Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
image391226869aa78bb1.png

image7029093a003c5756.png

Merhaba Adem Bey,

Forumları pek kullanmadım, yanlışım varsa kusura bakmayın, çözmeye çalışıyorum.
Oğlana ve kendime :), Xbox one aldık (ikinci el). Televizyonumuz 2012 model 42' samsung..
55 inç, 4K gösteren, oyun performansı için uygun, U oturuşa uygun (sizin videolardan izledim) arıza da çıkarmayacak 5 bin TL bütçeli TV bakıyorum.
Sizin videoları izledim, internette dolaştım ama tam da şudur diyemiyorum. playstation için önerdiğiniz LGNano alırdım ama onlar benim bütçemi aşıyor.
"epey" sitesinde karşılaştırma yaptığım 4 TV var, resmini umarım gönderebilmişimdir. Onlara bakar mısınız hangisi bana uygundur.
İlla onlar olacak değil, ayrıca sizin tavsiyeniz olur mu?

Teşekkür ederim.

Adem Bey bir de " " var, 6.099 TL zorlarsam bu da seçenekler arasında olabilir. Bunu da değerlendirmeye katar mısınız.

Tekrar teşekkürler.
TU8500 en dikkat çekicileri. Oyun konusu olmasa aslında 796 nanocell de göz kırpıyor fakat VA nın siyah başarısı ve panel tepki süresini yakalayamayız o panelde. Öte yandan oyun için ekrana olacak olan yakınlığınızı düşününce nanocell ekran almanızı da istiyorum bir yandan.

O halde ''TU8500 ve NANO796 dan birisini siz seçin'' diyerek bombayı kucağınıza atıp kaçayım :kop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Evet hocam keşke öyle olsaydı.Samsung neden edge led tercih etmeye başladı ki acep?
Bir enteresanlık dönüyor o işte. Bu kadar rağbet gören modelleri sahaya sürmemelerinin tek nedeni, elde patlayan diğer tutulmayan modelleri satmak diye düşünüyorum ama bilemedim fazla mı paranoyakça yaklaşım acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar, 75" bir tv arayışındayım samsung 75tu8000 düşünüyorum. Televizyon izleme mesafem tahmini 3.3-5 mt arasında ve koltuğun karşısında, açılı izleme gibi bir durum neredeyse yok. Playstation 5 veya bilgisayarı bağlamak gibi bir planım yok. Youtube, netflix vs dizi film ve televizyon izlenecek sadece.

10-12bin lira civarında başka televizyon tavsiyeniz ya da bu modelle alakalı uyarınız/yorumunuz olursa çok sevinirim.
O mesafe için o ebat ve de quantum panel değil :alala

Seyir keyfi çıkmaz bence o işten.

Onun yerine 65'' Quantum alın en azından bana göre :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar herkese. Televizyon konusunda fiyat dengesini de düşünüce kafama yatan 3 televizyon var bana bilgi verebilir misiniz. Şöyle ki 3 hafta önce 5300 TL'ye LG 55UM7100 televizyon aldım kampanyalı ürün olduğunu söylediler tabi 2019 yılında 4800 4900 bandındaydı haliyle kur artınca fiyatta arttı. 2020 model olan UN7100 ile çok farkı yok sanırım panel anlamında belki üç beş yazılımsal fark hariç. Şöyle ki üründe ışık sızması ve bulutlanma vardı LG de kabul etti değişim dedi ilk başta tamam dedim ama sonra da bir ısınamadım ücret iadesine çevirdim biraz da bütçeyi düşünerek daha uygun bir televizyon almaya niyetlendim. Baktığım ürünler şöyle
1.Grundig 50 GEU 7830B (3882 TL)
2.Vestel 50U9500 (3600-3700 TL civarında)
3.Regal 50RH0LU (3499 TL)
Şimdi bunlar arasında en kafama yatan fiyat performans olarak Regal oldu ancak sizce 55 inç olması ve LG olması sebebi ile ürünü iade etmeyip değişim yaparak o şekilde LG 55UM7100 ile devam mı edeyim? Muadil olarak samsung baktım ancak 6000 liralara çıkıyor TU modelleri o yüzden bu söylediğim 4 seçenek arasında yahut muadil olabilecek hangi ürünleri önerirsiniz ?
UM7 serisi, söküp parçalayarak incelediğim ve zerre kadar beğenmediğim, siyah başarısı yerlerde sürününen, upscale performansı oldukça kötü bir üründü.

Hatta 1-2 görsel ekleyeyim şuraya.

20201014_131800.jpg
Adsiz3925dfa8fda020e08.png

Bakın 2 tv nin olduğu fotoda sağdaki sizin tv, soldaki ise ondan 5 yaş daha yaşlı bir VA panel Samsung tv.

Grup toplantısı diye alt yazı olan görseli yakın çektim, oradaki siyah noktalar aslında eskiden drop diye tabir ettiğimiz durum yani upscale konusundaki başarısızlığı.

Amacım elinizdeki ürünü yermek değil lütfen yanlış anlaşılmasın lakin UM7100 denen tv, IPS tv lerin yüz karasıdır benim gözümde.

Haa aynı yorumu Samsungun TU7000 modeli için de VA ların ve hatta Samsungun yüz karasıdır şeklinde yorumlayabilirim.

Listenizden Vesteli silin atın, o model alınmaz
REGAL den zaten bu fiyat politikası ile mal alınmaz lakin fiyatı eğer GRUNDİG ile kıyasladığınızda daha makul geliyor ise eyvallah.

GCU GDU serilerindeki başarısını Grundig markası GEU da yine devam ettirmeyi başarmış. Performans olarak üst limitlerde olmasa da, en azındanbu listedeki ürünlere kıyasla bence 3 lü sıralamanın en üstünde olur.

M Çevrimdışı

mcbbzz

Yeni Üye
18 Ocak 2021
2
16
TU8500 en dikkat çekicileri. Oyun konusu olmasa aslında 796 nanocell de göz kırpıyor fakat VA nın siyah başarısı ve panel tepki süresini yakalayamayız o panelde. Öte yandan oyun için ekrana olacak olan yakınlığınızı düşününce nanocell ekran almanızı da istiyorum bir yandan.

O halde ''TU8500 ve NANO796 dan birisini siz seçin'' diyerek bombayı kucağınıza atıp kaçayım :kop
Merhaba Adem Bey,

Cevabınız için teşekkür ederim, evet bu teknoloji işinde elimde bomba varmış gibi geliyor hep :) :).
Aslında benim salon oturuşu "U" ve yandan 2.5 metre, karşıdan 3.5 metre mesafeden TV'ye bakıyoruz; Nano796 sadece yakınlık/uzaklık kriterine göre mi değerlendirirsiniz yoksa TU8500'e göre oyunlarda ek performans katkısı var mı? Bir de yakınlık kısmını tam anlayamadım, göz yorgunluğu açısından mı yoksa görüntü kalitesi açısından mı söylediniz? LG teknolojisinin buradaki farkı nedir? Bilgisizliğime verin :)

Bir de hangisi daha uzun ömürlü olur. Eski 42" samsung led tv'mi 8 yıldır kullanıyorum maşallah, hala canavar gibi, cizgi , ölü nokta yok.. Tabi teknoloji işi biraz şans..

Tekrar teşekkürler, bu cevabınız üzerine karar alırım diye düşünüyorum. Sizden son kez bilgi koparmaya çalışıyorum :)
Sağlıcakla.

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam merhaba.
Regal 55R754UA9 55 tv hakkında bilginiz var mı, bir arkadaşım almak istiyor , tavsiye edermisiniz? Aslında arkadaşımın tvsi samsung UE49 7500 curved ekran idi. çocuğu ekranı kırınca ve tamir parası olarakta 3.200 TL peşin istenince, yeni tv mi yoksa ekranı mı yaptırayım konusunda kararsız kaldı. gözüne bu regal ilişmiş, peşin olarak 3.800 TL ye bulmuş. samsung'u yaptırmayıp kasa ve anakart olarak satıp değerlendirme olabilir mi? yani regal alınır mı bunun yerine, yoksa ekranı yaptırıp samsung ile devam etsin mi?

L Çevrimdışı

Liberty

Yeni Üye
26 Haz 2020
8
Arkadaşlar Aralık ayının başında Grundig 50 inç 4K Tv aldık. Servis geldi duvar askı aparatı ile duvara monte etti, TV'nin kurulumunu yaptı Tv'den memnunuz fakat bizde 2 tane çanak anten var Televizyon'da Türksat Kanalları var diğer uydu olan Hotbird Kanalları yok! Kendim TV'nin ayarlarından baktım Otomatik ayarlamadan Hotbird uydusunu tarattırdım Kanalları buldu kaydetti fakat bu sefer Türksat Kanalları silindi bu sefer de Türksat uydusunu tarattırdım Türksat Kanallarını buldu kaydetti ama Hotbird kanalları silindi yok mu bunun 2 Uydu kanallarını aynı anda bakacak ayarları?? Acaba Servis TV'nin kurulumunu yaparken yanlış mı kurdu!! bize hiç sormadı kaç tane çanak anten var diye?? Yardımcı olursanız memnun olurum.Saygılar...
Arkadaşlar Grundig 50 inç Tv kullananlardan yok mu cevap verecek biri??

A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Adem Helvacı Adem Helvacı Aragorn Aragorn Adem bey merhaba. TV arayışım devam ediyor. Bir hususla ilgili sizin de fikrinizi almadan kafama göre hareket etmek istemedim. 55Q70T satın almayı düşünüyorum, çok kararsızım. 0 para bu TV için değer mi sizce ? Bu ayarda başka bir ürün var mıdır? Böyle devam ederse gidip HI Level alacağım ?Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler. Saygılar.

C Çevrimdışı

cagri2506

Aktif Üye
18 Ocak 2021
70
30
UM7 serisi, söküp parçalayarak incelediğim ve zerre kadar beğenmediğim, siyah başarısı yerlerde sürününen, upscale performansı oldukça kötü bir üründü.

Hatta 1-2 görsel ekleyeyim şuraya.

20201014_131800.jpg
Adsiz3925dfa8fda020e08.png

Bakın 2 tv nin olduğu fotoda sağdaki sizin tv, soldaki ise ondan 5 yaş daha yaşlı bir VA panel Samsung tv.

Grup toplantısı diye alt yazı olan görseli yakın çektim, oradaki siyah noktalar aslında eskiden drop diye tabir ettiğimiz durum yani upscale konusundaki başarısızlığı.

Amacım elinizdeki ürünü yermek değil lütfen yanlış anlaşılmasın lakin UM7100 denen tv, IPS tv lerin yüz karasıdır benim gözümde.

Haa aynı yorumu Samsungun TU7000 modeli için de VA ların ve hatta Samsungun yüz karasıdır şeklinde yorumlayabilirim.

Listenizden Vesteli silin atın, o model alınmaz
REGAL den zaten bu fiyat politikası ile mal alınmaz lakin fiyatı eğer GRUNDİG ile kıyasladığınızda daha makul geliyor ise eyvallah.

GCU GDU serilerindeki başarısını Grundig markası GEU da yine devam ettirmeyi başarmış. Performans olarak üst limitlerde olmasa da, en azındanbu listedeki ürünlere kıyasla bence 3 lü sıralamanın en üstünde olur.
Yok estağfurullah öyle bir niyetiniz olmadığını biliyorum neyse o biraz daha bütçeyi zorlayabilsem Q60 mantıklı geliyor ama bütçe yetmiyor sizin 5000 TL bütçeye kadar 50 ve 55 inç önereceğiniz model var mı acaba ?

Geri
Üst Alt