A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba bir süredir Vesteloji ve Adem Helvacı beylerin kanallarında televizyonlara baktım. Aslında burada da sorular yönelttim etiketledim fakat görülmedi sanırım. Bu televizyonlardan hangilerini tercih edebilirim. Hepsi aynı fiyat bandında ve mağazalarda kullandığımda Android TV'ler daha fazla hoşuma gitti. Tercihim Android TV olması. Toshiba'ları mağazalarda göremedim bu yüzden görüntüsünü diğerleri ile kıyaslayamadım. Bu televizyonlar zaten incelediğiniz ürünler olduğu için rahatlıkla birisini önereceğinizi düşünüyorum. Çok teşekkür ederim.

Toshiba 50UA2063DT

Grundig 43 GFU 7850 B

Toshiba 49UA2063DT

LG 43UN71006LB

Bu alttaki televizyonlardan Vesteli dün yerinde gördüm ve çerçevesiz oluşu çok hoşuma gitti. Limitimin 800 TL yukarısında fakat üsttekiler iyi değil alttakilerden birisini al derseniz alacağım.

Toshiba 58UA2063DT

Vestel 55UA9600

TEKNOwest TEKNOwest F fikoloji A Adem Helvacı
Görmemişizdir sevgili kardeşim yoksa cevap veririz iyi veya kötü. Fikoloji her sene olduğu gibi yaz dönemi malıum şimdi yok :kiskis

Ben de genelde toplantılarda vs oluyorum elimden geldiğince aktif olmaya çalışıyorum.

Şimdi bu ürünleri tek tek analiz etmek lazım, 1-2 saat içinde cevap yazarım :ok

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Fikoloji Hocam teşekkür ederim en son umutsuzluktan listede olmayan aldım. A Adem Helvacı Bey ve sizin videonuzu izleyerek. Umarım en iyisini seçmişsin dersiniz :) Böyle güzel videolar çektiğiniz tüketici bilgilendirmeye çalıştığınız için kendi adıma çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam sizlerde bu televizyon bakma sürecimde çok yardımcı oldunuz size de çok teşekkür ederim. model bir televizyon aldım umarım sizlerde onaylarsınız. Tekrardan teşekkür ederim.
hocam seri numarasını kontrol edip mi aldınız hangi panel? bende bundan düşünoyurm. deneyimlerinizi yazarsanız cok seviniriim.

ben 55 inç olanı düşünüyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Mono tek kanal
Stereo çift kanal

Bunları bilerek açıkladım şimdi örneğe geçebilirim.

Daha iyi ses kalitesi elde edebilmek adına stereo müzik seti aldım fakat elimdeki kasetlerin hepsinin kaydı mono

Daha iyi ses versin diye stereo radyo aldım fakat belediye vericisinden yapılan yayın mono

Daha iyi görüntü versin diye 4K (UHD) tv aldım fakat yayınlar halen HD Ready

Sunumumuz bitmiştir, çıkışta bağış kutusuna gönlünüzden ne koparsa 100bin dolar atmayı unutmayınız

:kiskis
Yazmayacaktım bir şey ama gecenin 02:12 sinde kahkahayı 2.ci kez basınca dayanamadım,hem de kutuya 100 bin$ ,mübarek ben geleyim o kutuyu taşımak için ,sen zahmet etme,inan çok istemem,aylık 10 bin $ olsa yeter bana :haha

P Çevrimdışı

Pekkk

Yeni Üye
23 Tem 2021
11
28
hocam seri numarasını kontrol edip mi aldınız hangi panel? bende bundan düşünoyurm. deneyimlerinizi yazarsanız cok seviniriim.

ben 55 inç olanı düşünüyorum
Hocam amazon üzerinden sipariş verdim. Paneli hakkında bir fikrim yok ama Adem hocamın videosunda dediği onkyo ses ve direckt led teknolojisi üzerinde çok durması önemli etken oldu. Televizyon yarın express ile gelmiş olmalı kurulu yapıldığında deneyimlerimi sizlerle paylaşırım

Yahu bu mesajlara geriden gelmek de böyle kötü oluyor
Adam tv yi almış F fikoloji cevap bile yazmış :kop
Aldım hocam umarım kendi başıma hareket ettim diye pişman olmam. Diğerleri içinde arasında kaldığım Vestel 55UA9600 vardı.

K Çevrimdışı

KaanByd

Yeni Üye
28 Tem 2021
3
30
Öncelikle herkese merhaba,
Yeni evlenecegim icin, maalesef bu bataga ben de dustum. Eskiden babam TV alirdi model marka arastirip dusunmeme gerek kalmazdi ?
Ancak gel gelelim sira bize geldi… Yillarca evde sorunsuz sekilde 58” Philips televizyon kullandik. Ne yazik ki ayni markada ayni kaliteyi yaptigim arastirmalar sonucunda bulamayacigimi biliyorum. Bu nedenle cok sevdigim Ambilight ozelligini kendi evime tasimadan bu markayi eledim.
Eleye eleye iki marka icinde kayboldum. Bunlardan birincisi herkesin malumu Sony. Ikincisi ise Samsung.
Baktigim TV boyutu 65”
Kullanim sekilleri; Playstation, Youtube, Netflix, futbol maclari, cok az da olsa karasal yayinlar. Gerci geriye pek birsey kalmadi zaten ?
Samsung 65Q70t’yi dun Teknosa’da gordum. Hosuma gitmedi degil. Tabii “bunu almisken bir ust modeli daha var, aa onun da ustu bu” derken butce acildikca aciliyor. O yuzden butce olarak gunumuz itibariyle 12.500 - 13.000 tl maksimum diyebilecegim bir tutar belirledim kafamda. Oled ekran yanigi riski yuzunden dusunmuyorum. Ki zaten 55” oledler bile butcemi zorlar gibi. Sizlerden ricam bu kriterler icinde Samsung ve Sony tavsiyesi almak. Simdiden gelen cevaplar icin tesekkur ederim. Iyi gunler ☺️

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Öncelikle herkese merhaba,
Yeni evlenecegim icin, maalesef bu bataga ben de dustum. Eskiden babam TV alirdi model marka arastirip dusunmeme gerek kalmazdi ?
Ancak gel gelelim sira bize geldi… Yillarca evde sorunsuz sekilde 58” Philips televizyon kullandik. Ne yazik ki ayni markada ayni kaliteyi yaptigim arastirmalar sonucunda bulamayacigimi biliyorum. Bu nedenle cok sevdigim Ambilight ozelligini kendi evime tasimadan bu markayi eledim.
Eleye eleye iki marka icinde kayboldum. Bunlardan birincisi herkesin malumu Sony. Ikincisi ise Samsung.
Baktigim TV boyutu 65”
Kullanim sekilleri; Playstation, Youtube, Netflix, futbol maclari, cok az da olsa karasal yayinlar. Gerci geriye pek birsey kalmadi zaten ?
Samsung 65Q70t’yi dun Teknosa’da gordum. Hosuma gitmedi degil. Tabii “bunu almisken bir ust modeli daha var, aa onun da ustu bu” derken butce acildikca aciliyor. O yuzden butce olarak gunumuz itibariyle 12.500 - 13.000 tl maksimum diyebilecegim bir tutar belirledim kafamda. Oled ekran yanigi riski yuzunden dusunmuyorum. Ki zaten 55” oledler bile butcemi zorlar gibi. Sizlerden ricam bu kriterler icinde Samsung ve Sony tavsiyesi almak. Simdiden gelen cevaplar icin tesekkur ederim. Iyi gunler ☺️
Tabiki fiyatlar çok yüksek insanlarımızın geçim sıkıntısı. Bide yuva kuracaksınız. Sana kolay gelsin.
65 inç ler baktığın model 70t modeli onun yerine aynı fiyat ise Sony 65xh9096 modeline yonelmen iyi olur. Yerel karartma olması diğer modele göre daha avantaj sunar. 4k hdr diğer modele göre daha iyi.

Üst modeli var yazmışsın. Onlar Q80t-95t modelleridir. Büyük ihtimalle.
Şöyle kafanizda biçimlendirin daha rahat edersiniz.
Q80T Samsung- xh9096 Sony
Q95T Samsung- xh9505 Sony

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

KaanByd

Yeni Üye
28 Tem 2021
3
30
Tabiki fiyatlar çok yüksek insanlarımızın geçim sıkıntısı. Bide yuva kuracaksınız. Sana kolay gelsin.
65 inç ler baktığın model 70t modeli onun yerine aynı fiyat ise Sony 65xh9096 modeline yonelmen iyi olur. Yerel karartma olması diğer modele göre daha avantaj sunar. 4k hdr diğer modele göre daha iyi.

Üst modeli var yazmışsın. Onlar Q80t-95t modelleridir. Büyük ihtimalle.
Şöyle kafanizda biçimlendirin daha rahat edersiniz.
Q80T Samsung- xh9096 Sony
Q95T Samsung- xh9505 Sony
Oncelikle tesekkurler,
Dediginiz modeli arastirmaya basladim an itibariyle. Acikcasi Android’ten biraz korkuyorum. Ilerleyen yillarda kasma donma vs sorunu yuzunden. Umarim boyle sorunlari buyuk capta yasamayiz.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Görmemişizdir sevgili kardeşim yoksa cevap veririz iyi veya kötü. Fikoloji her sene olduğu gibi yaz dönemi malıum şimdi yok :kiskis

Ben de genelde toplantılarda vs oluyorum elimden geldiğince aktif olmaya çalışıyorum.

Şimdi bu ürünleri tek tek analiz etmek lazım, 1-2 saat içinde cevap yazarım :ok
Adem hocam benim Vestel'den henüz bir cevap çıkmadı sanırım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam benim Vestel'den henüz bir cevap çıkmadı sanırım.
Merhaba;
Şu mesajı yazmasanız daha uzun süre çıkmazdı :)
Hatırlatma için teşekkür ediyorum. Kontrollerini sağladım, sizin kullandığınız ürün kalitesinde size bir ürün sunmaları bu günün koşullarında mümkün değil zira 100hz LG panel ile üretilmiş bir tv kullanıyorsunuz :)

Yine de koşulları değerlendirip mümkün olduğunca elinizdeki ürünü avantaja çevirebilmek adına size verdiğim bilgi doğrultusunda ürünü yetkili servise teslim edin ve ''Ben bunun panelinin değişmesini istiyorum'' diye talepte bulunun.

Yetkili servisteki muhteremler sizi vazgeçirmeye çalışacak ve '''Beyefendi zaten tv nin yenisi şu kadar eskisi bu kadar yan yatar çamura batar'' diyeceklerken hiç yorulmasınlar siz onlara ''izahata gerek yok panel değişimi istiyorum'' diyerek konuyu kapatın. TV yi servise teslim ettiğinize dair yetkili servis formunuzu alın, sonra bekleyin.

Aynı gün olmazsa takribi 2-3 gün içerisinde sizi arayacak ve ''Beyefendi sizin ürününüzün yedek parçası bulunumadığından dolayı...'' diye başlayan cümle kuracaklar, ardından size ücretli ürün önerecekler.

İşte bizim de istediğimiz bu.

O noktadan sonra siz kendilerine ''Madem ücretli ürün değişimi yapılacak o halde farkını ödeyeyim bana şu ürünü...'' diye konuya girer ve gerisinde takdiri kendiniz verirsiniz.

Size teklif ettikleri ürünün REVİZYONLU olmaması şartını koşun, teklif ettikleri ürünü ve fiyatı mutlaka araştırın zira onlar da çakallık yapıyor bazen.

İşinize gelirse alırsınız, gelmezse en azından durum hakkında fikir sahibi olmuş olursunuz. Ben gerekli kontrolleri yaptım merak etmeyin size anlattığım senaryo dışında bir şey olmayacak :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt