W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Merhabalar bi süredir tv arayışındayım 2 ay sonra düğünüm var tvyi artık almak istiyorum 2 model arasında kaldım
Philips 85pus8505
Toshiba 50ua2063dt
Philips pus8505 donanım farkı öne çıkıyor ama şikayet ve servis sorunu çok diye okudum hep. Yardımcı olabilir misiniz ?
Pus8505 çok sorun okumak TV berbat yada kötü anlamına gelmez. Görüntüde. Zaten şikayetlerin %90 ni boş. Yok optik girişe ses sistemi bağladım. Çalışmıyor. Çalışır ayarlardan açması lazım. Yok ambilight şu modda çalışmadı. Diğer modlarda çalıştır. 65 inç aldım ışık sızması var. IPS panel o boyut. Işık sızma yaşarsın direk ledlerde. Vs. Vs.
Philips in 50 inç. Kullanılabilir bir model piyasadakiler arasında. Donanım olarak fazla farkı yok. Yazılımsal farkları var. Tipik Va panel kontrastı iyi. Tam karşıdan izlersen performans alabilirsiniz. Yandan izlemede parlaklığı düşer. Buda Va matris dosemesinden dolayı. Çok normal. Görüş aci filtresi bu segmentlerde kimse kullanmaz. Zaten.
Bide görüntü olarak şunu diyebiliriz, iyi bir kontrast ama bunun yan etkisi harekette bulanıklık demektir. Bu tüm markalar için geçerlidir. Philips motion iyi. Diğerlerine göre. Yanı genel olarak bu model. Samsung, LG. Sony. Segmentteki onların modelleriyle. Aynı kalitede olup eksiği yoktur. Hatta hareketi daha iyi işler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey bu bilgilendirme için çok teşekkür ederim öncelikle ? yani dışarıdan yapılan fiziksel bir müdahale dışında böyle olmasına sebep olacak bir şey var mıdır(sıcaklık vs gibi)? Yoksa yüzde yüz farkında olmadan evdekiler mi sebep olmuş buna silerken vb?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir dahakine koruyucu ile beraber alacağız anlaşıldı ???
Mesleğim gereği gönül rahatlığı ile yazıyorum ki %101 dış müdahale.

Ben o panelleri 400 celcius + düz zeminde 4psı altında test ettim.

Evet çok kırılgan unsurlardır hem de marka model fark etmeksizin. Ancak ASLA ve KAT-A kendi kendilerine kırılmazlar o derece net yazıyorum :ok

T Çevrimdışı

tanerkarakas

Yeni Üye
3 Nis 2020
3
26
Pus8505 çok sorun okumak TV berbat yada kötü anlamına gelmez. Görüntüde. Zaten şikayetlerin %90 ni boş. Yok optik girişe ses sistemi bağladım. Çalışmıyor. Çalışır ayarlardan açması lazım. Yok ambilight şu modda çalışmadı. Diğer modlarda çalıştır. 65 inç aldım ışık sızması var. IPS panel o boyut. Işık sızma yaşarsın direk ledlerde. Vs. Vs.
Philips in 50 inç. Kullanılabilir bir model piyasadakiler arasında. Donanım olarak fazla farkı yok. Yazılımsal farkları var. Tipik Va panel kontrastı iyi. Tam karşıdan izlersen performans alabilirsiniz. Yandan izlemede parlaklığı düşer. Buda Va matris dosemesinden dolayı. Çok normal. Görüş aci filtresi bu segmentlerde kimse kullanmaz. Zaten.
Bide görüntü olarak şunu diyebiliriz, iyi bir kontrast ama bunun yan etkisi harekette bulanıklık demektir. Bu tüm markalar için geçerlidir. Philips motion iyi. Diğerlerine göre. Yanı genel olarak bu model. Samsung, LG. Sony. Segmentteki onların modelleriyle. Aynı kalitede olup eksiği yoktur. Hatta hareketi daha iyi işler.
Peki toshibayla arasında 1500 tl fark vermeye değer mi philips için 50pus8505 5800 tl toshiba 50ua2063dt 4300 tl

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Peki toshibayla arasında 1500 tl fark vermeye değer mi philips için 50pus8505 5800 tl toshiba 50ua2063dt 4300 tl
Bu günün Toshibalarına bu paraları dahi vermeye değmez.
Phılıps her ne kadar SSH konusunda kanı beş para etmez marka olsa da (Ülkemizde o şekilde) görüntü işleme teknolojisi olarak hem donanımsal hem de yazılımsal olarak o toshiba gibi yanına 5 vestel daha ekle hepsini cebinden çıkartır.

Vestel ve Toshiba gibi ürünleri satın almanın bazı kıstasları var, o doğrultuda hareket edilmeli. Mesela ''Bu tv yi satın alacak kişinin en son kullandığı televizyon neydi?'' gibi.

C Çevrimdışı

cmes2665

Yeni Üye
21 Tem 2021
5
34
Mesleğim gereği gönül rahatlığı ile yazıyorum ki %101 dış müdahale.

Ben o panelleri 400 celcius + düz zeminde 4psı altında test ettim.

Evet çok kırılgan unsurlardır hem de marka model fark etmeksizin. Ancak ASLA ve KAT-A kendi kendilerine kırılmazlar o derece net yazıyorum :ok
Cevap için çok teşekkür ederim. Evdekilerle kavga etmeden önce emin olmak istedim ?

T Çevrimdışı

tanerkarakas

Yeni Üye
3 Nis 2020
3
26
Bu günün Toshibalarına bu paraları dahi vermeye değmez.
Phılıps her ne kadar SSH konusunda kanı beş para etmez marka olsa da (Ülkemizde o şekilde) görüntü işleme teknolojisi olarak hem donanımsal hem de yazılımsal olarak o toshiba gibi yanına 5 vestel daha ekle hepsini cebinden çıkartır.

Vestel ve Toshiba gibi ürünleri satın almanın bazı kıstasları var, o doğrultuda hareket edilmeli. Mesela ''Bu tv yi satın alacak kişinin en son kullandığı televizyon neydi?'' gibi.
Şu anda hilevel 49uhl650 kullanıyoruz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şu anda hilevel 49uhl650 kullanıyoruz
Samsung panel mi yoksa LG panel olanı mı peki o konuda bilginiz var mı?
Biliyorsunuz o tv nin ilk nesil üretileni (Ben de almıştım) Samsung VA paneldi.
Sonraki seri LG IPS ve 3 üncü nesil üretileni ise karma panel çıkmıştı.

Neticede MB130 anakartlı bir üretimdi bu, Toshibada yazılım algoritması ve donanım mühendisliği olarak Hılevel üzerinde uygulanandan daha iyisi olacağı konusunda şüphen olmasın zira incelemelerini satın alarak yaptığım modellerdi bunlar.

Hılevel kullandığınız ürün vestel'in geleneksel kasa ile ürettiği son ürünlerdendi neredeyse. Yeni nesil Toshibalar hep Public kasa üretiliyor artık.

Kötünün iyisi diyebiliriz.

Düşündüğünüz Phılıp ile mukayese kesinlikle edilmese de kullandığınız Hılevel ile kıyaslarsak iyi bir deneyim sunar size.

Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler, Phılıps in rezilliği ile uğraşacağıma, ''varsın onun kadar kaliteli olmasın'' der Toshiba alırdım kişisel olarak.

Şu an bu satırları yazarken karşımda SONY - SAMSUNG - LG UHD - LG FHD - AWOX ve VESTEL ürünlerin hepsi aynı anda çalışıyor ve hepsi de kendi algoritması ile veriyor bana görüntüyü. Düşünün ki çok sevdiğim model olan 50'' SONY de dahi kusur görüyorum ben şu an.

Tüketici gözü ile bakarsam , AWOX rezilinin yağlı boya sürülmüş gibi iğrenç performansını saymazsak neredeyse tüm şu an izlediğim tv ler kendi çapında düzgün sonuç veriyor.

Mesela LG nin hem UHD hem de FHD olanı 49'', İkisi de IPS panel ancak panel IPS yapıları dahi farklı zira birisi SIPS, o bile iki IPS arasında ciddi fark doğuruyor.

Yani tv tavsiye işlerine artık pek girmek istememe nedenlerimden birisi de bu inanın. Değişken çok. :ok

İşte bu bakış açısına sahip olunca tv ye çok para vermeye gerek görmüyorum ben. Tekrar ediyorum, Evdeki ile kıyaslarsak Toshiba sizi mutlu eder zira o tv nin kasa yapısını da içini dışını kasasını da her şeyini çok iyi biliyorum. (Kendimle aynı anda bacanaklara almıştım, halen aynı 49UHL650 yi kullanıyorlar)

Yine de nihai karar sizindir elbette.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cevap için çok teşekkür ederim. Evdekilerle kavga etmeden önce emin olmak istedim ?
Abi siz yine de kimseyle kavga etmeyin, Kapitalistlerin istediği de bu zaten :kiskis

Kıran kişi farkına dahi varmamıştır ve kimseden kıymetli değil o tv biliyorsunuz.

Biliyorum mal canın yongası lakin, olsun halimize şükredelim.

TV arka kapak etiketini paylaşın isterseniz gerçek panel fiyatını listesinden bakıp söyleyeyim size lakin panel demek tv demektir yani fiyatlar gerçekten yüksek.

Birkaç ay evvel Çin + Hong Kong bölgesinde şirketleri olan bir arkadaşım ile zoom toplantısı yaptık. Kendisine Ülkemizde son kullanıcının tft lcd panellere tekil olarak kendilerinin ulaşabileceği bir altyapı kurulabilmesi konusunda ricacı oldum.

Amacım aracıları ortadan kaldırıp son kullanıcının sorumluluğu üstlenmek kaydı ile panellere direkt ulaşabilmesini sağlamak.

Ağustosta Türkiye ye gelmeyi planladığını ve benimle görüşmek istediklerini belirttiler lakin altından ne çıkar bu görüşmenin onu bilemiyorum.

Diyeceğim o ki, elinizdeki tv yi yaptırmasanız dahi şimdilik bekletin bir köşede :)

C Çevrimdışı

cmes2665

Yeni Üye
21 Tem 2021
5
34
Abi siz yine de kimseyle kavga etmeyin, Kapitalistlerin istediği de bu zaten :kiskis

Kıran kişi farkına dahi varmamıştır ve kimseden kıymetli değil o tv biliyorsunuz.

TV arka kapak etiketini paylaşın isterseniz gerçek panel fiyatını listesinden bakıp söyleyeyim size lakin panel demek tv demektir yani fiyatlar gerçekten yüksek.

Birkaç ay evvel Çin + Hong Kong bölgesinde şirketleri olan bir arkadaşım ile zoom toplantısı yaptık. Kendisine Ülkemizde son kullanıcının tft lcd panellere tekil olarak kendilerinin ulaşabileceği bir altyapı kurulabilmesi konusunda ricacı oldum.

Amacım aracıları ortadan kaldırıp son kullanıcının sorumluluğu üstlenmek kaydı ile panellere direkt ulaşabilmesini sağlamak.

Ağustosta Türkiye ye gelmeyi planladığını ve benimle görüşmek istediklerini belirttiler lakin altından ne çıkar bu görüşmenin onu bilemiyorum.

Diyeceğim o ki, elinizdeki tv yi yaptırmasanız dahi şimdilik bekletin bir köşede :)

Öncelikle kimseyle kavga etmeyeceğim tabii ki şakaydı ?. Bu vesileyle sizin videolarınızla ve bu forumla tanışmış oldum hatta makul görünen bir çok seçeneği de sizin sayenizde elemiş oldum. Özellikle videolarınızı da izledikten sonra bahsettiğiniz girişimi yapsanız yapsanız siz yaparsınız diye düşünüyorum. Saygılar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle kimseyle kavga etmeyeceğim tabii ki şakaydı ?. Bu vesileyle sizin videolarınızla ve bu forumla tanışmış oldum hatta makul görünen bir çok seçeneği de sizin sayenizde elemiş oldum. Özellikle videolarınızı da izledikten sonra bahsettiğiniz girişimi yapsanız yapsanız siz yaparsınız diye düşünüyorum. Saygılar
Saygı bizden güzel kardeşim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri