F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İyi akşamlar, benim akıllı olmayan 43 inç bir televizyonum var. Bu televizyona Mi tv stick veya Mi box s 4k ile birlikte kablosuz klavye mouse takıp geforce now üzerinden steam kütüphanemdeki oyunları oynamak istiyorum. Pubg gibi rekabetçi oyunları oynamayı düşünmüyorum. Bu şekilde televizyonda oyun oynayabilir miyim? Teşekkür ederim.
Oynanır fakat istenilen performansı alamazsın. Umut Barış Umut Barış nivada box öneriyordu oyun için

O Çevrimdışı

orhn94

Yeni Üye
1 Ağu 2021
14
30
Günaydınlar,

1+1 evde yaşıyorum. TV ünitesi maksimum 50inç televizyon boyunda olduğu için max 50 inç olacak şekilde televizyon araştırıyorum. TV ünitesinin 2-3 metre karşısında kanepe var oradan izliyorum. Yandan falan izlenmeyecek yani onun için belirtmek istedim. Televizyonda ara sıra 4k film izlemeyi onun haricinde youtube, blu tv, netflix, gain, exxen , twitch gibi uygulamalarda videolar izlemeyi düşünüyorum. Android olmasını istiyorum cünkü apk yükleyeceğim. Şu an 4000TL altında olan toshiba 43ua3a63dt , regal 50r754ua9, toshiba 49ua2063dt, vestel 43ua9600, tcl 43p615, onvo ov50f354 bu televizyonlardan hangisini tavsiye edersiniz ?

Teşekkürler şimdiden :)

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
163
49
BU SÖYLEDİĞİNİZ DİJALTAL PLATFORMLARIN LİSANNLI MI ALDIĞINIZ TELEVİZYON MARKASINA GÖRE HEPSİNİ AYNI MARKA TEVİZYONDA BULAMASIN ÖRNEK PHİLİPS TELEVİZYONDA EXEN UYGULAMASI YOK İYİ ARAŞTIRIN

O Çevrimdışı

orhn94

Yeni Üye
1 Ağu 2021
14
30
Selamlar ,
Hayır apk ile bu kanalların hepsi bir uygulamada kullanılıyor. Zaten özellikle android istememin sebebi bu. Mesela youtube u apk olarak yükleyip reklamsız kullanacağım vs. Bu şekilde bir kullanımım olacak.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Arkadaşlar merhaba. Merak ettiğim bir konu var. 50' ve 50' üzeri Smart olmayan TV var mı? Varsa, akıllı TV almak yerine, bilgisayara bağlyarak, sadece Youtube ve film izlemek için bu tür TV'leri almak daha karlı değil mi? Teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adrasa

Yeni Üye
30 Haz 2021
10
30
Öncelikle herkese iyi ve sıkıntısız günler diliyorum. Yakın zamanda evlenecek arkadaşım 65" tv bakıyor. Mağazalardan baktıları kadarıyla Samsung 65TU8000 ve 8500 arasında kalmışlar. İkilinin arasındaki fiyat farkı çok büyük bir özellik farkı mı diye bana sordu. O parayı verdiğimize değer mi yoksa uygun olanı mı alsam dedi. Bende sizlere danışmak istedim.

Şimdiden teşekkürler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
İyi akşamlar, benim akıllı olmayan 43 inç bir televizyonum var. Bu televizyona Mi tv stick veya Mi box s 4k ile birlikte kablosuz klavye mouse takıp geforce now üzerinden steam kütüphanemdeki oyunları oynamak istiyorum. Pubg gibi rekabetçi oyunları oynamayı düşünmüyorum. Bu şekilde televizyonda oyun oynayabilir miyim? Teşekkür ederim.
Küresel çapta satan aygıtlar olduğu için önce bir YouTube'dan Geforce NOW performanslarına bak derim.
Mi TV Stick yetersiz kalabilir.
Mi Box S'in performansına bir bakın derim.

Bir de iyi modem veya router'ınız yoksa kutuyu mutlaka ethernet ile bağlayın derim.
Çünkü internet servis sağlayıcıların verdiği modemlerin donanımları yetersiz, önbellekleri veya kapasiteleri bir süre sonra dolabiliyor.
Bu da kopmalara veya gecikmelere ya da hız düşmesine sebep olabiliyor.

Nvidia bu bahsi geçen kutuların yanında çok pahalı kalıyor tabi, nasıl bir çözüm üretilebilir bilmiyorum.
Hiç ilgilenmediğim bir konu maalesef.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Evet ben de rastlamadım. Üstelik özellikli diye sattıkları da en kötü en düşük özellikli komponentleri içeriyor, kaliteli birşey yok ülkemizde. Android tvler eşek gibi olmayıp adam akıllı işlemci ram rom'a sahip olsalar düşünürüm de, sanki bize küfür ediyorlar gibi. O yüzden en önemli komponent olan panelin kalitesi herkesin tek arayışı oldu işte.
Sony ve Philips yine insafa geldi de, bellek ve depolamayı yükseltti.
CPU yine malum MediaTek.

Şu yeni Dimensity'lerden koysalar ileride fena olmaz gibi.
Ucuz diye MediaTek tercih ediyorlar.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Öncelikle herkese iyi ve sıkıntısız günler diliyorum. Yakın zamanda evlenecek arkadaşım 65" tv bakıyor. Mağazalardan baktıları kadarıyla Samsung 65TU8000 ve 8500 arasında kalmışlar. İkilinin arasındaki fiyat farkı çok büyük bir özellik farkı mı diye bana sordu. O parayı verdiğimize değer mi yoksa uygun olanı mı alsam dedi. Bende sizlere danışmak istedim.

Şimdiden teşekkürler
Arasindaki fark.
8500 de çoklu ekran desteği ve PVR ozelligi

M Çevrimdışı

Mazlum35

Yeni Üye
6 Ağu 2021
3
42
Daha önceki mesajımda da yardım istemiştim, şuan samsung 65q80t tv yi almak istiyorum, görüşlerinizi alabilirmiyim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,
Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi sadece tvbu ve xiomi mi box kullanacağım, görüntü kalitesi iyi, servisi en az sorunlu olan 65 inç tv tavsiyesi istiyorum.Teknik konulardan anlamıyorum, Albani hocam ve Adem hocam yardımcı olursanız sevinirim. Bütçe max 15000 tl ama sana buda yeter fiyat /performans ürünü derseniz düşük bütçeli bir tvde alabilirim.Bir kaç ay bekleme gibi durumumda var, hemende alabilirim.
Şuan Samsung 65q80t modeli indirimde alınır mı? Lütfen yardım edermisiniz?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Biraz daha araştırınca monitör olarak kullanmak amacıyla almak istediğim 43" tv modellerini şimdilik 4e indirmeyi başardım. samsung 43u9000'i dün farkettim oyuncular için güzel özellikler eklemişler. Daha önce LG48SM80 kullanıyordum bu nedenle ips paneli biliyorum ve memnundum ama boyut büyük geldiğinden kardeşim yeni ev tutunca ona verdim. Bir de kenar ledlerin karanlık görüntülerdeki bölgesel aydınlatması can sıkıcı oluyordu. Buna rağmen renkler, text kalitesi vs memnun ediyordu. Şimdi seçeneklerim arasında bir mva (philips) bir de va (samsung) panel var bunlarda samsung kenar led philips ise sadece led yazılmış ama nasıl yerleştirilmiş bilmiyorum. LG ler ise direct led.

Modellere bakarak monitör olarak kullanmak amacıyla hangisini almam daha uygun olur sizce? (Amazonda satılması gibi bir önceliğim var ama bunlardan sdece LG 7400 amazonda var. Kasıma kadar beklemeyi düşünüyorum malum indirimler olduğunda belki daha uyguna alabilirim diye. Bu modeller hakkında yorumlarınızı varsa farklı modellerden monitör olarak kullanıma uygun daha iyi olur dediğiniz tv ler varsa onları da değerlendirebilirim.

Adem Helvacı Adem Helvacı, albanez albanez,

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Daha önceki mesajımda da yardım istemiştim, şuan samsung 65q80t tv yi almak istiyorum, görüşlerinizi alabilirmiyim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şuan Samsung 65q80t modeli indirimde alınır mı? Lütfen yardım edermisiniz?
Sony 65XH9096 ve 65XH9097'de bakabilirsiniz.

Geri
Üst Alt