A Çevrimdışı

ametts06

Yeni Üye
16 Eki 2021
25
53
albanez albanez 'in imzasına bakılırsa bizim baktığımız 8506'nın geçen yılki versiyonunu kullanıyor. Burada yazdığı bazı görüşlerini kendisi de değiştirmiş herhalde. Bizde doğru yoldayız gibi ama ben hala Sony ile arasında gidip geliyorum :)

Bakındıkça yeni mesajlara denk geldim. Karar vermede etkileyici rol oynayabilir.

A ametts06 örneğin bu kısmı güzel bi bilgi.
Benca SONY de MARKAYA para verirsin.. Para yeterli ise sorun yok.. ancak f/p ürünü olmadğını söyleyebilirim. Samsung fena değil, LG eh işte.. ancak f/p olarak sankim iyi araştırmak gerekiyor. kampanyalar vs.

B Çevrimdışı

bucgun

Yeni Üye
29 Haz 2020
3
41
Merhabalar. A101 e gelen Toshibanin Android TV si ile karşılaştırdığımızda onun yerine .... alman daha iyi olur diye onerebileceginiz 5000-6000 civarında bir TV var mı? Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

S Çevrimdışı

smltrn

Yeni Üye
27 Ocak 2022
1
36
merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar dilerim. adem abi ailecek severek izliyoruz :)
evleneceğim için 50'' 55'' 60'' 4k tv bakıyorum ama inceleme videoları ve teknik özellikler içinde boğuldum.
keşke kullanım alanlarına göre ürün filtreleme üzerine kurulu bir hizmet olsa ama yok. atıyorum ne önemli? renk yelpazesi, kontrast her açıdan en iyi görüntü, online-offline oyun performansı vb. gibi seçeneklerle kendimize en uygun cihazı bulabileceğimiz bir sitenin cidden çok getirisi de olur tasarlayıp yapana umarım bir yapan çıkar.
bu yüzden önerilerinizi rica edeceğim
televizyonu genelde netflix youtube gibi platformlarda kullanacağım usb ile 4k hdr bol görselli film de izleyeceğim, platformlarda bulunmayan dizileri indirip izlemek yerine direk tarayıcı ile siteden ile seri bir şekilde açabilmek istiyorum bu yüzden işletim sistemi de önem kazanıyor. konsol oyunları ile aram yok nadiren bilgisayarı bağlayabilirim. normal bir televizyonla ilişkim trt belgesel dmax tlc gibi belgesel kanalları yani tv kanal geçişi 5 saniye olsa bile çok da önemli değil.
fiyat konusu max 10bin android tizen webos hangisi daha seri performans verir bilemiyorum işin içine işlemcisi de ekleniyor..
önerileriniz bir düğün hediyesi yerine geçecek :) şimdiden teşekkürler.

S Çevrimdışı

sirtayfun

Yeni Üye
21 Eyl 2021
25
25
TCL 43P615
Toshiba 43UA3A63
LG 43NANO756PA
Bu yukarıdaki tvlerin va panel direct led teknoloji olduklarını gördüm. Hangisini seçmek daha iyi olur?

FelixFelicis Çevrimdışı

FelixFelicis

Yeni Üye
10 Mar 2021
17
merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar dilerim. adem abi ailecek severek izliyoruz :)
evleneceğim için 50'' 55'' 60'' 4k tv bakıyorum ama inceleme videoları ve teknik özellikler içinde boğuldum.
keşke kullanım alanlarına göre ürün filtreleme üzerine kurulu bir hizmet olsa ama yok. atıyorum ne önemli? renk yelpazesi, kontrast her açıdan en iyi görüntü, online-offline oyun performansı vb. gibi seçeneklerle kendimize en uygun cihazı bulabileceğimiz bir sitenin cidden çok getirisi de olur tasarlayıp yapana umarım bir yapan çıkar.
bu yüzden önerilerinizi rica edeceğim
televizyonu genelde netflix youtube gibi platformlarda kullanacağım usb ile 4k hdr bol görselli film de izleyeceğim, platformlarda bulunmayan dizileri indirip izlemek yerine direk tarayıcı ile siteden ile seri bir şekilde açabilmek istiyorum bu yüzden işletim sistemi de önem kazanıyor. konsol oyunları ile aram yok nadiren bilgisayarı bağlayabilirim. normal bir televizyonla ilişkim trt belgesel dmax tlc gibi belgesel kanalları yani tv kanal geçişi 5 saniye olsa bile çok da önemli değil.
fiyat konusu max 10bin android tizen webos hangisi daha seri performans verir bilemiyorum işin içine işlemcisi de ekleniyor..
önerileriniz bir düğün hediyesi yerine geçecek :) şimdiden teşekkürler.

Ben de evlilik öncesi tv araştırıyordum. Uzun araştırmalar sonucu 2 tv modeli arasında kalmıştım.

Düşün düşün düşün en sonunda Philips olan modeli dün sipariş geçtim. Trendyol'da Teknosa satıcısından 9.098,26₺'ye satın aldım. (Amazon'dan almak için çok bekledim ama maalesef fiyat hep yüksek kaldı. Ben aldıktan 5-6 saat sonra Amazon, Trendyol ile yarışa girip fiyatı 9.089₺'ye düşürdü ama ben iade edip almakla uğraşırken Trendyol'daki fiyat arttı ve ardından Amazon'daki fiyatta çok geçmeden tekrar arttı. Bende iadeden vazgeçtim tv'nin gelmesini bekliyorum.)

HDR konusunda bu fiyat bandındaki tv'ler istendiği kadar iyi değilmiş ama idare eder diyebiliriz. Sony'nin marka algısı dışında bu tv özelinde pek bi numarası yok gibi. Philips'e şans vermeyi tercih ettim.

Takip ettiğim dönemde Sony 9.649₺'ye kadar düştü. Philips ise en ucuz 9.089₺'ye satıldı bilgin olsun. Dolar'da oynaklık olmazsa muhtemelen bu fiyatlara tekrar gelecektir. Zaten çok yükselmedi.

Ayrıca Philips olan modelin 58" olanı en uygun 10.330₺ gibi bir fiyattan satıldı yakın zamanda.

A Çevrimdışı

ali000

Yeni Üye
28 Ocak 2022
23
30
Merhaba herkese. Bugün HB dan 5199tl ye Regal 50rh0lu model tv siparişi verdim. Şimdi de başka bir teknoloji mağazasında Vestel 58u9510 5999tl ye inmiş. Benim aldığım Regalin 58 inçi 6199 tl ydi. Sizce iade edip üstüne 800 daha verip vesteli almaya değer mi ? Aradığım özellikler net bi görüntü olsun tv stabil çalışsın yeter. Yardımlarınızı bekliyorum içinden çıkılmaz hal alıyor az daha versem bu alınır az daha versem daha büyük alınır diye uzadıkça uzuyor ürün seçmek.

R Çevrimdışı

RebeL35

Yeni Üye
29 Ocak 2022
14
46
W Winston, hocam görüş belirtebilirsiniz sevinirim,

Altus AL 43 B 850 5B 4K Ultra

techwood 43u903

Bunlar hakkında panel ana kart Bilgi ve düşünceniz nedir.

A Çevrimdışı

ali000

Yeni Üye
28 Ocak 2022
23
30

techwood 43u903

Kardeşim vsoutlrtte baktı techwood görüntü olarak güzel değil filan diyordu sanırım panel renkler vs canlilik yok diğerini bilmiyorum. Bende tv aldım regal ama içime sinmedi açıp kurulmadı tv ama kafam karıştı iyice iade etmeyi daha yüksek fiyatlara çıkmayı düşünüyorum. O panel bu panel şu anakart filan yorumlara baktıkça insan tv almak istemiyor. En güzeli mağazaya gidip incelemek aslında ama mağazalarda genelde yeni seri ürünler oluyor bu eski seriler internette daha uygun fiyata alınıyor. Regal 50rh0lu 5199 tl ye aldım ben. İade edip 6bine vestel Toshiba filan mı alsam diyorum kafam allak bullak oldu elimdeki malzemeden soğudum iyice

R Çevrimdışı

RebeL35

Yeni Üye
29 Ocak 2022
14
46
Kardeşim vsoutlrtte baktı techwood görüntü olarak güzel değil filan diyordu sanırım panel renkler vs canlilik yok diğerini bilmiyorum. Bende tv aldım regal ama içime sinmedi açıp kurulmadı tv ama kafam karıştı iyice iade etmeyi daha yüksek fiyatlara çıkmayı düşünüyorum. O panel bu panel şu anakart filan yorumlara baktıkça insan tv almak istemiyor. En güzeli mağazaya gidip incelemek aslında ama mağazalarda genelde yeni seri ürünler oluyor bu eski seriler internette daha uygun fiyata alınıyor. Regal 50rh0lu 5199 tl ye aldım ben. İade edip 6bine vestel Toshiba filan mı alsam diyorum kafam allak bullak oldu elimdeki malzemeden soğudum iyice
Benim de kafam karıştı,ucuz yollu bir 4k bakim dedim,en ucuzu bunlar bunların bir üstü de vestel 43ua9600 o da 5000 civarı Android ,ha bunun Android de malum,ben Apple tv ile kullanıcam ondan dolayı kafama bu iki model takıldı.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584

techwood 43u903

Bunlar
Koç ve zorlu grubun modelleri Arçelik Grundig Beko TV leri neyse Altus ta aynı. Vestel içinde aynı.
43 inç ler geneli IPS panel olur. Ama karışık kullanırlar Va panel e yerli firmaların hepsi. 43 ler genelde IPS olur.
Vestel panellerini böyle kodlar
Samsung - WNDS
LG - WNDL
SHARP - WNDP
Auo - WNDA
CMO - WNDC
BOE - WNDB
Vb. Üreticilerinden değişik değişik alır. Koç grubuda benzer yapar. İşlemcileri büyük firmalarda dahil mediatek ten alırlar. İşlemci merkezi TV de çeşit çeşit parasına göre üretirler Sony Philips Samsung tcl hisense vs. Bunlarda kullanır oradan.kimisi mediatek yazar. Kimisi isim verir işlemcisine.
Oled lere geçene kadar ucuz yollu birşey alıp devam edin. Lcd bu kadar fazla bişey olmaz giriş seviyeleri sadece fiyat için cikartilar.
Hdr Dolby vision hdr10 aktif hdr vs. Ne varsa bunları ciddiye almayın. Sadece pazarlama dili olur.

S Çevrimdışı

shadow170

Yeni Üye
9 Kas 2021
11
30
Herkese merhaba. 55 inç Tcl c715-c725 modelleri ile Philips pus 7805 ve 7906 modelleri arasında kaldım. Bu tvlerin kendi aralarındaki farkları bilmiyorum maalesef hani tcl c715 ile 725 arasında fark ne kadar, özellikle pus 7906 hakkında hiçbir yerde doğru düzgün bilgi yok. Benim en büyük merakım, philips ile tcl modellerini kıyaslarsak, görüntü kaliteleri nasıldır?
İşletim sistemi, tasarım vs hiç önemli değil benim için. Kasma donma da çok sorun değil. Servis konusu zaten malum hiçbiri ahım şahım değil o konuya da çok takılmıyorum artık.
Önceliğim, netlik ve renk kalitesi. Malum bu philipsin ambilight özelliği de oldukça çekici geliyor fakat görüntü kalitesi tcl den düşükse, sırf onun için almam.
Bunların üstünde bir fiyatta tv önerisi istemiyorum, zaten 9000tl civarında bunlar ve bütçemi normalde aşıyor fakat biraz mecburen çıkmak zorunda kaldım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Herkese merhaba. 55 inç Tcl c715-c725 modelleri ile Philips pus 7805 ve 7906 modelleri arasında kaldım. Bu tvlerin kendi aralarındaki farkları bilmiyorum maalesef hani tcl c715 ile 725 arasında fark ne kadar, özellikle pus 7906 hakkında hiçbir yerde doğru düzgün bilgi yok. Benim en büyük merakım, philips ile tcl modellerini kıyaslarsak, görüntü kaliteleri nasıldır?
İşletim sistemi, tasarım vs hiç önemli değil benim için. Kasma donma da çok sorun değil. Servis konusu zaten malum hiçbiri ahım şahım değil o konuya da çok takılmıyorum artık.
Önceliğim, netlik ve renk kalitesi. Malum bu philipsin ambilight özelliği de oldukça çekici geliyor fakat görüntü kalitesi tcl den düşükse, sırf onun için almam.
Bunların üstünde bir fiyatta tv önerisi istemiyorum, zaten 9000tl civarında bunlar ve bütçemi normalde aşıyor fakat biraz mecburen çıkmak zorunda kaldım.
Pus7805 C715...2020
Pus7906 C725...2021
Yıl farkı var. Aynı modelin devamı smartlari daha yeni olur.
Philips IPS
Tcl Va
Panel kullanır. Hangi panel türü size uygun hoşunuza giderse izleme şeklinize göre secersiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri