A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Tamam o zaman ben yanlış anlamışım.
Televizyonunuz aslında çok iyi.Ama Oled ile bir üst level a çıkmış oluyorsunuz çünkü ölçümlerde kontrastı sonsuz olarak değerlendirilen bir panel ve siyah her bölgede eşit ve tam siyah.Açı olarak zaten bir sorun yok.
En önemli şeylerden biri de piksellerin yanıt süresi LG bunda daha önde gibi görünüyor,bu da aksiyon sahneleri futbol maçları için bir avantaj.
Fakat sizin televizyonunuz bence mükemmel çünkü parlaklık değerleri ve kontrast muhteşem.(1200 candela & 11600:1 kontrast)
Karar sizin,eğer Lg'yi gözle görüp daha iyi olduğunu düşünüyorsanız diyecek bir şey yok.
Bazen insan elindeki çok güzel olsa da sırf sıkıldığı için de değiştirmek isteyebiliyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Q70T 100 hz dolayısıyla daha iyidir.Fakat dostane bir tavsiyede bulunmak istiyorum.Hafta içi bir gün Samsung mağazasına gidip iki tv yi gözlerinler kıyaslamanı isterim.
Hatta şöyle yap sana yakın bir yerde Samsung mağazasına telefon ile bir sor istersen teşhirde

Q70T 100 hz dolayısıyla daha iyidir.Fakat dostane bir tavsiyede bulunmak istiyorum.Hafta içi bir gün Samsung mağazasına gidip iki tv yi gözlerinler kıyaslamanı isterim.
Hatta şöyle yap sana yakın bir yerde Samsung mağazasına telefon ile bir sor istersen teşhirde q60 ve q70 varmı.Ona göre gidip kendi gözünle de bir kıyaslama yap.
Teşekkür ederim fakat mağazaya gidecek imkanım yok şu aralar. Q70T ye eş değer başka marka öneriniz var mı?

C Çevrimdışı

cagri2506

Aktif Üye
18 Ocak 2021
70
30
Merhabalar herkese. Televizyon konusunda fiyat dengesini de düşünüce kafama yatan 3 televizyon var bana bilgi verebilir misiniz. Şöyle ki 3 hafta önce 5300 TL'ye LG 55UM7100 televizyon aldım kampanyalı ürün olduğunu söylediler tabi 2019 yılında 4800 4900 bandındaydı haliyle kur artınca fiyatta arttı. 2020 model olan UN7100 ile çok farkı yok sanırım panel anlamında belki üç beş yazılımsal fark hariç. Şöyle ki üründe ışık sızması ve bulutlanma vardı LG de kabul etti değişim dedi ilk başta tamam dedim ama sonra da bir ısınamadım ücret iadesine çevirdim biraz da bütçeyi düşünerek daha uygun bir televizyon almaya niyetlendim. Baktığım ürünler şöyle
1.Grundig 50 GEU 7830B (3882 TL)
2.Vestel 50U9500 (3600-3700 TL civarında)
3.Regal 50RH0LU (3499 TL)
Şimdi bunlar arasında en kafama yatan fiyat performans olarak Regal oldu ancak sizce 55 inç olması ve LG olması sebebi ile ürünü iade etmeyip değişim yaparak o şekilde LG 55UM7100 ile devam mı edeyim? Muadil olarak samsung baktım ancak 6000 liralara çıkıyor TU modelleri o yüzden bu söylediğim 4 seçenek arasında yahut muadil olabilecek hangi ürünleri önerirsiniz ?

U Çevrimdışı

Ugur851

Yeni Üye
18 Ocak 2021
3
34
Merhabalar, 75" bir tv arayışındayım samsung 75tu8000 düşünüyorum. Televizyon izleme mesafem tahmini 3.3-5 mt arasında ve koltuğun karşısında, açılı izleme gibi bir durum neredeyse yok. Playstation 5 veya bilgisayarı bağlamak gibi bir planım yok. Youtube, netflix vs dizi film ve televizyon izlenecek sadece.

10-12bin lira civarında başka televizyon tavsiyeniz ya da bu modelle alakalı uyarınız/yorumunuz olursa çok sevinirim.

M Çevrimdışı

mcbbzz

Yeni Üye
18 Ocak 2021
2
16
Aslında tavsiye forumu olmamıza rağmen televizyon konusunda tavsiye başlığımızın olmaması değişik bir durumdu.

Bu eksiğimizi de gidermiş oldunuz elinize sağlık Egemen kardeşim ?

Ben de elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

image391226869aa78bb1.png

image7029093a003c5756.png

Merhaba Adem Bey,

Forumları pek kullanmadım, yanlışım varsa kusura bakmayın, çözmeye çalışıyorum.
Oğlana ve kendime :), Xbox one aldık (ikinci el). Televizyonumuz 2012 model 42' samsung..
55 inç, 4K gösteren, oyun performansı için uygun, U oturuşa uygun (sizin videolardan izledim) arıza da çıkarmayacak 5 bin TL bütçeli TV bakıyorum.
Sizin videoları izledim, internette dolaştım ama tam da şudur diyemiyorum. playstation için önerdiğiniz LGNano alırdım ama onlar benim bütçemi aşıyor.
"epey" sitesinde karşılaştırma yaptığım 4 TV var, resmini umarım gönderebilmişimdir. Onlara bakar mısınız hangisi bana uygundur.
İlla onlar olacak değil, ayrıca sizin tavsiyeniz olur mu?

Teşekkür ederim.

Adem Bey bir de " " var, 6.099 TL zorlarsam bu da seçenekler arasında olabilir. Bunu da değerlendirmeye katar mısınız.

Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cagri2506

Aktif Üye
18 Ocak 2021
70
30
image391226869aa78bb1.png

Merhaba Adem Bey,

Forumları pek kullanmadım, yanlışım varsa kusura bakmayın, çözmeye çalışıyorum.
Oğlana ve kendime :), Xbox one aldık (ikinci el). Televizyonumuz 2012 model 42' samsung..
55 inç, 4K gösteren, oyun performansı için uygun, U oturuşa uygun (sizin videolardan izledim) arıza da çıkarmayacak 5 bin TL bütçeli TV bakıyorum.
Sizin videoları izledim, internette dolaştım ama tam da şudur diyemiyorum. playstation için önerdiğiniz LGNano alırdım ama onlar benim bütçemi aşıyor.
"epey" sitesinde karşılaştırma yaptığım 4 TV var, resmini umarım gönderebilmişimdir. Onlara bakar mısınız hangisi bana uygundur.
İlla onlar olacak değil, ayrıca sizin tavsiyeniz olur mu?

Teşekkür ederim.
55UM7100 model aldım ben bir tane UN ile aynı her şeyi ışık sızması ve bulutlanma sorunu çıktı geri gönderdim değişim kararı çıktı ama bu biraz da şans meselesi gerçekten bence teknoloji şans işi ama oyun için alıyorsanız IPS panel daha mantıklı olacaktır kanaatindeyim o da LG'de var genel olarak

S Çevrimdışı

Sefabaygin

Yeni Üye
18 Ocak 2021
1
26
Merhabalar,
A101’de 43LL2A63DT model toshiba tv ve UE40N5000AU model samsung tv satılmaktadır. Bütçem 2500-3000 lira arası, bu iki modelden hangisini önerirsiniz

D Çevrimdışı

dodoo

Aktif Üye
17 Haz 2019
52
32
Merhabalar, buradan tavsiye alarak satın aldığımız q70 i memnuniyetle kullanıyoruz.

Anneannemin evde tv kavgası çıktığı için 32" veya bir boy üstü, 2500₺ seviyesinde bir smart tv arayışındayız.

Mükemmel bi görüntü arayışımız tabi ki yok, kullanım arayüzü bir tık kolay olursa iyi olacaktır.

Samsung 32T5300 diye bir model var ama nasıldır acaba?

Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhabalar, buradan tavsiye alarak satın aldığımız q70 i memnuniyetle kullanıyoruz.

Anneannemin evde tv kavgası çıktığı için 32" veya bir boy üstü, 2500₺ seviyesinde bir smart tv arayışındayız.

Mükemmel bi görüntü arayışımız tabi ki yok, kullanım arayüzü bir tık kolay olursa iyi olacaktır.

Samsung 32T5300 diye bir model var ama nasıldır acaba?

Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.
Odanın yan taraflarından seyredilmeyecekse alın.Eğer yan açılardan da seyredecek varsa Philips 32 PFS6805'i tercih edin.

Merhabalar, 75" bir tv arayışındayım samsung 75tu8000 düşünüyorum. Televizyon izleme mesafem tahmini 3.3-5 mt arasında ve koltuğun karşısında, açılı izleme gibi bir durum neredeyse yok. Playstation 5 veya bilgisayarı bağlamak gibi bir planım yok. Youtube, netflix vs dizi film ve televizyon izlenecek sadece.

10-12bin lira civarında başka televizyon tavsiyeniz ya da bu modelle alakalı uyarınız/yorumunuz olursa çok sevinirim.
75 çok büyük olmaz mı?Eğer 65 düşünürsen Samsung 120 hz Q70T alabiliyorsun.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Odanın yan taraflarından seyredilmeyecekse alın.Eğer yan açılardan da seyredecek varsa Philips 32 PFS6805'i tercih edin.

75 çok büyük olmaz mı?Eğer 65 düşünürsen Samsung 120 hz Q70T alabiliyorsun.
Aslında aynı fiyata o modelin direct ledini alabilsek ne güzel olurdu ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar,
A101’de 43LL2A63DT model toshiba tv ve UE40N5000AU model samsung tv satılmaktadır. Bütçem 2500-3000 lira arası, bu iki modelden hangisini önerirsiniz
Kullanım amacı ve izleme açınız önemli
43'' olanı ıps panel, 40 ise VA. Yani bu durumda yan açılardan izleme olacaksa 43LL almalısınız, Karşıdan ise 40N.

Tabi 43LL nin 3 yıl garanti avantajını da unutmamak lazım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
55UM7100 model aldım ben bir tane UN ile aynı her şeyi ışık sızması ve bulutlanma sorunu çıktı geri gönderdim değişim kararı çıktı ama bu biraz da şans meselesi gerçekten bence teknoloji şans işi ama oyun için alıyorsanız IPS panel daha mantıklı olacaktır kanaatindeyim o da LG'de var genel olarak
Performans gerektiren oyun sahnelerinde ıps panel korkutur beni biraz :(

Geri
Üst Alt