A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar daha önceden 55Q70T almıştım ve ışık sızması olduğu için 14 gün iade hakkımı gittigidiyor üzerinden (iade almak istemedikleri için 3 haftada kargo yönlendirdiler ama her hafta birkaç kez telefonla aramalarım neticesi çözüldü) yapmıştım.

Şuan 2 tv modeli var kafamda, çok fazla kararsızım. Birisi VA diğeri IPS diye biliyorum.

1- 55Nano916 (IPS Sanırım) : Nit değeri hakkında bilgi bulamadım.
2- 55XH 9096 & 9077 (VA Sanırım) : Bu 2 model fiyatları akşam indirimlerle birbirine yakın fiyatlara geliyor. Sanırım tek farkları kasa renkleri. Farklı bir durum varsa,bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bu modellerinde Nit değerlerini bulamadım.

Bu 2 modeli kıyaslayabilirseniz çok sevinirim.

Genel anlamda Youtube ve Netflix gece ışıklar kapalı film izlemeye bayılırım. Açım yok TV izlerken direkt karşımda.
İkisi de 100hz, ikisi de direct led, birisi VA, diğeri ıps panel. Sevgili Aragorn Aragorn Özgürün ifade ettiği gibi izleme ortamınız karar verir buna. Teknoloji tabanında 916 nın panel destek unsurlarının daha cazip olduğu aşikar ancak SONY kalitesini de gözardı edemeyiz.

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
35
Bazı klasmanlar için bu sözüm, ONVO sanırım o üretimlerin yerini alacak.

Samimiyetle yazıyorum ki eğer ONVO nun satış sonrası hizmet kalitesini vestel gibi yapabilirlerse VESTEL alt segment üretimde zor ürün satar artık zira onun verdiği görüntüyü veriyor, onun verdiği garantiyi veriyor, onun verdiği hizmeti veriyor ise geriye ne kalıyor gibi bir durum söz konusu oluyor.
Inşallah mehmet atmaca reklam amaclı yeni markasını satmak için biz alt kesime şimdilik şirin gözükmüyordur. Zira sonradan onu iyi yerlere getiren şeyin samimiyeti olduğunu bilmeli. Ve marka buyuyunce ilkelerden sapmamalı . Aslinda durust olup yillarca ayakta durmak varken firildak olup bitmenin manasida yok yani :hoba1

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Işık kapalı film için va panel daha iyi sonuç verir
Teşekkürler

Sony 55 XH90 / XH92 serisinin maksimum nit değeri 740.Kontrast ise 4800:1.

X900H'de (bu başka bir model) ise Nit:500 Kontrast:4200:1.Yani en kötü 500 nit değerlerinde bir parlaklık alırsın.
Sanıyorum Nano 916 bu kadar parlaklık veremiyor :(
İkisi de 100hz, ikisi de direct led, birisi VA, diğeri ıps panel. Sevgili Aragorn Aragorn Özgürün ifade ettiği gibi izleme ortamınız karar verir buna. Teknoloji tabanında 916 nın panel destek unsurlarının daha cazip olduğu aşikar ancak SONY kalitesini de gözardı edemeyiz.
Hocam 916 ne gibi daha cazip biraz açabilir misiniz? Açıkçası LG'ye nedense Sony kadar güvenmiyorum. Kağıt üstündede çok büyük farkları olmadığı için kafam karıştı ama Aragorn Aragorn dediği sebepten dolayı VA zaten 1-0 önde. Sony'e nedense daha çok güvendiğim için 2-0 önde oluyor. Skoru eşitleyecek ve LG'yi öne çıkaracak birşeyler varsa merak ettiğim için soruyorum.

B Çevrimdışı

Bilgehan

Yeni Üye
20 Ara 2020
19
31
Yeni gelen tv nin kutusu tek gerekçe ile alınır tüketiciden, o da eskisinin kutusu muhafaza edilmemiş ise.

Değişim yapılan tv nin kutusu komple duruyor ise yenisinin kutusunu almalarının tek sebebi olur o da yeni gelenin içerisindeki ekipmanı size vermemek :)

''Onu da verdiler'' diyorsanız o halde muhtemelen yoldan geçen birinin kolundan tutup sizin eve yetkili diye yollamışlardır. (Prosedürleri bilmiyordur anlamında)
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim A Adem Helvacı. Peki ben ne yapabilirim bu durumda Vestel’e bildirmeli miyim benim için bir sıkıntı olur mu bu ilerde?

A Çevrimdışı

aslanz61

Yeni Üye
4 Ocak 2021
4
35
hepsi aynı firma değilmi atmaca elektronik.adem helvacı videolarını izledim ama onvo 55 inç incelemesi yapmadı henüz.dijitsu gerçekten kötü çünkü direkt karşıdan 90derece ile bakmanız gerekiyor az kenara geçince hemen soluklaşıyor görüntü
Normende onvo ürünlerin e bi bakın derim :) O aldiklarinizdan daha iyidir

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
İki birbirinden alakasız 43 inch televizyon :)
IPS panelli LG 43 UN7100 ve VA panelli PHILIPS 43 PUS7805 yan yana.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler

Hocam 916 ne gibi daha cazip biraz açabilir misiniz? Açıkçası LG'ye nedense Sony kadar güvenmiyorum. Kağıt üstündede çok büyük farkları olmadığı için kafam karıştı ama Aragorn Aragorn dediği sebepten dolayı VA zaten 1-0 önde. Sony'e nedense daha çok güvendiğim için 2-0 önde oluyor. Skoru eşitleyecek ve LG'yi öne çıkaracak birşeyler varsa merak ettiğim için soruyorum.
Alıntıdır:

İyi görüntü kalitesi, ne yazık ki biraz fazla karanlık ...​

10 bit IPS panel parlak odalar içinoldukça bir şeydir. Çünkü çok derin siyah ve 1680:1 düşük kontrast oranı, karanlık odalarda görüntü kalitesi oldukça ikna edici değildir - aslında, siyah sadece bunun için yeterince derin değil, böylece oldukça gri görünüyor. Kontrast oranını artırmak için NANO90, Tam Dizi Yerel Karartma özelliğine sahiptir. Ancak, sadece parlak alanlar ile karanlık sahnelerde çiçeklenme yol açabilir 32 karartma bölgeleri vardır. Bu gerçekten can sıkıcı olabilir altyazılar ile özellikle yaygındır.
IPS paneli sayesinde, TV mükemmel yansıma işleme ile geniş bir görüntüleme açısına sahiptir ve parlak ortamlarda kullanım için idealdir. ~ 640 Nits pik parlaklık bunun için oldukça yeterlidir. Ne yazık ki, tepe parlaklık parlak HDR vurgular görüntülemek için biraz çok düşüktür. Geniş renk gamı rağmen, HDR içeriği inandırıcı genel olarak görüntülenmez, bu fiyat kategorisinde nadiren böyledir.
Ne yazık ki, NANO90 siyah oldukça düzgün değil, hangi ekran aynı renk geniş alanlara sahip sahnelerde kirli görünmesini sağlar. Bu kirli ekran efekti özellikle spor yayınları sırasında fark edilir, bu da TV'nin bu amaç için sınırlı ölçüde kullanılabildiği anlamına gelir. Köşeler de resmin geri kalanından biraz daha koyu görünür.
Dolby Vision IQ dinamik HDR formatı olarak desteklenmektedir – HDR10+ kullanılamıyor.

Screenshot-2021-01-21-12.17.10.png

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim A Adem Helvacı. Peki ben ne yapabilirim bu durumda Vestel’e bildirmeli miyim benim için bir sıkıntı olur mu bu ilerde?
Teknik anlamda hiç bir sıkıntı olmaz. Yasal anlamda da sizi zora sokacak bir durum değil zira eski kutu da yeni kutu da seri numarası olarak vestelin sisteminde kayıtlı zaten :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkürler

Şatafat diyelim kısacası, bazı durumlarda çok da önemsenmesine gerek olmayan durumlar. SONY mühendilsik kalitesi hem yazılım, hem donanım, hem de dizayn anlamında elbette önde gelir. LG de ön plana çıkanlar ise hani paneli destekleyen unsurlar vardır ya, ABS EBD EGC Hava yastığı vs gibi (Espri olsun diye arabadan örnek verdim) bunda da durum o, LG nin panel destek unsurları SONY o modele kıyasla daha fazladır. Cf caf için LG, Stabilite için SONY diyelim kısacası.

H Çevrimdışı

hakbaba

Yeni Üye
13 Ocak 2021
4
28
Samsung 65TU8500 ya da 65pus8505 almayı düşünüyorum ancak kararsızım gerçekten bunlara alternatif ya da bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Sony'nin de sony 65xg8096 gibi birkaç bu fiyat aralığında televizyonu mevcut. Genellikle netflix, oyun konsolu, maçlar için kullanacağım tv'yi. Tavsiyelerinizi önemsiyorum A Adem Helvacı

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
35
hepsi aynı firma değilmi atmaca elektronik.adem helvacı videolarını izledim ama onvo 55 inç incelemesi yapmadı henüz.dijitsu gerçekten kötü çünkü direkt karşıdan 90derece ile bakmanız gerekiyor az kenara geçince hemen soluklaşıyor görüntü
Onvo mehmet atmaca sunny den ayrıldı. Yeni bir umut bizler için . Tabi ne gibi samimi politika izlerler ileride o önemli. Şimdilik tek eksikleri tv lerdeki ses :hihi

B Çevrimdışı

Bilgehan

Yeni Üye
20 Ara 2020
19
31
Teknik anlamda hiç bir sıkıntı olmaz. Yasal anlamda da sizi zora sokacak bir durum değil zira eski kutu da yeni kutu da seri numarası olarak vestelin sisteminde kayıtlı zaten :ok
Teknik anlamda hiç bir sıkıntı olmaz. Yasal anlamda da sizi zora sokacak bir durum değil zira eski kutu da yeni kutu da seri numarası olarak vestelin sisteminde kayıtlı zaten :okteşekkür
A Adem Helvacı çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz ve cevabınız için ?

E Çevrimdışı

emrullahkkr

Yeni Üye
19 Ocak 2021
9
24
Herkese merhabalar,
Biz bir çekirdek aile için, yaklaşık 2.5-3 metre uzaklıktan hem karşı hem de 45 dereceye varan yan açılardan, genellikle Netflix, Tv kanalları bir de ilerde Playstation kullanma ihtimaline uygun bir 4K televizyon arayışındayız. Şu anda elimizde mi box var 4k destekliyor sanırsam ayrıca android bir tv'ye ihtiyacımız olmayacak ya da olması daha mı sağlıklı olur onu da bilemedim :) Bütçemiz 5000-5500 bandında olabilir. Şuan piyasaya da pek hakim değilim o yüzden hem bir sürü şey istemiş gözüküp bütçeyi böyle mi belirledin demezseniz memnun olurum :) İşin şakası bir yana şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.
Yok mu bir yardımcı olacak birisi? Sanırsam 4K farklı UHD farklı bir şeymiş ben UHD demek istemiştim :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Samsung 65TU8500 ya da 65pus8505 almayı düşünüyorum ancak kararsızım gerçekten bunlara alternatif ya da bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Sony'nin de sony 65xg8096 gibi birkaç bu fiyat aralığında televizyonu mevcut. Genellikle netflix, oyun konsolu, maçlar için kullanacağım tv'yi. Tavsiyelerinizi önemsiyorum A Adem Helvacı
Phılıps cesaret işi o nedenle bu adamlar ssh politikalarını değiştirmediği sürece kolay kolay öneri önceliklerimde olmayacaktır.
Diğer ikisi arasında Sony baskın gelir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yok mu bir yardımcı olacak birisi? Sanırsam 4K farklı UHD farklı bir şeymiş ben UHD demek istemiştim :)
Genel yaklaşım zaten herkes 4K diyor sıkıntı yok lakin yine bilgi verelim, Gerçek 4K 4096x2160 dır.

Piyasada satılan tv ler ise 3840x2160 yani UHD dir :ok

Sizde açı sorunu ıps ile çözülür fakat kontrast oranı ve tepki süresinden feragat edersiniz böyle olursa.

Yani burada seçim yapmanız gerekir. Ya, ''açılı oturum daha önemli'' diyeceksiniz IPS panel bakacağız, ya da ''performans daha önemli'' diyeceksiniz ve VA panel bakacağız :ok

Geri
Üst Alt