K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
Aslında 49 demeseydin sana 43L2863 incelermisin derdim,

Ancak ''49-50 olmalı'' dersen öncelikle 10bit HDR LG IPS panel ve MB130 ile üretilmiş 49R7020 incelemeni önerirdim lakin o da maalesef yengeç ayak yani senin istediğin gibi değil.

Ayak yapısı biraz zorlayacak ama araştıracağım size uygun bir şeyler :ok

EDİT: Aradığım cihaz burnumun dibindeymiş zaten :kiskis

49L2863DAT :ok

Adem Helvacı Ado hocam toshibayı herhangi bi satıcıda bulamıyorum, sanırım a101 getirmiş ve normal satıcılarda bulunmuyor.yengeç ayak olmayan başka bir önerin olabilir mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado abicim; uzun bir mesaj olacak yine ama derdimi net anlatayım istiyorum.

Bütçeyi 2000 Liraya düşürdüm; kendimi zorlamama lüzum yok diye düşünüyorum. 3 Temmuzda kesin olarak alacağım TV'yi kısmetse.

AWOX önermiştin ama hâlâ MH ve garanti süresi bakımından soğuk bakıyorum.

FHD ve 4K seçiciliği yapmıyorum artık. Ekran boyutu 43 de olabilir; 50 de olabilir.

IPS ve VA konusunda ise, geçtiğimiz günlerde Teknosa'da bir Vestel 40 UB6300 gördüm ve görüntüsü resmen beni cezbetti diğer TV'ler arasında. Paneli nedir, ne değildir bilemiyorum ama senin bilgin varsa, oradan yola çıkarak panel tercihi yapmam da kolaylaşır diye düşünüyorum.

Regal 6520, Toshiba 2863 ve Grundig 6565'i senin yorumlarından yola çıkarak belirledim.

Regal 48-49 inç; Toshiba ve Grundig 43 inç oluyor aynı fiyata.

Hangisini önerirsin? Veya yine ekstra ekleyebileceğin bir model var mıdır abicim?

Günaydın Kardeşim;

40UB6300 modelde düz SASMUNG VA panel mevcut, Sanırım daha naturel renk ve görüntü seviyorsun o nedenle seni cezbetmiş olabilir.

REGAL 6520 için de aynı şey söz konusu,

TOSH da LG
GRUNDİG de SAMSUNG CMO karma panel var.

referans olabilir belki diye yeni eklediğim şu videoya bakabilirsin.

İstersen 6520 için de mağazadan çekim yapabilirim bu gün ancak gündüz ortamında yansıma çok oluyor, istersen akşam uğrar çekerim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstad yoktun bir kaç gündür. Albanez üstadtan da haber alamadık, inşallah iyidir:ok 49pus 7503 modeli 3490 tl şuan, 49ud9650 modeli ise 2760 tl , 50 pus7303 modeli ise 3383 tl.

Abicim selamlar, Klima sezonunun da başlaması ile programlar iyice yoğrunlaştı, Değişik markaların yetkili servisleri ile programlarım oluyor onlara refakat ediyorum vs. Kendi yoğunluğum cabası. O nedenle bu aralar biraz eski sıklığımda online olamıyorum ancak yine de foruma faydalı işler için uğraşıyorum :ok

Sizler nasılsınız bu arada?

Can Abi kafasını bir şeylere takıp darılmış olabilir, Biraz zaman geçsin, ararız hatırını sorarız :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
1) hocam uzun açıklama için teşekkür ederim, şu kısımda bahsettiğiniz 50UD8400 , vestel mi?

--------
50UD8400 de benim panel kalite listemin en başında olan AUO ve ikinci sırada olan CMO panel kullanılmıştır ve doğal olarak yapı tipleri VA dır. Sorun şu ki bu modelde HDR WCG HB DV gibi ek özelliklerden hiç birisi bulunmamaktadır, nature tv dir.
----------------

2)) eskiden PVA paneller daha pahalıydı, şimdi fark kalmadı mı acaba?
yani vestel 50UD8400 , 49UD8400'den daha pahalı ve specler aynı.

3) PVA paneller parlaklık olarak daha iyiler mi hala? O konuda karşılaştırmamışsınız da. Gün ışığında avantaj veya normal kanal izlerken daha iyi oluyor (Film izlerken berbat olabiliyor tabi, Nicolas Cage tiyatrodaymış gibi görünüyor )))

4) hocam HDR nasıl birşey? Eğer şu eski dinamik contrast gibi birşeyse cinayet :)
contrast aralıgını toplamda genişletmek için koyu tonların oldugu ekranda aralığı siyaha dogru kaydırıyor , ışıklı ortamda beyaza çekiyor ve bu değişimleri ekranda görebiliyordunuz, yani berbattı.

5) WCG HB DV konusunda da bilgim yok, google yerine siz 1-2 konuşma cümlesi şeklinde söylerseniz kaparım ben hemen ))

6) Eskiden bilirsiniz VCD leri PC monitöründen izlerken düşük çöznüürlüğün etkisiyle monitör tüm hatalarını gösterirdi VCDdeki filmin.
şimdi aynı şekilde 4K tv alıp , uydudan HD yayın izliycez,, aynı mantık geçerli olur mu? öyleyse normal HD bir model almak lazım, yok ama 4K panelelr daha kaliteli ve upscale ları çok başarılı derseniz o ayrı.

Selamlar

1- EVET

2- Eskiden paneller arasında kalite ve teknoloji ayırımına dair fark vardı bu da ücretsel tabloya yansırdı. Şimdi ise durum öyle değil. Gönül isterdi ki şimdi ikisi de aynı kalite seviyesine ulaştı diyebilelim lakin tam tersi artık tüm paneller çok daha ucuza yani çok daha dandik imal ediliyor bu nedenle ne kalite ne de ücret ayırımı kalmadı diyebilriz.

3- Yazılımsal varyasyonların devreye girmesiyle bu ayırımlar neredeyse profesyonel gözler hariç ayırt edilemeyecek seviyelere çekildi. Özellikle arka aydınlatma sistemi ile senkronize çalışan bazı yazılımlar, ek panel uygulamaları (HDR WCG HB DV vs) ile bir çok açık kapatılıyor ancak sonuçta hepsi yazılımsal. Ben seviyorum o ayrı konu zira dinamikçiyim ben, lakin nature seven izleyicilere çok da hitap ettiğini düşünmüyorum, onlara daha native paneller lazım mesela DÜZ AUO panelin tadı başkadır. DÜZ SAMSUNG da hakkını verir, DÜZ LG renkler konusunda aşık eder kendisine, ancak hepsinin de vereceği fireler vardır.

4- Evet, HDR aslında kontrast için bir uyarlama yalnız yazılımsal ve arka aydınlatma ile senkronize çalışan bir uyarlama.

5- HDR yüksek kontrast aralığı WCG daha doğal renkler için renk kodlarını düzenleyici indirgeyici (Çünkü bazı renk aralıkları insan gözünün görebileceği tonlarda değidlir) HB Daha yüksek ışık, DV bazı stüdyo ortamlarında çok kaliteli kameralarla çekilen görüntüleri tv lerde izleyemediğimiz için daha düşük seviye yani daha düşük kalitede izlediğimizi bilen uzmanların bu düşüşü en aza indirgemek, kaliteyi mümkün olduğunca muhafaza edebilmek için ortaya çıkarttıkları bir teknoloji.

6- Upscale kalitesi, işlemci ve mühendislik kalitesine paraleldir. Ancak ne kadar kaliteli olursa olsun HD yayın HD panelde izlenmelidir bu 2x2=4 kadar net bir durumdur. 4K panel alacak olan kullanıcının mutlaka 4K ile uzun süreli işi/çalışması olması gereklidir. Bu gün gidip bir AWOX 4K tv alıp sonra da ATV kanalını 10 numara göstermesini beklemek ütopik bir düşünce olur.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle herkese slmlar.
Terasda kllanılmak üzere 1000-2000 tl aralığında eğer olursa uydu alıcısı hızlı bir tv tavsiyesi alabilirmiyim. Adem Helvacı Ado

Teşekkürler

Kardeşim hoşgeldin;

HD kanallarda dahili uydu alıcıları genelde bekleneni vermiyor lakin ilginçtir ki AWOX tv ler bu konuda oldukça başarılı.

Bunun dışında 1000 ile 20000 arasında uçurum var azizim ayrıca ekran ebatı da vermemişsiniz.

Yine de 43L2863 incelemenizi tavsiye ederim, hem gün ışığı hem de açı konusunda başarılı tv dir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
- -
Bi haftalık araştırmalarımda vestel odaklanmıştım. Ama bugün lg de listeye aldım. Lgler HDR desteği var, ips panel. Vestel hdr yok va panel. Samart özellikleri açısından değerlendirmeleri de içeren 2500-3000 aralığında hangilerini tavsiye edebilirsiniz? Samsunglar biraz pahalı gibi. Diğer markalarda öneri var mı?

Derin Futbol merakınız yok ise Bu listede UJ630 ön plana çıkar. VESTEL den o canlılıkta görüntü ve renk alamazsınız :ok

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
Günaydın Kardeşim;

40UB6300 modelde düz SASMUNG VA panel mevcut, Sanırım daha naturel renk ve görüntü seviyorsun o nedenle seni cezbetmiş olabilir.

REGAL 6520 için de aynı şey söz konusu,

TOSH da LG
GRUNDİG de SAMSUNG CMO karma panel var.

referans olabilir belki diye yeni eklediğim şu videoya bakabilirsin.

İstersen 6520 için de mağazadan çekim yapabilirim bu gün ancak gündüz ortamında yansıma çok oluyor, istersen akşam uğrar çekerim :ok

Hocam; REGAL 6520 şu an bana biraz daha sıcak.

* Senin de kullandığını ve memnun olduğunu dile getirdiğin bir TV olması.

* VA panel olması (filmler ve maçlar için).

* Ekran boyutuna göre fiyatının uygunluğu.

Dolayısıyla bana 48', 49' hangisi olursa görsel bir şeyler sunabilirsen çok sevinirim hocam. 49' yeni üretim sanırım bilemiyorum.

Hocam bir de; "düz Samsung VA" yazın dikkatimi çekti. Yukarıda bir arkadaşa da "DÜZ AUO panelin tadı başkadır. DÜZ SAMSUNG da hakkını verir, DÜZ LG renkler konusunda aşık eder kendisine" yazmanızdan da yola çıkarak soruyorum; nedir bu "düz"? :alala

A Çevrimdışı

akskon

Yeni Üye
28 Haz 2018
12
45
Derin Futbol merakınız yok ise Bu listede UJ630 ön plana çıkar. VESTEL den o canlılıkta görüntü ve renk alamazsınız :ok

Futbol hobilerim arasında. Dün mediamarkta baktım. Vestel daha mat duruyor. Samsung lg ve philips daha canlı. Futbol ve HDR düşünürsek 49 veya 43 inç ne tavsiye edersiniz. 43 inç dememin sebebi oturduğum salona daha uygun. 49 biraz büyük olur gibi. Almışken 49 alayım diyorum.

A Çevrimdışı

ARKİN11

Yeni Üye
28 Haz 2018
13
41
Kardeşim hoşgeldin;

HD kanallarda dahili uydu alıcıları genelde bekleneni vermiyor lakin ilginçtir ki AWOX tv ler bu konuda oldukça başarılı.

Bunun dışında 1000 ile 20000 arasında uçurum var azizim ayrıca ekran ebatı da vermemişsiniz.

Yine de 43L2863 incelemenizi tavsiye ederim, hem gün ışığı hem de açı konusunda başarılı tv dir.

abi haklısın
İlk mesajın acemiliği olsa gerek.
Televizyonu terasda toplamda 5-6 ay kullanacağız 40-43 inch arası yeter. Bu hafta a 101 de hi level 40 var 1100 tl bu tv nasıldır yada bu ayarda basıma sıkıntı çıkartmayacak ortalama bir tv tavsiyesi rica edeceğim.

S Çevrimdışı

sanks

Yeni Üye
27 Haz 2018
2
45
Beni yanlış anlamayın lakin, bu fiyatlara ürün satıp da 2usd lik dahili wifi kitini ürüne takmayan markadan ürün almayı makul göremiyorum ben. Burada konu wifi konusu da değil yaklaşım konusu aslında. Aynı fiyat bantlarında aynı özelliklerde aynı kalitede ürün bulunabilir diye düşünüyorum. biraz daha araştırıp alternatif modeller ile gelebilirmisiniz rica etsem, ona göre daha detaylı bir değerlendirme yapabilriiz :ok
teşekkürler alternatif modellerle rahatsız ederim ilerleyen zamanda

A Çevrimdışı

ARKİN11

Yeni Üye
28 Haz 2018
13
41
Adem Helvacı Ado
abi haklısın
İlk mesajın acemiliği olsa gerek.
Televizyonu terasda toplamda 5-6 ay kullanacağız 40-43 inch arası yeter. Bu hafta a 101 de hi level 40 var 1100 tl bu tv nasıldır yada bu ayarda basıma sıkıntı çıkartmayacak ortalama bir tv tavsiyesi rica edeceğim.
abi

Grundig 43 VLE 5537 WL 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV

bu tv ile görüşlerin nelerdir. Bu kalemde vestelin tvleride var.

A Çevrimdışı

akskon

Yeni Üye
28 Haz 2018
12
45
Geri
Üst Alt