A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Gerçekten de söylediğiniz şey benim için harika olur ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Teknik servise mi başvurmalıyım? Resmi ekliyorum.

VESTEL-TV.jpg
Aklıma gelmişken. Biz kontrolleri sağlarken konunun ne olduğunu anlamanız adına iyi bir video

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Bu resmi olarak var olan ve bilinen ancak uğraşılmak istenmediği için kimseye söylenmeyen durumdur.

Tabi 5 dakikalık iş de değil ancak yüzlerce insanı bu yöntem ile yeni televizyon sahibi yaptık :ok

Kontrolleri sağlayınca bilgi vereceğim size. :ok

(Takriben gün içerisinde)
Teşekkürler. Acelem yok istediğiniz zaman bilgilendirebilirsiniz. Sizi rahatsız ettiğimin farkındayım ancak kafama çok takılan bir soru var: Vestel aynı marka ve model ürünlere baktığımda, Vestel bayi satışlarıyla diğer satanlar arasında çok fazla fiyat farkı var. Örneğin Teknosada 4600 liraya satılan aynı ürün, Vestel bayisinde 5900 liraya satılıyor. Hatta bazılarında fiyat farkı 2000 TL ve üzeri olabiliyor. Ürünün 3 yıl garantili olabilmesi için illa Vestel bayilerinden mi almak zorundayım. Piyasayla Vestel bayilerindeki bu korkunç fiyat farkının sebebi nedir sizce? Bozulan televizyonumu da yıllar önce internetten almıştım ve TV direkt yetkili servise gelmişti ve yetkili serviste gelip kurulumu yapmıştı. Şimdi bütün bunlar değişti mi acaba?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkürler. Acelem yok istediğiniz zaman bilgilendirebilirsiniz. Sizi rahatsız ettiğimin farkındayım ancak kafama çok takılan bir soru var: Vestel aynı marka ve model ürünlere baktığımda, Vestel bayi satışlarıyla diğer satanlar arasında çok fazla fiyat farkı var. Örneğin Teknosada 4600 liraya satılan aynı ürün, Vestel bayisinde 5900 liraya satılıyor. Hatta bazılarında fiyat farkı 2000 TL ve üzeri olabiliyor. Ürünün 3 yıl garantili olabilmesi için illa Vestel bayilerinden mi almak zorundayım. Piyasayla Vestel bayilerindeki bu korkunç fiyat farkının sebebi nedir sizce? Bozulan televizyonumu da yıllar önce internetten almıştım ve TV direkt yetkili servise gelmişti ve yetkili serviste gelip kurulumu yapmıştı. Şimdi bütün bunlar değişti mi acaba?
Vestel'in açgözlü bayilerinden ürün aldırmamaya çalışıyoruz elimizden geldiğince.

Vestel efendinin AHB denen garabet bir uygulaması var, sözde bayileri korumak adına kurulmuş bir Avantajlı Hizmet Belgesi.

Yani sadece vestel in yetkili bayileri tarafından satılan ürünler 3 yıl garantili ve ücretsiz nakliye montaj desteğine sahip oluyor.

Bu kötü haber gibi gelse de güzel olan tarafı şu, Mesela teknik olarak TEKNOSA da aslında bir vestel bayisidir zira AHB kodu var kendisine özel.

Yani vestelin şımarık çocukları olan bayilerinden mal almak zorunda değilsiniz.

Kaldı ki bahsettiğimiz ilerleyişte vestel avantajlı bir teklif sunar ise bayiler ile zaten yine işiniz olmayacak. Vestel ürünü size direkt fabrikadan yolluyor.

Öncelikle teklifi görmeliyiz. Avantaj içeriyor mu ona bakmalıyız.

V Çevrimdışı

valyrian

Yeni Üye
23 Şub 2019
17
33
Adem bey ilginiz için teşekkürler nette pek bir şey bulamadım 65geu7830 alsam pişman olur muyum? Standart kullanıcı olarak film ve maç izlemeyi severim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem bey ilginiz için teşekkürler nette pek bir şey bulamadım 65geu7830 alsam pişman olur muyum? Standart kullanıcı olarak film ve maç izlemeyi severim
Paneli nedir kaç hz dir anakart vs hiç bilgim yok :)

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
Ben de sizlere mutlu huzurlu bir bayram diliyorum çok naziksiniz ?

TV önerisi konusunda büyük sıkıntımız var o da hiç bir marka ve firmaya tam anlamı ile güvenemiyoruz

Marka=TV önünde yazan
Firma= O markayı üreten

Bunu bilerek vurguladım zira Vestel Regal Seg Finlux Hılevel Tpshiba Kvc vs vs vs vs bir sürü MARKA olmasına rağmen arkasında FİRMA malum zorlu holding yani Vestel ticaret A.Ş.. Kalitesi ve anlayışı belli

LG ile PHILIPS ayrı ayrı markalar olmasına rağmen SSH konusunda tepede aynı merkezde birleşirler o yüzden ikisine de güvenimiz yok

TCL bir marka ama o tam bir tarhana çorbası, arkasında güvence olarak bilkom, ssh olarak HTS diye bir şirket olsa da temel anlamda adam gibi muhatabınız neredeyse YOK diyebilirim.

SAMSUNG elimizdeki en etkili silahtı eskiden fakat son bir yıldır afedersiniz tamamen sıçtı batırdılar diyebilirim.

Diğer birçok alt marka var girmiyorum dahi o toplara.

Kala kala elimizde benim aslında geçmişte eleştirdiğim, ancak bu günün koşullarında güvenli liman olan SONY kaldı.

Eskiden SONY markasına alternatif olarak özellikle Quantum panel ile üretilen Samsung ürünleri ön plana çıkartırdım.

Şu an ise hem ürün donanımı hem de SSH konusundaki bazı takındırkları tavırlar nedeniyle mesafe koymuş durumdayım kişisel olarak.

Özellikle Diyarbakırdaki arkadaşımıza yaptıklarından sonra iyice topa tutmuştum Samsun'u şu video ile.

Diyeceğim o ki, bütçe biraz elimizi kolumuzu bağlasa da alternatif yollar ile çözüm bulunabilir.

Mesel asize kullanım alanını sormamdaki amaç, izleme açınız ve mesafenizi öğrenebilmek için di.

Şöyle ki; ''Kaliteden ödün vermek yerine ekran boyutundan mı ödün versek acaba?'' düşüncesi.

Yani ''55 yerine 49 alsak da SONY mi alsak acaba?'' anlamında :ok
Hocam 4K bütçe ile başladım 7'ye kadar çıktım. Bu işin sonu yok gibi. :) Kötü bir 43PUS7805/62 deneyimi yaşadık 20 günde panelin ortasında baştan sona kadar bir çizgi çıktı. (kalite kontrol denen şey bu firmada geçerli değil sanırım zira önceki serilerde de bu çizgi sorunu çok varmış üşenmedim araştırdım) Görüntü kalitesi çok kötüydü. Çok bahsedilmiyor ama modül kısmıda örneğin KABLONET ile tam uyumlu çalışmadığından ötürü gelen arkadaşlar modül olarak kullanmamamı uyumsuz olduğunu söylediler. İ-KUTU ile devam ettik orası ayrı. Artıları: AMBİLİGHT özelliği müthiş ortamın havasını değiştiriyor. Dahili uydu alıcısı yavaş diyorlar ama değil gayet yeterli. Ses kaliteside gayet iyi.
4304648bf99725b038281b3fb7f1f569.jpg

İnanın AMAZON'a iade için gece TV'yi duvardan söktüm. Arka plastik paneli o kadar dandik ki langır lungur içeriye doğru göçüyordu.
Bütçeyi yine esnetebilirim esasen fakat kullanacağımız odaya 50'' üzeri zaten çok büyük gelecektir. Sizin tavsiyeniz doğrultusunda SONY cihazlara bakıyorum hemen.

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Hocam 4K bütçe ile başladım 7'ye kadar çıktım. Bu işin sonu yok gibi. :) Kötü bir 43PUS7805/62 deneyimi yaşadık 20 günde panelin ortasında baştan sona kadar bir çizgi çıktı. (kalite kontrol denen şey bu firmada geçerli değil sanırım zira önceki serilerde de bu çizgi sorunu çok varmış üşenmedim araştırdım) Görüntü kalitesi çok kötüydü. Çok bahsedilmiyor ama modül kısmıda örneğin KABLONET ile tam uyumlu çalışmadığından ötürü gelen arkadaşlar modül olarak kullanmamamı uyumsuz olduğunu söylediler. İ-KUTU ile devam ettik orası ayrı. Artıları: AMBİLİGHT özelliği müthiş ortamın havasını değiştiriyor. Dahili uydu alıcısı yavaş diyorlar ama değil gayet yeterli. Ses kaliteside gayet iyi.

İnanın AMAZON'a iade için gece TV'yi duvardan söktüm. Arka plastik paneli o kadar dandik ki langır lungur içeriye doğru göçüyordu.
Bütçeyi yine esnetebilirim esasen fakat kullanacağımız odaya 50'' üzeri zaten çok büyük gelecektir. Sizin tavsiyeniz doğrultusunda SONY cihazlara bakıyorum hemen.

hocam ben de bu cihazı almak üzereydim biraz tereddütte kalıp sipariş vermemiştim iyi oldu paylaştığınız. 43" alınır tv bulamadım hepsi sıkıntılı gibi. eski sezon 40" u9400 vestel alıcam sanırım ama onda da aydınlatma ledleri az sayıdaymış adem bey videosunda paylaştığı üzere. parlaklığı yeterli mi bilinmez. ürünleri görerek alma şansımız da yok bakalım ne olacak. ufak güzel birşey bulursanız haber verin gene benim de ihtiyacım var. kimse ufak tvler ile ilgilenmiyor pek burada sanırım ama ufaklıkların pahalısı gereksiz pahalı o kesin.
iyi bayramlar herkese

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
hocam ben de bu cihazı almak üzereydim biraz tereddütte kalıp sipariş vermemiştim iyi oldu paylaştığınız. 43" alınır tv bulamadım hepsi sıkıntılı gibi. eski sezon 40" u9400 vestel alıcam sanırım ama onda da aydınlatma ledleri az sayıdaymış adem bey videosunda paylaştığı üzere. parlaklığı yeterli mi bilinmez. ürünleri görerek alma şansımız da yok bakalım ne olacak. ufak güzel birşey bulursanız haber verin gene benim de ihtiyacım var. kimse ufak tvler ile ilgilenmiyor pek burada sanırım ama ufaklıkların pahalısı gereksiz pahalı o kesin.
iyi bayramlar herkese
Merhaba hocam. Ben sizi etkilemek istemem fakat gerçekler ortada. Farklı forumlarda benzer sorunları yaşayan kişilerde bana ulaştı. Fikir alışverişi yaptık. Görüntü kalitesi kötü, malzeme kalitesi kötü. Bu TV'lere kalite kontrol denen bir şey yapmıyorlar sanırım. :) İyi, kötü yanlarını da yukarıda daha ayrıntılı yazmıştım. Sorun yaşamadan kullanan da vardır elbette. Benim deneyimim ile sınıfta kaldı. Bende 43'' yerine 50'' bakıyorum. 43'' odaya biraz küçük geldi gibi 50'' olan ideal. Mutlaka denk gelirsem sizi de 43 konusunda bilgilendiririm.

Beyler,buradaki malum Ustalar hariç,birileri tavsiye diye ortalıkta dolaşıyorsa
hele bir sorun onlara ...kardeş senin kullandığın TV nedir... diye!!!

Lafım Adem ustaya ve onun gibi olanlara değil,lafı yalnış anlamayın şimdi
ne adamlar geldi geçti v.s özellikle malum bazı tipler vardı,burada bazıları geldi geçti

ülen adamın elinde bir panel bile yok,ahkam kesiyor!
abi hangisi ise bunu açıkla ve ondan çalış biraz değilmi

IPS alma üzülürsün,en çok buna uyuz oluyorum
VA yı adam alırsa o zaman ne oluyor yaw???

Ne tavsiyesi yaw,olayı forumlara gelerek kimileri kafa bulmak içinmi bunları soruyor
anlamadım gitti ne iştir?
gidin markete kardeş şunu sar alayım deyim geçin gidin,ülen zaten neyi alsan hepsi
sıkıntı hepsi moktan! bir de şansın kötüyse değme gitsin yandın valla

yok o anakartmı bu anakartmı,kardeş bu paraya sana dandik mal gelecek yaw
Samsung/Sony de alsan bir tık daha iyi olur hadi hatırınız için iki tık olsun
ama bir çuval da para bayılırsın

sonra Sony den 9x serisi aldın geldin eve bir baktın malum bazı sorunlar var hemen servisi arıyorsun
sana kafadan şunu diyorlar ...bunlar efendim normal LCD işleriymiş yani normaldir....
Sony den bir de dayak yemediğin kalır

Burada Sony tavsiyesi yapan adam varsa bunları da yazsın!

Samsung alırsan onlar belki dövmüyor ama adamı süründürüyorlar!

Sony den "IPS" filan da alınmaz beyler,haybeye bir sürü para verirsiniz!
ama çok ucuza bulursanız o zaman alabilirsiniz ama onu da bulamazsınız o kadar zor yani
Sony den VA giriş/orta seviye de alınmaz haybeye para bayılırsınız!

Bir tek 9xx serisi OK dir,RİSK faktörü de büyüktür! adama X9xx bilmem ne al diyen adam varsa
bunları da bir zahmet anlatsın

Samsung bu konularda hem bir tık daha iyi hem de daha insaflı dır Sony ye göre!

Hiç birisi bu rakamların malı değildir!

Bilen değilde bilmeyenler ahkam kestiği için,örneğin hala Sony lerin en iyi resim verdiği
Samsung da anime gibi yapay resim verdiğini yazar durur! alakası yoktur!
doğru set ederseniz Samy ler daha başarılı+Gaming de çok daha iyi v.s

TPV(Philips den) mümkünse uzak durun! bende bir tane 50lik 8505 var ama,amasının devamını
bunun ayrı bir başlığı var oradan bulun yazdıklarımı iyi okuyun!

Bir de elinde 8505 olan adam varsa yazsın,alıp kullanmayan adam varsa dinlemeyin onları!
Donanim bilmem tok Tutkey forumu v.s gibi forumlarıdan sakın özellikle Philips leri okumayın

Ben 1 yıl evvel aldım,müthiş memnunum,ama asla gidin de Philips alın diye bir şey demiyorum!
(ilgili başlığı okuyun öncelikle) bu paraya,bu spek.lere göre bundan iyisi Şam da Kayısı misali oluyor
ama gidin de alın demiyorum,yeni bir panel gözümde var ama bunlar da uçuk-kaçık,ben o kadar
para asla bayılmam bu sıkıntılı panellere! 4 kağıda satacağım veya 4.5 kağıda ama alacak mal
bulamadım yaw

Herifler 1 yıl içinde 5/6 tane yazılım verdiler(OTA dan) oldukça iyi bir settings+bu yazılımlar ile
ciddi iyi hale geldi,ama tavsiye yok!

Ancak bu yıl 2021 modeller den iki tane gözüme kestirdim ama daha mallar çıkmadı
9636/9506 bu ikisi kağıt üstünde çok iyi ama bir de şunun fiyatını görmem gerekiyor

ben 9506 ya yazıldım,bu seri 100Hz/10-bit/VA panel+FullLED, ancak "Dimming" hikaye ve bana göre
LGE NANO9x veya Samy/Sony de FALD olarak biraz sıkıntlı,ülen benim 12 yıllık Tosh FALD panelin
gerisinde bunlar yaw,abi siz 12 senede ne mok yediniz de teknolojiyi böyle katlettiniz???

TPV bu iki modeli sanırım biraz geç getirip 2022 model diye gazlayacak veya hiç getirmeyecek
code/12 veya 60/62 v.s olmasına sakın takılmayın,birileri bu konuda sadece "sallıyor"

TPV arada yani 5/6 yılda bir VA/100/10bit/FALD(veya F-LED)serileri çıkarıyor! bunlar oldukça iyi
resim kaliteleri de Sony/Samsung 9xlar seviyesinde hatta "natural" resim de daha iyi veya çok iyidir!

TCL/HiSense/VIZIO bunların ana pazarı USA/Canada olduğu için;bunlardan TR için zaten bir tek TCL
vardır ama o da "Hint işi" Asya serilerini TR ye çıkarıyor,hoş Avrupaya bir tık daha iyi çıkardı ama bana
göre dandik veya vasat diyebilirim!

HiSense daha iyi,ama Avrupa fiyatları biraz yüksek;USA da beleş gibi!
TCL FALD çok iyi ama işlevini yinede adam gibi yapamıyor,mini-LED çıkardı geçen yıl USA ya
ülen bu ne biçim mini bu ne biçim LDimming bu ne biçim FALD panel neyse fiyatı beleş gibi!
"Bloomimg" çok fena

LGE NANO9x FALD berbat blooming! bir de çok pahalı!
Samsung 9x blooming kötü
Sony 9x blooming en iyi bunda(az) ancak fiyatına bakınca böylemi olmalı diyorum,benim
Tosh FALD bundan bile çok daha iyi,blooming de ise alayına DERS veriyor!
TCL mini veya egde/FALD v.s blooming en kötü bunda! ne beçim mini-LED FALD panel bu yaw??
HiSense FALD o da kötü

kısaca FALD deyip de milleti çok fena yiyorlar zira FALD paneller aşırı pahalı ama gidip bu iş
nasıl yapılır diye Toshiba/Japan dan ders almıyorlar!

Not;TV nin derinliği(genişlik dediğiniz yer)ne kadar çok olursa FALD o kadar başarılı olur!
eldeki mevcut teknoloji+Fizik kanunu böyle diyor çünkü!

Toshiba hariç bunu zaten adam gibi hiç bir üreteci de yapamadı laf aramızda!
bir ara LGE/Philips/Sony den tek tük çok başarılı FALD lar çıksa bile(geçmişte)
hiç birisi Tosh kadar olamadı!

Herifler kağıt gibi incecik panel kasası yapıyor FALD oluyor! ama bana göre zart oluyor!
satarken de çakallar abi bu FALD panel şöyle şöyle diyor alan adam da yiyor tabiki!
kalın kasa yapsa millet ülen bu yaw eski Tüplü gibi diyor!

ne satan ne alan bu işlerden anlamıyor,Çin li ise acaip anlıyor!

gidin ucuz yollu bir şey kapın geçin izleyin
en azından sorun çıksa bile kafanız fazla ağrımıyacaktır!

ya da OLED alın,ama onda da sıkıntılar var!
bu panel işi adamı hasta eder,ne kadar bayılırsan bayıl yine hikaye yine risk yine sorun v.s

Hayırlı Bayramlar olsun herkese
Merhaba. Uzunca bilgi vermişsiniz teşekkürler. Somut bir model öneriniz var mı örneğin 50'' için. Bütçe 7K. Amaç klasik ev kullanımı. Futbol, haftasonları biraz dizi, film.

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Merhaba hocam. Ben sizi etkilemek istemem fakat gerçekler ortada. Farklı forumlarda benzer sorunları yaşayan kişilerde bana ulaştı. Fikir alışverişi yaptık. Görüntü kalitesi kötü, malzeme kalitesi kötü. Bu TV'lere kalite kontrol denen bir şey yapmıyorlar sanırım. :) İyi, kötü yanlarını da yukarıda daha ayrıntılı yazmıştım. Sorun yaşamadan kullanan da vardır elbette. Benim deneyimim ile sınıfta kaldı. Bende 43'' yerine 50'' bakıyorum. 43'' odaya biraz küçük geldi gibi 50'' olan ideal. Mutlaka denk gelirsem sizi de 43 konusunda bilgilendiririm.

Merhaba. Uzunca bilgi vermişsiniz teşekkürler. Somut bir model öneriniz var mı örneğin 50'' için. Bütçe 7K. Amaç klasik ev kullanımı. Futbol, haftasonları biraz dizi, film.
eyvalla teşekkür ederim. ben pc monitörü gibi kullanmak için ufak bişi araştırıyorum sorunsuz yeterli herhangi birşey alayım dedim ama nafile eski florasanlı 40" 1080p samsung tv yerine modern birşey koyamadım. şimdi ben de 50 leri araştırmaya başladım 50 55 bişi alıp pc monitörleri üzerine duvara monte edip sadece uzaktan film için kullanmayı düşünür oldum. ufak güzel içime sinen birşey bulamıyorum bir türlü. bulursam 50 55lerden belki işte bir umut bu sefer de alıştığım düzen bozulacak büyük pc monitörü olarak kullanılmaz haliyle 50 küsür ve üzeri aşırı büyük olur. bakalım ne olacak bu tv işi sarpa sardı iyice. 40 inç u9400 ışığı yeterlidir sıkıntısız kullanırsın diyebilse buradaki tecrübeli ustalarımız çok rahatlayacağım ama olmadı rastgele bişey alıcam gibi. 40 küsürlerde bi numara yok gibi 50 55 araştırması başladı yandık ki ne yandık...

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
eyvalla teşekkür ederim. ben pc monitörü gibi kullanmak için ufak bişi araştırıyorum sorunsuz yeterli herhangi birşey alayım dedim ama nafile eski florasanlı 40" 1080p samsung tv yerine modern birşey koyamadım. şimdi ben de 50 leri araştırmaya başladım 50 55 bişi alıp pc monitörleri üzerine duvara monte edip sadece uzaktan film için kullanmayı düşünür oldum. ufak güzel içime sinen birşey bulamıyorum bir türlü. bulursam 50 55lerden belki işte bir umut bu sefer de alıştığım düzen bozulacak büyük pc monitörü olarak kullanılmaz haliyle 50 küsür ve üzeri aşırı büyük olur. bakalım ne olacak bu tv işi sarpa sardı iyice. 40 inç u9400 ışığı yeterlidir sıkıntısız kullanırsın diyebilse buradaki tecrübeli ustalarımız çok rahatlayacağım ama olmadı rastgele bişey alıcam gibi. 40 küsürlerde bi numara yok gibi 50 55 araştırması başladı yandık ki ne yandık...
Oyun oynamayacaksanız 40'' üzeri fazla gelecektir. Esasen size küçük gelmeyecekse 30'' üstü monitör bakmanız daha iyi olur gibi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkürler abi bu kadar güzel tavsiye beklemiyordum :yeah kesinlikle sol üstteki tercihim olurdu markası? renkler ve siyahlar çok güzel, tam karşısından izlemeye cok uygun. internette yazılanlara baksam sol üsttekine VA panel ve Direct Led derdim ama IPS imiş?? :fiskos

beko b55 a 850 b buna yakınsa 5 binden veriyorlar :)
Sol üstteki eskilerden bir emektar. LG 49LB620 Sağ üstteki de LG 49UB852
İkisi de ıps ama birisi fhd diğeri uhd :kas

Demek ki neymiş? Her ıps de ıps değilmiş
Demek ki neymiş? Sırf birisi burada ''Git VA al '' dedi diye va almak veya VA alma dedi diye VA almamak doğru karar değilmiş?

Bizdeki en büyük hata, verilen tavsiyelerin altına ''Ben böyle yazdım ama bu tavsiyenin altında zibilyon tane değişken var'' diye yazmamak oluyor.

Bende şu an kadrajda olmayan, sol tarafta 55KU7500 var, Kesinlikle curved tv sevmem fakat bu tv nin paneli özelikle yansıtıcı katman anlamınd ainanılmaz başarılı.

Bir ara sizler için yine bir kısa video çekmeyi düşünüyorum bu sefer aynı tv lerin markalarını modellerini ve panel özelliklerini söyleyeceğim, o esnada Samsung tv nin paneline bakarsın, mesela ışığı yansıtma konusunda ne derece etkili olduğunu görebilirsin.

VA panel ama VA nın cengaveri örneğin ;)

Hatta durun belki o viedoyu bu gün çeker yayınlarım sizler için :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Paneli nedir kaç hz dir anakart vs hiç bilgim yok :)
7900 ailesinden aslında o tv. 60hz Direct led IPS panel.
Bizzat incelediğim tv değil. Bu gibi durumlarda sistemden erişebildiğimiz kadar veri aktarıyoruz sizlere sadece.
IPS panellerde ne yazık ki halen var olduğunu bildiğimiz vertical banding sorunlarını görmezden gelebiliyorsanız sorun yok :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Günün koşullarında şimdilik tercihimiz bundan yana olmalı.
İlerleyen zaman diliminde TCL kendisini toplar, SAMSUNG eski formuna dönerse durum yine değişir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri