ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
7-8 bin bütçe ile full hd 50-55 inç tv ne alabilirim? Annem için alınacak. Ulusal kanalları izliyor sadece. Ha lisanslı netflix olsun, onu da izliyor.

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

Yagun

Yeni Üye
10 Ocak 2022
18
Merhabalar ; Samsung HG49EJH690 Tv hic kullanan veya tamir eden Usta var aranizda nasil bi TV dir artilari eksilwri Tesekkur ederim

FelixFelicis Çevrimdışı

FelixFelicis

Yeni Üye
10 Mar 2021
17
philps konusunda benimde kafam karışık.. o kdar olumsuz yorumdan sonra elim gitmiyor almaya.. Ancak görüntü kalitesi de ovilüyor...
Şu videoyu izlemeden önce sorsalar Sony için çok daha iyi görüntü kalitesi vardır diye düşünürdüm. Fakat ya Sony için bu model Sony kalitesinde değil ya da Philips küçümsenmeyecek bir rakip olsa gerek ki kötü düşündürtmüyor. Hatta bazı yönleriyle daha iyi duruyor gibi geldi.

F Çevrimdışı

femre

Yeni Üye
6 Ağu 2020
4
43
Merhabalar, şu an piyasada aşağıda resimdeki gibi panel aydınlatması olan tv var mı? Bilen varsa marka modelini yazarsa sevinirim. Led havuzunda 500 civarı led var.

3A297FF0-0CC2-46A8-AA03-21949A9B1107.jpg

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
Merhabalar ; Samsung HG49EJH690 Tv hic kullanan veya tamir eden Usta var aranizda nasil bi TV dir artilari eksilwri Tesekkur ederim
Samsung'un bu modelleri oteller için üretilen TV lerdir. Uygulama kısmında belli kisitlamalar olur.

Merhabalar, şu an piyasada aşağıda resimdeki gibi panel aydınlatması olan tv var mı? Bilen varsa marka modelini yazarsa sevinirim. Led havuzunda 500 civarı led var.

3A297FF0-0CC2-46A8-AA03-21949A9B1107.jpg
Fald arka aydınlatma modellere bakmanız.
Sony 9 seriler
Samsung 80 den yukarı
Tcl c825
Philips pml serileri

Philips'in satış sonrası rezilliklerinin bilincinde olarak şu 2 model arasından hangisini tavsiye edeceğinizi sormak istiyorum.

Philips ve Sony nin bu modelleri birbiriyle benzer TV ler.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ametts06

Yeni Üye
16 Eki 2021
25
53
"ANDROID"

"Android" buna takılmayın hiç! hatta mümkünse sistem de Andro hiç olmasın,çok daha iyidir

sistem de sıkıntı çıkarıyor bu,aynı şekilde Tizen ve WebOS da aynen böyledir;gereksiz uğraş
sistemi aptal ediyor,çünkü sistem çok dandik dir! herkes işini yapsa iyi oalcak ama üreticiler
en başta Samy;herifler akıllarına ne gelirse;farklı bir işletimle mevcut sistemin içine entegre edip
işi tamamen rezil hale getirdiler!

Amaç; "mal satmak" tabiki;oturup da teknoloji bulacaklarına(çok para ve çok kafa gerektiriyor bu!)
böyle uydurma-göstermelik yapılarla keriz avına çıkıyorlar

++
Tizen/WebOS/Andro;çok gereksiz bu mevcut işletim sistemi içinde!

Bunun yerine artık fiyatları komik seviyelere gelen Android li "TVBOX" lar dediğimiz kutudan alın
ve her bir numarayı da buradan sorunsuz yapın! $ 50/150 arası fiyatları vardır+IPTV de vardır kısaca
işi öğrenirseniz "var-oğlu-vardır" bu el kadar Box lar da,böylece panelin Andro sistemini de kullanmazsınız!

RAM3Gb olsun 2Gb lar artık yetersiz kalıyor(MARKA bir kaç Box hariç!)
ROM size kalıyor 8/16/32... gibi ben 32 tercih ediyorum

Panelin,adamı hasta eden Andro veya diğer sistemlerini de elemiş olursunuz

Şimdi millet TV alıyor,abi onu bunu açarmı diye soruyor(ext.HDD bağlayıp da indirdiği filmlerin
Codec lerine takılıyor!) bu Box ların açmadığı Codec/format v.s yoktur!

Millet panel den resme odaklanacağına,bir sürü gereksiz-abuk şeylerine takılıyor yaw

BOX lar çıktı,panellerin bu bahsettiğim işleri de geberdi gari,hala bunun peşinde koşmayın ltf!

Box larda bu arada dandik cihazlardır! ama çok da ucuzdur! işi de öğrenirseniz ciddi takıntı da yapıyor!
IPTV v.s derken her bir atraksiyonu çekersiniz! panel sisteminde bunlar olmaz! zaten "illegal" uygulamaları da
"GooglePlayStore" dan yükleyemezsiniz!!!
Hocam değerlendirmelerin yerinde buluyor ve katılıyorum. Bana 43 " görüntü yönünden sıkıntı çıkarmayacak (titreme, canlılık vs.) bir tv önerebilirseniz çok sevinirim. Tv box almayı düşünüyorum Mi veya Hiremco tarzı tv box. Şimdiden teşk.

A Çevrimdışı

ametts06

Yeni Üye
16 Eki 2021
25
53
.

Hayırlı Cuma lar

>50" paneller den bence kaçın! hatta 58" lerde de kaçın! bu ebatlar da 50(60)Hz paneller kullanılıyor ama hikaye dir!

>TPV ağırlıklı olarak uzun yıllar dır LGD-IPS kullanıyor;diğerleri gibi!

Not;tek istisna Pany nin bazı üst IPS serilerin de kendi Çin üretimi olan IPS leri vardır bunlar daha iyi dir+baclight
düzeni ve çalışması da çok daha iyidir,ama bunu da unutun;TR de yoktur bu paneller de,sadece bazı alt seri ki
bunlar da yaramaz,arada TR ye ithal ediliyor ama hikaye bunlar da!

>50/60Hz tercih etmeyin diyeceğim ama çok büyük çoğunluk özellikle 50" ve altı ebatlar da böyle paneller kullanılıyor!

Not;eski den 50/60Hz panel iş görürdü hatta bazı Markalar da süper iş görürdü ama o zaman sistem içinde hiç bir ot
yoktu ve panel direk "resim işlemeye" odaklıydı!!! şimdi ise elinizde ki Andro Cep tlf.lar gibi ne varsa sistemin içinde dir!

Bu da sistemin içine bir güzel ediyor! yaw herkes kendi işini yapsın diyorum yıllar dır ama dinleyen yok anasını satayım,ülen
beceremiyorsunuz işte neden ısrar ediyorsunuz!

>Andro kullanan TPV/Sony ve sanırım bizim yerliler den bazıları veya hepsi aynen böyle sorunludur!

Samsung-Tizen daha iyi
LGE-WebOS da bu da fena değil iyidir

Andro farklı bir sistem ve önü de açık ama herifler deneme tahtasına çevirdiler bunu da!

>>Ben bunun çözümünü de harici bir TVBox(Android li MediaPlayer dediğimiz kutulr dan bahsediyorum)kullanarak
aşıyorum;ben TV yi sadece "MONİTÖR" gibi kullanıyorum! herşeyi harici olarak bağlar kullanırım,tavsiyem dir

Şimdi adam paneli alıyor Andro dan şikayet ediyor veya zaten bu sistem ana sistemi de etkilediği başka sorunlar da çıkıyor v.s
Israrla Andro lu panel kullanmak istiyor!
albanez albanez tavsiyeniz çok yerinde.. bu tanıma uygun 43" tv önerebilirmisiniz. Teşk. ederim. filps 43pus7506 uygun olurmu 6.000 tl civarında. LÜTFEN YARDIM..

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

ZeoN1907

Yeni Üye
18 Ocak 2022
1
37
Merhabalar,

Eski üyeydim ama uzun süredir giriş yapmadığım için hesabım silinmiş. Tekrar açtım.

Mecburen direksormak durumunda kalıyorum.
Adem bey'in videolarını ve Scroll'un vşdeolarını izledim. Ama bir model bulamadım.

Kayınpederim philips tvsini ufaklık düşürüp kırmış. 50 veya 55 inc tv bakıyoruz. Kullanım amacı uydu yayın, netflix, youtube.
Bütçe tüketici kredisi ile 7 8klara bir cihaz.
Fiyatlar müthiş uçmuş. Saatlerdir makul f/p cihaz bakıyorum.
Ama yok yok.

Tavsiye ve yorumlarınız mümkün mü?
Sony zaten bakamıyoruz 10+ üzeri olmuş. :(

Benden öneri yönlendirme beklediği içinde soneadan sorun yaşamayacağı 7 8klara makul bir cihaz bakıyorum.

Tclere baktım qled, oled'te olsun istemiyorum. Ama tcler de de sorunlu cihaz ve ciddi servis sorunlarından bahsediliyor.

Va direct led önceliğim.

Teşekkür ederim.

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Merhaba ??
Vestel 43Q9900 Ultra HD (4K)
Vestel 50UA9600 Ultra HD (4K)
Vestel 50U9700 Ultra HD (4K
Bu tv lerden hangisini önerirsiniz?

Arkadaşın tv ekran paneli kırılmış. Vestel tv değişim için bu modeller önermiş. Yardımcı olursanız sevinirim. Adem Helvacı Adem Helvacı

S Çevrimdışı

shadow170

Yeni Üye
9 Kas 2021
11
30
Herkese iyi günler, son günlerde tcl fiyatları vestel le kafa kafaya olmaya başladı ve benim de kafam karıştı açıkçası. Bu nedenle birkaç model arasında kaldım. Sizce:
Vestel 9500
Vestel 9600
TCL P625
TCL P725

Modelleri arasında görüntü anlamında fark nasıldır? Kasmadır donmadır işletim sistemidir o kısmı hiç umrumda değil açıkçası, ps5 ile kullanacağım için gerekirse medya aracı olarak ps5i kullanırım, olmadı çok zorda kalırsam mi box alırım (gördüğüm kadarıyla tüm tvlerden daha verimli çalışıyor zaten). Birde bütçeyi biraz yükseltip;
TCL C715
TCL C725
Modellerine baksam mı diye düşündüm. Qled olmaları beni bi cezbetti açıkçası. Performansları üst seviye tvlere ve bu dediğim giriş seviyesi modellere göre nasıldır acaba?

Z Çevrimdışı

zacoo123

Yeni Üye
19 Ocak 2022
1
29
Merhaba,
Tercihen 10 bin TL altında 50-65 inç aralıklarında bir televizyon arıyorum. Araştırdıkça daha kararsız hale geliyorum. Genellikle uydu kanallarını ve maç izlemek için kullanacağım. Arada sırada da Netflix'den dizi film izlerim ama görüntü kalitesine çok takılan biri değilim. Benim için önemli olan televizyonda bir sorun yaşadığımda servisinden mümkün olduğunca sağlıklı bir destek almak.

Vestel, Toshiba, Regal, TCL, Philips markalarının ürünleri arasında gidip geliyorum, geçtiğimiz haftada a101'e Toshibanın 65UA2063DT modeli gelmiş ekranı büyük olduğu için cezbetti ama farklı tavsiyeleriniz varsa almadan önce yardımcı olur musunuz?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Merhabalar,

Eski üyeydim ama uzun süredir giriş yapmadığım için hesabım silinmiş. Tekrar açtım.

Mecburen direksormak durumunda kalıyorum.
Adem bey'in videolarını ve Scroll'un vşdeolarını izledim. Ama bir model bulamadım.

Kayınpederim philips tvsini ufaklık düşürüp kırmış. 50 veya 55 inc tv bakıyoruz. Kullanım amacı uydu yayın, netflix, youtube.
Bütçe tüketici kredisi ile 7 8klara bir cihaz.
Fiyatlar müthiş uçmuş. Saatlerdir makul f/p cihaz bakıyorum.
Ama yok yok.

Tavsiye ve yorumlarınız mümkün mü?
Sony zaten bakamıyoruz 10+ üzeri olmuş. :(

Benden öneri yönlendirme beklediği içinde soneadan sorun yaşamayacağı 7 8klara makul bir cihaz bakıyorum.

Tclere baktım qled, oled'te olsun istemiyorum. Ama tcler de de sorunlu cihaz ve ciddi servis sorunlarından bahsediliyor.

Va direct led önceliğim.

Teşekkür ederim.

Seg lere bakın. Dediğiniz fiyatlara üzmeyecek tv bence seg.

Geri
Üst Alt