JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Sol üstteki eskilerden bir emektar. LG 49LB620 Sağ üstteki de LG 49UB852
İkisi de ıps ama birisi fhd diğeri uhd :kas

Demek ki neymiş? Her ıps de ıps değilmiş
Demek ki neymiş? Sırf birisi burada ''Git VA al '' dedi diye va almak veya VA alma dedi diye VA almamak doğru karar değilmiş?

Bizdeki en büyük hata, verilen tavsiyelerin altına ''Ben böyle yazdım ama bu tavsiyenin altında zibilyon tane değişken var'' diye yazmamak oluyor.

Bende şu an kadrajda olmayan, sol tarafta 55KU7500 var, Kesinlikle curved tv sevmem fakat bu tv nin paneli özelikle yansıtıcı katman anlamınd ainanılmaz başarılı.

Bir ara sizler için yine bir kısa video çekmeyi düşünüyorum bu sefer aynı tv lerin markalarını modellerini ve panel özelliklerini söyleyeceğim, o esnada Samsung tv nin paneline bakarsın, mesela ışığı yansıtma konusunda ne derece etkili olduğunu görebilirsin.

VA panel ama VA nın cengaveri örneğin ;)

Hatta durun belki o viedoyu bu gün çeker yayınlarım sizler için :kiskis
Vestel, Arçelik/BEKO, Grundig tv ler nasıl abi hiç deneyimin oldu mu? Sen bunları paylaşınca OLED olmayacaksa Direct Led, IPS en uygunu alayım yanına + android box alayım diyorum. Marka seciminde de diyorum teknik servis ve SSH e bakayım sadece, bunda da anladığım kadar Vestel, Arçelik/Beko ve Sony cıkıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestel, Arçelik/BEKO, Grundig tv ler nasıl abi hiç deneyimin oldu mu? Sen bunları paylaşınca OLED olmayacaksa Direct Led, IPS en uygunu alayım yanına + android box alayım diyorum. Marka seciminde de diyorum teknik servis ve SSH e bakayım sadece, bunda da anladığım kadar Vestel, Arçelik/Beko ve Sony cıkıyor.
Ben çok uzun Yıllar Vestelde çalıştım, yetkili servisliğini yaptım, son 2 sene ortak operasyonlarda eğiten olarak görev aldım vs
Abim Çok uzun yıllar Arçelik Beko grubundaydı.
Bunların yanısıra sadece hizmet sektörü anlamında değil kullanıcısı olarak da vestel ile diğer markalardan çok daha fazla zaman geçirdim.

Şu an test alanımdaki tv lerden bir tanesi ŞG IPS panelli bir vestel. Görüntü kalitesi olarak bakıyorsak Allah var bu modelde adamlar uçmuş, kaldı ki çok aldırdım bu üründen ben (MB130 anakartlı 43UD8360)

SSH konusunda tespitleriniz doğru.
Şımartma anlamında vestel iyidir ama profesyonellik anlamında Arçelik markasının eline su dökemez vestel efendi :kiskis

S Çevrimdışı

santiago16

Yeni Üye
12 Ara 2020
10
35
Merhabalar. Size kişisel uzun kullanım tecrübelerimi kısaca aktarmak isterim.

1-) 2011 yılında Samsung 46" D7000 led serisi televizyon aldım. Hala kullanmaktayım. Hiç arıza yaşamadım. Yoğun olarak annem tarafından normal kanalları seyretmek için kullanılıyor. Alındığından beri ortalama günde 6 saat çalışıyor. Köşelerinde ışık sızmaları bir miktar artmış olsa da hala iyi durumda diyebilirim.

2-) 2017 yılında Samsun 55" KS9500 Suhd led aldım. Suhd olarak geçse de ilk quantum dot teknolojisi içeren serilerden. 2 yılın sonunda garantisi biter bitmez panel arızası verdi. Servis 6500 tl masraf çıkardı. Biraz araştırdım İzmir de FEBA elektronik diye bir firmaya panel tamirine gönderdim. 2000 tl masraf ile onarıldı. Halen aktif kullanıyorum sorun yok.

3-) 2017 yılında Lg OLED 55" C6 aldım. %90 film ve netflix izlemek için kullandım. Arada haber kanalları izledim. Rting sitesinde önerilen ayarlara göre kalibre ettim. Hiç fişten çekmedim. Otomatik kapanma açık, piksel kaydırma açık, panel gürültü temizleme düzenli yaptım. 3 yıl sonunda son derece dikkatli kullanmama rağmen bir haber kanalının logosunun yapıştığını üzülerek yeni fark ettim. Söz konusu burn in sadece kırmızı renkte hafif şekilde belli oluyor. Henüz servise başvurmadım, yakın zamanda didişmemiz başlar sanırım.

Kişisel tecrübelerim böyle. Oled çok ayrı bir deneyim, ancak 3 yılın sonunda özenli kullanıma rağmen böyle olması çok canımı sıktı. :(
Daha az göster
A Adem Helvacı

YANITLA
Samsung ue55d7000 stand by 5 kere yanıp sönüyor arıza nedir ustalar bazen açılıyor

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Ben çok uzun Yıllar Vestelde çalıştım, yetkili servisliğini yaptım, son 2 sene ortak operasyonlarda eğiten olarak görev aldım vs
Abim Çok uzun yıllar Arçelik Beko grubundaydı.
Bunların yanısıra sadece hizmet sektörü anlamında değil kullanıcısı olarak da vestel ile diğer markalardan çok daha fazla zaman geçirdim.

Şu an test alanımdaki tv lerden bir tanesi ŞG IPS panelli bir vestel. Görüntü kalitesi olarak bakıyorsak Allah var bu modelde adamlar uçmuş, kaldı ki çok aldırdım bu üründen ben (MB130 anakartlı 43UD8360)

SSH konusunda tespitleriniz doğru.
Şımartma anlamında vestel iyidir ama profesyonellik anlamında Arçelik markasının eline su dökemez vestel efendi :kiskis
şuan için önerebileceğini bir Vestel var mı abi? Çünkü Vestellerin özellikler kısmında panelde hangi tür bir led kullandığını yazdığını görmedim. Genelde epey üzerinden bakıyorum. LG UN71 ler ve SONY XH8196 IPS ve D-LED olarak öne cıkıyor. Arçelik/Beko tv lerde zaten çoğu HDR özelliği bile göremedim. Vestelde güzel micro dimming özellikleri sahip tv ler var ama dediğim gibi led türünü falan göremedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sanırsam Vestel TV de iyi Beko ev eşyalarında

ve abi sen evinde hangi TV kullanıyorsun bunu daha hiçbir yerde söylediğnii görmedim :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ve abi sen evinde hangi TV kullanıyorsun bunu daha hiçbir yerde söylediğnii görmedim :)

Önce alıntı yaptığım yerden başlayayım. Ben söylesem de durum hep değişiyor o nedenle anlamı kalmıyor.

Örnek olarak sol üstte beğendiğiniz tv benim uzun zaman oturma odamda kullandığım televizyondu.

Hatta ben Winter İs Coming efsanesini o tv de başlayıp bitirdim. O nedenle mesela o dizinin final bölümünde o tv den nefret ettim, sebeplerini geçmişte açıklamıştım :kiskis

Salonumda 55U7763 Toshiba kullanıyorum ama satılığa çıkarttım, yerine Samsung 55KU7500 koyuacağım, 55 amsung yerine de test için başka tv alacağım.

Bu durumda kimseye ''ben de vimde şunu kullanıyorum'' diyemiyorum zira bendeki elektrikli ev aletleri hep sizler adına satın alınmış, bir sonrakini alabilmek adına takribi 6 ay veya bilemedin duruma ve ürüne göre 1-2 sene kullanılıp satılmış ürünler oluyor.

mesela beni ıslak odunla dövseler, REGAl denen bu lanet olası bulaşık makinesini ASLA kullanmaya devam etmeyeceğim evimde ki dah ayeni satın almıştım onu.

İlk sırada bulaşık, ikinci sırada ise çamaşır makinesi var kesinlikle değiştireceğim YİNE.

Peki ben ne yapmış oldum?

Birçok mecrada olanlar gibi mağazada karşıdan bakıp şeklüne şüklüne aşık olup nasılsa parası cebinden çıkmıyor olmanın verdiği rahatlıkla abuk sabuk ürünler insanlara önermemek adına elimi taşın altına koymuş oldum.

Alıp sattığım her üründe ben cebimden para ödüyor olsam da, Eğer bir işi yapacaksak, ADAMSAK adam gibi yapmalıyız ya da yapıyormuş gibi ortada dolanmamalıyız diye düşünüyorum.

Yatak odamda diğer nefret ürün olan Telefox var her 3 günde bir kanal listesi silen o lanet Awox üretimi tv lerden :kop

Bütün kanal listesini silip sadece

1-FOX
2-NTV
3-DMAX
4-TLC

bıraktım çünkü başka kanal izlemem. Hah şimdi karıştır da gör bakalım dedim yerinden kıpırdayamıyor maymuna döndü tv :kop

Mutfağımda Vestel MB9X anakartlı televizyonumuz var.

Misafir odasında Samsung 40D5000 var eskilerden bir canavardır kendisi.

Çalışma odamda birçok marka var zaten testte biliyorsunuz.

Gelelim diğer hususlara.

LG den UN UM7 serisine ASLA para verdirtme taraftarı olmadım
SAMSUNG dan TU7 serisine ASLA para verdirtme taraftarı olmadım

8196 bize rüştünü ispat etmiş modeldir ona onay verilir diye düşünüyorum.

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Oyun oynamayacaksanız 40'' üzeri fazla gelecektir. Esasen size küçük gelmeyecekse 30'' üstü monitör bakmanız daha iyi olur gibi.
aynen 40 en üst limit zaten bence yakın mesafeye uzun süre fazla hareketli oyun falan oynarsam kafa gidiyordu normal adam işi değil : ) ama işte 40 üretmiyorlar gibi artık 43 olmuş yeni "küçük" standart. bir kaç monitörüm var yan yana rahat keyifli çalışma için ama büyük 40" 4k ana monitör inanılmaz verimli olur benim için normal pc başı çalışmaya. arada sırada da eski fazla hareketli olmayan oyunlarım var onları oynarım işte gece de film izlemece ufak yatak odasına fazla bile. büyük güzel monitörler çok saçma fiyatlarda bir de ultrawidelar 27 inç ile aynı yükseklik sadece uzun beni gıcık eder iki üç ayrı monitör ile daha rahat ediyorum alışkınım arada sırada birini yan çeviririm birine başka diğerine başka bişiler atarım lazım değilse kapatırım boştakileri rahat ederim ultrawide deli eder beni. bir de yarın öbür gün taşınırsam şartlarım değişirse v.s. bu tvyi veririm anne babaya kardeşe eşe dosta televizyon olarak kullansınlar bir odada. ama vestel hiç kullanmadım görmedim dokunmadım ne kadar kötü olabilir ki hiç yok şu an bu halden iyidir mantık bu bende. çok eski 40" 1080p samsung tvden kötü değildir sanmıyorum. vestel 40u9400 bulmuşken trendyoldan bir kumar deneyeceğim şansımı sanırım pek de alternatifim yok gibi. garantisi 2 yıl mı olacak şimdi bu satıcı bayi değilse trendyol da hiç kullanmadım bilmiyorum üzer mi beni sıkıntılık iadelik bir şey olursa kim bilir...

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
aynen 40 en üst limit zaten bence yakın mesafeye uzun süre fazla hareketli oyun falan oynarsam kafa gidiyordu normal adam işi değil : ) ama işte 40 üretmiyorlar gibi artık 43 olmuş yeni "küçük" standart. bir kaç monitörüm var yan yana rahat keyifli çalışma için ama büyük 40" 4k ana monitör inanılmaz verimli olur benim için normal pc başı çalışmaya. arada sırada da eski fazla hareketli olmayan oyunlarım var onları oynarım işte gece de film izlemece ufak yatak odasına fazla bile. büyük güzel monitörler çok saçma fiyatlarda bir de ultrawidelar 27 inç ile aynı yükseklik sadece uzun beni gıcık eder iki üç ayrı monitör ile daha rahat ediyorum alışkınım arada sırada birini yan çeviririm birine başka diğerine başka bişiler atarım lazım değilse kapatırım boştakileri rahat ederim ultrawide deli eder beni. bir de yarın öbür gün taşınırsam şartlarım değişirse v.s. bu tvyi veririm anne babaya kardeşe eşe dosta televizyon olarak kullansınlar bir odada. ama vestel hiç kullanmadım görmedim dokunmadım ne kadar kötü olabilir ki hiç yok şu an bu halden iyidir mantık bu bende. çok eski 40" 1080p samsung tvden kötü değildir sanmıyorum. vestel 40u9400 bulmuşken trendyoldan bir kumar deneyeceğim şansımı sanırım pek de alternatifim yok gibi. garantisi 2 yıl mı olacak şimdi bu satıcı bayi değilse trendyol da hiç kullanmadım bilmiyorum üzer mi beni sıkıntılık iadelik bir şey olursa kim bilir...
Alışveriş olarak hepsiburada, teknosa, media markt gibi yerleri tercih ederseniz üründe sorun olduğunda iade etmesi daha kolay olur. Gerçi VESTEL SSH olarak burada da övülüyor bir sorun yaşamazsınız herhalde. Ayrıca VESTEL.COM.TR'den alırsanız 30 gün iade hakkınız ve 3 yıl garantiniz oluyor.

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Alışveriş olarak hepsiburada, teknosa, media markt gibi yerleri tercih ederseniz üründe sorun olduğunda iade etmesi daha kolay olur. Gerçi VESTEL SSH olarak burada da övülüyor bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca VESTEL.COM.TR'den alırsanız 30 gün iade hakkınız ve 3 yıl garantiniz oluyor.
teşekkür ederim ürün (40u9400) iki yerde satılıyor sadece trendyol ve n11. n11 5bin istiyor kafayı yemişler hehe trendyol ne ya kız sitesi her sekreterin bayanın önünde açık olan alibaba şeysi hiç işim düşmedi ama şimdi alternatifim yok gibi. vestel ve türevlerini adem beyden öğrendim burda araştırdım biraz kafama yattı ısındım model de bana uygun kağıt üzerinde güzel yoksa hiç düşünmüyordum. bu model son 40"lerden yeni üretecekler mi şüpheli 43" olmuş yeni norm 40" tam benim istediğim boyut bayramda indirim falan da yapmadılar bakalım ne olacak pazar pzts sipariş vermeyi düşünüyorum zam mam yaparlar bunlar şimdi.

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
teşekkür ederim ürün (40u9400) iki yerde satılıyor sadece trendyol ve n11. n11 5bin istiyor kafayı yemişler hehe trendyol ne ya kız sitesi her sekreterin bayanın önünde açık olan alibaba şeysi hiç işim düşmedi ama şimdi alternatifim yok gibi. vestel ve türevlerini adem beyden öğrendim burda araştırdım biraz kafama yattı ısındım model de bana uygun kağıt üzerinde güzel yoksa hiç düşünmüyordum. bu model son 40"lerden yeni üretecekler mi şüpheli 43" olmuş yeni norm 40" tam benim istediğim boyut bayramda indirim falan da yapmadılar bakalım ne olacak pazar pzts sipariş vermeyi düşünüyorum zam mam yaparlar bunlar şimdi.
Hocam şimdi fiyata baktım gayet iyi fiyat. TRENDYOL benim hiç tercih etmediğim bir yer. Mağazaya sorun teşhir ürünü veya başka türlü iade ürünlerden değilse alınır o fiyata. Zira VESTEL servisi de iyi. Başka türlü sorun yaşamazsınız.

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Hocam şimdi fiyata baktım gayet iyi fiyat. TRENDYOL benim hiç tercih etmediğim bir yer. Mağazaya sorun teşhir ürünü veya başka türlü iade ürünlerden değilse alınır o fiyata. Zira VESTEL servisi de iyi. Başka türlü sorun yaşamazsınız.
aynen ben de öyle düşünüyorum. üye olmaya falan üşendim erteledim sonraya ama şakadan sepete ekledim 10 tane ekletti demek ki var satıcının elinde hepsi teşhir ürünü olamaz sanmıyorum eğer site stok bilgileri doğru ise.

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
aynen ben de öyle düşünüyorum. üye olmaya falan üşendim erteledim sonraya ama şakadan sepete ekledim 10 tane ekletti demek ki var satıcının elinde hepsi teşhir ürünü olamaz sanmıyorum eğer site stok bilgileri doğru ise.
Fiyatı çok iyi ben olsam kaçırmazdım. Bende her an bir çılgınlık yapıp 7-8 K SONY'ye vereceğime 4 K civarına Vestel 49UA9800 49" alabilirim :)

P Çevrimdışı

Pekkk

Yeni Üye
23 Tem 2021
11
28
Merhaba, ben 4k ve tercihen market olması sebebi ile android bir tv bakıyordum. İncelediğim teknik özellikler veya gezdiğimde gördüğüm de maksimum 4000 TL içinde seçtiğim ürünü aşağıda bilgilerinize sunarım. Bu televizyon için bilginiz dahilinde öneriniz ne olur?

marka bir televizyonu kendime uygun gördüm.

Bugün Metro markette gezerken marka bir televizyon gördüm. Android sürümüne baktığımda Grundig ile aynı olduğunu ama arayüzünün farklı marketinin farklı olduğunu gördüm. Aynı marketi farklı bir arayüzde mi sunuyorlar yoksa farklı bir market mi anlayamadım. Tabi bunlar farklı sorunlarda yaratır mı bilemedim. için ödeme sayfasına bile geldim fakat aynı fiyata 55inç bir televizyon alma fikride oldukça cazip geldi.

Teknosa'da marka farklı TV'lere baktım görüntü kalitesi güzeldi. markası için bugün bir tek metroda o televizyonu gördüm yine görüntüsü iyiydi yani yanında ki Dijitsudan çok çok daha iyi gibiydi. Televizyon konusunda anlayacağınız üzere çok fazla kararsız kaldım. Sizler ne önerir hangi yoldan gitmemi tavsiye edersiniz.

Axen TV:

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Önce alıntı yaptığım yerden başlayayım. Ben söylesem de durum hep değişiyor o nedenle anlamı kalmıyor.

Örnek olarak sol üstte beğendiğiniz tv benim uzun zaman oturma odamda kullandığım televizyondu.

Hatta ben Winter İs Coming efsanesini o tv de başlayıp bitirdim. O nedenle mesela o dizinin final bölümünde o tv den nefret ettim, sebeplerini geçmişte açıklamıştım :kiskis

Salonumda 55U7763 Toshiba kullanıyorum ama satılığa çıkarttım, yerine Samsung 55KU7500 koyuacağım, 55 amsung yerine de test için başka tv alacağım.

Bu durumda kimseye ''ben de vimde şunu kullanıyorum'' diyemiyorum zira bendeki elektrikli ev aletleri hep sizler adına satın alınmış, bir sonrakini alabilmek adına takribi 6 ay veya bilemedin duruma ve ürüne göre 1-2 sene kullanılıp satılmış ürünler oluyor.

mesela beni ıslak odunla dövseler, REGAl denen bu lanet olası bulaşık makinesini ASLA kullanmaya devam etmeyeceğim evimde ki dah ayeni satın almıştım onu.

İlk sırada bulaşık, ikinci sırada ise çamaşır makinesi var kesinlikle değiştireceğim YİNE.

Peki ben ne yapmış oldum?

Birçok mecrada olanlar gibi mağazada karşıdan bakıp şeklüne şüklüne aşık olup nasılsa parası cebinden çıkmıyor olmanın verdiği rahatlıkla abuk sabuk ürünler insanlara önermemek adına elimi taşın altına koymuş oldum.

Alıp sattığım her üründe ben cebimden para ödüyor olsam da, Eğer bir işi yapacaksak, ADAMSAK adam gibi yapmalıyız ya da yapıyormuş gibi ortada dolanmamalıyız diye düşünüyorum.

Yatak odamda diğer nefret ürün olan Telefox var her 3 günde bir kanal listesi silen o lanet Awox üretimi tv lerden :kop

Bütün kanal listesini silip sadece

1-FOX
2-NTV
3-DMAX
4-TLC

bıraktım çünkü başka kanal izlemem. Hah şimdi karıştır da gör bakalım dedim yerinden kıpırdayamıyor maymuna döndü tv :kop

Mutfağımda Vestel MB9X anakartlı televizyonumuz var.

Misafir odasında Samsung 40D5000 var eskilerden bir canavardır kendisi.

Çalışma odamda birçok marka var zaten testte biliyorsunuz.

Gelelim diğer hususlara.

LG den UN UM7 serisine ASLA para verdirtme taraftarı olmadım
SAMSUNG dan TU7 serisine ASLA para verdirtme taraftarı olmadım

8196 bize rüştünü ispat etmiş modeldir ona onay verilir diye düşünüyorum.

55 inç Vestel güzel midir?

Micro Dimming, ve içeren modelleri var ama D-LED veya IPS olup olmadığı hakkında çok bilgi bulamıyorum. U9501 gibi modelleri var. Senin önerin şuan hangi modeli olur abi?

1-2 bin farka değmeyecekse hem uygun olsun hem SSH için Vestel tercihim olur.

videonu da izledim her marka için
:)

Özellikle Vestel'in hangi modelleri D-LED çok merak ediyorum, nasıl ulaşırım?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
55 inç Vestel güzel midir?

Micro Dimming, ve içeren modelleri var ama D-LED veya IPS olup olmadığı hakkında çok bilgi bulamıyorum. U9501 gibi modelleri var. Senin önerin şuan hangi modeli olur abi?

1-2 bin farka değmeyecekse hem uygun olsun hem SSH için Vestel tercihim olur.

videonu da izledim her marka için
:)

Özellikle Vestel'in hangi modelleri D-LED çok merak ediyorum, nasıl ulaşırım?
Bir render ile uğraşıyorum. Bitirince cevap vereceğim.
Kaldı ki sizin için de faydalı olacak bence ben cevap vermeden evvel zaten videoyu izleyin mutlaka.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri