B Çevrimdışı

Blue Mavi

Yeni Üye
29 Haz 2018
12
46
Gerilerde kalmış diye taşıdım.

Adem Helvacı Ado

Aciliyeti yok. Aklınızda halihazırda monitör için marka model var mı diye soracaktım ama monitörler istediğim boyutlarda imkansız fiyatlarda, yanılıyor muyum?

Bütçe dahilindekiler maks. 32" olarak gözüküyor ki bu benim için yetersiz kalıyor.

TV için boyuttan kısıp 2 beklentimi de karşılayacak bir model varsa; onu belirtirseniz sevinirim. O da imkansız ise:

İlk mesajımdaki beklentilerimi yakından kullanım yokmuş gibi yine yorumlayabilir misiniz?

Kullanım şekli şu şekilde olacak:

Tek kullanıcı ben olacağım yani açı sorunu yok.

TV ile aramda 3.5m olacak (ileride salona koyacak olursam bu mesafe 5m'yi biraz geçer).
Bu USB vb. bir kaynaktan video izlerkenki durum, izleyeceğim videolar 1080P, 720P ağırlıklı olacak. Hızlı sahnelerde vs. çuvallamasın istiyorum. TV kanallarını hiç izlemiyorum.

İkinci durum ise; laptobu TV'ye bağlayıp TV'yi koyacağım masada çalışma durumu. Bu durumda TV ile aramda 1m gibi bir mesafe olacak. Bu durumda yazıların ve görsellerin gayet güzel gözükmesini istiyorum.

49 ya da 55" TV almak istiyorum. Masada çalışma durumu olacağından ve bu boyutlarda PPI iyice düştüğü için 4K almak doğru geliyor.

Listeyi, fiyatları da göz önüne alarak (3000TL'yi fazla geçmeyecek şekilde) Vestel 55UD9400, 55UD9300, 49UD9650 ve 49UD9400' e kadar daralttım.

Bu 2 kullanım senaryosu için:

1. 4K doğru seçim mi? Değilse Regal 48 ya da 55R6520F işimi iyi şekilde görür mü? Ya da başka model?
2 Daha düşük 4K modeller de işini görür derseniz onları da değerlendirebilirim. Belirgin fiyat avantajı sağlayacaksa smart, wifi, widi, bluetooth vs. önemli değil.
3. Yukarıdaki 4K modellerde HDMI 2.0 ve USB 3.0 var mı?
4. Tavsiye edebileceğiniz displayport to hdmi çevirici ve HDMI 2.0 kablo var mı ya da 2.0 kablo işi yalan mı?
5. Alım için 8 Temmuz sonrasını bekliyor muyuz?

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
523
40
Bu forumda çok soru sordum hepsine de cevap aldım fakat 1 aydır istediğim tvyi bulamadım. Aslında istediğim çok fazla birşey de değil . 55 inç smart özellik sadece youtube ve netflix için gerekli. va panelli bir tv arıyorum. Awox 55 inç alacaktım onda internet özelliği yok. Regal 55R6520F alacaktım fakat o da ips panel olduğunu söyledi bir arkadaş. bütçem 2000-2500 arası

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Adem Helvacı Ado , ben şu 4 tv arasındayım.
öncelikle söyleyeyim. üçünü de gidip mağazada görmedim incelemedim. mağazada inceleme olanağım pek yok. hepsinin de fiyatları ve özellikleri yakın. acaba hangisi tercih edilmeli.

1 toshiba 43l2863, 1650 tl a101
2 regal 43r6520f 1500 tl
3 grundig 43vle6565 1600 tl (dled ama ips mi va mı, samsung mu lg mi belli değil)
4 altus al43l6725 1472 tl (bunun panel üreticisi ve panel tipi bilgisi yok. bulamadım. 2018 üretimi bir tv. lg dled olduğunu düşünüyorum)

bunlardan birini tercih edeceğim. modeller hakkında yorum yapmak isteyen varsa iyi olur. özellikle altusla ilgili net bilgiler gerek. bakalım arçelik veya vestel üretimi biri kazanacak ama hangisi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Peki abi senin bizzat kullandığın ve memnun olduğun Regal 48R6520 - IPS mi?

Öyleyse film ve maç izlerken bana sıkıntı çıkarır mı ki 800 Hz ve IPS ikilisi?

Benim kullandığım VA kardeşim. benim sınır noktam 800 dür Futbbl meraklıları için. VESTEL türevinde 1000hz dolayı en idealidir futbol için. En azından yaptığım tüm kontrollerde ben bunu gözlemledim. 400 600 kesinlikle uzak durulmalı. 800 sınırdır, 100 idealdir, 1200 ve üstü can dır. Ancak ben 400hz A101 satışı hılevel tv alıp ''Aaaabi muhteşem yaaaa'' diyen futbol meraklıları da çok gördüm :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado , ben şu 4 tv arasındayım.
öncelikle söyleyeyim. üçünü de gidip mağazada görmedim incelemedim. mağazada inceleme olanağım pek yok. hepsinin de fiyatları ve özellikleri yakın. acaba hangisi tercih edilmeli.

1 toshiba 43l2863, 1650 tl a101
2 regal 43r6520f 1500 tl
3 grundig 43vle6565 1600 tl (dled ama ips mi va mı, samsung mu lg mi belli değil)
4 altus al43l6725 1472 tl (bunun panel üreticisi ve panel tipi bilgisi yok. bulamadım. 2018 üretimi bir tv. lg dled olduğunu düşünüyorum)

bunlardan birini tercih edeceğim. modeller hakkında yorum yapmak isteyen varsa iyi olur. özellikle altusla ilgili net bilgiler gerek. bakalım arçelik veya vestel üretimi biri kazanacak ama hangisi.

GRUNDİG markasının olduğu bir listede, hele ki ütçe olarak alınabilirliği de var ise ALTUS markasını ben direkt elerim.
MB211 LG IPS panelli 43R6520 ile, Yine MB211 LG IPS panelli TOSHİBA arasında şimdilik rakuten menü haricinde fark yok. Ancak TOSHİBA LG IPS tv yi bizzat incelemiş birisi olarak en azından detaylı incelemenin verdiği güven ile bu listede REGAL in yerine kabul edebilirim.

Bu doğrultuda seçim için size çok yardımcı oldum ve iki model bıraktım :ok

2863 ve 6565

Haydi bakalım, hooooop top sizde :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu forumda çok soru sordum hepsine de cevap aldım fakat 1 aydır istediğim tvyi bulamadım. Aslında istediğim çok fazla birşey de değil . 55 inç smart özellik sadece youtube ve netflix için gerekli. va panelli bir tv arıyorum. Awox 55 inç alacaktım onda internet özelliği yok. Regal 55R6520F alacaktım fakat o da ips panel olduğunu söyledi bir arkadaş. bütçem 2000-2500 arası
AWOX 55 ve andorid box tamlaması çok mu kumanda ve kablo karmaşası yaratız sizce? :alala

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Yazdıklarınızdan hareketle ve inceleme/tecrübelerim sonucu Aklıma oluşan tv aslında makul bir monitör tv ayarında olan 7502 zira vga+tuner+scart yok, fakat ses konusunda oldukça iddialı. Yani sanki oyunseverler için tasarlanmış gibi.

2200hz yazılımsal hertz
100hz donanımsal hertz
HDR+HLG+P5+WCG
Port Sayısı

Gibi özelliklere ilavetenn smart başarısı nedeniyle de ben verdiğin listeden 7502 olanını daha makul gördüm.

Kronik sorun var mıdır? Kesinlikle vardır elbette (Vertikal banding, Blur vs) Ancak bu sorunların sıfır olduğu bir tv varr mıdır? derseniz bence yoktur (istisnai 1-2 kişi ye denk gelmesi hariç) :ok
Ado hocam son olarak toparlamak istedim istediğim fiyat aralığında en iyi görüntüyü veren yüksek hzli yüksek konstrastlı yani en ideal televizyon 3 tane vardı
7303
7502
78
Biz ise bunlar içinden dediğim tariflere uyan ve beni üzmeyecek 7502yi tercih ediyoruz değil mi ?
7502 bunlar içinde en iyi görüntüyü veren en yüksek hzli en yüksek konstrastlı makine değil mi ?

Geri
Üst Alt