albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
"Rasberry" türü tüm SBC lerin bahsettiğn gibi en baba tabir edilen bazı cihazlardan
çok daha iyi resim verdiğini biliyoruz

Not;TV ler de ise bir kere böyle bir H/W olmadığı gibi,zaten TV nin adı üstünde başka bir alet bu yaw
TV ler deki yazılımları da bir kaç ana üretici hariç hiç birisi zaten kendi işleri de değildir!(RUS lar sağolsun)

adam gibi yazılım+H/W ve al bunu sana 20 yıl gitsin v.s işleri de zaten hiç kalmadı,yani adam gibi mal üretmek
bu herifler için çok çok kolay ama işlerine gelmiyor!

bu üreticilerin zatne çoğu son yıllarda malı da Cep.tlf işinde götürüyorlar laf aramızda
örneğin %500 veya %100 KAR marjı varken şimdi kim uğraşacak devasa paneller ile filan

SBC ler için en güzel hatta baba SoC lar ise Rockchip lerdir
en yeni 3566 yı çıkardılar bakalım ne olacak,ben bunun Box olanını aldım elimde patladı
zira cihazı Brick ettim,bir türlü açamıyorum,Rockchip SBC lerde çok iyi ama BOX larda
beş para etmez aklınızda bulunsun,Linux/Armbian v.s kurup çok ucuz yollu PC gibi kullanım
da süperler valla!

RK3399 Box ların tamamını kullandım(sanırım 12 farklı firmadan çıkmıştı) hepsi elimizde patladı,yazılım v.s sıfır dır!
RK3566 Box lar da çok yeni çıktı bana göre beş para etmez,ciddi sıkıntılı

Ama SBC için RK lar her zaman parayı kapar!
SBC+örneğin OS-W10 veya Linux filan hepsi $ 80/100 kağıt gibi:ok
bu arada resim kalitesi de bayağı çok sıkı!

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
"Rasberry" türü tüm SBC lerin bahsettiğn gibi en baba tabir edilen bazı cihazlardan

Not;TV ler de ise bir kere böyle bir H/W olmadığı gibi,zaten TV nin adı üstünde başka bir alet bu yaw
TV ler deki yazılımları da bir kaç ana üretici hariç hiç birisi zaten kendi işleri de değildir!(RUS lar sağolsun)

adam gibi yazılım+H/W ve al bunu sana 20 yıl gitsin v.s işleri de zaten hiç kalmadı,yani adam gibi mal üretmek

bu üreticilerin zatne çoğu son yıllarda malı da Cep.tlf işinde götürüyorlar laf aramızda
örneğin %500 veya %100 KAR marjı varken şimdi kim uğraşacak devasa paneller ile filan

en yeni 3566 yı çıkardılar bakalım ne olacak,ben bunun Box olanını aldım elimde patladı
zira cihazı Brick ettim,bir türlü açamıyorum,Rockchip SBC lerde çok iyi ama BOX larda
beş para etmez aklınızda bulunsun,Linux/Armbian v.s kurup çok ucuz yollu PC gibi kullanım
da süperler valla!

RK3399 Box ların tamamını kullandım(sanırım 12 farklı firmadan çıkmıştı) hepsi elimizde patladı,yazılım v.s sıfır dır!

Üstad seni yendien aktif görmek ne güzel. Yokmu 40" civarı senden alamadığım grundig gibi geçici olarak monitör yapmak için bi tv önerebileceğin.

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28

da süperler valla!

Hocam önceki yazdıklarını da okudum da. Toshibanın her modeli şu dönemde halen iyi bir motor kullanmaya devam ediyor mu? toshiba 55ul3b63dt modeli düşünüyordum ama kararsızım, bulmak zor. Vestel bayileriden Toshiba aramaya baslayınca adamlar napcan onu Vestel al aynısı diyor ama sonuçta biriinin arkadasında Toshiba var diye düşünüyorum, bi tıkta olsa daha dikkatli/özel yapmak zorundalar hissi uyandırıyor. Senin fikrin nedir?

Vestelde araştırdığım modeller de 55U9510 ve 55U9401

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Hocam önceki yazdıklarını da okudum da. Toshibanın her modeli şu dönemde halen iyi bir motor kullanmaya devam ediyor mu? toshiba 55ul3b63dt modeli düşünüyordum ama kararsızım, bulmak zor. Vestel bayileriden Toshiba aramaya baslayınca adamlar napcan onu Vestel al aynısı diyor ama sonuçta biriinin arkadasında Toshiba var diye düşünüyorum, bi tıkta olsa daha dikkatli/özel yapmak zorundalar hissi uyandırıyor. Senin fikrin nedir?

Vestelde araştırdığım modeller de 55U9510 ve 55U9401
kardeş benim bahsettiğim "Tosh" lar şu eski "capon işi" TV ler dir,sakın dalgaya düşüp
şu yerli montaj Vestel işi mallarla karıştırmayın!

Vestelin uzun yıllar öncesin den,Tosh ile olan anlaşmarına binaen(hem iç piyasa için hem de ihracat bazlı
Toshiba ları fason/yerli v.s olarak üretiyor) ancak bunların hiç birisinin benim asıl bahsettiğim capon işi
Tosh larla da uzaktan yakından hiç bir ilişki zinhar yoktur!

Not;bir kaç yıl evvel de Çin li HiSense de "Toshiba" Display ürünlerinin 40 yıllık "MARKA Kullanım"
Lisansını da $ 140milyon kağıt sayarak kiralamıştır!
Ancak bu güne kadar HiSense tek bir Toshiba TV veya OLED de üretmemiştir!
bana göre mıçları yemediği için bu işe girmediler! zira Toshiba markası çok ciddi anlamlı ve bir o kadar da
çok ciddi kafa işletimi isteyen işlerdir Çin li ise böyle şeyle den kaçar!

Bu HiSense garip bir üretici yaw,nerede bir şey varsa hemen basıp alıyor! para mok gibi herifler de!
hatta daha da ileri gidip tüm Amerika Kıtası SHARP TV lerinin üretim ve MARKA lisanslarını da kiraladılar
ama ortada tok yok,yine söz konusu SHARP markası olunca mıçları yemedi!

Bizim Toshiba_VESTEL veya piyasa da gördüğünüz tüm çakma-noname v.s TV lerin ne markasına takılın ne de
teknolojilerine v.s siz sadece UCUZ olmasına ve Servis olayına bakın sadece!
Gerçi MARKA diye Samsung/Sony de alsanız manzara çoğu konuda fazlaca değişmez!

LCD işi bitti! OLED diye devam edeceksiniz,ama ben de para nanay diyen adamlar ise mecburen yerli
bir şeylere takılacaklar,LCD olarak buradan öteye Köy filan yok,haybeye bu sıcaklar da yollara düşüp de
aramaya filan kalkmayın,paranızı başka şeylere yatırın!

++

2022 de yine Q-Dot/QLED yetmedi "mini-LED"(teknik olarak kağıt üstü ile pratikde ciddi farklar vardır)
ancak çakal Çin liler bunu da "yeni" bir menü diye ortaya koyup yedirmeye bakacaklar dır!

Not;TCL-USA da(US/CND pazarları için) 2 yıl evvel FALD bir tane mini-LED yaptı ama neresi bunun
FALD bilen beri gelsin,en kötü "blooming" bu panel de var yahu:ciks

bilmem kaç bin tane mini-LED varmış(kulağa amma güzel geliyor yaw) iyi de senin FALD dediğin
panel küllüm hatalı yaw....yani işin bu kadar "moku" çıktı!

Ama gerçek ise şu

Sony/Samsung FALD alırsan veya bunları>>>TCL/Vizio/HiSense ile mukayese edersen ki bu herifler de
tıpkısının aynısını üretiyorlar hatta bir tık bile daha iyi ama birisi "MARKA" diğeri ise Çin işi diye geçiyor!
örneğin Sony $ 1300 kağıt ama TCL $ 550 kağıt! bence akıllı adam gidip evine 2 tane TCL çekiyor kalan
parayla da örneğin gidip $ 199 kağıda bir tane de Shield çekiyor,sonra gülüyor Sony/Samsung alanlara:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Üstad seni yendien aktif görmek ne güzel. Yokmu 40" civarı senden alamadığım grundig gibi geçici olarak monitör yapmak için bi tv önerebileceğin.
Monitör için ya paraya kıyıp malum bir şeyler alacaksın ama f/p olsun bir de TV olsun v.s dersen o işi biraz yaş
""IPS"" olması gerekiyor
ancak Samsung da bazı paneller TEXT ler de VA olarak bile çok iyi!
kötü taraf ise 40" böyle panel(TV) yok! hatta 49 bile yok,55 dersen o da pahalı kaçıyor ama 40 daki TEXT kalitesi
yine de 55 de olamıyor Samsung bile olsa

Açıkçası TV alıp da Monitör olarak adam etmek yerine şimdiler de ucuz yollu bir TN panel(Monitör)bence
çok daha iyi sonuç verir ama işin içinde Video oynatımı girmeyecektir;bakınız HP ler veya BenQ gibi

TV ler panel yapıları sebebiyle TEXT ler de kötü oluyor ebatı bu yüzden 40 ı geçmemelidir veya IPS olursa da
max.49 olabilir hatta güzel olur NANOCell ler ile örneğin ancak bu da pahalı yaw

Benim Grundig bu anlamda o parasına göre bakarsam süper idi(TEXT ler de oldukça iyiydi)
Ancak Arçelik Grubu bu işleri sanırım iyice bıraktı,Ali Bey de zaten işi gücü Fener le ama o da yürümüyor bence
2 hatta 3 yıldır tık Arçelik grubu TV ler olarak resmen hikaye,ne adam gibi VA kaldı ne de IPS-Nano v.s kaldı
herifler çakma markalı malları marketler de satıyorlar yaw:kiskis

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
kardeş benim bahsettiğim "Tosh" lar şu eski "capon işi" TV ler dir,sakın dalgaya düşüp
şu yerli montaj Vestel işi mallarla karıştırmayın!

Vestelin uzun yıllar öncesin den,Tosh ile olan anlaşmarına binaen(hem iç piyasa için hem de ihracat bazlı
Toshiba ları fason/yerli v.s olarak üretiyor) ancak bunların hiç birisinin benim asıl bahsettiğim capon işi
Tosh larla da uzaktan yakından hiç bir ilişki zinhar yoktur!

Not;bir kaç yıl evvel de Çin li HiSense de "Toshiba" Display ürünlerinin 40 yıllık "MARKA Kullanım"
Lisansını da $ 140milyon kağıt sayarak kiralamıştır!
Ancak bu güne kadar HiSense tek bir Toshiba TV veya OLED de üretmemiştir!
bana göre mıçları yemediği için bu işe girmediler! zira Toshiba markası çok ciddi anlamlı ve bir o kadar da
çok ciddi kafa işletimi isteyen işlerdir Çin li ise böyle şeyle den kaçar!

Bu HiSense garip bir üretici yaw,nerede bir şey varsa hemen basıp alıyor! para mok gibi herifler de!
hatta daha da ileri gidip tüm Amerika Kıtası SHARP TV lerinin üretim ve MARKA lisanslarını da kiraladılar
ama ortada tok yok,yine söz konusu SHARP markası olunca mıçları yemedi!

Bizim Toshiba_VESTEL veya piyasa da gördüğünüz tüm çakma-noname v.s TV lerin ne markasına takılın ne de
teknolojilerine v.s siz sadece UCUZ olmasına ve Servis olayına bakın sadece!
Gerçi MARKA diye Samsung/Sony de alsanız manzara çoğu konuda fazlaca değişmez!

LCD işi bitti! OLED diye devam edeceksiniz,ama ben de para nanay diyen adamlar ise mecburen yerli
bir şeylere takılacaklar,LCD olarak buradan öteye Köy filan yok,haybeye bu sıcaklar da yollara düşüp de
aramaya filan kalkmayın,paranızı başka şeylere yatırın!

++

2022 de yine Q-Dot/QLED yetmedi "mini-LED"(teknik olarak kağıt üstü ile pratikde ciddi farklar vardır)
ancak çakal Çin liler bunu da "yeni" bir menü diye ortaya koyup yedirmeye bakacaklar dır!

Not;TCL-USA da(US/CND pazarları için) 2 yıl evvel FALD bir tane mini-LED yaptı ama neresi bunun
FALD bilen beri gelsin,en kötü "blooming" bu panel de var yahu:ciks

bilmem kaç bin tane mini-LED varmış(kulağa amma güzel geliyor yaw) iyi de senin FALD dediğin
panel küllüm hatalı yaw....yani işin bu kadar "moku" çıktı!

Ama gerçek ise şu

Sony/Samsung FALD alırsan veya bunları>>>TCL/Vizio/HiSense ile mukayese edersen ki bu herifler de
tıpkısının aynısını üretiyorlar hatta bir tık bile daha iyi ama birisi "MARKA" diğeri ise Çin işi diye geçiyor!
örneğin Sony $ 1300 kağıt ama TCL $ 550 kağıt! bence akıllı adam gidip evine 2 tane TCL çekiyor kalan
parayla da örneğin gidip $ 199 kağıda bir tane de Shield çekiyor,sonra gülüyor Sony/Samsung alanlara:haha
TCL gittim baktım ekran cidden güzel fiyatına göre ama hatalar ve SSH ve teknik servis hiç umut vermedi bana. Ayrıca TR de satılan modeller Amerika/Avrupa da satanlardan değil Hindistanda falan satılan modellerden, buna da anlam veremedim. Büyük ihtimal Vestel u9401 veya u9510 alıp gececeğim artık, fazla uğraşmadan, ucuz yollu, oled alamadıktan sonra..

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Monitör için ya paraya kıyıp malum bir şeyler alacaksın ama f/p olsun bir de TV olsun v.s dersen o işi biraz yaş
""IPS"" olması gerekiyor
ancak Samsung da bazı paneller TEXT ler de VA olarak bile çok iyi!
kötü taraf ise 40" böyle panel(TV) yok! hatta 49 bile yok,55 dersen o da pahalı kaçıyor ama 40 daki TEXT kalitesi
yine de 55 de olamıyor Samsung bile olsa

Açıkçası TV alıp da Monitör olarak adam etmek yerine şimdiler de ucuz yollu bir TN panel(Monitör)bence
çok daha iyi sonuç verir ama işin içinde Video oynatımı girmeyecektir;bakınız HP ler veya BenQ gibi

TV ler panel yapıları sebebiyle TEXT ler de kötü oluyor ebatı bu yüzden 40 ı geçmemelidir veya IPS olursa da
max.49 olabilir hatta güzel olur NANOCell ler ile örneğin ancak bu da pahalı yaw

Benim Grundig bu anlamda o parasına göre bakarsam süper idi(TEXT ler de oldukça iyiydi)
Ancak Arçelik Grubu bu işleri sanırım iyice bıraktı,Ali Bey de zaten işi gücü Fener le ama o da yürümüyor bence
2 hatta 3 yıldır tık Arçelik grubu TV ler olarak resmen hikaye,ne adam gibi VA kaldı ne de IPS-Nano v.s kaldı
herifler çakma markalı malları marketler de satıyorlar yaw:kiskis
Evet üstad, kargo işi olmasaydı zaten senin grundiği çoktan almıştım neyse o iş mazide kaldı zaten. 49sm80 bir süre monitör olarak kullandım beni tatmin etti ama kardeşimin tv siydi ve ev tutunca haliyle aldı. Yalnız bunu kullanırken şunu gördüm ki 49 bana gerçekten büyük 40-43 arası ideal. Ayrıca edge led işi de çok kötü yaw. Onun dışında tepki süresi olsun renk doğruluğu text keskinli vs beni tatmin etmişti ama 49 ve üzeri gerçekten büyük geliyor monitör kullanımında.

Monitör almayı bende düşündüm ama istediğim boyutlardaki monitörler hem eski üretim hemde çok pahalı yahu değmez bence. Hatta bi ara LG 42 oled paneli tanıtınca acaba mı dedim bu seferde tv olarak üretmediler. Belki önümüzdeki bir iki sene içerisinde üretirler. 48C1 var evo panel gelmesi yüksek ihtimal ama o da ciddi para 5 sene içinde çöp olması ihtimal dahilinde bir tv ye bilerek o kadar para vermekte içimden gelmiyor ve yine boyut 48 olması dezavantaj benim için.

Şu üçünden birini almayı düşünüyorum senin fikrin nedir? (Aslında tpv ile ilgili görüşlerini az çok tahmin edebiliyorum ama tcl ile lg idare eder gibime geliyor)

Philips 43PUS7805

TCL 43P615

LG Nano79 NanoCell 43NANO796

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
Uzun bir aradan sonra herkese selam, 40-43" arası pc monitörü olarak kullanmak için bir kaç model belirledim. Bunlar arasında monitör kullanımına en uygun olanını seçmemde bana yardımcı olursanız sevinirim. Veya benim gözümden kaçmış sizin tavsiye edebileceğiniz bir model varsa onu da değerlendirebilirim. (49-50" boyutuna çıkmak istemiyorum ama mecbur kalırsam bu boyutları da değerlendirebilirim)

Philips 43PUS7805

TCL 43P615

Bu 3 TV'yide kullandım. Aralarından en sorunsuzu P615
Evet üstad, kargo işi olmasaydı zaten senin grundiği çoktan almıştım neyse o iş mazide kaldı zaten. 49sm80 bir süre monitör olarak kullandım beni tatmin etti ama kardeşimin tv siydi ve ev tutunca haliyle aldı. Yalnız bunu kullanırken şunu gördüm ki 49 bana gerçekten büyük 40-43 arası ideal. Ayrıca edge led işi de çok kötü yaw. Onun dışında tepki süresi olsun renk doğruluğu text keskinli vs beni tatmin etmişti ama 49 ve üzeri gerçekten büyük geliyor monitör kullanımında.

Monitör almayı bende düşündüm ama istediğim boyutlardaki monitörler hem eski üretim hemde çok pahalı yahu değmez bence. Hatta bi ara LG 42 oled paneli tanıtınca acaba mı dedim bu seferde tv olarak üretmediler. Belki önümüzdeki bir iki sene içerisinde üretirler. 48C1 var evo panel gelmesi yüksek ihtimal ama o da ciddi para 5 sene içinde çöp olması ihtimal dahilinde bir tv ye bilerek o kadar para vermekte içimden gelmiyor ve yine boyut 48 olması dezavantaj benim için.

Şu üçünden birini almayı düşünüyorum senin fikrin nedir? (Aslında tpv ile ilgili görüşlerini az çok tahmin edebiliyorum ama tcl ile lg idare eder gibime geliyor)

Philips 43PUS7805

TCL 43P615

Merhaba. Attığınız 3 televizyonu da kullandım. Aralarında benim deneyimime göre en sorunsuzu TCL P615. PHİLİPS hiç tavsiye etmem. Ek olarak bu boyutta oyun oynamıyorsanız MONİTÖR olarak kullanmak pek sağlıklı olmaz.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben de philipste elektrik gidip geldiğinde otomatik açılma sorunu yaşıyorum. Philips destek hattı çözüm üretemedi.

Y Çevrimdışı

yakup canpolat

Yeni Üye
7 Tem 2021
4
34
Selamın Aleyküm,
Evlilik aşamasında olan geç bir kardeşinizim. Son 1 aydır televizyon almak için, fiyat ve ürün bakıyorum. 1 ay içerisin de televizyonlara 1.000 TL gibi bir zam geldi. Örneğin 43tu7000 serisini 3700 TL ye alabiliyordum, bugün itibariyle en düşük 4754 TL gibi bir fiyat olmuş durumdan. Sorum şu;
+Televizyon fiyatları artmaya devam eder mi ?
-> şimdi alırsam daha hesaplı mı olur ?
+Belirli bir süre sonra (1 - 2) ay kadar televizyon fiyatlarında gerileme olur mu?

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Selamın Aleyküm,
Evlilik aşamasında olan geç bir kardeşinizim. Son 1 aydır televizyon almak için, fiyat ve ürün bakıyorum. 1 ay içerisin de televizyonlara 1.000 TL gibi bir zam geldi. Örneğin 40tu7000 serisini 3700 TL ye alabiliyordum, bugün itibariyle en düşük 4754 TL gibi bir fiyat olmuş durumdan. Sorum şu;
+Televizyon fiyatları artmaya devam eder mi ?
-> şimdi alırsam daha hesaplı mı olur ?
+Belirli bir süre sonra (1 - 2) ay kadar televizyon fiyatlarında gerileme olur mu?
Aleyküm selam. Öncelikle bir ömür boyu mutluluk, sağlık ve sıhhat dilerim.

Döviz kurunda değişiklik olmamasına rağmen hatta görece düşmesine rağmen fiyatlarda sert bir artış oldu bu ay. Ama çok dengesiz yani mesela laptop ve cep telefonlarında indirim olurken klima dahil beyaz eşyada artış oldu. Sanki sezonsal bir artış gibi gözüküyor. Korona önlemleri azalınca talep artmış olabilir ve bu da fiyatlara yansımış olabilir.

Eğer döviz darbe vurmazsa gerileme olur diye düşünüyorum. Ama tabi bunun garantisini kimse veremez. Yani belki de korona yüzünden fiyatlar dipteydi, şimdi normale döndü. Aşağıdaki grafik de bu kötümser teoriyi destekler nitelikte.

Ekran-goruntusu-2021-08-02-195024.png

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Ben kendim Philips kullanıyorum(50/85xx) ama millete gidin de Philips alın diyemiyorum!
Servis işi veya MH veya benzer işlere zaten hiç takılmıyorum,bana göre yaklaşık hepsi moktan
ilaç için bir tane bile olsa,eyvallah diyeceğim ama hepsi birbirinden beter,işin özü şu ki;işiniz
önce Allaha sonra şansa kalıyor!

Philips için kendi başlığı var,alınası bir tek 43/50 vardır,daha doğrusu bir tek 50 var ve gelen
yazılımlar(5/6 tane geldi OTA dan) ve bir sürü uğraştan sonra,çok ciddi iyi hale geldi benim panel
ama bana göre "süper" bile diyebiliyorum zira böyle malzeme den anca bu kadar iş çıkar ortaya!
Receiver+TVBox+Bluray(1080) kullanıyorum ve her 3 cihazlarla da durumu çok iyi,yaw bundan iyise
Şam da Kayısı misali oluyor gari,ama güvenip de birisine git 50" bile "al" demiyorum!

++

TCL için çok önceleri yazmıştım,bu herifler bir tek USA/Canada pazarı için uzun yıllardır TV üretirler
Avrupa dahil diğer Kıta/Ülkeler v.s TCL için hikayedir!
Bize gelenler de Hint işi olanlar dır,bir de bunun bir tık daha iyisi olanla da Avrupa için dir ama bana göre
tek bir tane serisi var iyi olan(100Hz lik QLED panel)

Not;US/CD için oralarda yaşıyorsanız TCL yi almayanı dövüyorlar,zira çok ciddi bir fiyat cazibesiyle
satılıyor ve Sony/Samsung nerecdeyse US/DA için TV işini bırakacak gibi,herifler fiyatlarını o derece
düşük yapıyorlar+ne Amerikalının ne de Çin linin bizim gibi bir "Döviz Kuru" sorunu olmadığı için
fiyatlar adeta beleş gibi Amerikalılara,hatta şimdiler de HiEnd TCL TV ler Çin de daha pahalı satılıyor
ve Çin li de bundan dolayı isyan ediyor!

TR ye TCL nin çıkması beni ilk başta heyacanlandırdı ama serileri görünce bir de fiyatlarını görüünce
ülen hastirin gidin be dedim:haha

vasat bir seriyi bile bana göre kazık fiyat dan satıyorlar! üstelik aman aman bir tekniği olan TV de hiç değil
ama bu KUR lar ile TR piyasası ne yazık ki böyle!

HiSense daha iyi mal yapıyor ama onlar da bu KUR lara hiç güvenmedikleri için TR ye gelmediler!
Panasonic zaten 2013 de TR yi terketti ki hala bazı HiEnd serileri bana göre çok çok iyi+OLED leri
adeta süper!

TCL&HiSense gördüğüm kadarıyla bütün tekelleri kırıyorlar,malları neredeyse fiyatlarına bakınca süper
denebilecek seviyeler de ama sorun şu ki bırakın TR yi daha Avrupaya bile adam gibi çıkamadılar!

Avrupalı(TR dahil buna) hem kalite istiyor+hem ucuz olsun istiyor+hemde 20 yıl gitsin istiyor
ülen bu bu bolluk nerede yaw,Amerikalı ortalama 2 yılda bir panel alıyor yaw,ev de 4/5 panel oldu çoğusunun
yetmiyor bir de monitör alıyorlar! yaw monitörün günümüzde aslında pek de cazibesi kalmadı ama adamlar
her tip paneli alıyorlar

"Tüketici" hakları orada felaket gelişmiş! çamura yatma işi olsa bile vatandaş yemiyor bunu,üretici kabul
etmesi bile(USA da THK ciddi tüketici lehinedir)satan mağaza bir şekilde telafi ediyor vatandaşın mağduriyetini
kısaca Çin linin böyle bir pazarda olması tabiki işine geliyor sıfır KUR riski(hatta US$ daha düşük kalıyor)
aç bir pazar ve düşük Kar marjıyla korkunç adetlerde panel satıyor herifler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Philips de ki kendi kendine açılma/kapama v.s sorunları;

15 senedir bu böyledir yaklaşık!
TV servise gidecek,onlar biliyor neyi değiştireceklerini,Garanti de ise ne ala yoksa bir şekilde sana ücreti çıkacaktır!
sonra %95 bir daha aynı hatayı yapmayacaktır veya başka bir şeyi bozulacaktır!
Biz de bir zamanlar 203 mdel 7x serisi vardı,haftasına başladı aynı sıkıntıyı yapmaya sonra servise gitti PWB değişti
bir daha yapmadı+MB ile olan bir yazılım sorunu da olabiliyor ama Servisler biliyor artık bunları,işi otomatiğe bağlamışlar

MH dediğiniz yerler hikaye yaw! zaten çoğu fason dışarıdan anlaşmalı yerler dir burası,takılmayın bunlara işi servisle çözün

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Philips de ki kendi kendine açılma/kapama v.s sorunları;

15 senedir bu böyledir yaklaşık!
TV servise gidecek,onlar biliyor neyi değiştireceklerini,Garanti de ise ne ala yoksa bir şekilde sana ücreti çıkacaktır!
sonra %95 bir daha aynı hatayı yapmayacaktır veya başka bir şeyi bozulacaktır!
Biz de bir zamanlar 203 mdel 7x serisi vardı,haftasına başladı aynı sıkıntıyı yapmaya sonra servise gitti PWB değişti
bir daha yapmadı+MB ile olan bir yazılım sorunu da olabiliyor ama Servisler biliyor artık bunları,işi otomatiğe bağlamışlar

MH dediğiniz yerler hikaye yaw! zaten çoğu fason dışarıdan anlaşmalı yerler dir burası,takılmayın bunlara işi servisle çözün
Merhaba şöyle geriye dönük yazdıklarınızı okumaktayım, bu değerli paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt