C Çevrimdışı

ciscimit

Yeni Üye
4 Nis 2020
8
38
merhaba arkadaşlar. 3700 tl ye kadar 55' tv bakıyorum. araştırmalarımda da vestel 55ud9590 ve vestel 55ud9290 ürünlerini buldum. hatta 55ud9280 de var. bu ürünlerin dış kasaları resimlerde aynı görünüyo. genel özellikleri de aynı. bu ürünlerde panel,anakart vs. hangisi en iyisidir. birde şu dikkatimi çekti 2018 yılında çıkan 55ud9360 daha pahalı bu saymış olduğum tv lerden.
para kolay kazanılmıyo ve yıllarca kullanacağım için bütcemin elverdiğinin en iyisini almak istiyorum. şu kadar daha katıp şu cihazı al diyecekler içinde, max. bütcem budur.
bu tv leri bakmamdaki sebep slim kasa diye geçiyolar.

F Çevrimdışı

fbmurat_55

Yeni Üye
4 Ara 2019
5
36
HERKESE MERHABA HALA TV BAKMAKTAYIM VE KARARSIZIM 55'' TV BAKIYORUM ŞUAN İÇİN ŞU İKİ TV AKLIMA YATTI GİBİ SAMSUNG 55Q60R FİYAT 5900 TL VE SONY 55XF9005 6600 TL BUNLARDAN HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ VE NEDEN BİR DE BUNLARDAN BAŞKA TAVSİYE EDECEĞİNİZ MODEL VAR MI?GENEL OLARAK KULLANIM ŞEKLİ NETFLİX FİLM DİZİ İZLEMEK MAÇ İZLEMEK VE PLAYSTATİON.BU ARADA ESKİ TELEVİZYONUM SAMSUNGKS8500 ŞİMDİDEN YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. A Adem Helvacı

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

westside

Yeni Üye
5 Nis 2020
3
28
Merhaba arkadaşlar eski tv arızalandığı için yeni bir tv arıyorum. 4k ve Smart özellikleri iyi olsun genellikle tv izlenecek .
43 inç düşünüyorum 3000 tl civarı.Bütçe esnek ama fazla para veresim yok :kiskis belki iyi olursa 50 inç e kadar çıkabilirim.
Nette şu modelleri buldum ama fena kafam karıştı
Samsung RU 7400
LG Um 7100 veya 7450
Philips 7304 ve 43PUS6504 (Daha çok philips modelleri iyi gibi geldi)

yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. A Adem Helvacı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beyler piyasada iyi sayılabilecek gibi 49 luk TV ler pek yok!
Genel de vasat/orta karar TV ler var,bunlardan biraz farklı olarak
gördüğüm kadarıyla bir tek Sony den 8396 modeli bulunuyor
VA panel/100Hz/10-bit(8bit+FRC)
Baclit sistemi EDGE olarak geçiyor ancak dizilimi nerede bunu görmediğim
için bilemiyorum;Bottom-led apply ise "Alt" dan olan sistem,bu benim pek sevdiğim
uygulama değildir ancak yeni model paneller de onu "ince" göstermek adına
Baclit sistemini alta koyarak üretiyorlar!

"Frame dimming" tarzı baclit çalışmaları da iyi olamıyor,bunun da iyi olduğunu sanmıyorum
ayrıca alt dan aydınlatma olunca bunun ışık kaçırma riski biraz daha fazla oluyor
ve ayrıca SONY ye göre bunlar falso filan değil çok normal oluyor!

Ben fiyatını oldukça yüksek buldum! ve "edermi" derseniz bana kesinlikle o fiyat
etmez tabiki derim,bu durumu sadece >49<< için yazdım diğer ebatlar veya Sony
v.s için değildir

Üzerindeki sistem chip SoC MediaTek 5596(iyi sayılır ama 58x serisi olsa daha da iyi olurdu!)
+GPU Mali 860 bu da oldukça iyi ama ben 880 olmasını tercih ederdim,madem bu kadar
yüksek fiyat çekiyorsunuz!

"Android çalışması";bu beni ilgilendirmediği için yorum da yapmıyorum!

Not;Android 8 ile geliyor,upgrade ile de 9 oluyor! (genel de böyle yapıyor bazı üreticiler)

RAM 3GB+ROM16GB bu kısım da sorun çıkacağını sanmam(özellikle Ext.HDD takıp izleme de)
ancak artık eskisi gibi çok geniş Format/Codec desteği yoktur! ve bir çok formatı desteklemiyor!
hem video hem de audio olarak sanırım;"Lisans bedeli" ödememek adına bunları desteklemiyor
ama TV hala çok pahalı ona ne demeli!

Piyasa da fazla bulunmuyor ve zaten çoğu insan da 49 tercih etmiyor veya bu paraya 55 likler bulunuyor v.s

HDR/D.Atmos vardır

O Çevrimdışı

Orhan Demir 

Yeni Üye
26 Eki 2019
32
65
Beyler piyasada iyi sayılabilecek gibi 49 luk TV ler pek yok!
Genel de vasat/orta karar TV ler var,bunlardan biraz farklı olarak
gördüğüm kadarıyla bir tek Sony den 8396 modeli bulunuyor
VA panel/100Hz/10-bit(8bit+FRC)
Baclit sistemi EDGE olarak geçiyor ancak dizilimi nerede bunu görmediğim
için bilemiyorum;Bottom-led apply ise "Alt" dan olan sistem,bu benim pek sevdiğim
uygulama değildir ancak yeni model paneller de onu "ince" göstermek adına
Baclit sistemini alta koyarak üretiyorlar!

"Frame dimming" tarzı baclit çalışmaları da iyi olamıyor,bunun da iyi olduğunu sanmıyorum
ayrıca alt dan aydınlatma olunca bunun ışık kaçırma riski biraz daha fazla oluyor
ve ayrıca SONY ye göre bunlar falso filan değil çok normal oluyor!

Ben fiyatını oldukça yüksek buldum! ve "edermi" derseniz bana kesinlikle o fiyat
etmez tabiki derim,bu durumu sadece >49<< için yazdım diğer ebatlar veya Sony
v.s için değildir

Üzerindeki sistem chip SoC MediaTek 5596(iyi sayılır ama 58x serisi olsa daha da iyi olurdu!)
+GPU Mali 860 bu da oldukça iyi ama ben 880 olmasını tercih ederdim,madem bu kadar
yüksek fiyat çekiyorsunuz!

"Android çalışması";bu beni ilgilendirmediği için yorum da yapmıyorum!

Not;Android 8 ile geliyor,upgrade ile de 9 oluyor! (genel de böyle yapıyor bazı üreticiler)

RAM 3GB+ROM16GB bu kısım da sorun çıkacağını sanmam(özellikle Ext.HDD takıp izleme de)
ancak artık eskisi gibi çok geniş Format/Codec desteği yoktur! ve bir çok formatı desteklemiyor!
hem video hem de audio olarak sanırım;"Lisans bedeli" ödememek adına bunları desteklemiyor
ama TV hala çok pahalı ona ne demeli!

Piyasa da fazla bulunmuyor ve zaten çoğu insan da 49 tercih etmiyor veya bu paraya 55 likler bulunuyor v.s

HDR/D.Atmos vardır
Hocam,55 gcu9800 merkezden bugün arandım,değişim yapılacağı,bir haftaya yenisi geleceği bildirildi.gelişmeleri bildirmek dileği ile selamlar,saygılar

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Hocam,55 gcu9800 merkezden bugün arandım,değişim yapılacağı,bir haftaya yenisi geleceği bildirildi.gelişmeleri bildirmek dileği ile selamlar,saygılar

zaten olması gereken budur,senin panel "kar yağmış" gibiydi yaw:kiskis

ayrıca bu kaçıncı değişen GCU9800 bilemiyorum,ama oran olarak yüksekler de!
neyse ki Merkez bunları kabul ediyor ve değişim veriyor da bunları sonra ne yapıyor
onu bilmiyorum:hmm

ben bu konuya yazdıktan sonra kaç kişi aldı bilemiyorum ama çoğun da bu sorun çıkınca
ben de kestim olayı! her bir şeyini de ayrıca açıkladım ki benim panel de başka bir sorun
var;"internete bağlanmama" sıkıntısı ya da bir anda net den düşmesi,ilk zamanlar anlamıyordum
kabahati IPTV programında bulup o sırada buradan çıkıp TVBox a geçip oradan izliyordum
meğerse TV net de düşmüş ve yeniden bağlanması gerekiyor v.s Grundig lerde böyle bir
sorun da vardır,"Yazılım" dediler(aslın da salladılar,çünkü alakası yoktu!) geçen gün yine yeni bir
yazılım geldi,peki bu sorun düzeldimi?? HAYIR düzelmedi çünkü yazılımla alakası yok,yada olsa
bile bunu çözecek yazılımları yoktur!

Işık kaçırma biraz var bende
sol alt köşeden daha fazla var,orada montaj hataları var çünkü!

Ben THK gereği herifleri şikayet ettim,acelem yok,nasılsa geri alacaklar 2,5 ay oldu ve daha tık yok
sanırım 3/5 ayı bulur bu iş,ben de değişim olmaz,para iadesi isteyeceğim ya da Vatan dan aldım
2500 lira kadar hediye çeki de olabilir,Merkez bana hiç güven vermedi bana göre işi de bilmiyorlar!
adamı hasta eder bunlar deyip onlarla diyaloğu da kestim,elde 9750 kalmadığı için GCU9800
istemiştim(farkını vererek 55 liğini)onu da yapamadılar çünkü "müşteri memnuniyeti kapsamında"
hem işi bilmiyorlar hemde zaten memnun edemiyorlar,ayrıca 55 GCU da çok pahalı yaw,ben o rakamı
vermemki bunu da söyleyince onlara iş yattı,acelem yok benim,zaten bu da Monitör gibi kullanılıyor!
parayı alırsam nakit olarak o zaman yukarıda bahsettiğim 8396 paneli alabilirim ama fiyatı düşerse
ben Sony diye o markaya fazla para vermem! piyasada bana hitap eden tek bir tane 48/49 olmadığı
için beklemede kalmam şimdilik işime geliyor,yarın parayı alsam neyi alacağım diyorum yaw
ülen ne boktan panel günlerine kaldı :kiskis

O Çevrimdışı

Orhan Demir 

Yeni Üye
26 Eki 2019
32
65
zaten olması gereken budur,senin panel "kar yağmış" gibiydi yaw:kiskis

ayrıca bu kaçıncı değişen GCU9800 bilemiyorum,ama oran olarak yüksekler de!
neyse ki Merkez bunları kabul ediyor ve değişim veriyor da bunları sonra ne yapıyor
onu bilmiyorum:hmm

ben bu konuya yazdıktan sonra kaç kişi aldı bilemiyorum ama çoğun da bu sorun çıkınca
ben de kestim olayı! her bir şeyini de ayrıca açıkladım ki benim panel de başka bir sorun
var;"internete bağlanmama" sıkıntısı ya da bir anda net den düşmesi,ilk zamanlar anlamıyordum
kabahati IPTV programında bulup o sırada buradan çıkıp TVBox a geçip oradan izliyordum
meğerse TV net de düşmüş ve yeniden bağlanması gerekiyor v.s Grundig lerde böyle bir
sorun da vardır,"Yazılım" dediler(aslın da salladılar,çünkü alakası yoktu!) geçen gün yine yeni bir
yazılım geldi,peki bu sorun düzeldimi?? HAYIR düzelmedi çünkü yazılımla alakası yok,yada olsa
bile bunu çözecek yazılımları yoktur!

Işık kaçırma biraz var bende
sol alt köşeden daha fazla var,orada montaj hataları var çünkü!

Ben THK gereği herifleri şikayet ettim,acelem yok,nasılsa geri alacaklar 2,5 ay oldu ve daha tık yok
sanırım 3/5 ayı bulur bu iş,ben de değişim olmaz,para iadesi isteyeceğim ya da Vatan dan aldım
2500 lira kadar hediye çeki de olabilir,Merkez bana hiç güven vermedi bana göre işi de bilmiyorlar!
adamı hasta eder bunlar deyip onlarla diyaloğu da kestim,elde 9750 kalmadığı için GCU9800
istemiştim(farkını vererek 55 liğini)onu da yapamadılar çünkü "müşteri memnuniyeti kapsamında"
hem işi bilmiyorlar hemde zaten memnun edemiyorlar,ayrıca 55 GCU da çok pahalı yaw,ben o rakamı
vermemki bunu da söyleyince onlara iş yattı,acelem yok benim,zaten bu da Monitör gibi kullanılıyor!
parayı alırsam nakit olarak o zaman yukarıda bahsettiğim 8396 paneli alabilirim ama fiyatı düşerse
ben Sony diye o markaya fazla para vermem! piyasada bana hitap eden tek bir tane 48/49 olmadığı
için beklemede kalmam şimdilik işime geliyor,yarın parayı alsam neyi alacağım diyorum yaw
ülen ne boktan panel günlerine kaldı :kiskis
Hocam merhaba Grundig oled 55gco9900 bilginiz dahilinde midir? Eğer teklif ederlerse kabul edeyim mi?

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
merhabalar arkadaslar. ev için birtane 32 inçlik led tv arıyorum. artık aramakdan yorumları okumakdan kafam allak bullak oldu.. 32 inç serilerde awox mu yoksa jvc mi alayım.. cok kararsız kaldım veya baska bır marka. yardımcı olabılecek birileri var mı acaba?

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Samsung 7105 kullanan var mı?

Aşağıdaki Linkteki cihaz indirime girmiş güya. Alınır mı ?

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dodoo

Aktif Üye
17 Haz 2019
52
31
55 q70, 6500 bandına çekilsin diye pusuya yattım bekliyorum.

Sony xg9505 var aklımda ama onun fiyat 7 seviyesine pek gelecek gibi değil. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt