw herkes kendi işini yapsın diyorum yıllar dır ama dinleyen yok anasını satayım,ülen
beceremiyorsunuz işte neden ısrar ediyorsunuz!

>Andro kullanan TPV/Sony ve sanırım bizim yerliler den bazıları veya hepsi aynen böyle sorunludur!

Samsung-Tizen daha iyi
LGE-WebOS da bu da fena değil iyidir

Andro farklı bir sistem ve önü de açık ama herifler deneme tahtasına çevirdiler bunu da!

>>Ben bunun çözümünü de harici bir TVBox(Android li MediaPlayer dediğimiz kutulr dan bahsediyorum)kullanarak
aşıyorum;ben TV yi sadece "MONİTÖR" gibi kullanıyorum! herşeyi harici olarak bağlar kullanırım,tavsiyem dir

Şimdi adam paneli alıyor Andro dan şikayet ediyor veya zaten bu sistem ana sistemi de etkilediği başka sorunlar da çıkıyor v.s
Israrla Andro lu panel kullanmak istiyor!

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Çekirdek yazılım olduğunda zaten markaya değil anakarta göre hareket ediyoruz.
Ancak Kök yazılım yani full olduğunda ise durum biraz değişken.

Şöyle bilgi vereyim;

Bir tv yazılımı 3 ayrı bölümden oluşmaktadır.

1-Ülke, Dil,Pael Bilgisi, açılış logosu,keyler ve desteklenen çözünürlükler gibi fabrika tarafından belirlenen ÜRETİM ve AÇILIŞ bilgileri
2-Ses,Kontrast,ışık değerleri, aktif girişler ve radyo TV kanal listesi gibi tüketici tarafından belirlenen KULLANICI BİLGİLERİ
3-Kanal arama, hafızaya alma, video ve ses sinyallerini işleme, paneli sürme ve resim elde etme gibi TV donanımının düzgün ve belirlenen bir şekilde çalışmasını sağlayan İŞLETİM SİSTEMİ, ANA ve YARDIMCI programlar vs.

Aynı zamanda bir tv yaklaşık 11 ayrı yazılım ve kodlama içerir. Bu durumda ben size kesinlikle OLMAZ demiyrum ancak her bir birimin birebir başka bir üründe cuk diye oturma olasılığını düşük buluyorum :)

Hocam; size ne desem bilemiyorum. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Bana zaman ayırıyorsunuz hakkınızı helal edin. Hastanede fırsat buldukça tlf. üzerinden foruma girmeye çalışıyorum. Hastane işleri ekonomik olarak tv bütçesinden tırtıklamaya başladı. İnternette uygun fiyatlı ürünler var ancak satıcılardan emin olamıyorum.
Bu arada indirim mesajı geldi aliexpress üzerinden. Tv box baktığım için. Gerçi farklı bir konu başlığı var ama şuanda oraya yazamıyorum. Ürünler hakkında değerlendirme yapabilir misiniz acaba? İşlevselliği ve ücreti ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
TVBox benim işim oldu artık!

Acemiyseniz,sabırlı olup öğrenmeye bakın öncelikle! ucuz bir cihaz alın bir süre takılın sonra nasılsa ya bozarsınız
ya da sıkılıp kırarsınız ama işi de oldukça öğrenirsiniz sonra daha iyice bir cihazla devam edersiniz,vaktiniz varsa
çok güzel bir uğraştır!! IPTV de dahil her bir atraksiyonu yaparsınız!

Panelin içindeki Android zımbırtısını filan da bir daha hiç kullanmazsınız!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Hocam; size ne desem bilemiyorum. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Bana zaman ayırıyorsunuz hakkınızı helal edin. Hastanede fırsat buldukça tlf. üzerinden foruma girmeye çalışıyorum. Hastane işleri ekonomik olarak tv bütçesinden tırtıklamaya başladı. İnternette uygun fiyatlı ürünler var ancak satıcılardan emin olamıyorum.
Bu arada indirim mesajı geldi aliexpress üzerinden. Tv box baktığım için. Gerçi farklı bir konu başlığı var ama şuanda oraya yazamıyorum. Ürünler hakkında değerlendirme yapabilir misiniz acaba? İşlevselliği ve ücreti ?

Normal de bunların hiç birisi yaramaz!

"AMLogic 905" eskidir terkedildi artık! 912 almalısın!
"Rockchip 3328" de yaramaz! ama 905 lere biraz daha iyidir

Rockhip3399 almalısın,diyemiyorum hem pahalıdır hemde biraz sorunludur+acemiysen zaten tavsiye etmem!

Sen min. 2GB RAM li cihaz alacaksın,ucuz diye de 1GB RAM lı cihaz sakın alma!!!

ROM 32GB sana hiç gerekmez! 16GB OK dir ama 8GB da yeter!

2/16 veya 2/8 lik ucuz yollu bir "AML912" li cihaz almalısın

T Çevrimdışı

truthpover

Yeni Üye
20 Mar 2018
9
42
Adem Helvacı Ado Hocam merhaba ! yeni almış olduğum android7 özellikli uydu cihazıyla, 7932782 700735 seri numaralı 10110891 [1711]700735 49UD8400 tv yi birlikte kullanmak üzere almayı düşünüyorum. Aklımdan geçen başka bir tv de 50UD6300 fiyat farkı az fiyat olarak daha yükseğe çıkamıyorum görüntü olarak hangisi daha iyi olur 8400 ün panel ve anakart bilgisini rica etsem öğrenebilirmiyim?
Adem Helvacı Ado Hocam değerli yorumlarınızı bekliyorum 49Ud8400 tv hazırda ve bi karar vermem gerekiyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam değerli yorumlarınızı bekliyorum 49Ud8400 tv hazırda ve bi karar vermem gerekiyor
49UD8400 LG panel MB130 anakart 1000hz smr değeri ile 50UD6300 den panel yenileme anlamında yüksek olsa da, 6300 de CMO ve AUO panel kullanılıyor olmasını gözardı edemem açıkçası. Yalnız 6300 de connectivity desteğinin olmadığını unutmayınız.

Geri
Üst Alt