C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Beyler,buradaki malum Ustalar hariç,birileri tavsiye diye ortalıkta dolaşıyorsa
hele bir sorun onlara ...kardeş senin kullandığın TV nedir... diye!!!

Lafım Adem ustaya ve onun gibi olanlara değil,lafı yalnış anlamayın şimdi
ne adamlar geldi geçti v.s özellikle malum bazı tipler vardı,burada bazıları geldi geçti

ülen adamın elinde bir panel bile yok,ahkam kesiyor!
abi hangisi ise bunu açıkla ve ondan çalış biraz değilmi

IPS alma üzülürsün,en çok buna uyuz oluyorum
VA yı adam alırsa o zaman ne oluyor yaw???

Ne tavsiyesi yaw,olayı forumlara gelerek kimileri kafa bulmak içinmi bunları soruyor
anlamadım gitti ne iştir?
gidin markete kardeş şunu sar alayım deyim geçin gidin,ülen zaten neyi alsan hepsi
sıkıntı hepsi moktan! bir de şansın kötüyse değme gitsin yandın valla

yok o anakartmı bu anakartmı,kardeş bu paraya sana dandik mal gelecek yaw
Samsung/Sony de alsan bir tık daha iyi olur hadi hatırınız için iki tık olsun
ama bir çuval da para bayılırsın

sonra Sony den 9x serisi aldın geldin eve bir baktın malum bazı sorunlar var hemen servisi arıyorsun
sana kafadan şunu diyorlar ...bunlar efendim normal LCD işleriymiş yani normaldir....
Sony den bir de dayak yemediğin kalır

Burada Sony tavsiyesi yapan adam varsa bunları da yazsın!

Samsung alırsan onlar belki dövmüyor ama adamı süründürüyorlar!

Sony den "IPS" filan da alınmaz beyler,haybeye bir sürü para verirsiniz!
ama çok ucuza bulursanız o zaman alabilirsiniz ama onu da bulamazsınız o kadar zor yani
Sony den VA giriş/orta seviye de alınmaz haybeye para bayılırsınız!

Bir tek 9xx serisi OK dir,RİSK faktörü de büyüktür! adama X9xx bilmem ne al diyen adam varsa
bunları da bir zahmet anlatsın

Samsung bu konularda hem bir tık daha iyi hem de daha insaflı dır Sony ye göre!

Hiç birisi bu rakamların malı değildir!

Bilen değilde bilmeyenler ahkam kestiği için,örneğin hala Sony lerin en iyi resim verdiği
Samsung da anime gibi yapay resim verdiğini yazar durur! alakası yoktur!
doğru set ederseniz Samy ler daha başarılı+Gaming de çok daha iyi v.s

TPV(Philips den) mümkünse uzak durun! bende bir tane 50lik 8505 var ama,amasının devamını
bunun ayrı bir başlığı var oradan bulun yazdıklarımı iyi okuyun!

Bir de elinde 8505 olan adam varsa yazsın,alıp kullanmayan adam varsa dinlemeyin onları!
Donanim bilmem tok Tutkey forumu v.s gibi forumlarıdan sakın özellikle Philips leri okumayın

Ben 1 yıl evvel aldım,müthiş memnunum,ama asla gidin de Philips alın diye bir şey demiyorum!
(ilgili başlığı okuyun öncelikle) bu paraya,bu spek.lere göre bundan iyisi Şam da Kayısı misali oluyor
ama gidin de alın demiyorum,yeni bir panel gözümde var ama bunlar da uçuk-kaçık,ben o kadar
para asla bayılmam bu sıkıntılı panellere! 4 kağıda satacağım veya 4.5 kağıda ama alacak mal
bulamadım yaw

Herifler 1 yıl içinde 5/6 tane yazılım verdiler(OTA dan) oldukça iyi bir settings+bu yazılımlar ile
ciddi iyi hale geldi,ama tavsiye yok!

Ancak bu yıl 2021 modeller den iki tane gözüme kestirdim ama daha mallar çıkmadı
9636/9506 bu ikisi kağıt üstünde çok iyi ama bir de şunun fiyatını görmem gerekiyor

ben 9506 ya yazıldım,bu seri 100Hz/10-bit/VA panel+FullLED, ancak "Dimming" hikaye ve bana göre
LGE NANO9x veya Samy/Sony de FALD olarak biraz sıkıntlı,ülen benim 12 yıllık Tosh FALD panelin
gerisinde bunlar yaw,abi siz 12 senede ne mok yediniz de teknolojiyi böyle katlettiniz???

TPV bu iki modeli sanırım biraz geç getirip 2022 model diye gazlayacak veya hiç getirmeyecek
code/12 veya 60/62 v.s olmasına sakın takılmayın,birileri bu konuda sadece "sallıyor"

TPV arada yani 5/6 yılda bir VA/100/10bit/FALD(veya F-LED)serileri çıkarıyor! bunlar oldukça iyi
resim kaliteleri de Sony/Samsung 9xlar seviyesinde hatta "natural" resim de daha iyi veya çok iyidir!

TCL/HiSense/VIZIO bunların ana pazarı USA/Canada olduğu için;bunlardan TR için zaten bir tek TCL
vardır ama o da "Hint işi" Asya serilerini TR ye çıkarıyor,hoş Avrupaya bir tık daha iyi çıkardı ama bana
göre dandik veya vasat diyebilirim!

HiSense daha iyi,ama Avrupa fiyatları biraz yüksek;USA da beleş gibi!
TCL FALD çok iyi ama işlevini yinede adam gibi yapamıyor,mini-LED çıkardı geçen yıl USA ya
ülen bu ne biçim mini bu ne biçim LDimming bu ne biçim FALD panel neyse fiyatı beleş gibi!
"Bloomimg" çok fena

LGE NANO9x FALD berbat blooming! bir de çok pahalı!
Samsung 9x blooming kötü
Sony 9x blooming en iyi bunda(az) ancak fiyatına bakınca böylemi olmalı diyorum,benim
Tosh FALD bundan bile çok daha iyi,blooming de ise alayına DERS veriyor!
TCL mini veya egde/FALD v.s blooming en kötü bunda! ne beçim mini-LED FALD panel bu yaw??
HiSense FALD o da kötü

kısaca FALD deyip de milleti çok fena yiyorlar zira FALD paneller aşırı pahalı ama gidip bu iş
nasıl yapılır diye Toshiba/Japan dan ders almıyorlar!

Not;TV nin derinliği(genişlik dediğiniz yer)ne kadar çok olursa FALD o kadar başarılı olur!
eldeki mevcut teknoloji+Fizik kanunu böyle diyor çünkü!

Toshiba hariç bunu zaten adam gibi hiç bir üreteci de yapamadı laf aramızda!
bir ara LGE/Philips/Sony den tek tük çok başarılı FALD lar çıksa bile(geçmişte)
hiç birisi Tosh kadar olamadı!

Herifler kağıt gibi incecik panel kasası yapıyor FALD oluyor! ama bana göre zart oluyor!
satarken de çakallar abi bu FALD panel şöyle şöyle diyor alan adam da yiyor tabiki!
kalın kasa yapsa millet ülen bu yaw eski Tüplü gibi diyor!

ne satan ne alan bu işlerden anlamıyor,Çin li ise acaip anlıyor!

gidin ucuz yollu bir şey kapın geçin izleyin
en azından sorun çıksa bile kafanız fazla ağrımıyacaktır!

ya da OLED alın,ama onda da sıkıntılar var!
bu panel işi adamı hasta eder,ne kadar bayılırsan bayıl yine hikaye yine risk yine sorun v.s

Hayırlı Bayramlar olsun herkese
Can Abi tekrar dönmene çok sevindik. Yazılarını keyifle okuyorum abi. Senin Gözüne kestirdiğin philips 9636/9506 bunlar sanırım mini Led olarak çıkacak modeller. philips 1000'den fazla aydınlatma bölgesi olduğunu söylüyor ama ne kadar başarılı olacak görücez.

E Çevrimdışı

Enes4

Yeni Üye
23 Tem 2021
5
26
Samsung 50TU8500 tv alınır mı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Samsung 50TU8500 tv alınır mı 5775 lira

V Çevrimdışı

valyrian

Yeni Üye
23 Şub 2019
17
33
Konunun dışına çıkmak istemem fakat cahillik işte :) hdr, hdr+, dolby vision gibi görüntü özelliği olmayan bir tv ye bu özelliklerin olduğu tv box alınsa bu özellikler tv box çalışırken kullanılır mı ? kusura bakmayın biraz yabancı kaldım bu özelliklere tv bu arada 40ua9300

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam sanki siyah beyaz görüntüyü fotoğrafa göre en doğal o veriyor yoksa fotografmi yaniltiyor
Hocam her ışık ayarında, her kadraj farkında hepsi inanın farklı sonuç veriyor.

Hatta bu gün SONY için bir çekim daha yapabilirim zira SONY televizyona çok haksız bir sonuç var görüntülerde, gözümle gördüğüm kesinlikle o şekilde değil.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konunun dışına çıkmak istemem fakat cahillik işte :) hdr, hdr+, dolby vision gibi görüntü özelliği olmayan bir tv ye bu özelliklerin olduğu tv box alınsa bu özellikler tv box çalışırken kullanılır mı ? kusura bakmayın biraz yabancı kaldım bu özelliklere tv bu arada 40ua9300
Mono tek kanal
Stereo çift kanal

Bunları bilerek açıkladım şimdi örneğe geçebilirim.

Daha iyi ses kalitesi elde edebilmek adına stereo müzik seti aldım fakat elimdeki kasetlerin hepsinin kaydı mono

Daha iyi ses versin diye stereo radyo aldım fakat belediye vericisinden yapılan yayın mono

Daha iyi görüntü versin diye 4K (UHD) tv aldım fakat yayınlar halen HD Ready

Sunumumuz bitmiştir, çıkışta bağış kutusuna gönlünüzden ne koparsa 100bin dolar atmayı unutmayınız

:kiskis

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
55 inç Vestel güzel midir?

Micro Dimming, ve içeren modelleri var ama D-LED veya IPS olup olmadığı hakkında çok bilgi bulamıyorum. U9501 gibi modelleri var. Senin önerin şuan hangi modeli olur abi?

1-2 bin farka değmeyecekse hem uygun olsun hem SSH için Vestel tercihim olur.

videonu da izledim her marka için :)

Özellikle Vestel'in hangi modelleri D-LED çok merak ediyorum, nasıl ulaşırım?

A Adem Helvacı abi vestel hangi modeli suan IPS ve D-led panel çıkar. Videolarında izledim U serileri karışık karışık geliyormuş.. Şuan için en gözüne çarpan model hangisi Vestel de veya Grundig?

65u9400 dikkatimi çekiyor ama ekran cok büyük 55 inç i de satan yok ve paneller karıştırılmış galiba artık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt