Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
abi haklısın
İlk mesajın acemiliği olsa gerek.
Televizyonu terasda toplamda 5-6 ay kullanacağız 40-43 inch arası yeter. Bu hafta a 101 de hi level 40 var 1100 tl bu tv nasıldır yada bu ayarda basıma sıkıntı çıkartmayacak ortalama bir tv tavsiyesi rica edeceğim.
Tam model bellimi HILEVEL?
Ayrıca bulabiirsen eğer 43L2863 TOSHİBA bakabilirmisin rica etsem. Seni oldukça şaşırtır bu tv nin görüntü performansı :ok

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
Bu soruyu cevalamışmıydım bilmiyorum ama bir dah ayazayım :kiskis

DÜZ den kastım, Panel üreticisinden paneli alıp tv ye takıp sahaya sürmek gibi bir anlam olabilir, Şöyle ki. HDR WCG DV vs gibi hiç bir ek panel uygulaması içermeyen panellere ben DÜZ panel diyorum kafa karıştırmasın diye :ok

Yani 6520 ye alternatif çok çok fazla ürün yok, buluruz o sorun değil, sadece marka ve model değişir ancak içerik aynı olur :ok Ancak ''Daha iyisi'' dersen yine ararız elbette :ok

Abicim; o hâlde fiyat olarak az çok Regal'e yakın; alternatif olabilecek veya daha iyi diyebileceğimiz bir TV bulabilirsen bana şahane olur.

Grundig 6565 veya 6645 için ne diyorsun abi? Stabilite ve görüntü kalitesi Regal'den yukarıda mıdır?

B Çevrimdışı

Blue Mavi

Yeni Üye
29 Haz 2018
12
46
Ekranboyutu ve izleme mesafeniz (Daha dorğusu çalışma mesafeniz) Anlamında 4K şart gibi görünse de, aynı tv ile normal yayınları izleme esnasında scale performansı VESTEL üretimlerde beni düşündürür açıkçası.

Bütçeyi zorlama durumu olur mu? Ona göre VESTEL e alternatif bir arayışa girmek daha makul gibi gelecek bana bu nednele soruyorum.

Adem Helvacı Ado
Teşekkürler Adem Bey,
Açıkçası bütçeyi daha da zorlamak istemem ama yine de fikir vermesi açısından model paylaşabilirsiniz.
Yazdıklarınızdan beklentilerim için 4K'nın şart olduğunu ama upscalingde Vestel'in beni mutlu etmeyeceğini anlıyorum. Sanırım yakın mesafede kullanımda bu sıkıntı daha da artacak.

Normal TV yayınlarını izlemeyeceğim için 49 inçlik 4K ya da olursa FHD bir monitör almam daha doğru olur gibi geliyor ama onların fiyatları da yüksek.

1. Yakın fiyatlarda beklentilerime cevap verebilecek bir monitör tavsiyeniz olur mu? (ekranı daha ufak da olabilir)
2. Ya da ekran boyutunu bir miktar düşürerek beklentilerime cevap verebilecek hangi TV'yi tavsiye edebilirsiniz?
3.Tavsiye edebileceğiniz displayport to hdmi çevirici ve HDMI 2.0 kablo var mı ya da 2.0 kablo işi yalan mı ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
Teşekkürler Adem Bey,
Açıkçası bütçeyi daha da zorlamak istemem ama yine de fikir vermesi açısından model paylaşabilirsiniz.
Yazdıklarınızdan beklentilerim için 4K'nın şart olduğunu ama upscalingde Vestel'in beni mutlu etmeyeceğini anlıyorum. Sanırım yakın mesafede kullanımda bu sıkıntı daha da artacak.

Normal TV yayınlarını izlemeyeceğim için 49 inçlik 4K ya da olursa FHD bir monitör almam daha doğru olur gibi geliyor ama onların fiyatları da yüksek.

1. Yakın fiyatlarda beklentilerime cevap verebilecek bir monitör tavsiyeniz olur mu? (ekranı daha ufak da olabilir)
2. Ya da ekran boyutunu bir miktar düşürerek beklentilerime cevap verebilecek hangi TV'yi tavsiye edebilirsiniz?
3.Tavsiye edebileceğiniz displayport to hdmi çevirici ve HDMI 2.0 kablo var mı ya da 2.0 kablo işi yalan mı ?

Aslında monitör tv olarak bakacaksak belki de TN panelli bir ürün denk getirebirimiyiz diye düşündüm şu an.

Aciliyet durumu nedir?

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Ben artık günümüz yayınj teknolojilerinde donanımsal 100hz yi dahi ne kadar şarttır acaba diye düşünür hale geldim. Yazılımsal varyasyonlar ile fakerefreshrate artık öyle boyutlara geldi ki, 100hz için istedikleri fiyat farkına dğeermi diye düşünmeden edemiyor insan.

55SJ950 diyeceğim bütçeyi aşıyor

55PUS6551 incelermisiniz rica etsem :ok
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ado bey,şunu soracağım size dediğiniz şey bütçemi kat kat aşmakta.100 hz gerekli mi değil midir üstadlar siz ve can bey bilirsiniz ondan sordum.Dediğiniz modeli inceledim 3500 bandı önermeniz daha fazlasına gerek yok buda hayli hayli işinizi görür demenizden mi yoksa 55pus7503e o kadar para verme dememenizden mi (pazarlık yapıp fiyatı 4500 bandına çekilir.Yoksa farklı modellerine mi odaklanayım.Yoksa farklı model farklı markalara mı yöneleyim).
Çünkü televizyonu uzun süreli kullanmak istiyorum o yüzden 100 200 lira daha fiyat yükseltebilirim.

B Çevrimdışı

Blue Mavi

Yeni Üye
29 Haz 2018
12
46
Adem Helvacı Ado

Aciliyeti yok. Aklınızda halihazırda monitör için marka model var mı diye soracaktım ama monitörler istediğim boyutlarda imkansız fiyatlarda, yanılıyor muyum?

Bütçe dahilindekiler maks. 32" olarak gözüküyor ki bu benim için yetersiz kalıyor.

TV için boyuttan kısıp 2 beklentimi de karşılayacak bir model varsa; onu belirtirseniz sevinirim. O da imkansız ise:

İlk mesajımdaki beklentilerimi yakından kullanım yokmuş gibi yine yorumlayabilir misiniz?

Kullanım şekli şu şekilde olacak:

Tek kullanıcı ben olacağım yani açı sorunu yok.

TV ile aramda 3.5m olacak (ileride salona koyacak olursam bu mesafe 5m'yi biraz geçer).
Bu USB vb. bir kaynaktan video izlerkenki durum, izleyeceğim videolar 1080P, 720P ağırlıklı olacak. Hızlı sahnelerde vs. çuvallamasın istiyorum. TV kanallarını hiç izlemiyorum.

İkinci durum ise; laptobu TV'ye bağlayıp TV'yi koyacağım masada çalışma durumu. Bu durumda TV ile aramda 1m gibi bir mesafe olacak. Bu durumda yazıların ve görsellerin gayet güzel gözükmesini istiyorum.

49 ya da 55" TV almak istiyorum. Masada çalışma durumu olacağından ve bu boyutlarda PPI iyice düştüğü için 4K almak doğru geliyor.

Listeyi, fiyatları da göz önüne alarak (3000TL'yi fazla geçmeyecek şekilde) Vestel 55UD9400, 55UD9300, 49UD9650 ve 49UD9400' e kadar daralttım.

Bu 2 kullanım senaryosu için:

1. 4K doğru seçim mi? Değilse Regal 48 ya da 55R6520F işimi iyi şekilde görür mü? Ya da başka model?
2 Daha düşük 4K modeller de işini görür derseniz onları da değerlendirebilirim. Belirgin fiyat avantajı sağlayacaksa smart, wifi, widi, bluetooth vs. önemli değil.
3. Yukarıdaki 4K modellerde HDMI 2.0 ve USB 3.0 var mı?
4. Tavsiye edebileceğiniz displayport to hdmi çevirici ve HDMI 2.0 kablo var mı ya da 2.0 kablo işi yalan mı?
5. Alım için 8 Temmuz sonrasını bekliyor muyuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
zerdd Çevrimdışı

zerdd

Yeni Üye
29 Haz 2018
3
29
Taleplerinizi karşılayacak ürün için bütçe yetersiz azizim, yerli üretimlere yönelmek gerekir ki o da oldukça üzücü sonuçlar doğurabiliyor bazen.

bence yeniden bir değerlendirme yapmalısınız :ok
Teşekkürler. Peki bu bütçede önerdiğiniz 4k televizyon var mıdır? Bir de yazdığım modeller kurtaramaz mı? TV olarak kullanmayacağım sadece PS4 oto için, bazen de Netflix film vs.

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
Selamlar adem bey sizden arçelik konusunda bir yorum alamadım. şuanda gündemimde philips 49pus7502 var bu tv için veya onun alternatif olarak tv tavsiye edermisiniz. 49pus7502 için artı ve eksilerini veya sizden 10 üzerinden kaç alır gibi bana tavsiye ederseniz ona göre almak istiyorum.

A Çevrimdışı

abidinkaya

Yeni Üye
30 Haz 2018
2
25
Merhabalar ben yaklaşık 2-2.30 metreden ps4 pro ve turkcell tv+ trt4k ile dünya kupası ve normal yayınları seyredeceğim bir tv almak istiyorum. Ana amaç ps4 pro. Yaptığım araştırmalarda samsung 43mu7000 40mu7000 sony 43xe7005 gibi modeller arasında kaldım. Farklı önerilere de açığım. Bütçe olarak pek bir kriterim yok zaten bu özelliklerde pahalı bir tvde bulamadım. Önerilerinizi bekliyorum üstatlarım.

E Çevrimdışı

egeltar

Yeni Üye
30 Haz 2018
7
40
Adem Helvacı Ado, geri dönüş için teşekkürler, başlığı başından sonuna kadar okuyunca ister istemez Samsung, Lg, Sony vs. ye karşı biraz mesafeliyim, o kadar paraya değmiyor gibi... F/P olarak seg, regal, vestel, awox vs. gibi panellere odaklandım. açıkçası 4k için bile hevesli değilim. ancak derseniz ki yakın zamanda demode kalır elinizdeki FHD, tamam 4k olsun derim. özetle 2500 TL nin üzerini istisna olmadıkça ( cazip bi modelin kampanyası, indirimi falan) zorlamam çok. Görüntü kalitesi olarak iyi kötü memnun kalsam( Oyun, maç yayını, film için), servis hizmeti de çok kötü olmadıktan sonra smart olması, iyi ses vermesi mühim değil çok. tv box ve harici sesle telafi ederim.

Geri
Üst Alt