kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Değerli üstadlar forumunuz hayırlı olsun. Bu forumdan sağolsun dh deki bir arkadaştan bugün haberim oldu.
[BGCOLOR=transparent]Halen Philips 46pfl 9705 tv yi kullanıyoruz ve çok memnunuz. Ekran boyutunu büyütmek için yine Philips in 55pus8602 tv sini tavsiye eder misiniz? Ya da Samsung mu9000 i. Tv nin akıllı olması falan önemli değil zaten zidoo x9s var. Kullanım amacı sadece film izlemek için. İlgilerinize şimdiden teşekkür ediyorum.[/BGCOLOR]

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Değerli üstadlar forumunuz hayırlı olsun. Bu forumdan sağolsun dh deki bir arkadaştan bugün haberim oldu.
Halen Philips 46pfl 9705 tv yi kullanıyoruz ve çok memnunuz. Ekran boyutunu büyütmek için yine Philips in 55pus8602 tv sini tavsiye eder misiniz? Ya da Samsung mu9000 i. Tv nin akıllı olması falan önemli değil zaten zidoo x9s var. Kullanım amacı sadece film izlemek için. İlgilerinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Vallahi Can abi ( albanez albanez ) Burada, ben buradayım, Kim umursar artk DH yi diyeyim ben :)

Değerli kardeşim söz konusu PHILIPS olduğu için ben yorum hakkını sonraya bırakayım zira Can abinin bu konudaki deneyimleri beni 3 e katlar. O nedenle kendisini etiketledim, müsait olduğunda mutlaka yardımcı olabilecek bir kaç satır paylaşacaktır diye düşünüyorum. ;)

Sota Sota başkan, forum veritabanını genişletelim bence :)

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Normal de bunların hiç birisi yaramaz!

"AMLogic 905" eskidir terkedildi artık! 912 almalısın!
"Rockchip 3328" de yaramaz! ama 905 lere biraz daha iyidir

Rockhip3399 almalısın,diyemiyorum hem pahalıdır hemde biraz sorunludur+acemiysen zaten tavsiye etmem!

Sen min. 2GB RAM li cihaz alacaksın,ucuz diye de 1GB RAM lı cihaz sakın alma!!!

ROM 32GB sana hiç gerekmez! 16GB OK dir ama 8GB da yeter!

2/16 veya 2/8 lik ucuz yollu bir "AML912" li cihaz almalısın
Normal de bunların hiç birisi yaramaz!

"AMLogic 905" eskidir terkedildi artık! 912 almalısın!
"Rockchip 3328" de yaramaz! ama 905 lere biraz daha iyidir

Rockhip3399 almalısın,diyemiyorum hem pahalıdır hemde biraz sorunludur+acemiysen zaten tavsiye etmem!

Sen min. 2GB RAM li cihaz alacaksın,ucuz diye de 1GB RAM lı cihaz sakın alma!!!

ROM 32GB sana hiç gerekmez! 16GB OK dir ama 8GB da yeter!

2/16 veya 2/8 lik ucuz yollu bir "AML912" li cihaz almalısın

Hocam cevap için teşekkur ederim. TV box konusunda tamamen acemiyim. TV box ile neler yapılabileceği hakkında fikrim bile yok doğrusu. TV nin smart özelliğini arttırmak amacıyla düşünüyorum. Tarayıcı özelliği ve telefonumda hoşuma giden birkaç uygulama için. Evde PC kullanma sırasi pek bana gelmediği için basit bazı işlemleri yapabilirim diye umuyorum. 2 GB ram 26 GB rom yeter diye düşünmüştüm. Rockchip 3329 nasıl olur acaba? Bu tarz şeyleri kiralamayı severim aslında. Neler yapılabileceği hakkında ip ucu verebilirsiniz belki

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
[BGCOLOR=transparent]Halen Philips 46pfl 9705 tv yi kullanıyoruz ve çok memnunuz. Ekran boyutunu büyütmek için yine Philips in 55pus8602 tv sini tavsiye eder misiniz? Ya da Samsung mu9000 i. Tv nin akıllı olması falan önemli değil zaten zidoo x9s var. Kullanım amacı sadece film izlemek için. İlgilerinize şimdiden teşekkür ediyorum.[/BGCOLOR]

Selamlar

Belki de o efsane 9705 paneli ben sana aldırmış olabilirim!

Bak o paneli "unut" artık böyle kaliteli paneller yok;bir çuval para da bayılsan 9705 tekniğin de bir panel alamazsın bugün için!

O panel Sharp ASV+FALD ama harbi FALD panel dir! şimdi bolca çakma teknik uygulamalı paneller vardır!

Valla ben hala 46 ve 42 paneller kullanıyorum,"küçük" diye de fazla taklımıyorum,üstelik 46 lık panelim de Salon da
ve gerçekten artık büyütmek gerekiyor ama ben o düşünce de değilim hala,bakalım nereye kadar bu inadım gidecek!

Samy 2017 ler biraz "tırt" çok tatlı fiyata bulursan olabilir ama ben bunun yerine hala bulunabilen
2016 KS8500/9500 almanı isterim,ya da bekle 2018/N serisi çıksın!

Sony den ise 2017 model 9305E yine OK dir, 2018/F ise yabancı yorumlara göre pek bir farkı yok

TPV den 2016/17 Model>>8602/VA panel-100/120Hz(10-bit) oldukça iyidir,9705 den sonra bence ilk sıraya bunu al!
Engine F5 var bu panel de ve izlediğim kadarıyla da oldukça iyi

Ama "FILM" olayı ağırlıklı ise o zaman ilk sıraya 9305 i almalısın! 8602 de Contrast biraz düşüktür(2.000:1 civarı)

Not;"FILM" ler de nereden peki???
Benim bahsettiğim 1080p/"24"fps için "Bluray" dir veya 576p/24fps DVD ler içindir!!

HDD den veya çeşitli kaynaklar dan olan 24/25/30/50/60 gibi kaynaklar dan değildir!
"TV" den yine değildir!
Sen sanırım Zidoo dan Film den bahsediyorsun;o zaman farketmez 8602 de olur

Bizim referans FILM içeriğimiz daima Bluray/DVD dir!!! 1080p/ve şimdi ler de 4K ama her 4K da harbi değildir!
çoğu çakma dır(re-mastering film dir çoğu!!)çünkü elde yeterli stok 4K harbi çekimler yoktur!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Hocam cevap için teşekkur ederim. TV box konusunda tamamen acemiyim. TV box ile neler yapılabileceği hakkında fikrim bile yok doğrusu. TV nin smart özelliğini arttırmak amacıyla düşünüyorum. Tarayıcı özelliği ve telefonumda hoşuma giden birkaç uygulama için. Evde PC kullanma sırasi pek bana gelmediği için basit bazı işlemleri yapabilirim diye umuyorum. 2 GB ram 26 GB rom yeter diye düşünmüştüm. Rockchip 3329 nasıl olur acaba? Bu tarz şeyleri kiralamayı severim aslında. Neler yapılabileceği hakkında ip ucu verebilirsiniz belki

OK anladım seni+

O zaman en ucuz yollu bir şey al,acemeliğini at sonra yeniden dönersin bize!
Ben acemilikte 2 tane cihaz kırıp atmıştım! birisi 1Gb diğeri de 2Gb idi

yaw bunlar beş para etmez cihazlar dır aslında "MARKA" olanı da aynıdır hemen hemen!

Ama Çin li bu;aklına gelen gelmeyen ne varsa içine sokmuş,"yok-yok" anasını satayım!
Benim son kullandığım ki halen de elimde bu vardır "Beelink GT1 Ultimate" denen illet cihaz var
ama buna da DH çok gaz vermişlerdi,o gazı verenlerin içine bu gazı vermeli aslında!

Sanırm bu benim ya 12. ya da 13.cihazım dır! şimdi RK3399 alacağım ama bekliyorum biraz daha çünkü
yazılımları hala oturmadı!

Sakın Ali den Veli den filan almayasın! yerli piyasa dan bu işi yapanlar dan al biraz fazla vererek en azından
yarın muhatap bulursun ki pahalı da şeyler değil bu meretler!

Ben sana daha sonra yabancı bazı siteler vereceğim oralara takılırsın,bütün bilgileri de bulursun,hatta nasıl bilmem
ne yükleneceği fian herşey vardır! dediğim gibi acemilik bir şekilde zaten geçecektir sonra yolunu kendin bulursun

Bence panelin Android veya WebOS/Tizen v.s gibi uygulamaları osuruk yaw!!! bunları geçin,TVBox alın ve "aleme"
dalın!

200/300 kağıda bulursun bunları,daha fazla bayılma sakın!
Sahibinden.com bunun mekanıdır,IPTV için Server v.s de buluyor çoğusu ve en azından muhatap bulduğun için
sorun çıkmadan devam edersin++

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dh kavga yerine döndü :)) philips 55pus8602 hakkında bende bilgi istiyorum sevgili dostlar..@ado arkadaş yorum yapmıyor albanez albanez arkadaşı bekliyoruz sabırsızlıkla...

Yaptığımız her işte bir hayır var bizim azizim :)

Bak yorum yapmamakta bir sebebim varmış, Can abi sağ olsun döktürüverdi, Bizden iyilerin olduğunu bildiğimiz ortamda ''Bilmiyorum'' demekten utanmayız çok şükür, Ben de yorum yaparım elbette lakin Can abiden daha doyurucu bir cevap geleceğini bildiğim için yazmadım yanlış anlamayınız ;)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
3000tl bütçem var. 50mu7000 mi, 55mu7000mi, 49uj701v mi?

55MU bütçenizin dışında olduğundan değerlendirme gereği duymuyorum.

LG'de bütçenizin üzerinde olsa da tolere edilebilir o nedenle size UJ701 ve MU7000 kıyaslaması yapayım.

Her zaman söylerim tv tercihinde önemli olan kendi profilinizi çıkartmanızdır.

Ahenk içinde sessiz ve derinden, geniş açılardan, zengin renk tonları ile hdr keyfi ile birlikte harman kadron kalitesinde yine ahenkli müzik eşiğinde tv izleyecekseniz LG size hitap eden bir tv dir.

Ben aksiyon adamıyım, futbolseverim, kontrast delisiyim, panelde milim gecikme olmasın diyorsanız eğer, o zaman elbette ki MU7000 sizin televizyonunuzdur.

Daha teknik detayları, sizin profilinizi öğrendikten sonra devam edelim :)

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
Ado ustam 43 veya 48 veya 49 inç paneli kesin olarak ips olan tv modelleri hangileri?

vestel olur regal olur.fiyatı 1300 ile 2000 tl arası olan

T Çevrimdışı

truthpover

Yeni Üye
20 Mar 2018
9
42
49UD8400 LG panel MB130 anakart 1000hz smr değeri ile 50UD6300 den panel yenileme anlamında yüksek olsa da, 6300 de CMO ve AUO panel kullanılıyor olmasını gözardı edemem açıkçası. Yalnız 6300 de connectivity desteğinin olmadığını unutmayınız.

Adem Helvacı Ado Hocam yorumunuz icin tesekkur ederim. Connect ve smart ozelligini goz ardi etmedim 49UD8400 aldim ve goruntu gayet basarili daha once lg tv kullandigim icin goruntu farkli gelmedi iyiki foruma uye olmusum vestel le tanismama vesile oldunuz

Geri
Üst Alt