kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Selamlar

Belki de o efsane 9705 paneli ben sana aldırmış olabilirim!

Bak o paneli "unut" artık böyle kaliteli paneller yok;bir çuval para da bayılsan 9705 tekniğin de bir panel alamazsın bugün için!

O panel Sharp ASV+FALD ama harbi FALD panel dir! şimdi bolca çakma teknik uygulamalı paneller vardır!

Valla ben hala 46 ve 42 paneller kullanıyorum,"küçük" diye de fazla taklımıyorum,üstelik 46 lık panelim de Salon da
ve gerçekten artık büyütmek gerekiyor ama ben o düşünce de değilim hala,bakalım nereye kadar bu inadım gidecek!

Samy 2017 ler biraz "tırt" çok tatlı fiyata bulursan olabilir ama ben bunun yerine hala bulunabilen
2016 KS8500/9500 almanı isterim,ya da bekle 2018/N serisi çıksın!

Sony den ise 2017 model 9305E yine OK dir, 2018/F ise yabancı yorumlara göre pek bir farkı yok

TPV den 2016/17 Model>>8602/VA panel-100/120Hz(10-bit) oldukça iyidir,9705 den sonra bence ilk sıraya bunu al!
Engine F5 var bu panel de ve izlediğim kadarıyla da oldukça iyi

Ama "FILM" olayı ağırlıklı ise o zaman ilk sıraya 9305 i almalısın! 8602 de Contrast biraz düşüktür(2.000:1 civarı)

Not;"FILM" ler de nereden peki???
Benim bahsettiğim 1080p/"24"fps için "Bluray" dir veya 576p/24fps DVD ler içindir!!

HDD den veya çeşitli kaynaklar dan olan 24/25/30/50/60 gibi kaynaklar dan değildir!
"TV" den yine değildir!
Sen sanırım Zidoo dan Film den bahsediyorsun;o zaman farketmez 8602 de olur

Bizim referans FILM içeriğimiz daima Bluray/DVD dir!!! 1080p/ve şimdi ler de 4K ama her 4K da harbi değildir!
çoğu çakma dır(re-mastering film dir çoğu!!)çünkü elde yeterli stok 4K harbi çekimler yoktur!

Üstad öncelikle ilginize ve detaylı cevabınıza çok teşekkür ederim. Asıl amaç film izlemek, filmler zidoo, wd hd tv ve htpc üzerinden olabiliyor, genellikle blu ray remux ve ya oldukça yüksek kapasiteli rip şeklinde indiriyorum. Denon x3400 4K amfi ile birliklte kullanıyorum. 9705 ten son derece memnunum hala ilk günkü gibi mükemmel kalitede, sizin zamanında yaptığınız yorumlar zaten benim de 9705 i almamda çok etkili olmuştu. Aslında izleme mesafemiz de yakın olduğundan bizi idare ediyor. 2,5 - 3 metre gibi. Yine de 55 inch e geçip seyir zevkini arttırmak istiyoruz fakat elimizdeki kalitede tv bulmakta zorluk çekiyoruz.
8602 yi izleme şansım olmadı ne yazık ki , Sony 9305 i bende beğenmiştim. Birde bu ambilight fena olmuyor akşam film izlerken ışıkları kapatıp ambilightı açınca çok keyifli bir atmosfer oluyor.
[BGCOLOR=transparent]55mu9000 de teşhir 4500 tl ye veriyor bir yer, uygun mu teşhir için onu da bilmiyorum. Ayrıca bu tv de bağlantılar üzerinden 100 hz veremiyormuş diye üzücü bir ayrıntı da var. Siz ne dersiniz onu merak ediyorum. [/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Media player olarakta zidoo oldukça başarılı bir görüntü kalitesine sahip. Merak edenlere tavsiye ederim. Philips 55pus8602 indirimle 4500 e geliyor son olarak siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Tekrar teşekkür ederim. Saygılar, selamlar.[/BGCOLOR]

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam yorumunuz icin tesekkur ederim. Connect ve smart ozelligini goz ardi etmedim 49UD8400 aldim ve goruntu gayet basarili daha once lg tv kullandigim icin goruntu farkli gelmedi iyiki foruma uye olmusum vestel le tanismama vesile oldunuz

Bir nebze faydamız oldu ise ne mutlu bize azizim. Olası bir sorununuz olursa ve hatta sorununuz olmasa da bize her zaman yazabilirsiniz ;)

Görüşmek üzere :)

Sota Sota başkan, bu geri dönüşler bize, yolumuzun doğru ve aydınlık olduğunu gösteriyor mu sence de ?

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
uhd fhd çokta önemli değil.çünkü 4k yayın şuan için yok.evde dizi film ara sıra maç.
siz uhd den de 2 veya 3 örnek verebilirsiniz fhd dan daha çok söyleyebşlirsiniz.
dahili uydu alıcılı cı modül girişli olması şart.smart özelliği çokta önemli değil ama olursa iyi olur.
siz bana düşük modelli ips tan iyi sayılan ips modelliye kadar örnek verebilirsiniz.telden tv ye aktarımda olabilir(ayrı aparatla da)
fiyat olarak 1300-2000 arası olacak.2000 tl yi geçmemesi gerekiyor.ideal fiyatım 1700 tl ye kadar.fakat zorlayarak birazcık daha yukarı çıkmaya çalışırım.bazı lışveriş sitelerinden uygun fiyatlı dediğiniz söyleyecek olduğunuz modellerden birini alcam

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
uhd fhd çokta önemli değil.çünkü 4k yayın şuan için yok.evde dizi film ara sıra maç.
siz uhd den de 2 veya 3 örnek verebilirsiniz fhd dan daha çok söyleyebşlirsiniz.
dahili uydu alıcılı cı modül girişli olması şart.smart özelliği çokta önemli değil ama olursa iyi olur.
siz bana düşük modelli ips tan iyi sayılan ips modelliye kadar örnek verebilirsiniz.telden tv ye aktarımda olabilir(ayrı aparatla da)
fiyat olarak 1300-2000 arası olacak.2000 tl yi geçmemesi gerekiyor.ideal fiyatım 1700 tl ye kadar.fakat zorlayarak birazcık daha yukarı çıkmaya çalışırım.bazı lışveriş sitelerinden uygun fiyatlı dediğiniz söyleyecek olduğunuz modellerden birini alcam

Sizin liste oldukça kalabalık. Benim binlerce ürün içerisinde böyle sentezleme yapacak vakti bulmam biraz imkansız, Bana derseniz ki ''Ben şu modelleri araştırdım bana bunlar uygun ama panel bilgisi istiyorum'' o konuda yardımcı olabilirim ancak diğer türlü müthiş zamanımı alır yanlış anlamayın lütfen.

2-3 model karşılaştıracak olsam neyse de, sizin beklentilerinizde bir sürü varyasyonu eşleştirmem gerekiyor.

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
Sizin liste oldukça kalabalık. Benim binlerce ürün içerisinde böyle sentezleme yapacak vakti bulmam biraz imkansız, Bana derseniz ki ''Ben şu modelleri araştırdım bana bunlar uygun ama panel bilgisi istiyorum'' o konuda yardımcı olabilirim ancak diğer türlü müthiş zamanımı alır yanlış anlamayın lütfen.

2-3 model karşılaştıracak olsam neyse de, sizin beklentilerinizde bir sürü varyasyonu eşleştirmem gerekiyor.

Regal 48R6520F 48" 122 cm Full HD Smart LED TV

modeller bunlar ado ustam.

birde vestelde fb ve fd serilerinin farkı nedir?

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Biraz konu dışı olacak ama internet üzerinden TV almış olup ta satıcıdan memnun olan arkadaşlar hangi satıcılar dan aldıklarını paylaşabilirler mı acaba? Ben güvenip alamadım ne yazı ki.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Biraz konu dışı olacak ama internet üzerinden TV almış olup ta satıcıdan memnun olan arkadaşlar hangi satıcılar dan aldıklarını paylaşabilirler mı acaba? Ben güvenip alamadım ne yazı ki.

Size bir öneride bulunabilirmiyim acaba?

Bence İNTERNETTE GÜVENLİ SATICILAR başlıklı bir konu açın, Herkes internet alışverişlerindeki deneyimlerini ve alışveri yaptıkları site hakkındaki görüşlerini paylaşırsa bununla ilgili bir platform oluşur kendiliğinden :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Regal 48R6520F 48" 122 cm Full HD Smart LED TV

modeller bunlar ado ustam.

birde vestelde fb ve fd serilerinin farkı nedir?

43R6520 LG IPS panel MB110 anakart- dahili wifi, wireles display, hbb tv, netflix,smr 800hz

48R6520F SAMSUNG PANEL MB211 anakart dahili wifi, wireles display, bluetooth, hbb tv, netflix, smr800hz

43R6010U LG IPS panel MB130 anakart dahili wifi - widi - hbb tv, netflix, smr 800hz,bluetooth

49R6520 SAMSUNG VA Panel MB211 anakart dahili wifi - widi - hbb tv netflix smr 800hz

43FD7500 LG IPS panel MB110 Anakart dahili wifi - widi - hbb tv,netflix,smr 600hz, bluetooth
43FB7500 LG IPS panel MB110 Anakart dahili wifi - widi - hbb tv,netflix,smr 600hz bluetooth

FB2016-2017
FD2017-2018 üretimi anlamı taşır

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
43R6520 LG IPS panel MB110 anakart- dahili wifi, wireles display, hbb tv, netflix,smr 800hz

48R6520F SAMSUNG PANEL MB211 anakart dahili wifi, wireles display, bluetooth, hbb tv, netflix, smr800hz

43R6010U LG IPS panel MB130 anakart dahili wifi - widi - hbb tv, netflix, smr 800hz,bluetooth

49R6520 SAMSUNG VA Panel MB211 anakart dahili wifi - widi - hbb tv netflix smr 800hz

43FD7500 LG IPS panel MB110 Anakart dahili wifi - widi - hbb tv,netflix,smr 600hz, bluetooth
43FB7500 LG IPS panel MB110 Anakart dahili wifi - widi - hbb tv,netflix,smr 600hz bluetooth

FB2016-2017
FD2017-2018 üretimi anlamı taşır

bunu düşünüyorum fakat bunun va panallesi yok dimi ado ustam?netten sipariş verecem çünkü
birde bu vestel fb ve fd üretimlerde daha ucuz fiyatlı ips panel var mı?
regal de ips panel var mı daha ucuz

not:çok soru soruyorum kusura bakma.eldeki bütçe ucu ucuna olunca ince eliyip sık dokuyorum.2 aydır tv bakıyorum çünkü..

B Çevrimdışı

balkan

Yeni Üye
12 Şub 2018
28
Valla konu disi olur mu bilemiyorum ama, 2 aydir gezmedigim magaza izlemedigim tv kalmadi. Baba evindeki tv yi yenileyelim dedim ama gel gor evdeki hesap carsiya uymadi... Kendimce goruntu anlaminda tamam idare eder bu diyebildigim tum paneller masallah en az 4500 tl den basliyor. bende 6 yillik panasonic 42st50 tv var, kardesimde 7 yillik 46st33e dahili uydu alicili model bu. Ya benim mi gozum de ariza var?ben mi yaniliyorum anlamiyorum mesela 46st33e de oyle bir uydu yayini goruntusu var ki turksat hd kanallarda falan, renklerin dogrulugu, hareketin akiciligi yav adam icinden cikacak gibi bildigin... Ama magaza da son model urunler inanin ayni etkiyi olusturmaktan cok cok daha uzak. Elbette cok ust duzey paneller, oled ler vs var ama biz bu tv leri cok buyuk paralara almadik zamaninda, simdi neden orta ust duzey denilebilecek sony xe9005, mu9000 gibi tv ler 5 6 bin gibi paralara satiliyor anlayamiyorum.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Size bir öneride bulunabilirmiyim acaba?

Bence İNTERNETTE GÜVENLİ SATICILAR başlıklı bir konu açın, Herkes internet alışverişlerindeki deneyimlerini ve alışveri yaptıkları site hakkındaki görüşlerini paylaşırsa bununla ilgili bir platform oluşur kendiliğinden :)
Bir deniyeyim bakalım hocam;)

Geri
Üst Alt