Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam amazon üzerinden sipariş verdim. Paneli hakkında bir fikrim yok ama Adem hocamın videosunda dediği onkyo ses ve direckt led teknolojisi üzerinde çok durması önemli etken oldu. Televizyon yarın express ile gelmiş olmalı kurulu yapıldığında deneyimlerimi sizlerle paylaşırım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aldım hocam umarım kendi başıma hareket ettim diye pişman olmam. Diğerleri içinde arasında kaldığım Vestel 55UA9600 vardı.
9600 de rate değeri sanırım 1600hz idi, olsa olsa o kısımda belki bir tık serzenişiniz olabilir, gerisini ürün gelince anlayacaksınız artık :ok

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Merhaba;
Şu mesajı yazmasanız daha uzun süre çıkmazdı :)
Hatırlatma için teşekkür ediyorum. Kontrollerini sağladım, sizin kullandığınız ürün kalitesinde size bir ürün sunmaları bu günün koşullarında mümkün değil zira 100hz LG panel ile üretilmiş bir tv kullanıyorsunuz :)

Yine de koşulları değerlendirip mümkün olduğunca elinizdeki ürünü avantaja çevirebilmek adına size verdiğim bilgi doğrultusunda ürünü yetkili servise teslim edin ve ''Ben bunun panelinin değişmesini istiyorum'' diye talepte bulunun.

Yetkili servisteki muhteremler sizi vazgeçirmeye çalışacak ve '''Beyefendi zaten tv nin yenisi şu kadar eskisi bu kadar yan yatar çamura batar'' diyeceklerken hiç yorulmasınlar siz onlara ''izahata gerek yok panel değişimi istiyorum'' diyerek konuyu kapatın. TV yi servise teslim ettiğinize dair yetkili servis formunuzu alın, sonra bekleyin.

Aynı gün olmazsa takribi 2-3 gün içerisinde sizi arayacak ve ''Beyefendi sizin ürününüzün yedek parçası bulunumadığından dolayı...'' diye başlayan cümle kuracaklar, ardından size ücretli ürün önerecekler.

İşte bizim de istediğimiz bu.

O noktadan sonra siz kendilerine ''Madem ücretli ürün değişimi yapılacak o halde farkını ödeyeyim bana şu ürünü...'' diye konuya girer ve gerisinde takdiri kendiniz verirsiniz.

Size teklif ettikleri ürünün REVİZYONLU olmaması şartını koşun, teklif ettikleri ürünü ve fiyatı mutlaka araştırın zira onlar da çakallık yapıyor bazen.

İşinize gelirse alırsınız, gelmezse en azından durum hakkında fikir sahibi olmuş olursunuz. Ben gerekli kontrolleri yaptım merak etmeyin size anlattığım senaryo dışında bir şey olmayacak :)
Çok teşekkür ederim. Şu anda Manavgat cayır cayır yanıyor. Bir kaç gün daha beklemem gerekecek. Bu arada aklıma takılan bir şey daha oldu: Ya ürünü alıp başka servislere yaptırıp parasını isterlerse, ne olacak? Çünkü Antalya'da ki TV Dünyası denen servise yazmıştım ve 2500 TL. istemişlerdi. Ürünü bu şekilde yaptırıp bana verebilirler mi? Çünkü bu paraya değmez... Yenisini almak daha mantıklı olur.

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Cevap alamadık sorumuza kaldık kararsızlığımızla :)
beğendiğin gözüne kestirdiğin birini al gitsin ya... en kötü iade edersin o olur. hepsi üç aşşağı beş yukarı aynı şeyler belli ki. buradakiler de sorumluluk alıp git şunu al bunu alma demek istemiyor gördüğüm kadari ile. ben öyle yaptım en azından memnunum.

benim gözüme kestirdiğim vestel geldi kuruldu koydum yerine çok memnum etti beni keşke daha önce alsaymışım. uzun bayram tatili boyunca boşa çile çektim resmen ufak monitör ile. tam istediğim gibi tv ne eksik ne fazla mükemmel değil ama bana uygun ihtiyacımı karşılar durumda. umarım sıkıntısız devam eder.

teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara. winston sana da teşekkür etmedim daha önce fırsat bu fırsat teşekkür ederim.

vestelci ustalara soru; kaynak sinyal kesilince 3 dakikalık tv kapanma süresi nasıl kısaltılır? servis menüsünde var mı ayarı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim. Şu anda Manavgat cayır cayır yanıyor. Bir kaç gün daha beklemem gerekecek. Bu arada aklıma takılan bir şey daha oldu: Ya ürünü alıp başka servislere yaptırıp parasını isterlerse, ne olacak? Çünkü Antalya'da ki TV Dünyası denen servise yazmıştım ve 2500 TL. istemişlerdi. Ürünü bu şekilde yaptırıp bana verebilirler mi? Çünkü bu paraya değmez... Yenisini almak daha mantıklı olur.
5 yıldır 100hz panel yok hocam :kiskis
2500tl ye takacakları panel 50hz dir. Tv yi modifiye edeceklerdir vs.
Ama şeytanın işi bu, sırf beni haksız çıkarsınlar diye çalışan başka 100hz vestel tv den söktükleri paneli sıfır diye sizin tv ye takarlar ona bir şey diyemem neticede ;)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
beğendiğin gözüne kestirdiğin birini al gitsin ya... en kötü iade edersin o olur. hepsi üç aşşağı beş yukarı aynı şeyler belli ki. buradakiler de sorumluluk alıp git şunu al bunu alma demek istemiyor gördüğüm kadari ile. ben öyle yaptım en azından memnunum.

benim gözüme kestirdiğim vestel geldi kuruldu koydum yerine çok memnum etti beni keşke daha önce alsaymışım. uzun bayram tatili boyunca boşa çile çektim resmen ufak monitör ile. tam istediğim gibi tv ne eksik ne fazla mükemmel değil ama bana uygun ihtiyacımı karşılar durumda. umarım sıkıntısız devam eder.

teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara. winston sana da teşekkür etmedim daha önce fırsat bu fırsat teşekkür ederim.

vestelci ustalara soru; kaynak sinyal kesilince 3 dakikalık tv kapanma süresi nasıl kısaltılır? servis menüsünde var mı ayarı?
Ayarı yok ne yazık ki. 5 dakikaydı 3 e indirdiler :)

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Ayarı yok ne yazık ki. 5 dakikaydı 3 e indirdiler :)
eyvalla adem abi
peki ben bu "akıllı" cihazın elektriğini kesip yeniden versem anakart flash corrupt olur mu bir süre sonra. malum işletim sistemi birşeyler yazıp çiziyorsa o sırada...
bir icadım var pc boşta durunca kesiyor tv elektriğini başına geçince tekrar veriyor açılıyor tvde elektrik alınca açılmaca varsa. eski akılsız tv ile kullandım uzun süre ama buna ürküp iptal ettim. monitör gibi otomatik aç kapa peşindeyim. wake on lan çalışıyor güzel açma işini hallederim de kapama 3 dk sinir bozucu. olur aslında 3dk da kötü değil de işte madem uğraşıcam güzel olsun peşindeyim. en olmadı yeni icat yapayım irda sinyal göndersin aç kapaya tv sürekli elektrikte kalmalı derseniz.

bu akıllı tvleri sık sık tuşundan kapatmadan elektriğini kesmek ne kadar sağlıklı olur bilemedim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
eyvalla adem abi
peki ben bu "akıllı" cihazın elektriğini kesip yeniden versem anakart flash corrupt olur mu bir süre sonra. malum işletim sistemi birşeyler yazıp çiziyorsa o sırada...
bir icadım var pc boşta durunca kesiyor tv elektriğini başına geçince tekrar veriyor açılıyor tvde elektrik alınca açılmaca varsa. eski akılsız tv ile kullandım uzun süre ama buna ürküp iptal ettim. monitör gibi otomatik aç kapa peşindeyim. wake on lan çalışıyor güzel açma işini hallederim de kapama 3 dk sinir bozucu. olur aslında 3dk da kötü değil de işte madem uğraşıcam güzel olsun peşindeyim. en olmadı yeni icat yapayım irda sinyal göndersin aç kapaya tv sürekli elektrikte kalmalı derseniz.

bu akıllı tvleri sık sık tuşundan kapatmadan elektriğini kesmek ne kadar sağlıklı olur bilemedim.
Hiç sorun değil kardeşim laaaaap diye kapatabilirsin.
eprom ile e2prom arasındaki fark dinamiğini düşün, bunlar da spı üzerinden sistemi en baştan aldıkları için sistem çökmesi hafıza unutması vs olmuyor.

Sadece usb bellek takıp çıkartırken ilginç bir şekilde bazen bu markanın ürünleri şaşırabiliyor o nedenle enerji kesikken bellek takıp tv açmak gerekebiliyor, Saçma şekilde çıkartırken de :kiskis

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Hiç sorun değil kardeşim laaaaap diye kapatabilirsin.
eprom ile e2prom arasındaki fark dinamiğini düşün, bunlar da spı üzerinden sistemi en baştan aldıkları için sistem çökmesi hafıza unutması vs olmuyor.

Sadece usb bellek takıp çıkartırken ilginç bir şekilde bazen bu markanın ürünleri şaşırabiliyor o nedenle enerji kesikken bellek takıp tv açmak gerekebiliyor, Saçma şekilde çıkartırken de :kiskis
eyvalla o vakit eski icat yeni tv devam ederim monitör olarak hehe usbsi ile işim olmaz kaynak pc zaten. yaşasın mb130 : )

elektriğini kesip yeniden verince açılma süresi uzun geldi bu sefer de hehe.
elektrik kesince 20 saniyede açılıyor
tuş ile 5 saniye.
irda icat deniyim buna ben müsait bir ara en güzeli

teşekkürler iyi geceler

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
eyvalla adem abi

Biz 2012den beridir vestel pf9090 tvyi anahtardan aç-kapa yapıyoruz,sadece onu değil mutfaktaki 32'' seg tvyi de aynı kullanıyoruz,sıkıntı olmaz anahtarla kapatma açma işi :ok
Vestel tvler (ve ürünleri) profil değişimi ile uyku moduna alınabiliyor ,diğer markaları bilmiyorum,bu da kısa süreli kapatmada çok işe yarıyor ,mesela yemek yeme v.s gibi durumlarda.

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Biz 2012den beridir vestel pf9090 tvyi anahtardan aç-kapa yapıyoruz,sadece onu değil mutfaktaki 32'' seg tvyi de aynı kullanıyoruz,sıkıntı olmaz anahtarla kapatma açma işi :ok
Vestel tvler (ve ürünleri) profil değişimi ile uyku moduna alınabiliyor ,diğer markaları bilmiyorum,bu da kısa süreli kapatmada çok işe yarıyor ,mesela yemek yeme v.s gibi durumlarda.
aynen aynen ben de onun peşindeyim. pc açık bırakıp mutfağa falan gidince arkada işlemine devam etsin o ama ekranlar kapansın. eski tv çok da elektrik yerdi bulmuştum bi çözüm işte.

bu akıllı vestellerin telefon uygulaması var wireless üzerinden kapama sinyali gönderiyor nasıl gönderiyor bunu? bi yerde döküman falan paylaştı ise vestel on numara çözüm olur bana. gerçi açamıyor geri tvyi ama olsun kapama sinyalini pc ile gönderirsem wol ile aç sinyalini de hallederim. paketleri analiz edip bulunur aslında da kim uğraşacak şimdi. infrared ile icata gerek yok belli ki network üzerinden halldebilirsem daha şık güzel olur.

samsungun varmış bişeyleri onu deniyorum tcpip üzerinden kumanda komutları alıyormuş ama beceremedim vestelinki değişik sanırım.
neyse bunun yeri tv tavsiye bölümü değil o kesin. daha fazla kirletmiyim burayı ilgili biryere yönlendirirseniz sevinirim profil değiştirmece de öğrenir denerim yarın öbür gün bilmediğim işler. şık güzel bir yolu var bu işin mutlaka bulup kullanayım isterim : )

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
aynen aynen ben de onun peşindeyim. pc açık bırakıp mutfağa falan gidince arkada işlemine devam etsin o ama ekranlar kapansın. eski tv çok da elektrik yerdi bulmuştum bi çözüm işte.

bu akıllı vestellerin telefon uygulaması var wireless üzerinden kapama sinyali gönderiyor nasıl gönderiyor bunu? bi yerde döküman falan paylaştı ise vestel on numara çözüm olur bana. gerçi açamıyor geri tvyi ama olsun kapama sinyalini pc ile gönderirsem wol ile aç sinyalini de hallederim. paketleri analiz edip bulunur aslında da kim uğraşacak şimdi. infrared ile icata gerek yok belli ki network üzerinden halldebilirsem daha şık güzel olur.

samsungun varmış bişeyleri onu deniyorum tcpip üzerinden kumanda komutları alıyormuş ama beceremedim vestelinki değişik sanırım.
neyse bunun yeri tv tavsiye bölümü değil o kesin. daha fazla kirletmiyim burayı ilgili biryere yönlendirirseniz sevinirim profil değiştirmece de öğrenir denerim yarın öbür gün bilmediğim işler. şık güzel bir yolu var bu işin mutlaka bulup kullanayım isterim : )

Pc kodlarını bir ara vermiştim,yukarıdaki linkten devam edebilirsin ,konu dağılmasın :ok
NOT:
Sırf sana yazabilmek için online olduğumu da belirteyim ,ve kaçtım artık ,verdiğim linkte araştırmanı isterim :ok

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40

Pc kodlarını bir ara vermiştim,yukarıdaki linkten devam edebilirsin ,konu dağılmasın :ok
NOT:
Sırf sana yazabilmek için online olduğumu da belirteyim ,ve kaçtım artık ,verdiğim linkte araştırmanı isterim :ok
çok teşekkür ediyorum
bir heyecan kurcalıyorum işte yeni tv yeni ayarlar yeni düzen uyum sağlıcaz bir şekilde : )

Geri
Üst Alt