A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Çok teşekkür ederim Adem bey.Beklemekten kasıt yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi mi? Diğer türlü R serisi zaten piyasada yok. Başka bir yerden gelme ihtimali mi olacak acaba? Aciliyetim var fakat 1-2 hafta bekleyebilirim açıkçası.?
Beklemekten kastım zaten R lerin piyasada olmamasının sebebinin stokların tükenmiş olmasına paralel 15 OCakta sevkiyatların başlamış olmasını takiben stok sorununun ortadan kalkacak olması

En azından beklentimiz o yönde.

H Çevrimdışı

Halilibrahim42

Yeni Üye
20 Ocak 2021
5
27
Adem bey iyi günler ailem 6 kişilik izleme açımız karşıdan ve yaklaşık 60, 70 derecelik açılardan oluşuyor. Film belgesel dizi izlemek için kullanabileceğimiz hdr dobly vision özellikleri olan fhd 4k smart 55 inç bir tv almak istiyoruz bütçemiz 4 bin liraları zorlayabilir üzerine pek çıkmamız mümkün değil tavsiyeleriniz alabilir miyim ikinci olarak youtube kanalınızdada bilgi istedim ama galiba gözünüzden kaçtı insanlık hali tabi. Redline marka 55 inç fhd 4k android smart tv için bir satıcıdan 3800 tl gibi fiyat aldım markayı pek tanımıyorum dled bir tv alınır mı bunun hakkındada bilgi verirmisiniz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem bey iyi günler ailem 6 kişilik izleme açımız karşıdan ve yaklaşık 60, 70 derecelik açılardan oluşuyor. Film belgesel dizi izlemek için kullanabileceğimiz hdr dobly vision özellikleri olan fhd 4k smart 55 inç bir tv almak istiyoruz bütçemiz 4 bin liraları zorlayabilir üzerine pek çıkmamız mümkün değil tavsiyeleriniz alabilir miyim ikinci olarak youtube kanalınızdada bilgi istedim ama galiba gözünüzden kaçtı insanlık hali tabi. Redline marka 55 inç fhd 4k android smart tv için bir satıcıdan 3800 tl gibi fiyat aldım markayı pek tanımıyorum dled bir tv alınır mı bunun hakkındada bilgi verirmisiniz A Adem Helvacı

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey iyi günler ailem 6 kişilik izleme açımız karşıdan ve yaklaşık 60, 70 derecelik açılardan oluşuyor. Film belgesel dizi izlemek için kullanabileceğimiz hdr dobly vision özellikleri olan fhd 4k smart 55 inç bir tv almak istiyoruz bütçemiz 4 bin liraları zorlayabilir üzerine pek çıkmamız mümkün değil tavsiyeleriniz alabilir miyim ikinci olarak youtube kanalınızdada bilgi istedim ama galiba gözünüzden kaçtı insanlık hali tabi. Redline marka 55 inç fhd 4k android smart tv için bir satıcıdan 3800 tl gibi fiyat aldım markayı pek tanımıyorum dled bir tv alınır mı bunun hakkındada bilgi verirmisiniz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem bey iyi günler ailem 6 kişilik izleme açımız karşıdan ve yaklaşık 60, 70 derecelik açılardan oluşuyor. Film belgesel dizi izlemek için kullanabileceğimiz hdr dobly vision özellikleri olan fhd 4k smart 55 inç bir tv almak istiyoruz bütçemiz 4 bin liraları zorlayabilir üzerine pek çıkmamız mümkün değil tavsiyeleriniz alabilir miyim ikinci olarak youtube kanalınızdada bilgi istedim ama galiba gözünüzden kaçtı insanlık hali tabi. Redline marka 55 inç fhd 4k android smart tv için bir satıcıdan 3800 tl gibi fiyat aldım markayı pek tanımıyorum dled bir tv alınır mı bunun hakkındada bilgi verirmisiniz A Adem Helvacı
FHD UHD 4K hangisine odaklanalım?

Gerçek 4K tv ler 4096x2160 dır ve çok fazla seçenek yoktur, fiyatı da yüksektir.
UHD tvler 3840x2160 dır ve elinizde UHD film arşivi yok ise, internetten sürekli uhd içerik izlemeyecekseniz sanki gereksiz bütçe zorlaması olur gibi
FHD tv ler 1920x1080 dir ve mevcut yayınları seyredecekseniz aslında alınması gereken tv modeli bu dur.

Youtube da görmemişimdir veya sıra gelmemiştir zira vakit buldukça bakabiliyorum.

mightythor mightythor ne düşünüyorsun öneri olarak? (IPS FHD lazım bence)

C Çevrimdışı

cagri2506

Aktif Üye
18 Ocak 2021
70
30
Değişim sonrası yeni bir UM7100 geldi ve ölü piksel olduğunu düşündüğüm iki siyah nokta var defalarca sildim ama geçmedi bir kontrol eder misiniz ? 4K olduğu için çok küçük nokta ama sanırım pisel sayısı fazla ve küçük olunca ölü piksel bu kadar oluyor yine de ölü piksel ölü pikseldir panel hatalı belli Özellikle Adem bey ve Fikret bey bir kontrol ederseniz çok memnun kalırım :) A Adem Helvacı F fikoloji

WhatsApp-Image-2021-01-20-at-15.00.04-1.jpg
WhatsApp-Image-2021-01-20-at-15.00.04.jpg

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fixxtr

Yeni Üye
20 Ocak 2021
1
36
Şirkete 2 adet 65" 1 adet 55" LCD TV alacağım. Şirkette gündüz ve sunum amaçlı kullanılacağı için VA yerine IPS olması daha bile iyi olur görüşündeyim, önemli olan kablosuz görüntü aktarmayı desteklemesi, sürekli açık olacağı düşünülerek uzun ömürlü olması ve teknik servis güvenilirliği, konumum Ankara. Bu kıstaslar neticesinde en ucuz fiyatlı ürünü almak isterim. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

N Çevrimdışı

nusretziya

Yeni Üye
25 Ara 2018
3
48
Herkese merhaba,

Bir süredir 65" TV alma düşüncemiz var. Ancak forumları okuduğumda büyük panellerde sorun çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu anlıyorum. İyi bir şey alalım dediğimizde de fiyatlar yükseliyor. Samsung 65Q80T kampanya ile 13-13.500 aralığına geliyor. İzleme mesafemiz koltukların konumuna göre 2 m. ile 3m. arasında. Acaba 55" uygun olur mu 65" yerine? O zaman Samsung Q95T mi tercih etsek? 55Q95T de 11.5-12 arasında bulunabiliyor. 60T veya 70T için çok değişik yorumlar var, ışık sızması vs. sorunlar varmış sanırım. Aslında ağırlıklı olarak normal TV kanalları, özellikle de çocuk ve belgesel kanalları ile youtube izleniyor evde. Arasıra dizi ve sinema izleniyor. Buradan hareketle o yüksek paraları vermek yerine 65TU8500 alsak işimizi görmez mi? TU8500 nasıldır, kronik sıkıntılar var mı? Samsung dışında başka marka veya model tavsiyeniz olur mu? Fikir veren olursa çok sevinirim. Bu arada bütçeyi 8-12.000 TL olarak düşünebiliriz. Ne kadar uyguna halledebilirsek o kadar iyi tabi :) Adem hocam sizin fikrinizi özellikle merak ediyorum A Adem Helvacı

İyi günler,

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hubbifillah

Yeni Üye
15 Ocak 2021
7
26
Yeni aldığım 50Q60T TV bugün kuruldu da Türksat uydusundan kanal geçişi yaparken yeni açtığım kanalda 1 saniye kadar kasma yapıyor bunu servise sorduğumda Türksat uydusundan ya da hdmi kablosundan kaynaklanıyor dedi sizce bu normal mi?

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Yeni aldığım 50Q60T TV bugün kuruldu da Türksat uydusundan kanal geçişi yaparken yeni açtığım kanalda 1 saniye kadar kasma yapıyor bunu servise sorduğumda Türksat uydusundan ya da hdmi kablosundan kaynaklanıyor dedi sizce bu normal mi?
Yanlis hatırlamıyorsam bir arkadaş bahsetmişti bu durumdan. Hdmi kablosunu değişince düzelmiş. Siz gerilere bakın daha net bilgi alırsınız hafta marka bile vermişti.

E Çevrimdışı

endires

Yeni Üye
12 Şub 2020
5
48
merhaba..dahili uydu alıcısı bulunmayan led TV de, CI Modül girişi ne işe yarar... merak ettim...saygılar

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
35
Bugün teknoloji marketleri gezdim. Tv lere bakayım dedim. Ilk teknosa gittim vestel yok. Sony samsung onlara hiç bakmıyorum bütçeden. Görevli bana grundig 43 ue 4k modelini gösterdi. Birde ekranını yumrukladı sow yaptı abi bu ips panel dedi :haha neyse fiyat 3500 dedim çok. Niye bu kadar arttı fiyatlar adam başladı bana fiyatları savunmaya sanırsın ki fabrikanın sahibi. Hem cahil hem çok bilmiş. Neyse 2. Olarak gittim media markt a . Tvleri göz ucuyla bi yokladım. Birde baktim U9500 serileri aman Allahım görmez olaydım . Hiç görmemiştim su ana kadar canlı halini meğer vestel bu kadar berbat üründe yapıyormuş. Hem görüntü kötü hemde kasa vasat. 9500 den sonra axen bile gözüme iyi geldi :haha1 ama şunu anladım malzeme ve görüntü olarak grundig vestelden daha iyi. Tek tek elledim :hoba1sonuç olarak vestel malzeme kalitesini baya bozmuş eskiden baya sağlammış. Grundig daha tok geldi. Toshibayi merak ettim ama göremedim hiç. Ve birde onvo nordmende saba yi merak ediyorum. A Adem Helvacı F fikoloji albanez albanez

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
H Halilibrahim42

FHD UHD 4K hangisine odaklanalım?

Gerçek 4K tv ler 4096x2160 dır ve çok fazla seçenek yoktur, fiyatı da yüksektir.
UHD tvler 3840x2160 dır ve elinizde UHD film arşivi yok ise, internetten sürekli uhd içerik izlemeyecekseniz sanki gereksiz bütçe zorlaması olur gibi
FHD tv ler 1920x1080 dir ve mevcut yayınları seyredecekseniz aslında alınması gereken tv modeli bu dur.

Youtube da görmemişimdir veya sıra gelmemiştir zira vakit buldukça bakabiliyorum.

mightythor mightythor ne düşünüyorsun öneri olarak? (IPS FHD lazım bence)
Merhaba.Bugün çok yoğun bir gün geçirdiğim için bakmaya müsait olamadım.
İstediğiniz ekran boyutu ve özellikler ile bütceniz malesef uyuşmuyor.Philips'de 43 PUS7505 IPS panel ya da LG 43UN7400'e bakabilirsiniz.
Ya da IPS den vazgeçip 4000 TL yi biraz geçerek 50 inch lere çıkabilirsiniz.
Bunun dışında ne idüğü belli olmayan,servisi kimdir nedir bilinmeyen ucuz tv ler olabilir ama onlarda da istediğiniz özellikler varmıdır bilmiyorum.
Yani uzun lafın kısası ya bütçeyi yükseltmelisiniz ya da boyutu ufaltmalısınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bugün teknoloji marketleri gezdim. Tv lere bakayım dedim. Ilk teknosa gittim vestel yok. Sony samsung onlara hiç bakmıyorum bütçeden. Görevli bana grundig 43 ue 4k modelini gösterdi. Birde ekranını yumrukladı sow yaptı abi bu ips panel dedi :haha neyse fiyat 3500 dedim çok. Niye bu kadar arttı fiyatlar adam başladı bana fiyatları savunmaya sanırsın ki fabrikanın sahibi. Hem cahil hem çok bilmiş. Neyse 2. Olarak gittim media markt a . Tvleri göz ucuyla bi yokladım. Birde baktim U9500 serileri aman Allahım görmez olaydım . Hiç görmemiştim su ana kadar canlı halini meğer vestel bu kadar berbat üründe yapıyormuş. Hem görüntü kötü hemde kasa vasat. 9500 den sonra axen bile gözüme iyi geldi :haha1 ama şunu anladım malzeme ve görüntü olarak grundig vestelden daha iyi. Tek tek elledim :hoba1sonuç olarak vestel malzeme kalitesini baya bozmuş eskiden baya sağlammış. Grundig daha tok geldi. Toshibayi merak ettim ama göremedim hiç. Ve birde onvo nordmende saba yi merak ediyorum. A Adem Helvacı F fikoloji albanez albanez
Eeeeee 9500 ler için ve hele ki U serileri için bşuna demiyoruz ''uzak durun'' diye :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri