W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Winston usta,Sony 55XH8196 için yorum ve tavsiye rica edebilir miyim.
IPS panel.gunluk kullanım için spor uygun bir model. Çok artı sunmaz bu model. Alınabilir mi. Alınır. Sony ve Philips piyasada olan IPS modelleri iyi kullanan firmalar. Çok mu iyi. Hayır. Ama mevcut piyasada en iyi IPS paneli kullanan markalar. Hdr dışında bu model bir SDR yayınları 60 hz olmasına rağmen hareketi iyi işler. Beklentin çok üst düzeylerde değilse. Günlük kullanım için iyi olur. Android kismi zaten en iyi kullanan firma Sony dir. Fiyatı iyi ise alabilirsiniz.

M Çevrimdışı

mkd3441

Yeni Üye
9 Şub 2018
7
Selamlar,
Babamın odasına televizyon almak istiyorum. Odası oldukça küçük. Yaklaşık olarak 2.5x2 ölçülerinde. 32 inch bir televizyon almayı planlıyorum. Dahili uydu alıcılı, eğer mümkümse netflixi açabileceği ve bütçeyi fazla yormayacak bir ürün arıyorum. Uzun zamandır alışveriş yapmadığım için piyasada oldukça fazla markada cihaz mevcut. Garanti, servis desteği, kullanılan panel v.b konulara da pek hakim değilim. Paylaştığım özelliklere referansla piyasada önerebileceğini cihazları paylaşabilirseniz memnun olurum.

Şimdiden İyi Bayramlar

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Selamlar,
Babamın odasına televizyon almak istiyorum. Odası oldukça küçük. Yaklaşık olarak 2.5x2 ölçülerinde. 32 inch bir televizyon almayı planlıyorum. Dahili uydu alıcılı, eğer mümkümse netflixi açabileceği ve bütçeyi fazla yormayacak bir ürün arıyorum. Uzun zamandır alışveriş yapmadığım için piyasada oldukça fazla markada cihaz mevcut. Garanti, servis desteği, kullanılan panel v.b konulara da pek hakim değilim. Paylaştığım özelliklere referansla piyasada önerebileceğini cihazları paylaşabilirseniz memnun olurum.

Şimdiden İyi Bayramlar
İyi bayramlar
Dün Lemon bir arkadaşla konuşuyordu. 32 inç ile ilgili bakarsınız. Sayfaya.
32 inç ler aynı kalitede olup kacirdiginiz model yok bu yıllar içinde.
Dünya markaları 3000 TL
Yerel firmalar 2000-2500tl
Amazon a bir bak. Orada baktım şimdi. Regal 1600₺ Vestel üretiyor. Smarti model o. Bakarsın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20210716_221006.jpg
IMG_20210523_101015.jpg
IMG_20210523_100919.jpg
IMG_20210523_100554.jpg
IMG_20210523_100547.jpg
IMG_20210520_004258773873d2936dc4b8.jpg

izlenen videonun desteği neyse ona göre kendisi direkt geçiş yapıyor ve çok başarılı
mesela vdeolarda
doğal hdr doğal hlg yazılarına dikkat edin hdr renk ve detayları çok güzel

S Çevrimdışı

sonoyuncu

Yeni Üye
1 May 2021
2
39
öncelikle yardım eden herkese şimdiden teşekkürler yeni tv aldım Adem beyin daha önce bahsetmiş olduğu bu TİME LİFE bölümüne girmek istiyorum ddaha önce forumda rastlamışdım ama şimdi tüm aramalarıma rağmen bulamadım Samsung tv kullanım ömrüne servis menüsüne nasıl girebilirim yardımcı olabilecek arkadaş varmı?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
öncelikle yardım eden herkese şimdiden teşekkürler yeni tv aldım Adem beyin daha önce bahsetmiş olduğu bu TİME LİFE bölümüne girmek istiyorum ddaha önce forumda rastlamışdım ama şimdi tüm aramalarıma rağmen bulamadım Samsung tv kullanım ömrüne servis menüsüne nasıl girebilirim yardımcı olabilecek arkadaş varmı?
Info+menü (setting)+mute+power
YouTube girin görüntülü anlatımla yaparsınız
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ama orada başka bişey ile oynama. Cihazı kitlersin

B Çevrimdışı

boeasy

Yeni Üye
16 Tem 2021
18
26
Neredeyse 1 aydır tv arıyorum. Hepsinde değişik sorunlar var artık cidden sıkıldım. 49 veya 50 inc olacak 5 bin TL maks olacak şekilde paneli güzel hangi tv var? Yada şöyle söyleyeyim sizin 5 bin TL'niz olsa ne alırsınız? Fikir bekliyorum. Smart veya android olması farketmez. Mi Box 3 ile kullanacağım genelde netflix ve spor izliyorum. Çok nadir haber falan izlerim. Bir model önerisi bekliyorum. Kafam çok karışık. W Winston

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Neredeyse 1 aydır tv arıyorum. Hepsinde değişik sorunlar var artık cidden sıkıldım. 49 veya 50 inc olacak 5 bin TL maks olacak şekilde paneli güzel hangi tv var? Yada şöyle söyleyeyim sizin 5 bin TL'niz olsa ne alırsınız? Fikir bekliyorum. Smart veya android olması farketmez. Mi Box 3 ile kullanacağım genelde netflix ve spor izliyorum. Çok nadir haber falan izlerim. Bir model önerisi bekliyorum. Kafam çok karışık. W Winston
Çok araştırma yapmışsınız galiba. Bu iyice sasirmaniza yol açmış.
50 inç ler piyasada olan ürünler aynı olur görüntü kalitesi. Fiyatı uygun olandan alın bence. Kendiniz hangi markaya yakın hissediyorsaniz onu alın 50 inç te.
Yani hangi modeli alırsanız vay su model varmış çok iyiymiş keşke onu alsaydim diyeceğiniz bir model yok.

B Çevrimdışı

boeasy

Yeni Üye
16 Tem 2021
18
26
Çok araştırma yapmışsınız galiba. Bu iyice sasirmaniza yol açmış.
50 inç ler piyasada olan ürünler aynı olur görüntü kalitesi. Fiyatı uygun olandan alın bence. Kendiniz hangi markaya yakın hissediyorsaniz onu alın 50 inç te.
Yani hangi modeli alırsanız vay su model varmış çok iyiymiş keşke onu alsaydim diyeceğiniz bir model yok.
LG 49UN71006LB'ye daha yakınım gibi en azından kullanılan panel belli karma değil. WebOs olmasıda güzel. Sizin düşünceniz nedir?

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
Herkese merhabalar. Şimdiden iyi bayramlar diliyorum. 50'' bir TV tavsiyesine ihtiyacım var. Bütçem 7K TL. Philips harici her markayı önerebilirsiniz. Saygılar, sevgiler.

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
40u9400 alacağım sanırım. uzun tatil yüzünden sipariş vermek istemedim.

bu u9400 40" cihazda arka aydınlatma ledleri 32" modellerdeki ile aynı sayıdaymış adem abinin videolarından öğrendiğim kadarı ile. yetersiz bir ışığa mı sahiptir aklıma takıldı daha yeni arka aydınlatması daha iyi 43" modellere mi yönelsem? daha ucuz ya da benzer fiyatlarda 43" tvler hatta 50" falan da var aslında. direct led (3 sene sonrasında sorun çıkarsa tamiri bakımı onarımı rahat olur söker kendim değiştiririm ledleri) samsung va panel sorunsuz anakart ve alıştığım 40" boyut diye bu modele kitlendim kaldım.

dediğim gibi 2. 3. monitör olarak kullanacağım çok özel bir şeye ihtiyacım yok ufak sorunsuz ekonomik bir tv istiyorum genel amacı film izletecek bana arada da dibine oturup eski oyunlarım var onlara takılırım bir de uzaktan browser falan rahat gözüküyor yazı okuma işleri pdf vs çok rahat biraz zoom ile yattığım yerden kocaman hehe

sesi de zaten pcden veriyorum 5.1 sisteme 720p 1080p filmlerim kötü gözükürse bu uhd tvlerde filmleri de artık uhd indiririz olur biter.tuneri hoparlörü smartı kumandası zerre umurumda değil. ekonomik 40"-43"sorunsuz monitör lazım bana.

eski 40" fhd tv gidince 27" 24" monitörlerim beni uzaktan tatmin etmiyor bütün düzenim bozuldu. alışayım erteleyeyim dedim ama yok olmuyor uzaktan film keyfi çok kötü. paso bir şeyler izleyen insanım.

40u9400 alayım mı? onu alma bunu al alternatifiniz var mı? ips va çok farketmez aslında görüntüsü kaliteli ise. rastgele bulduğum en ucuz vestel gurubundan bir şey mi alsam yav 43u903 var en uygun fiyat şu an ama panel anakart ne olduğu belirsiz. biraz grundig baktım internetten öyle kalakaldım bekliyorum tatil bitimini sipariş verecem uygun bir şeyler bulabilirsem. hem belki indirim falan yakalarım. 40" civarı kaliteli fullhd birşey mi alsam yoksa nasıl olsa yeni oyna sil türevi süslü oyunları uhd besleyecek ekran kartım yok. gerçi çok nadir oyun oynuyorum artık. çok lazım olursa ufak pc monitörü ile devam.

keşke hepimizin güzel ekonomisi süslü projektörleri süslü dünya markası hızlı monitörleri muhteşem kaliteli dev gibi ekranları vs olabilse. 40 kere araştırıyoruz bakıyoruz elimizde olmayınca. ekonomik çözecez bir şekilde ihtiyaçlarımızı. memlektin hali de belli hiç öyle yermeye germeye hele de pohpohlamaya gerek yok. buradaki herkesin hayatı boyunca izlediği filmlerin toplamı kadar filmi unutmuş insanlar var öyle müthiş sinema salonu sahibi olmadan malum türkiye yapacak bişey yok. adımız hıdır elimizden gelen budur şimdilik.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt