Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Teşekkür ederim aklımda bayağı bir fikir oluştu. İki şeye karar vereceğim. Normal düzeyde bir marka ve tv alıp veya biraz daha üst bir seviye bir tv alıp almama konusunda. alt seviyede skytect 55 ekran LG webos işlemcili olan sesli komut kumandalı tvsi var. Bayisinde baktım. Arayüzü iyi gibi Fiyat 18000. Vestel ua 9090 55 inc. Fiyatı 20 23 arası. Bir üst philps 50 pus 8808 ekran küçülüyor ama en yenisi bu herhalde fiyatı 24 bin civarı. Bir üstte ise tcl 55c745 veya samsung 55 q80c bunların fiyatı zorluyor. Siz ne dersiniz bunlara ek ne tavsiye edersiniz. İlginize teşekkür ediyorum.
Skytech konusunda bilgim yok maalesef. Ben olsam şu 3 model arasından tercih yapardım,
- Vestel 55UA9090
- Philips 50PUS8808
- TCL 55C645

Önceki televizyonunuzun ebatı kaç bilmiyorum, 50'' ise ve bu sizin için yeterliyse PUS8808 düşünürdüm. 50 küçük geliyorsa TCL 55C645 bakardım.

I Çevrimdışı

imrulkays

Yeni Üye
21 Nis 2024
16
42
Skytech konusunda bilgim yok maalesef. Ben olsam şu 3 model arasından tercih yapardım,
- Vestel 55UA9090
- Philips 50PUS8808
- TCL 55C645

Önceki televizyonunuzun ebatı kaç bilmiyorum, 50'' ise ve bu sizin için yeterliyse PUS8808 düşünürdüm. 50 küçük geliyorsa TCL 55C645 bakardım.
Önceki tv 47 inc idi bu üçüne bakacağım inşallah. Teşekkürler alınca yazayım. Ama biraz yoğunum canlı görmek istiyorum.

I Çevrimdışı

imrulkays

Yeni Üye
21 Nis 2024
16
42
Samsung q80c yoktu bayide q70c vardı. 41000 peşin. Philips 55pus8808 indirimde medimarkta 30 bin 4 taksit teknosa da 35 bin 2 taksit
ne dersiniz bunu alayım mı. Tlc 39 bin

Bir de teknosa da philips in başka modeli vardı 55 inc o da 30 bine düşüyor. Mini led teknolojisi imiş. Pml gibi bir serisi vardı. Kusura bakmayınız çok yoruyorum

Vestel den vazgeçtik gibi.

Bir şey daha sorayım teknosa daki çalışan 59pus8808 va panel 55pus8808 ios panel dedi hangisi daha iyidir. Yoksa büyük ekran almak daha iyi mi. Aralarındaki farkı bilmiyorum

59 değil 50pus8808 va panelmiş

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

imrulkays

Yeni Üye
21 Nis 2024
16
42
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 55pus 8808 modelini vatandan internetten 28600 e 3 taksitle aldım. İnşallah doğru bir seçim yapmışımdır.

Servis kuruluma geldiğinde neler yapmam gerekiyor neleri kontrol ettirmeliyim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Samsung q80c yoktu bayide q70c vardı. 41000 peşin. Philips 55pus8808 indirimde medimarkta 30 bin 4 taksit teknosa da 35 bin 2 taksit
ne dersiniz bunu alayım mı. Tlc 39 bin

Bir de teknosa da philips in başka modeli vardı 55 inc o da 30 bine düşüyor. Mini led teknolojisi imiş. Pml gibi bir serisi vardı. Kusura bakmayınız çok yoruyorum

Vestel den vazgeçtik gibi.

Bir şey daha sorayım teknosa daki çalışan 59pus8808 va panel 55pus8808 ios panel dedi hangisi daha iyidir. Yoksa büyük ekran almak daha iyi mi. Aralarındaki farkı bilmiyorum

59 değil 50pus8808 va panelmiş
- Q70C'ye 41.000 verilmez,
- Mini Led daha iyi ama Philips bunu pek beceremiyor, Midi Led'li modelleri sıkıntılı,
- PUS8808 karma panel ile geliyor diye biliyorum, kesin VA veya IPS gelecek diye bir şey yok. Teknosa'da benim incelediğim 55'' PUS8808 VA paneldi mesela.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 55pus 8808 modelini vatandan internetten 28600 e 3 taksitle aldım. İnşallah doğru bir seçim yapmışımdır.
Servis kuruluma geldiğinde neler yapmam gerekiyor neleri kontrol ettirmeliyim.
İyi fiyat gibi duruyor, hayırlı olsun.

Panel testi yaptırın, ölü piksel veya ışık sızması var mı diye kontrol edin. En azından youtube'dan şöyle bir video açıp bakın,

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Erdal bey selam

-mail adresin çalışmıyor,msg attım ama "iletilemedi" uyarısı alıyorum!

-Batu nun paneli henüz gelmedi,gelince sana haber vereceğim
daha doğru henüz Almanya dan dönmediler

-bahsettiğin DVision içerikler için "destek" her player da veya Box v.s olmaz!
var diye görünse bile,özellikle MediaPlayer bunu desteklemesi lazım
Box ın H/W olarak yeterli olsa bile Player ile de uyumlu olması gerekir
genelde işin bu kısmını atlıyor çoğu kişiler!

örneğin benim son aldığım Box da destek var(H/W)+Codecler v.s OK
RAM de güçlü 8Gb ama örneğin DV leri MXPlayer Pro ile açamıyorum!
HDR olarak görüyor en fazla ama ViMuPlayer de kullanıyorum bu ise açıyor!
veya KODI de açıyor gibi düşüneceksin+panelin desteği de uyumlu olması gerekiyor

veya panel DV yi destekliyorsa(kendi USB si üzerinden)o da açar,ama her DV olan
panel de bunu pek beceremiyor!! HDR10-/HDR v.s seçimi yapıyor
GPU lar genel de %95 i giriş/vasat düşük version v.s dir!
G31 en popüleri,"ucuz" v.s herkes bunu takıyor ama güçlü bir HW değildir bu
G51/52 ler fena sayılmaz(orta seviye)ama bunu takan panel çok az
GPU olarak şuanda en güçlüsü(bu da orta segment)G-57 dir ama bunu ilk hatta bir tek
Philips lerin de bazı orta/üst ve OLED leri(üst seviye) kullanıyor

sonuç rakiplerine göre çok daha başarılı ve iyi!
ben de ise hem panel hem de Box da G57 olunca manzara benim için "en iyisi"
sınıfında!

-Serkan ve Sami beyler aynı günlerde aldılar LGE G3 OLEDi
onlar aslında G4 bekliyorlardı ama henüz ithal edilmedi ya da eldekilerin
bitmesi gerekiyor G4 ü sunmaları için!
fiyat farkı çok fazla ve "değermi" sorusu gelecek şimdi? bence kesinlikle
değmez zaten fazla bir şey de farketmiyor

"LGD" nin yeni OLED paneli MLA+ v.s bunlar da marketing-tool işleri
geçen sana attığım ilk mail de paneli anlatmıştım
NIT değerleriyle nasıl hile yapıyorlar diye!
sistem nasıl işliyor
yazılımda neler yapıyorlar(bahsettiğim RUS geçen beni aramıştı herif hala burada yaw)
LGE den güzel para aldı...

bizim gibi pro.ların böyle marketing işlerine bakmamız söz konusu olamaz

NIT çi Rus bu yaw,TCL e de program yapıyor herif
adı NIT çi Rusa çıktı herifin
TCL oldumu zaten "tüm" kağıt üstü verileri bildiğin sallama yaw
Rusa anlatıyorum arada bol bol gülüyor
şimdi yerli birisiyle başlayacağım diyor(sanırım Vestel)

-TR için LGE den başka OLED olmaz,zira TPV biraz sıkıntılı,Sony de TR de gitti
örneğin Haluk Sony cidir son anda vazgeçti Sony OLED den ve ona da LGE aldık G3

maceraya gerek yok,OLED için tek adres var TR de ,TPV bile hikaye
zira hepsinin elleri LGE ye muhtaç,LGE beleş "yaparken" bazı işleri diğerleri
bir dünya para istiyor!

son olarak OLED de 2.el olmaz hocam!
bizler eski Pany&Pio cu olarak herkes birbirini tanıyordu ve 2.el çok güzel
işledi senelerce hem de,sen dahil bir sürü kişi aldı sıfır sorun!

OLED de benim aldırdığım çok fazla kişi var ama bir tanesi bile satmıyor panelini
sadece 14 tane Panasonic çi oldu bildğin gibi Almanyha da getirenler!
keşke Pany çıksa ama neye satsınki,şayet bnlardan birisi yani tanıdğım kişiler
olursa LGE veya TPV için yine alınabilir gözü kapalı!
yaw bizim 2.el işimiz biliyorsun taa 2008 den başladı
"Güven" adımızdır gerisi hikaye

++

o bahsettiğin X4500 için Mustafaya yazdım,"alma" diye zira herifi hem tanıyorum hem de
soru sordum cevap bile veremedi,çakal olduğunu şak diye anladım "satıcının"!
ülen panel zaten 2010 model be Sony X4500 çok fazla panel arızası çıkardı daha sonra!!!
HD izleyeceğim diye hala alınır ama hatta günümüzün en iyisi hala ama bildiğimiz
bir arkadaş olursa 3/5 kağıt anca eder,o çakalsa 20 kağıt istiyor yaw hastir git be😡

hocam saygılar,panel gelince bana alo dersin,LGE/G-3 OLED en doğru seçim oldu:ok
mail gitseydi orada dosya hk. bilgiler vardı ama acelesi yok kurdur,başka bir işlem yapmasınlar
Box içinde adresi vardiğim yerden alabilirsin,Ali bence yine de en sağlamı++

A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
163
49
Erdal bey selam

-mail adresin çalışmıyor,msg attım ama "iletilemedi" uyarısı alıyorum!

-Batu nun paneli henüz gelmedi,gelince sana haber vereceğim
daha doğru henüz Almanya dan dönmediler

-bahsettiğin DVision içerikler için "destek" her player da veya Box v.s olmaz!
var diye görünse bile,özellikle MediaPlayer bunu desteklemesi lazım
Box ın H/W olarak yeterli olsa bile Player ile de uyumlu olması gerekir
genelde işin bu kısmını atlıyor çoğu kişiler!

örneğin benim son aldığım Box da destek var(H/W)+Codecler v.s OK
RAM de güçlü 8Gb ama örneğin DV leri MXPlayer Pro ile açamıyorum!
HDR olarak görüyor en fazla ama ViMuPlayer de kullanıyorum bu ise açıyor!
veya KODI de açıyor gibi düşüneceksin+panelin desteği de uyumlu olması gerekiyor

veya panel DV yi destekliyorsa(kendi USB si üzerinden)o da açar,ama her DV olan
panel de bunu pek beceremiyor!! HDR10-/HDR v.s seçimi yapıyor
GPU lar genel de %95 i giriş/vasat düşük version v.s dir!
G31 en popüleri,"ucuz" v.s herkes bunu takıyor ama güçlü bir HW değildir bu
G51/52 ler fena sayılmaz(orta seviye)ama bunu takan panel çok az
GPU olarak şuanda en güçlüsü(bu da orta segment)G-57 dir ama bunu ilk hatta bir tek
Philips lerin de bazı orta/üst ve OLED leri(üst seviye) kullanıyor

sonuç rakiplerine göre çok daha başarılı ve iyi!
ben de ise hem panel hem de Box da G57 olunca manzara benim için "en iyisi"
sınıfında!

-Serkan ve Sami beyler aynı günlerde aldılar LGE G3 OLEDi
onlar aslında G4 bekliyorlardı ama henüz ithal edilmedi ya da eldekilerin
bitmesi gerekiyor G4 ü sunmaları için!
fiyat farkı çok fazla ve "değermi" sorusu gelecek şimdi? bence kesinlikle
değmez zaten fazla bir şey de farketmiyor

"LGD" nin yeni OLED paneli MLA+ v.s bunlar da marketing-tool işleri
geçen sana attığım ilk mail de paneli anlatmıştım
NIT değerleriyle nasıl hile yapıyorlar diye!
sistem nasıl işliyor
yazılımda neler yapıyorlar(bahsettiğim RUS geçen beni aramıştı herif hala burada yaw)
LGE den güzel para aldı...

bizim gibi pro.ların böyle marketing işlerine bakmamız söz konusu olamaz

NIT çi Rus bu yaw,TCL e de program yapıyor herif
adı NIT çi Rusa çıktı herifin
TCL oldumu zaten "tüm" kağıt üstü verileri bildiğin sallama yaw
Rusa anlatıyorum arada bol bol gülüyor
şimdi yerli birisiyle başlayacağım diyor(sanırım Vestel)

-TR için LGE den başka OLED olmaz,zira TPV biraz sıkıntılı,Sony de TR de gitti
örneğin Haluk Sony cidir son anda vazgeçti Sony OLED den ve ona da LGE aldık G3

maceraya gerek yok,OLED için tek adres var TR de ,TPV bile hikaye
zira hepsinin elleri LGE ye muhtaç,LGE beleş "yaparken" bazı işleri diğerleri
bir dünya para istiyor!

son olarak OLED de 2.el olmaz hocam!
bizler eski Pany&Pio cu olarak herkes birbirini tanıyordu ve 2.el çok güzel
işledi senelerce hem de,sen dahil bir sürü kişi aldı sıfır sorun!

OLED de benim aldırdığım çok fazla kişi var ama bir tanesi bile satmıyor panelini
sadece 14 tane Panasonic çi oldu bildğin gibi Almanyha da getirenler!
keşke Pany çıksa ama neye satsınki,şayet bnlardan birisi yani tanıdğım kişiler
olursa LGE veya TPV için yine alınabilir gözü kapalı!
yaw bizim 2.el işimiz biliyorsun taa 2008 den başladı
"Güven" adımızdır gerisi hikaye

++

o bahsettiğin X4500 için Mustafaya yazdım,"alma" diye zira herifi hem tanıyorum hem de
soru sordum cevap bile veremedi,çakal olduğunu şak diye anladım "satıcının"!
ülen panel zaten 2010 model be Sony X4500 çok fazla panel arızası çıkardı daha sonra!!!
HD izleyeceğim diye hala alınır ama hatta günümüzün en iyisi hala ama bildiğimiz
bir arkadaş olursa 3/5 kağıt anca eder,o çakalsa 20 kağıt istiyor yaw hastir git be😡

hocam saygılar,panel gelince bana alo dersin,LGE/G-3 OLED en doğru seçim oldu:ok
mail gitseydi orada dosya hk. bilgiler vardı ama acelesi yok kurdur,başka bir işlem yapmasınlar
Box içinde adresi vardiğim yerden alabilirsin,Ali bence yine de en sağlamı++

boxu hangisinialalım

A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
163
49
selamlar phılıps 55pus 8508 e bugün bir yzılım geldi tpm231wwrR001.237.243 SON SÜRÜM İÇERİĞİ NEDİR ACABA

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
TPV 231 version yazılım WiFi online dan akrif olmuyorsa(ON da dururken) manyual deneyin!
Ethernet den de aktif olmuyorsa yine manual deneyin+

sorun/sıkıntı v.s değil ama bazı kişiler yalnış işlem yapıyor upgrade sırasında ve panel ya yüklemiyor
ya da hafızadaki eski sürümler siliniyor! gibi çeşitli sorunlar çıktığı için en sağlamı ara ara ilgili menüden
bakın yazılım varmı diye,sonra tıklayın hiç bir tuşa dokunmadan bir kaç dak. bekleyin yeniden açılacaktır

ardından lanet Android yazılımları güncellenecek veya bazı silinecek veya bazı değişiklikler v.s olacaktır
3/4 dk. bulan işlemdir bunlar

-yakın geçmişte TPV ye bazı BUG lar ile (Android için) bilgi vermiştim ama herifler ne dönüyorlar ne de
bir işlem yapıyorlar,o zaman bizi neden supporter team aldınız yaw:kiskis

not;bazı BUG lar v.s için daha önce de bahsettiğim RUS team ler ortada yoklar,herifler Antalya da hep tatildeler zaten:haha1

bilmeyen Alman/İngiliz veya Fransız kullancılar var aramızda daha çok,ama onlar RUS olaylarını neredeyse hiç bilmiyorlar!
bunları ne TPV ne de TCL veya Samsung/Sony filan çözemez!

-Upgrade(Auto)ben ve bazı pro.kişiler böyle olmasını istedik herifler bjnbu yaptılar ama bu en kolay işlem zaten!

-"Android" için sıkıntıları olanlar veya paneli sankim bir BOX gibi zannedenler,bu işi unutsunlar ve gidip BOX alsınlar kendilerine

--uyanık TV üreticileri RAM diye en dandik(marka/version v.s)olanı takıyorlar 2GB derler ama sistem 1/1,5GB ile çalışır "min"!!
o RAM de aslında tam 1,5Gb dır 2 Gb bile değildir!(Marka adı vermiyorum komplekse girmeyin diye)

RAM 3Gb olarak belirtilen bazı TV ler var,bu da küllüm "yalan",ya 2Gb var veya 2,5Gb RAM vardır 3 kesinlikle
değildir! Marka adı verip de moraliniz bozulmasın şimdi

not;örneğin NVidia "3Gb" dır ama harbi üç dür kendileri performansı bizim klasik 4Gb denen Box ların
en az %20/30 daha performanslısıdır! veya AppleTV lerin RAM leri de tam doğru değerlerdedir
ama Panellerin ve Box ların RAM değerleri %95 i palavradır yaw:hayir

eski bazı Samsung TV lerin/2010/16 arası)RAM leri de harbidir perfomansları da 2GB=4Gb gibidir(bizim Box lardaki dandik 4Gb lar)
2019/20 ve sonrası dahil TV lerin marka farketmeksizin hepsi dandik kalite,düşük performans düşük harbi RAM değerlidir!

panelin özellikle "MediaPlayer" desteğini yavaşlatmak güçü yavaşlatmak v.s işlerine geliyor(Lisans sorunları sebebiyle)

butün bu numaraların döndüğü panel işinde en doğru sağlam tek marka kaldı o da "Panasonic" dir
RAM/ROM/MP v.s v.s çalışmalarında ardından biraz da TPV geliyor ama onlarında RAM leri yukarıda bahsettiğim
şekilde ama çarpıtılmış değildir yine de!

"Kağıt üstü Katalog" bilgilerinin de çoğu ya tam sallama ya da hileli dir! Kılavuzları bile aynen böyledir yaw bu çakalların🤬

++

Philips TV lerin "resim performansı" hk. bana genel de sorular geliyor çeşitli yerlerden(OLED ler hariç)
ama bana bazı bilgileriniz gerekiyor veya özellikle TV yayınlarını nereden izliyorsunuz gibi(Dahili uysudndan gibi)
veya harici bir receiver veta AVR kullananlar da vardır veya Box gibi çeşitli kaynaklardan olabilir

ama panelin resim kalitesi de hepsinde değişmektedir,çoğu kişi de dandik receiver var örneğin!
panel çok iyi diyorum ama adam yaw abi abartıyorsun diyor haklı olarak!
Box kullanıyor dandik!

ya da bana eMail den resim atın diyeceğim ama bu resim işi çok prof. bir olay ve ben bunu monitörden
izlediğim zaman bana net bilgi vermek den uzak oluyor çoğu kere! yani çıplak gözle 1 dk. bana yeter ama mümkün
olamıyor çoğu kere!

++

Ben de şuanda 50/8808 var "resim" kalitesi bağladığım tüm cihazlarda da çok iyi ya da bundan iyisi Şam da Kayısı misali:hoba1
BlurayRay var ama bunu sadece TEST için arada sadece "movie" de kullanıyorum,normal de kullanmıyorum(Samsung J7500 gibi
zamanın da çok iyi bir yer de olan cihazdır)

X96X10 Pro(8GB RAM/64GB ROM(root suz) Box kullanıyorum devamlı(TV kanalları ve iptv ve hemen her çeşit içerikler v.s için)
en iyi netice buradan alıyorum şimdilik!

yine TEST için arada kullandığım Uydu receiver var(Kathrein-913 2010 dan beri)mükemmel resim veriyor hala

dolayısıyla piyasa daki OLED paneller hariç diğer tüm marka LCD TV leri içinde bu kullandığım panel en iyisi gibi hatta gibisi bile fazla oldu!

neden?? "en iyisi" denilen ve gerçekte de aynen öyledir çok iyi denen Samy/Sony 9x lar kaç para? örneğin 55 leri bendeki panel kaç para??
2/3 katı pahalı bendekinden! iyide yaklaşık aynı resmi alıyorum,üstelik GPU su+Soc da Philips de bir tık daha bile iyi

"iyi" tanımı oturması için doğru olarak fiyat/performans göz önüne alınmalıdır

ama birisi kalkıp da "OLED" derse ona da eyvallah derim çünkü her şart da çok veya çok daha iyi resim alacaksınız:ok:ok
sonuç olarak birisi "yeni" diğer tüm LCD ler "eski" ve şimdilerde revizyonl ve de bir çuval paraya satılan bana göre kesinlikle
değmeyecek paneller! onun için sakın gaza saza gelip de manyak fiyata Samy/Sony almayın!

ya da verin ya da kıyın paraya OLED alın

not;bu hafta erdal ve hikmet beylerle birlikte sanırım 4 kişi daha LGE G3 aldılar 7 kişi G3 lendi
aman beyler sağa sola sıkmayın G3 ler elinizde diye:haha1:haha1
bu arada hayırlı olsun OLED panelleriniz

+++
sıkışan bana alo desin OLED ler için ayrıca 55 ve 65 için bir kaç detay daha vermiştim o dasyada
65 de orbiter çalışması için bir kaç farklı ayar daha var(advanced menu de) 55 için gerekmez!!

Servisleri iteleyin gitsin yaw,onların işi resmi garantiyi başlatmak sadece yani bizim için hikaye
servislere bazıları takılıyor,ama değmez ayrıca sizin onlarla işiniz olmaz,bana dersin çözeriz gerisini nasılsa

++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
boxu hangisinialalım
ne tip bir işlem yapacaksın veya neden Box istiyorsun? konu hk. bilgi ver??
ya da gaza geldin de ondan mı Box istiyorsun:hihi

Lisanslı v.s bir şey istiyorsan Homatics alabilirsin-başlığı incelemesi v.s her bir şeyi var başka bir bölümde
bence oraya bir gir incele+

A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
163
49
55 pus 8508 yeni en son yazılımı günceledim artı negi iyileştime olmuştur eskiden yazılımla ilgili phılıps sayfasında bakıyorduk şuan yok ustam iyileştirme konusu cihazın tpm231wwrR001.237.243

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
87
49
Bugün itibarı ile Bim'den Senna 50SNF9000U satın aldım. Aslında 8 Martta gelmiş bir aktüel ürün, fakat mağazada şansıma bi tane kalmıştı. Bu televizyonu Mehmet Atmaca'nın Onvo'su üretiyor. Hakkında doğru düzgün bilgi yok. İnternette aratınca bir başka forumun (forumun adını vermiyorum ama helva yiyorlar orada diyeyim) bir linki çıkıyor, orada bu televizyonun ONVO OV50F950 ile aynı özellikleri olduğu iddia edilmiş. Telefon ettim sordum, evet doğrudur dedi kadın. Ama açıkçası neden bahsettiğimi bile bildiğini sanmıyorum. Neyse güvenip aldık bakalım, yani başka seçenekler de vardı ama bu aklıma yattı. Eğer denilen doğru ise, özellikleri fena değil. Pazartesi gelip montajını yapacaklar.

Fakat piyasadaki ucuz televizyonların donanımları, yazılımları ile ilgili hiç bir bilgi yok. Bu televizyonlar mantar gibi çıkıyor, satılıyor ve bitiyor. Hemen onların yerine yeni modeller çıkıyor. Hatta marka ismi değişiyor. Model kodu değişiyor. Neden Senna, neden Onvo değil? Bu üreticilerin amacı kafaları karıştırıp ucuza topladıkları ürünleri bize kakalamaktan başka bişey değil. Yahu kutunun üzerine bi etiket koy, oraya yaz işte bütün özelliklerini. Koskoca firmasın, bunu yapmak o kadar zor mu? Web sayfamıza bakın diyorlar, yok ki kardeşim orada bu ürün zaten listelememişsin bile. AC wifi var mı yok mu bilmiyoruz. Android kaç bilmiyoruz. Panelin teknik özelliklerini bilmiyoruz. İzleme açısını bilmiyoruz. Ram kaç, depolama kaç bilmiyoruz. Vesaire vesaire.

Fakirlik zor zanaat.

Geri
Üst Alt