G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
Hocam HDR yi inceledim " dolbyvision, HDR10 ve HLG" 3 farklı yöntem var.
Anladığım kadarıyla HLG için kaynağın da destek olmas gerekmiyormuş ve sadece yazılımsalmış.
ve şu an ibremin döndüğü LG'lerde HDR10 ve HLG desteği var.
HLG:

Hocam bu 49 veya 55 kararı verince,,bu 2 Tvden birinde karar kılacağım.

49UJ630 ile 49UJ701 arasındaki farkı uzun süre inceledim netten, ama harmankordon hoparlör ve biraz daha yazılımsal hz dışında bir fark göremedim siz biliyor musunuz?

Aynı şekilde
55UJ630 ile 55UJ651(55te 701 model no yok) arasında da fark göremedim!
ama fiyat baya farklı. :alala

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
hocam bir sorum da şu , eğer 55inch alırsam;
bendeki TV sehpası bu:

Ayaklı olarak sehpaya koyamıyorum çünkü 55inch 630V modelinde çift ayak var her iki tarafta ve araları 120cm... yani ortadan ayaklı olsa sorun olmazdı, asmam lazım.

max 46 inch diyor, ama max 40 KG diyor.
55 inch LG ise 14kg sizce olur mu, tahmininiz nedir?:alala

S Çevrimdışı

Serhat

Aktif Üye
23 Haz 2018
63
46
Adem Helvacı Ado üstad tekrar selam, bugün TV leri inceleme şansım oldu. Ek olarak Vestel FD7300 modelini de inceledim ve pek bir fark göremedim TV lerin arasında. Bütçemiz kısıtlı olduğu için kafam karıştı. Aynı videoyu oynatım Carrefour da, hepsinde de örneğin Tramvay gecerken ekranda takilmalar oldu. Ve gözle fark edilmeyecek gibi değildi, epey rahatsız edici akıcı görüntüde. Son sorum: Toshiba 43L2863, 43L3763DAT, 49 Regal 48R6520f, Vestel 43UD8800 ve49UD8800 TV lerden hangisinde bu problemi daha az (mümkünse hiç) yaşarım. Onerebileceginiz başka bir modele de açığım, nasipse bu gece bitecek bu iş. Tekrar teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

ARKİN11

Yeni Üye
28 Haz 2018
13
41
İşin aslı, ayak renklerinin birinde silver glass diğerinde ise süper black olması ile scart var/yok durumu dışında öyle kaydadeğer bir fark yok, paneller aynı, anakartlar farklı, anakartların speclerinde de büyük sapmalar yok. Yine de en bariz fark gözle inceleyince ortaya çıkar, bir fırsatta 3763 ü de bizzat test ederim :ok
Abi a 101 lerden kalmamış bu TV Grundig 430inch modeli nasıldır yada vestelin bu ayardaki TV modeli nedir

A Çevrimdışı

abidinkaya

Yeni Üye
30 Haz 2018
2
25
A abidinkaya,
Merhabalar ben yaklaşık 2-2.30 metreden ps4 pro ve turkcell tv+ trt4k ile dünya kupası ve normal yayınları seyredeceğim bir tv almak istiyorum. Ana amaç ps4 pro. Yaptığım araştırmalarda samsung 43mu7000 40mu7000 sony 43xe7005 gibi modeller arasında kaldım. Farklı önerilere de açığım. Bütçe olarak pek bir kriterim yok zaten bu özelliklerde pahalı bir tvde bulamadım. Önerilerinizi bekliyorum üstatlarım.
Adem Helvacı Ado hocam buna da bi bakabilir misiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hahaha sizde haklısınız sanırım, arasında o kadar fark mı anlamında dedim bakalım 5ine kadar bekleyeceğim gibi.
Peki 7303,7502 ile aynı fiyattayken neden daha alt modelini alayım ki ? Birde 7803 dahil bu 3 modelin kronik bir sıkıntısını duydunuz mu ve 3 modelin özelliklerini şu sizin teknik şeysinizden yapabilir miyiz bilmem kaç hertz bilmem ne panellerden falan tam bir karşılaştırma yapalım.Ondan sonra ben ve benim gibi düşünen bu durumda kalan milyonlarca kişi istediğini uygun olanı seçsin alsın hepimiz mutlu mesut olalım.

Yazdıklarınızdan hareketle ve inceleme/tecrübelerim sonucu Aklıma oluşan tv aslında makul bir monitör tv ayarında olan 7502 zira vga+tuner+scart yok, fakat ses konusunda oldukça iddialı. Yani sanki oyunseverler için tasarlanmış gibi.

2200hz yazılımsal hertz
100hz donanımsal hertz
HDR+HLG+P5+WCG
Port Sayısı

Gibi özelliklere ilavetenn smart başarısı nedeniyle de ben verdiğin listeden 7502 olanını daha makul gördüm.

Kronik sorun var mıdır? Kesinlikle vardır elbette (Vertikal banding, Blur vs) Ancak bu sorunların sıfır olduğu bir tv varr mıdır? derseniz bence yoktur (istisnai 1-2 kişi ye denk gelmesi hariç) :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam HDR yi inceledim " dolbyvision, HDR10 ve HLG" 3 farklı yöntem var.
Anladığım kadarıyla HLG için kaynağın da destek olmas gerekmiyormuş ve sadece yazılımsalmış.
ve şu an ibremin döndüğü LG'lerde HDR10 ve HLG desteği var.
HLG:

Hocam bu 49 veya 55 kararı verince,,bu 2 Tvden birinde karar kılacağım.

49UJ630 ile 49UJ701 arasındaki farkı uzun süre inceledim netten, ama harmankordon hoparlör ve biraz daha yazılımsal hz dışında bir fark göremedim siz biliyor musunuz?

Aynı şekilde
55UJ630 ile 55UJ651(55te 701 model no yok) arasında da fark göremedim!
ama fiyat baya farklı. :alala

İşte o sana anlam ifade etmeyen ufak yazılımsal değişiklikler üreticiler için yeni model demek azizim :kiskis

Ancak istatistiksel olarak 701 kefede ağır gelir tabi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi a 101 lerden kalmamış bu TV Grundig 430inch modeli nasıldır yada vestelin bu ayardaki TV modeli nedir
Kardeşim GRUNDİG bigilerim maalesef servis arkadaşımdan alıp, tecrübelerimle harmanlayarak size aktardığım bilgiler. Canlı canlı söküp parçalayıp incelediğim bir ürün değil. Bu anlamda çok detay giremem size açıkçası. Beni bilirsiniz sırf biliyormuş gibi yapmak için yazı yazmam :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam bir sorum da şu , eğer 55inch alırsam;
bendeki TV sehpası bu:

Ayaklı olarak sehpaya koyamıyorum çünkü 55inch 630V modelinde çift ayak var her iki tarafta ve araları 120cm... yani ortadan ayaklı olsa sorun olmazdı, asmam lazım.

max 46 inch diyor, ama max 40 KG diyor.
55 inch LG ise 14kg sizce olur mu, tahmininiz nedir?:alala
Kardeşim ofisimde kullandığım sehpadır kendisi. Şahsi fikrimi söyleyeyim ki büyük ekran tv ler çok da tatlı durmuyor o sehpada. Kilo anlamında ben eski ccfl lcd kullanıyorum gayet sağlam ve dayanıklı. Yine de fabrika uyarılarını dikkate almanı öneririm.

Geri
Üst Alt