V Çevrimdışı

valyrian

Yeni Üye
23 Şub 2019
17
33
Grundig 65geu7830 nasıl bilirsiniz hocam?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

58ul2063dt veya 4499 TL ye Toshiba

Son düzenleme:
JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Selamlar A Adem Helvacı abi. videolarının çoğunu izliyorum ve çok güzel. Bütçem dahilinde daha çok film izlemeye yönelik ve direk televizyon karşısında 3-4 metre mesafe ile oturacak şekilde 55 inç. arayışına girdim. Yok IPS, yok VA, yok D-LED falan derken kafayı yedik :) Şuanda en fiyatını hak eden SONY KD-55XH8196 modelini buldum. Ayrıca Philips PUS7805 +Android Box yapma gibi secenekleri var aklımda. Senin 6-8 bin TL aralığında önereceğin ne olur? Aslında gönlüm LG den yana ama Sony de fiyatına göre özellikleri güzel geldi. Philips panel sıkıntısı cok demişler ama amblight çok güzel :)

Ayrıca bugün TCL de baktım çok güzel görüntü durdu ama SSH hakkında son videonda belirttiğin gibi yetkili servise baktım adamın dükkan kücücük yoldaki elektrikci...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam klasik ev kullanımı. Futbol, haftasonları biraz dizi, film. :) Bu arada hayırlı bayramlar dilerim size ve ailenize.
Ben de sizlere mutlu huzurlu bir bayram diliyorum çok naziksiniz ?

TV önerisi konusunda büyük sıkıntımız var o da hiç bir marka ve firmaya tam anlamı ile güvenemiyoruz

Marka=TV önünde yazan
Firma= O markayı üreten

Bunu bilerek vurguladım zira Vestel Regal Seg Finlux Hılevel Tpshiba Kvc vs vs vs vs bir sürü MARKA olmasına rağmen arkasında FİRMA malum zorlu holding yani Vestel ticaret A.Ş.. Kalitesi ve anlayışı belli

LG ile PHILIPS ayrı ayrı markalar olmasına rağmen SSH konusunda tepede aynı merkezde birleşirler o yüzden ikisine de güvenimiz yok

TCL bir marka ama o tam bir tarhana çorbası, arkasında güvence olarak bilkom, ssh olarak HTS diye bir şirket olsa da temel anlamda adam gibi muhatabınız neredeyse YOK diyebilirim.

SAMSUNG elimizdeki en etkili silahtı eskiden fakat son bir yıldır afedersiniz tamamen sıçtı batırdılar diyebilirim.

Diğer birçok alt marka var girmiyorum dahi o toplara.

Kala kala elimizde benim aslında geçmişte eleştirdiğim, ancak bu günün koşullarında güvenli liman olan SONY kaldı.

Eskiden SONY markasına alternatif olarak özellikle Quantum panel ile üretilen Samsung ürünleri ön plana çıkartırdım.

Şu an ise hem ürün donanımı hem de SSH konusundaki bazı takındırkları tavırlar nedeniyle mesafe koymuş durumdayım kişisel olarak.

Özellikle Diyarbakırdaki arkadaşımıza yaptıklarından sonra iyice topa tutmuştum Samsun'u şu video ile.

Diyeceğim o ki, bütçe biraz elimizi kolumuzu bağlasa da alternatif yollar ile çözüm bulunabilir.

Mesel asize kullanım alanını sormamdaki amaç, izleme açınız ve mesafenizi öğrenebilmek için di.

Şöyle ki; ''Kaliteden ödün vermek yerine ekran boyutundan mı ödün versek acaba?'' düşüncesi.

Yani ''55 yerine 49 alsak da SONY mi alsak acaba?'' anlamında :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Grundig 65geu7830 nasıl bilirsiniz hocam?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

58ul2063dt veya 4499 TL ye Toshiba
Kişisel fikrimdir ki 58'' panel alınmaz kardeşim. EN azından ben almam.
Panda ve Chot üreticilerinin elinden çıkmış paneller spec konusunda bazı sorunları aşmadan ben evime almak istemem.
Bütçeyi yüksek tutmak gerekiyor olsa da bu kıyaslamada tercihim 7830 dan yana olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
SSH hakkında son videonda belirttiğin gibi yetkili servise baktım adamın dükkan kücücük yoldaki elektrikci...
Ahahahahahaha beni bitiren burası oldu :kiskis

Şimdi abi o esnaf dostumuza saygımız sonsuz o ayrı konu. Emekçi kardeşimize can kurban lakin bazı konular var ki firmanın vizyonunu gösterir bize.

Bu TCL markası Ülkemize girdiği ilk günden beri ADEM HELVACI diyor ki ''Kardeşim elalemin önceden hazırlanmış servis ağı ile bu iş olmaz''

Yahu bunlar önüne gelenle anlaşma yapıp ''Taaaam yaaaaa ganga, seni mi gıracağız, senin markayı da diğerlerinin aynızı zıgışdırıveririz'' mantığından başka bir şey değil.

Ne münasebet yahu?

Ben neden aynı anda X Y Z markalarının servisi olan bir işletmenin gönlü oluynca ve diğer markalar ile işi bitince sıra geli,p benimle ilgilenmesini kabul edeyim ki?

Ayrıca bu adamlar bu ülkeye geleli bir sene oldu. Sorun kendilerine bakayım insanların evlerine YETKİLİ diye yolladıkları bir servisleri kaç kere eğitim toplantısına almışlar.

Tamam şimdi kimse demesin bana pandemi mandemi, Bizim de toplantılarımız var, gerekli koşullar oluşturulduğunda istendiğinde yapılabiliyor toplantılar.

Kaç kere uzaktan eğitim verip ürünleri tanıtmışlar onu sorun bakalım bu muhteremlere :kas

Neyse , sizin konunuz ile ilgisiz kısımlara girdim.

Bunları yazmamdaki amaç tereddütlerimin sebebini anlayabilmeniz aslında.

Yukarıda diğer kardeşimize yazdığım gibi şu an elimizdeki sağlam pabuç SONY ne yazık ki.

Phılıps ciddi bir gereksiz macera ve bu markanın yönetimi kesinlikle ülkemiz insanı üzerinden para kazanmamalı. Taaa ki akıllarını başlarına toplayana kadar.

LG desen aynı lacivert neredeyse.

En iyisi sen içine sinen 3 Sony model yaz onları değerlendirelim ne dersin?

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Ahahahahahaha beni bitiren burası oldu :kiskis

Şimdi abi o esnaf dostumuza saygımız sonsuz o ayrı konu. Emekçi kardeşimize can kurban lakin bazı konular var ki firmanın vizyonunu gösterir bize.

Bu TCL markası Ülkemize girdiği ilk günden beri ADEM HELVACI diyor ki ''Kardeşim elalemin önceden hazırlanmış servis ağı ile bu iş olmaz''

Yahu bunlar önüne gelenle anlaşma yapıp ''Taaaam yaaaaa ganga, seni mi gıracağız, senin markayı da diğerlerinin aynızı zıgışdırıveririz'' mantığından başka bir şey değil.

Ne münasebet yahu?

Ben neden aynı anda X Y Z markalarının servisi olan bir işletmenin gönlü oluynca ve diğer markalar ile işi bitince sıra geli,p benimle ilgilenmesini kabul edeyim ki?

Ayrıca bu adamlar bu ülkeye geleli bir sene oldu. Sorun kendilerine bakayım insanların evlerine YETKİLİ diye yolladıkları bir servisleri kaç kere eğitim toplantısına almışlar.

Tamam şimdi kimse demesin bana pandemi mandemi, Bizim de toplantılarımız var, gerekli koşullar oluşturulduğunda istendiğinde yapılabiliyor toplantılar.

Kaç kere uzaktan eğitim verip ürünleri tanıtmışlar onu sorun bakalım bu muhteremlere :kas

Neyse , sizin konunuz ile ilgisiz kısımlara girdim.

Bunları yazmamdaki amaç tereddütlerimin sebebini anlayabilmeniz aslında.

Yukarıda diğer kardeşimize yazdığım gibi şu an elimizdeki sağlam pabuç SONY ne yazık ki.

Phılıps ciddi bir gereksiz macera ve bu markanın yönetimi kesinlikle ülkemiz insanı üzerinden para kazanmamalı. Taaa ki akıllarını başlarına toplayana kadar.

LG desen aynı lacivert neredeyse.

En iyisi sen içine sinen 3 Sony model yaz onları değerlendirelim ne dersin?
Öncelikle yanıtın için çok teşekkürler abi. tabi elektrikciye lafım yok ama dükkan maks 25 m2 normalde uydu satan içeride televizyon olmayan bir dükkan, bundan dolayı yazdım. Ben nasıl güvenebilirim yani..?

Neyse abi Sony benimde aklıma yatan Philips falan bi bozulsa/bozuk cıksa uğraşanları gördükce üzülüyorum ki amblight sevdamdan vazgeccem :(

Sony olarak markada 7 bin civarlarında 55'' olarak tek televizyon bulabildim. daha önce yazdığım SONY KD-55XH8196. IPS, D-LED, Delby vision, Android falan her şey var yani. Tek aklıma takılan ışık kapatıp hadi film izleyim diyince siyahlar.. nasıl durur gidip bi mağazada iyice bakmam lazım.

İnternette 6.7 k fiyatlara kadar inmiş ama güvenemiyorum, niye başka yer +7 bin iken burada böyle..? Ekim de düğünüm var, Eylüle kadar takibe aldım düşmesini bekleyeceğim ki daha Mayıs ayında 6k lara kadar inmiş.

Senin önerin ve tavsiyeni her türlü dinlerim abi, benim için önemli. Teşekkürler. (önerine göre 49'' de değerlendirebilirim ama 55'' bi başka :) )

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beyler,buradaki malum Ustalar hariç,birileri tavsiye diye ortalıkta dolaşıyorsa
hele bir sorun onlara ...kardeş senin kullandığın TV nedir... diye!!!

Lafım Adem ustaya ve onun gibi olanlara değil,lafı yalnış anlamayın şimdi
ne adamlar geldi geçti v.s özellikle malum bazı tipler vardı,burada bazıları geldi geçti

ülen adamın elinde bir panel bile yok,ahkam kesiyor!
abi hangisi ise bunu açıkla ve ondan çalış biraz değilmi

IPS alma üzülürsün,en çok buna uyuz oluyorum
VA yı adam alırsa o zaman ne oluyor yaw???

Ne tavsiyesi yaw,olayı forumlara gelerek kimileri kafa bulmak içinmi bunları soruyor
anlamadım gitti ne iştir?
gidin markete kardeş şunu sar alayım deyim geçin gidin,ülen zaten neyi alsan hepsi
sıkıntı hepsi moktan! bir de şansın kötüyse değme gitsin yandın valla

yok o anakartmı bu anakartmı,kardeş bu paraya sana dandik mal gelecek yaw
Samsung/Sony de alsan bir tık daha iyi olur hadi hatırınız için iki tık olsun
ama bir çuval da para bayılırsın

sonra Sony den 9x serisi aldın geldin eve bir baktın malum bazı sorunlar var hemen servisi arıyorsun
sana kafadan şunu diyorlar ...bunlar efendim normal LCD işleriymiş yani normaldir....
Sony den bir de dayak yemediğin kalır

Burada Sony tavsiyesi yapan adam varsa bunları da yazsın!

Samsung alırsan onlar belki dövmüyor ama adamı süründürüyorlar!

Sony den "IPS" filan da alınmaz beyler,haybeye bir sürü para verirsiniz!
ama çok ucuza bulursanız o zaman alabilirsiniz ama onu da bulamazsınız o kadar zor yani
Sony den VA giriş/orta seviye de alınmaz haybeye para bayılırsınız!

Bir tek 9xx serisi OK dir,RİSK faktörü de büyüktür! adama X9xx bilmem ne al diyen adam varsa
bunları da bir zahmet anlatsın

Samsung bu konularda hem bir tık daha iyi hem de daha insaflı dır Sony ye göre!

Hiç birisi bu rakamların malı değildir!

Bilen değilde bilmeyenler ahkam kestiği için,örneğin hala Sony lerin en iyi resim verdiği
Samsung da anime gibi yapay resim verdiğini yazar durur! alakası yoktur!
doğru set ederseniz Samy ler daha başarılı+Gaming de çok daha iyi v.s

TPV(Philips den) mümkünse uzak durun! bende bir tane 50lik 8505 var ama,amasının devamını
bunun ayrı bir başlığı var oradan bulun yazdıklarımı iyi okuyun!

Bir de elinde 8505 olan adam varsa yazsın,alıp kullanmayan adam varsa dinlemeyin onları!
Donanim bilmem tok Tutkey forumu v.s gibi forumlarıdan sakın özellikle Philips leri okumayın

Ben 1 yıl evvel aldım,müthiş memnunum,ama asla gidin de Philips alın diye bir şey demiyorum!
(ilgili başlığı okuyun öncelikle) bu paraya,bu spek.lere göre bundan iyisi Şam da Kayısı misali oluyor
ama gidin de alın demiyorum,yeni bir panel gözümde var ama bunlar da uçuk-kaçık,ben o kadar
para asla bayılmam bu sıkıntılı panellere! 4 kağıda satacağım veya 4.5 kağıda ama alacak mal
bulamadım yaw

Herifler 1 yıl içinde 5/6 tane yazılım verdiler(OTA dan) oldukça iyi bir settings+bu yazılımlar ile
ciddi iyi hale geldi,ama tavsiye yok!

Ancak bu yıl 2021 modeller den iki tane gözüme kestirdim ama daha mallar çıkmadı
9636/9506 bu ikisi kağıt üstünde çok iyi ama bir de şunun fiyatını görmem gerekiyor

ben 9506 ya yazıldım,bu seri 100Hz/10-bit/VA panel+FullLED, ancak "Dimming" hikaye ve bana göre
LGE NANO9x veya Samy/Sony de FALD olarak biraz sıkıntlı,ülen benim 12 yıllık Tosh FALD panelin
gerisinde bunlar yaw,abi siz 12 senede ne mok yediniz de teknolojiyi böyle katlettiniz???

TPV bu iki modeli sanırım biraz geç getirip 2022 model diye gazlayacak veya hiç getirmeyecek
code/12 veya 60/62 v.s olmasına sakın takılmayın,birileri bu konuda sadece "sallıyor"

TPV arada yani 5/6 yılda bir VA/100/10bit/FALD(veya F-LED)serileri çıkarıyor! bunlar oldukça iyi
resim kaliteleri de Sony/Samsung 9xlar seviyesinde hatta "natural" resim de daha iyi veya çok iyidir!

TCL/HiSense/VIZIO bunların ana pazarı USA/Canada olduğu için;bunlardan TR için zaten bir tek TCL
vardır ama o da "Hint işi" Asya serilerini TR ye çıkarıyor,hoş Avrupaya bir tık daha iyi çıkardı ama bana
göre dandik veya vasat diyebilirim!

HiSense daha iyi,ama Avrupa fiyatları biraz yüksek;USA da beleş gibi!
TCL FALD çok iyi ama işlevini yinede adam gibi yapamıyor,mini-LED çıkardı geçen yıl USA ya
ülen bu ne biçim mini bu ne biçim LDimming bu ne biçim FALD panel neyse fiyatı beleş gibi!
"Bloomimg" çok fena

LGE NANO9x FALD berbat blooming! bir de çok pahalı!
Samsung 9x blooming kötü
Sony 9x blooming en iyi bunda(az) ancak fiyatına bakınca böylemi olmalı diyorum,benim
Tosh FALD bundan bile çok daha iyi,blooming de ise alayına DERS veriyor!
TCL mini veya egde/FALD v.s blooming en kötü bunda! ne beçim mini-LED FALD panel bu yaw??
HiSense FALD o da kötü

kısaca FALD deyip de milleti çok fena yiyorlar zira FALD paneller aşırı pahalı ama gidip bu iş
nasıl yapılır diye Toshiba/Japan dan ders almıyorlar!

Not;TV nin derinliği(genişlik dediğiniz yer)ne kadar çok olursa FALD o kadar başarılı olur!
eldeki mevcut teknoloji+Fizik kanunu böyle diyor çünkü!

Toshiba hariç bunu zaten adam gibi hiç bir üreteci de yapamadı laf aramızda!
bir ara LGE/Philips/Sony den tek tük çok başarılı FALD lar çıksa bile(geçmişte)
hiç birisi Tosh kadar olamadı!

Herifler kağıt gibi incecik panel kasası yapıyor FALD oluyor! ama bana göre zart oluyor!
satarken de çakallar abi bu FALD panel şöyle şöyle diyor alan adam da yiyor tabiki!
kalın kasa yapsa millet ülen bu yaw eski Tüplü gibi diyor!

ne satan ne alan bu işlerden anlamıyor,Çin li ise acaip anlıyor!

gidin ucuz yollu bir şey kapın geçin izleyin
en azından sorun çıksa bile kafanız fazla ağrımıyacaktır!

ya da OLED alın,ama onda da sıkıntılar var!
bu panel işi adamı hasta eder,ne kadar bayılırsan bayıl yine hikaye yine risk yine sorun v.s

Hayırlı Bayramlar olsun herkese

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle yanıtın için çok teşekkürler abi. tabi elektrikciye lafım yok ama dükkan maks 25 m2 normalde uydu satan içeride televizyon olmayan bir dükkan, bundan dolayı yazdım. Ben nasıl güvenebilirim yani..?

Neyse abi Sony benimde aklıma yatan Philips falan bi bozulsa/bozuk cıksa uğraşanları gördükce üzülüyorum ki amblight sevdamdan vazgeccem :(

Sony olarak markada 7 bin civarlarında 55'' olarak tek televizyon bulabildim. daha önce yazdığım SONY KD-55XH8196. IPS, D-LED, Delby vision, Android falan her şey var yani. Tek aklıma takılan ışık kapatıp hadi film izleyim diyince siyahlar.. nasıl durur gidip bi mağazada iyice bakmam lazım.

İnternette 6.7 k fiyatlara kadar inmiş ama güvenemiyorum, niye başka yer +7 bin iken burada böyle..? Ekim de düğünüm var, Eylüle kadar takibe aldım düşmesini bekleyeceğim ki daha Mayıs ayında 6k lara kadar inmiş.

Senin önerin ve tavsiyeni her türlü dinlerim abi, benim için önemli. Teşekkürler. (önerine göre 49'' de değerlendirebilirim ama 55'' bi başka :) )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Videoya ilaveten bir de görsel paylaşayım şuraya, yayından sonra foto olarak çektim.

Siyah beyazdaki başarı durumlarına bakın mesela.

20210723_005111.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu arada, video ve fotoları çektiğim yer benim çalışma odam yani stüdyo olarak kullandığım yer.

Tüm testlerimi burada yapıyorum ben.

Yani Sevgili albanez albanez in de belirttiği üzere iyi niyetli yaklaşan dostları tenzih ederek yazıyorum ki özellikle DH nin gizli pazarlamacılarına karşı dikkatli olun.

Ne iş yaptığı belli olmayan, yıllarca ısrarla sormamıza rağmen bunu söylemeyen yalnız sevgili albanez albanez in ciddi iddiaları olan bu gizli pazarlamacılar hangi marka ile anlaşmaları var ise oraya gizli yönlendirme yaparlar.

Bizim pazarlama ile işimiz olmaz dostlar, bize rüştünü ispat eden, edemeyen mal vardır o kadar. Üreticisinin kim olduğu bizi ilgilendirmez.

Bunların hepsi çatır çatır parasını ödeyip satın aldığımız ürünlerdir ve kimseye zerre kadar hesap verme zorunluluğumuz olmadığı için hepsinin eğrisini doğrusunu da çatır çatır yazabilecek özgürlüğümüz vardır.

DH de ''yardım'' adı altında bilgisizce ve meslek ile uzaktan yakından ilgisi olmadan başlayan süreç sonra aynı şahısların ilgili mecrada üstad duayen pir vs gibi anılmaya başlandığı yerdir.

Bir Allah'ın kulu da çıkıp bu kişilere ''Kardeşim siz gerçekte ne iş yapıyorsunuz? Nerede nasıl bir ürün incelemesi yapıyor, nerede hangi testlere tabi tutuyorsunuz bu ürünleri de burada insanlara UZMAN vasfı ile bilgi paylaşıyorsunuz?'' demiyor mesela :kiskis

Adamların hayatlarında çıplak panel görmüşlüğü yok ama maşallah mağazalarda karşıdan bakar bakmaz hemen panelin şeceresini çıkartıyorlar :kop

20210412_202953.jpg

Bizim yıllarımız bu tarz ortamlarda ürün testleri yaparak geçti, kaldı ki bizim profesyonel olarak mesleğimiz bu ama biz bile bu şahıslar kadar havasını atmadık bu işin.

Diyeceğim o ki, pazarlamacılara boşverin.

Videoda belirttiğim üzere ARTIK kimsenin size neyi almanız gerektiğini söylemesine izin vermeyin lütfen.

panel teknolojileri üzerine olsun, görüntü işleme birimleri üzerine olsun zibilyon tane makale tadında bilgi paylaştık sizlere.

Lütfen bilgi alın, fikir alın ancak forumlarda BİZ DAHİL olmak üzere anlatılanlar ile KARAR ALMAYIN.

Forumlardan fikir edinin lakin neticesinde mutlaka Mağazaya gidin, gözünüzle görün, sonra ürün alın :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt