albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Sn.Ado,Vestel in "VA" olan panel modelleri hangileri dir?(eski yeni model farketmez)
Çok fazla modeli olduğu için çeşitli yerler de arada görüyorum ve benim için VA/IPS
ayrımı çok kolay ama her modeli her yer de topluca görmek imkansız,dolayısıyla ben
özellikle "VA" olanların model no.larını öğrenmek istemiştim.

Bir de bugün 4/5 defa eMail onayı istemiştim ve gelmeyince aklıma,sanırım beni
burada da istemiyorlar diye düşündüm;gerçi ben 2 sene oldu bütün forumları
bıraktım emekli olduğum için,sadece arada yabancı bazı üye olduğum yerlere
çok az da olsa takılıyorum,TR de bu işin artık "boku" çıktı ve demi bir yerler de
şöyle bir gezinirken,malum "DH" ve diğer nalet forumlar dan kimileri dem vurmuş
ve birisi de yazmış .......bana da 2 sene Ceza verdiler..... diye,ülen bu ne mantık dır be
yok ağırlaştırılmış müebbet verseydiniz,2 sene CEZA mı olur be yaw,evet cidden
TR de bu iş bitmiş,dünyanın hiç bir yerinde böyle abukluklar olmaz/olmadı yaw

++

Bir de bana sakın soru sormayın beyler,ben emekliyim yaw,bıraktım bu işleri,takip de
etmiyorum;zaten ortada benim açımdan takip edilebilecek panel namına hiç bir şey
kalmamıştır,şimdi ben de arada soru soruyorum sadece,örneğin yukarıda olduğu üzere

Saygılar/CAN

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sn.Ado,Vestel in "VA" olan panel modelleri hangileri dir?(eski yeni model farketmez)
Çok fazla modeli olduğu için çeşitli yerler de arada görüyorum ve benim için VA/IPS
ayrımı çok kolay ama her modeli her yer de topluca görmek imkansız,dolayısıyla ben
özellikle "VA" olanların model no.larını öğrenmek istemiştim.

Bir de bugün 4/5 defa eMail onayı istemiştim ve gelmeyince aklıma,sanırım beni
burada da istemiyorlar diye düşündüm;gerçi ben 2 sene oldu bütün forumları
bıraktım emekli olduğum için,sadece arada yabancı bazı üye olduğum yerlere
çok az da olsa takılıyorum,TR de bu işin artık "boku" çıktı ve demi bir yerler de
şöyle bir gezinirken,malum "DH" ve diğer nalet forumlar dan kimileri dem vurmuş
ve birisi de yazmış .......bana da 2 sene Ceza verdiler..... diye,ülen bu ne mantık dır be
yok ağırlaştırılmış müebbet verseydiniz,2 sene CEZA mı olur be yaw,evet cidden
TR de bu iş bitmiş,dünyanın hiç bir yerinde böyle abukluklar olmaz/olmadı yaw

++

Bir de bana sakın soru sormayın beyler,ben emekliyim yaw,bıraktım bu işleri,takip de
etmiyorum;zaten ortada benim açımdan takip edilebilecek panel namına hiç bir şey
kalmamıştır,şimdi ben de arada soru soruyorum sadece,örneğin yukarıda olduğu üzere

Saygılar/CAN

Can Abim Hoş Geldin Nasılsın?

Vallahi 3-5 kere kulaklarını çınlattım senin. Panel söz konusu olunca adın geçmeden olmuyor ki yıllarca verdiğin o derin bilgiler senin isminle dillere pelesenk oldu artık :)

Forum konusunda kusura bakma sana bir kasıt asla olmaz mümkün değil de, forumun altyapısını taşıdık 2 3 gün önce, malum bizler de amatör takıldığımız için oturmayan şeyler oluyor elbette :)

Can abi istediğin bilgi konusunda ciddimisin yoksa bana mı takıldın anlamadım ? Ona göre cevap vereyim :)

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Can abi de geldiyse forumda birşeyler iyiye daha gidiyor demektir. peşpeşe farklı konulara yorum yazmayalı 7 yıl oldu sanırım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Hocam ciddiyim tabiki,ben sadece Vestel den,VA olan modelleri topluca öğrenmek istiyorum,geçen
Teknosa,sanırım MM ve bir yere daha gitmiştim,orada bazı modellerin VA olduğunu görmüştüm
ama tam model no.larını bilmem gerekiyor özellikle 49(48 varmı bilmiyorum veya 43 gibi) ve 55 ler sadece
CMI den panel var ve sanırım hala Samsung da olmalı,yaw kimin ürettiği benim için önemli değil
hepsi de yaklaşık aynı,Samy de bunu çakıyor Sony de ve alayı da bunları çakıyor!
Hepsi de harbi Çin li oldu gari,millet omu iyi bumu diye birbirini yiyor yaw,iyi veya miyi de kalmadı gari

Ülen panel almayı zaten bıraktım senelerdir,geçen yabancı bir forumda yazmıştım bir muhabbet anında
...artık yeni bir panel almaya çok korkuyorum.... diye işin bok tarafı da paneller absürt pahalı yaw

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam ciddiyim tabiki,ben sadece Vestel den,VA olan modelleri topluca öğrenmek istiyorum,geçen
Teknosa,sanırım MM ve bir yere daha gitmiştim,orada bazı modellerin VA olduğunu görmüştüm
ama tam model no.larını bilmem gerekiyor özellikle 49(48 varmı bilmiyorum veya 43 gibi) ve 55 ler sadece
CMI den panel var ve sanırım hala Samsung da olmalı,yaw kimin ürettiği benim için önemli değil
hepsi de yaklaşık aynı,Samy de bunu çakıyor Sony de ve alayı da bunları çakıyor!
Hepsi de harbi Çin li oldu gari,millet omu iyi bumu diye birbirini yiyor yaw,iyi veya miyi de kalmadı gari

Ülen panel almayı zaten bıraktım senelerdir,geçen yabancı bir forumda yazmıştım bir muhabbet anında
...artık yeni bir panel almaya çok korkuyorum.... diye işin bok tarafı da paneller absürt pahalı yaw

Can Abi az önce bir arkadaşa AWOX konusunda Yazmıştım. CMO dan panel tedarik sorunu yaşanmış. Markaya özel mi yoksa üretime özel mi anlayamadım orasını. Bu arada belirteyim hayranım CMO nun renklerine valahi SAMSUNG panelleri havada karada tokatlıyorlar abi özellikle son 2 yılın üretimlerinde. Son yıllarda üretilen panellerin aynen senin de dediğin gibi iyice suyu çıktı inan. Nerede sizin zamanınızda üretilen o paneller.

Abicim istediğin bilgi konusunda biraz araştırmam lazım, malum biliyorsun aynı model olmasına rağmen hem VA hem IPS panel ile de üretim yapıyorlar.

Ya da bana bir kaç model verirsen işim kolaylaşır 5 dakikada çözerim işi diyeceğim ama sen de model hatırlamadığını yazmışsın o nedenle ben verdiğin inch bazında bakmaya başlayayım birazdan :)

Tekrar hoşgeldin, inan bana seninle panel konuşmayı özledim, Tamam kabul atıştık seninle arada ama saygımız hep bakidir :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
CMI de ben kurs görmüş ve bazı teknik birimlerinde çalışmıştım seneler önce,bu herifler bildiğim kadarıyla
hala dünya da hem IPS hem de VA modül üreten tek ana üreticidir!

Innolux diye de geçer ChiMei diye de geçer biz kısaca CMI deriz,Taiwan lıdır alayı ama aynen hepsi
Çine e taşındılar,Sony de buradan alıyor,Pany de buradan alıyor;AUO yu biraz geçti herifler
Samy de bunu alıyor,ama çakallık yapıp "Samsung" diyor veya "Made in Taiwan" diyor ülen
Taiwan da bir bok kalmadı neyin Taiwanı bu??

Renk üretimi hala IPS de bir numaradır ama bu IPS ler de değil! şuan da bunun en iyi örneği bazı üst
seri Panasonic de dir veya üst seri bazı Phil de(TPVision) onlar da IPS de çok iyiler
Diğer IPS çiler haybeci!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

CMI de ben kurs görmüş ve bazı teknik birimlerinde çalışmıştım seneler önce,bu herifler bildiğim kadarıyla
hala dünya da hem IPS hem de VA modül üreten tek ana üreticidir!

Innolux diye de geçer ChiMei diye de geçer biz kısaca CMI deriz,Taiwan lıdır alayı ama aynen hepsi
Çine e taşındılar,Sony de buradan alıyor,Pany de buradan alıyor;AUO yu biraz geçti herifler
Samy de bunu alıyor,ama çakallık yapıp "Samsung" diyor veya "Made in Taiwan" diyor ülen
Taiwan da bir bok kalmadı neyin Taiwanı bu??

Renk üretimi hala IPS de bir numaradır ama bu IPS ler de değil! şuan da bunun en iyi örneği bazı üst
seri Panasonic de dir veya üst seri bazı Phil de(TPVision) onlar da IPS de çok iyiler
Diğer IPS çiler haybeci!

Can Abi genelde VESTEL ve VESTEL üretimindeki TV ler üzerine fazla sohbet ediyoruz arkadaşlarla ve VESTEL in tedarik unsuru olan 4 panel firmasındaki benim sıralamamı arkadaşlara hep ŞAHSİ TERCİHİM olarak şu şekilde sıralıyorum

IPS olarak VESTEL sadece LG ile çalışıyor gerisi VA

Bu doğrultuda ben kendi listemin en üstüne AUO yu yerleştiriyorum.
Sonra CMO sonra LG ve en sona SAMSUNG markasını yerleştirdim. Senin görüşün nedir bu konuda?

Bu arada sistemden araştırmaya devam ediyorum, 2 tane %100 VA olan model buldum

V10115598 kodlu 55UD9400 Tekil üretim SAMSUNG Panel
V10111282 koldu 55UD9300 Tekil üretim SAMSUNG Panel

Bakmaya devam ediyorum halen

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Vestel için yazmıştım,yine yazayım;TR de en iyi servis/Müş.İşi. v.s de en iyisi bunlar dır sonra Samy geliyor
son 2/3 senedir aynen böyledir ama hala bunları da beğenmeyen(ben TV konusundan bahsediyorum)varsa
o zaman hiç haybeye gidip yorulmasın ve panel almasın ltf
Sony en kötüsü;herkes bilir ki herifler neyi görseler ...abi bunlar normaldir... derler

"Normal" kelimesi panel sektörün de çok normal dir! buna kendinizi iyi alıştırın ltf
Hele hele 2010/11 den sonra kesinlikle NORMAL dir!
Bu işte teknoloji meknoloji filan yoktur beyler,ne çıkarsa sana dayarlar sorun filan da görmezler,
abi çok normaldir bunlar der giderler,millet de her çıkan "özelliğe" Teknoloji der yaw,yaw bu işin
teknolojisi bitti 1999/2000 de neyin teknolojisi beyler,SHARP bile işi bıraktı,Taiwan lı Foxcon aldı bunuda!
Olan/çıkan bazı üretim teknikleri ve destekleyici teknojileri de zaten her zaman Sharp üretiyor bunu satıp
yolunu buluyor o da,herif "Lisans" üretiyor ve ya satıyor ya da kiralıyor! diğerleri de "ben buldum" diye
insanları yiyor

Hani çok ucuz olsa amenna,bas al ama öyle değil yaw,2.el güzel bir Araba parasına panel satıyorlar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Vestel için yazmıştım,yine yazayım;TR de en iyi servis/Müş.İşi. v.s de en iyisi bunlar dır sonra Samy geliyor
son 2/3 senedir aynen böyledir ama hala bunları da beğenmeyen(ben TV konusundan bahsediyorum)varsa
o zaman hiç haybeye gidip yorulmasın ve panel almasın ltf
Sony en kötüsü;herkes bilir ki herifler neyi görseler ...abi bunlar normaldir... derler

"Normal" kelimesi panel sektörün de çok normal dir! buna kendinizi iyi alıştırın ltf
Hele hele 2010/11 den sonra kesinlikle NORMAL dir!
Bu işte teknoloji meknoloji filan yoktur beyler,ne çıkarsa sana dayarlar sorun filan da görmezler,
abi çok normaldir bunlar der giderler,millet de her çıkan "özelliğe" Teknoloji der yaw,yaw bu işin
teknolojisi bitti 1999/2000 de neyin teknolojisi beyler,SHARP bile işi bıraktı,Taiwan lı Foxcon aldı bunuda!
Olan/çıkan bazı üretim teknikleri ve destekleyici teknojileri de zaten her zaman Sharp üretiyor bunu satıp
yolunu buluyor o da,herif "Lisans" üretiyor ve ya satıyor ya da kiralıyor! diğerleri de "ben buldum" diye
insanları yiyor

Hani çok ucuz olsa amenna,bas al ama öyle değil yaw,2.el güzel bir Araba parasına panel satıyorlar

V10111109 49UD9300 Tekil Üretim SAMSUNG panel
V10105815 48UB8300 Tekil Üretim SAMSUNG panel (Son üretimler abi, 48'' terk ediliyor artık)

Bakmaya devam

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Benim Tosh paneller süper gidiyor,korkuyorum gümlemesinler diye birisi 2009 model-VA panel(aslında USA çıkışı 2008 dir)
diğeri de IPS(LGD) olan 2011 model,sanırım 3 panel de eve alınacak gibi,ben öyle manyak rakamlar veremem,olsa da zaten
vermem çünkü elim gitmez yaw

Zaten iyi panelller AUO ve CMI dir;en üstleri bunlar yapıyor,ancak herifler de onlarca hatta yüzü bulan paneller var
daha doğrusu Kralı da var ama ben hala onu göremedim! dandikleri de bolca var,kısaca parasına göre mal yapıyor herifler!

Samsung da çok çok iyi ama herif kendi panelini takacağına gidip Çin li çakıyor yaw

Vestel/Beko bu gruplar çok iyi ama herifler "TV" işine hala adam gibi soyunmadılar! sorun burada

Hatırlarsan DEMO konusunda DH de çok yazmıştım;ülen hiç mi LGE/Samy nin Demolarını izlemiyorsunuz diye
ve hala çok dandikler bu konuda

Vestel/Beko OLED yaptı bunlar da hikaye çıktı!

valla en iyisi malum marketleri takip edip ucuz yollu panel almak

Bana çok sorarlar abi para sorun değil şuna bas alayım diyorlar ama ortada basacak bir şey yok yaw!

Pioneer ları yok sattırmıştım sayılır bir tek buna bayıltmıştım insanları!
"Teknoloji" amma ilerlemiş yaw!!!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
V10111109 49UD9300 Tekil Üretim SAMSUNG panel
V10105815 48UB8300 Tekil Üretim SAMSUNG panel (Son üretimler abi, 48'' terk ediliyor artık)

Bakmaya devam

Bunlar kaç model ???
bazı yerlere sorarsın şimdi abi o eski kalmadı veya gelmiyor da diyebilirler!

Teknosa sanırım anlaşma yapmış en çok paneli orada gördüm Vestel olarak doğrumu bu?
ama eleman dandik yaw,bir de Tosh üretiyor ama bunlar da yaramaz,yorumlarını taa İngiltere den
bulup okudum!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Benim Tosh paneller süper gidiyor,korkuyorum gümlemesinler diye birisi 2009 model-VA panel(aslında USA çıkışı 2008 dir)
diğeri de IPS(LGD) olan 2011 model,sanırım 3 panel de eve alınacak gibi,ben öyle manyak rakamlar veremem,olsa da zaten
vermem çünkü elim gitmez yaw

Zaten iyi panelller AUO ve CMI dir;en üstleri bunlar yapıyor,ancak herifler de onlarca hatta yüzü bulan paneller var
daha doğrusu Kralı da var ama ben hala onu göremedim! dandikleri de bolca var,kısaca parasına göre mal yapıyor herifler!

Samsung da çok çok iyi ama herif kendi panelini takacağına gidip Çin li çakıyor yaw

Vestel/Beko bu gruplar çok iyi ama herifler "TV" işine hala adam gibi soyunmadılar! sorun burada

Hatırlarsan DEMO konusunda DH de çok yazmıştım;ülen hiç mi LGE/Samy nin Demolarını izlemiyorsunuz diye
ve hala çok dandikler bu konuda

Vestel/Beko OLED yaptı bunlar da hikaye çıktı!

valla en iyisi malum marketleri takip edip ucuz yollu panel almak

Bana çok sorarlar abi para sorun değil şuna bas alayım diyorlar ama ortada basacak bir şey yok yaw!

Pioneer ları yok sattırmıştım sayılır bir tek buna bayıltmıştım insanları!
"Teknoloji" amma ilerlemiş yaw!!!

Can abi ben de arkadaşlarımızı ana markalara para kaptırmamaları konusunda uyarmaya çalışıyorum sürekli, zira üretim koşullarını biliyoruz. Neyi neden nasıl yaptıklarını biliyoruz o yüzden kafaya çok takmadan işlerini görecek belli özelliklerde mümkün olduğunca az sorunlu panelleri alıp kullanmalarını telkin ediyorum. Mümkün olduğunca az sorunlu diyorum zira sorunsuz panel yok ortada hele ki söz konusu LCD ise.

Senin DEMO konusunu ben raporlayıp yollamıştım ama abi b adamların işi gücü şov peşinde koşmak, DEMO ile ilgileneceklerine halen teşekkür hikayeleri peşinde koşuyorlar.

HEr şeye bir ton bütçe ayırıyorlar, Profesyonel bir fotoğraf sanatçısı ile anlaşıp yağmur ormanlarından egzotik görüntüleri 4K kaydettirip güzel bir alışma ile DEMO yaptırmalarının maliyeti ne olabilirdi ki ?

V10102750 55UB8350 Tekil üretim SAMSUNG panel

Abi sana kodları ile yazıyorum zira aynı model olup da farklı kod ile farklı panellerle üretilenleri de var o yüzden. En başta yazan kodlar ile bakılırsa panel bilgisi asla şaşmaz.

Geri
Üst Alt