A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Adem Bey,

Cevabınız için teşekkür ederim, evet bu teknoloji işinde elimde bomba varmış gibi geliyor hep :) :).
Aslında benim salon oturuşu "U" ve yandan 2.5 metre, karşıdan 3.5 metre mesafeden TV'ye bakıyoruz; Nano796 sadece yakınlık/uzaklık kriterine göre mi değerlendirirsiniz yoksa TU8500'e göre oyunlarda ek performans katkısı var mı? Bir de yakınlık kısmını tam anlayamadım, göz yorgunluğu açısından mı yoksa görüntü kalitesi açısından mı söylediniz? LG teknolojisinin buradaki farkı nedir? Bilgisizliğime verin :)

Bir de hangisi daha uzun ömürlü olur. Eski 42" samsung led tv'mi 8 yıldır kullanıyorum maşallah, hala canavar gibi, cizgi , ölü nokta yok.. Tabi teknoloji işi biraz şans..

Tekrar teşekkürler, bu cevabınız üzerine karar alırım diye düşünüyorum. Sizden son kez bilgi koparmaya çalışıyorum :)
Sağlıcakla.
Ömür konusunda hiç bir markanın diğerine üstünlüğü yok açık ve net.

Benim bu tezime çok muhalefet gelir lakin yıllar beni geçmişte haklı çıkarttı, bu gün haklı çıkartıyor, yarın haklı çıkartmaya devam edecek diye düşünüyorum.

Haklı çıkmam biz tüketicilerin zararına olsa da, durum bu ne yazık ki.

LG deki sıkıntı panelin içerisindeki likit kristallerin dizilim şekli. yatay dizilimdir diğer panel tiplerinin aksine, bu kendisine geniş görüş açısı verip merkez dışı kontrast sapması sorununu ortadan kaldırsa da, ne yazık ki panel tepki hızı ve düşük kontrast oranı yan etkilerini de yanında getirir.

Dikey hizalama dediğimiz VA paneller ise bu hizalanma şekli nedeniyle oyun performansında lg panellere nazaran daha yüksek değerlerde pozitif sonuç verir, ancak U düzeninizde yukarıda yazdığım MDKS yani Merkez DIşı Konrast Sapması sorununu doğrurur, nedir bu? Yanlardan baktığınızda mesela bir insan yüzünün sınırlarında yırtılma, ten rengini de hayalet görmüş gibi görürsünüz.

Her ne kadar yeni nesil üretimler VA yerine SVA PVA SPVA şeklinde üretilip bu sorun optimize edilmeye çalışılsa da bana göre sorunuı tamamen ortadan kaldıramamıştır.

Ürün tercihlerinizi bu doğrultuda yapmanızın daha doğru olacağı görüşündeyim. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yok estağfurullah öyle bir niyetiniz olmadığını biliyorum neyse o biraz daha bütçeyi zorlayabilsem Q60 mantıklı geliyor ama bütçe yetmiyor sizin 5000 TL bütçeye kadar 50 ve 55 inç önereceğiniz model var mı acaba ?
Daha yeni, 14:19 da bir Samsung yetkilisi dostum ile görüşüp sitem ettim.

Dedim ki ''Nedir sizin derdiniz kardeşim? Ortada mal yok, olanın fiyatı neredeyse ikiye katlandı''

Gelen Cevap ''Adem Abi, Her sene Samsung markası Türkiye için bir öngörü kotası belirler, bu doğrultuda ürün ayrılır sevk edilir, bu sene çok ciddi bir tv satışı oldu ve öngörüler tutmadı, Normalde Aralık gibi tükenen stoklar Ekim Kasım gibi sıkıntı çıkartmaya başladı, Yeni ürünler ise Her sene Ocak 15 de ülke içerisinde dağıtılmaya başlanır, dolayısı ile bir hafta içerisinde hem stok sorunları ortadan kalkar, hem de umuyorum ki fiyatlara kısmen etkisi olur'' şeklinde oldu.

Umuyorum ki dosrtumuz haklı çıkar.

Bu doğrultuda eğer satın alım süreciniz acil değil ise sanki bir hafta daha bekleseniz bir faydası olabilir diye düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Aragorn Aragorn Adem bey merhaba. TV arayışım devam ediyor. Bir hususla ilgili sizin de fikrinizi almadan kafama göre hareket etmek istemedim. 55Q70T satın almayı düşünüyorum, çok kararsızım. 0 para bu TV için değer mi sizce ? Bu ayarda başka bir ürün var mıdır? Böyle devam ederse gidip HI Level alacağım ?Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler. Saygılar.
Bir yukarıda yazdığım mesaj paralelinde size de tavsiyem en azından bir hafta beklemeniz yönde olacaktır.

Hiç olmazsa T yerine bir R modeli bulunabilir görüşündeyim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam merhaba.
Regal 55R754UA9 55 tv hakkında bilginiz var mı, bir arkadaşım almak istiyor , tavsiye edermisiniz? Aslında arkadaşımın tvsi samsung UE49 7500 curved ekran idi. çocuğu ekranı kırınca ve tamir parası olarakta 3.200 TL peşin istenince, yeni tv mi yoksa ekranı mı yaptırayım konusunda kararsız kaldı. gözüne bu regal ilişmiş, peşin olarak 3.800 TL ye bulmuş. samsung'u yaptırmayıp kasa ve anakart olarak satıp değerlendirme olabilir mi? yani regal alınır mı bunun yerine, yoksa ekranı yaptırıp samsung ile devam etsin mi?
Bir televizyon tercih edilirken, eski kullanılan ürünün performans kalite ve mühendisliği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Samsung dan o tv yi kullanan birisinin, Karma panel yani HKC BOE LG Samsung gibi üreticilerin hepsinin birden kullanıldığı ve kendisine neyin geleceğinin belli olmdığı bir üretimi alıp riske girmesi bana çok mantıklı gelmiyor.

En azından bir 49Q60 için sınırları zorlayamaz mı?

''İdare etsin yeter'' mantığı ile tv alacaksa eyvallah ancak o mantık için de o zaman 4000tl ödemesine gerek yok kanımca.

S Çevrimdışı

sdk3342

Yeni Üye
19 Ocak 2021
16
27
Merhaba toshiba 65ul3063dt aldım panel bilgisi veya başka ne bilgi varsa rica etsem öğrenebilir iyim kolay gelsin

IMG_20210119_14482121db8e4e61a8445a.jpg

C Çevrimdışı

cagri2506

Aktif Üye
18 Ocak 2021
70
30
Daha yeni, 14:19 da bir Samsung yetkilisi dostum ile görüşüp sitem ettim.

Dedim ki ''Nedir sizin derdiniz kardeşim? Ortada mal yok, olanın fiyatı neredeyse ikiye katlandı''

Gelen Cevap ''Adem Abi, Her sene Samsung markası Türkiye için bir öngörü kotası belirler, bu doğrultuda ürün ayrılır sevk edilir, bu sene çok ciddi bir tv satışı oldu ve öngörüler tutmadı, Normalde Aralık gibi tükenen stoklar Ekim Kasım gibi sıkıntı çıkartmaya başladı, Yeni ürünler ise Her sene Ocak 15 de ülke içerisinde dağıtılmaya başlanır, dolayısı ile bir hafta içerisinde hem stok sorunları ortadan kalkar, hem de umuyorum ki fiyatlara kısmen etkisi olur'' şeklinde oldu.

Umuyorum ki dosrtumuz haklı çıkar.

Bu doğrultuda eğer satın alım süreciniz acil değil ise sanki bir hafta daha bekleseniz bir faydası olabilir diye düşünüyorum.
Mantıklı o zaman şöyle bir durum var şimdi aldıpım UM7100 ilk başta ücret iadesi olacaktı biraz yanlış yönlendirildiğim için o fiyata başka muadil bulamayacığımı düşünerek değişime çevirdim dolayısı ile tekrar iade almıyor ürün depodan çıktığı için ama ben eminim yeni gelecek üründe de ışık sızması bulutlanma vs olacak. Tekrar gönderirsen bu sefer doğrudan ücret iadesi isteyeceğim. Biraz yanlış yönlendirme kurbanı olduk ne yalan söyleyeyim keşke 5300 lira bu ürüne vermeseydim diyorum araştırınca biraz ama yine de Vestel ve Regalden iyidir sanırım :) Umarım falsosu çıkar da iade ederim bu sefer :)

A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Bir yukarıda yazdığım mesaj paralelinde size de tavsiyem en azından bir hafta beklemeniz yönde olacaktır.

Hiç olmazsa T yerine bir R modeli bulunabilir görüşündeyim.
A Adem Helvacı Çok teşekkür ederim Adem bey.Beklemekten kasıt yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi mi? Diğer türlü R serisi zaten piyasada yok. Başka bir yerden gelme ihtimali mi olacak acaba? Aciliyetim var fakat 1-2 hafta bekleyebilirim açıkçası.?

A Çevrimdışı

adamgibiadam

Yeni Üye
14 Ara 2020
27
44
Üstadlar merhabalar.Bir süredir tv arayışındayım.Adem Helvacı beyin ocak ayı ortalarını bekleme yönünde bir mesajını okumuştum.Ne yazıkkı şuan fiyatlar aralık ayına göre daha da yükselmiş durumda.örnek vereyim ocak ayında almayı düşündüğüm 58pus8505 6400 tl iken şuan en ucuz 6800 tl bandın da.Sizce fiyatlar düşer mi?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Üstadlar merhabalar.Bir süredir tv arayışındayım.Adem Helvacı beyin ocak ayı ortalarını bekleme yönünde bir mesajını okumuştum.Ne yazıkkı şuan fiyatlar aralık ayına göre daha da yükselmiş durumda.örnek vereyim ocak ayında almayı düşündüğüm 58pus8505 6400 tl iken şuan en ucuz 6800 tl bandın da.Sizce fiyatlar düşer mi?
Düşmese bile artmaması lazımdı harbiden çakal bunlar.
Bu arada televizyon güzel.
Gece kampanyası bu aralar yapıyorlarmı bilmiyorum kovalamak lazım.
Adamlar zam yapmak için bahane arıyorlar hatta bahanesiz zam yapıyorlar artık.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Borsa gibi bir model 3-4 gün takip ettim belli zaman dilimlerinde MediaMarkt'ta.

55Nano916 - 8199 TL / 8499 TL / 8799 TL / 9199 TL fiyatlarını zigzag şeklinde gidip geldiğini gördüm (haftasonu dolar kuru sabitken bile değişiyordu meret). Kimileri buna serbest piyasa diyebilir ama ben tüketici olarak insanları kandırmak olarak nitelendiriyorum.

Belirttiğiniz model için birkaç firmayı gözünüze kestirip bazı saat dilimlerinde kontrol edin demek istediğimi anlayacaksınız.

A Çevrimdışı

adamgibiadam

Yeni Üye
14 Ara 2020
27
44
Borsa gibi bir model 3-4 gün takip ettim belli zaman dilimlerinde MediaMarkt'ta.

55Nano916 - 8199 TL / 8499 TL / 8799 TL / 9199 TL fiyatlarını zigzag şeklinde gidip geldiğini gördüm (haftasonu dolar kuru sabitken bile değişiyordu meret). Kimileri buna serbest piyasa diyebilir ama ben tüketici olarak insanları kandırmak olarak nitelendiriyorum.

Belirttiğiniz model için birkaç firmayı gözünüze kestirip bazı saat dilimlerinde kontrol edin demek istediğimi anlayacaksınız.
Belirttiğim model aralık ayonda teknosa da 7100 tl idi gece indirimlerinde 6400 tl oluyordu ben 6100 tl olur umuduyla bekledim.Şuan o fiyata ancak outleti veriyorlar.mesela 43pfs5505 modeli 2500 tl iken almadım.1 ocak tan beri 3 bin küsür bandında.Bu kadar kısa sürede ne değiştide fiyatlar arttı anlamıyorum.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Aslında iyi bir tepkiyi hak ediyorlar.Mesela mart ya da nisan sonuna kadar televizyon almayı bıraksak o zaman görüm ben o fiyatları,hele hele 2019 ve 2020 tv lerinin fiyatlarını.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Adem abi üstteki mesajlarda yazdı. Samsung yetkilisi demiş ki stoklar normalde aralıkta biterken bu sene satışlar fazla olmuş. Ekim kasım gibi stoklar bitmiş. Ocak 15 te yeni tv ler gelecekmiş. Yani en az 1 hafta bekleyin diyor.

Geri
Üst Alt