zerdd Çevrimdışı

zerdd

Yeni Üye
29 Haz 2018
3
29
Öncelikle herkese merhaba,

Yeni alacağım PS4 Pro için 43"- 49" bir tv düşünüyorum,
TV benim odamda olacak, ekrana uzaklık 1,5 en fazla 2 metre (ki 2 metre bile olmaz diye tahmin ediyorum, daha çok 1-1,5 metre olacak, yatağın bitişiğindeki duvara monte edeceğim hareketli mekanizmayla)
aklımda LG 43uj701v, Samsung mu6300, Samsung MU7000 var, ama bunlarla sınırlı değilim, bunlar kendi araştırmalarım sonucu arasında kaldığım ürünler.
%70-80 Ps4 Pro, geri kalan sürede de Netflix, Film için kullanacağım.
Odanın perdeleri siyah, mağara gibi oluyor çekince.

TV bana görüntü kalitesini, oyunlarda HDR ve 4k keyfini yaşatsın, ses kalitesi olarak da düzgün olsun, wifi ve smart TV de olsun istiyorum. bütçe maksimum 3000 TRY

Çok kararsız kaldım, ülkedeki düşük bütçeli kaliteli televizyonlar kısıtlı ve dolar kuru bu kadar yüksek olunca 3000 lira gibi bir bütçe bile çok az kalıyor.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Arkadaşlar merhaba 55inç televizyon bakıyorum mağazadan alacağım.Fiyat aralığım 3500-4500 tl.Uzun süreli kullanıma uygun sorun çıkarmayacak ve 100 hzlik(sanırım uzun süre için bu gerekliymiş) bir televizyon arıyorum.

G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
7 serisi olursa süper olur diye düşünüyorum :ok

Hocam 4K 49 veya 55 alacağım, ve sadece tv kanalı izlenecek, sadece TRT4K var ve birkaç yıl içinde sadece 1-2 kanal daha olur diye düşünüyorum, yani 4K almak saçma gibi görünse de ,

üreticiler 4K panellere yatırım ve argelerini kaydırdıkalrı için elde kalıp satılan fullhd paneller vasat diyorlar,,, kaldı ki 4K ların kaldı ki upscale yetenekleri genelde idare eder diyorlar..

Hocam bize 4K 100hz panelli modellerden yazar mısınız?
49-55 inch arası ve uygun fiyatlı.

bu arada samsung 50MU7000 nin 45 dereceden bile görüntüsüne inanamadım !! , eskiden samsung PVa paneller böyle değildi. hatta burda bir konu daha açılmış, inanılmaz.. Az kalabalık bir ailede oalcak iş değil...
benim evdeki 26inch TN panel monitörümle aynı berbatlıkta açılarda.. ki TN panelin görevi oyun performansıydı zaten. açılar değil.. "TV" bu gerçekten inanamadım. harıl harıl ve sadece IPS arıyoru tekrardan :)

B Çevrimdışı

Blue Mavi

Yeni Üye
29 Haz 2018
12
46
Adem Helvacı Ado Bey, tavsiye sayfasındaki mesajların önemli bir kısmını inceledim, farklı durumlar için tavsiye ettiğiniz ürünlerden kendime tablo dahi hazırladım, sizlerden de fikir alayım istedim.

Kullanım şekli şu şekilde olacak:

Tek kullanıcı ben olacağım yani açı sorunu yok.

TV ile aramda 3.5m olacak (ileride salona koyacak olursam bu mesafe 5m'yi biraz geçer).
Bu USB vb. bir kaynaktan video izlerkenki durum, izleyeceğim videolar 1080P, 720P ağırlıklı olacak. Hızlı sahnelerde vs. çuvallamasın istiyorum. TV kanallarını hiç izlemiyorum.

İkinci durum ise; laptobu TV'ye bağlayıp TV'yi koyacağım masada çalışma durumu. Bu durumda TV ile aramda 1m gibi bir mesafe olacak. Bu durumda yazıların ve görsellerin gayet güzel gözükmesini istiyorum.

49 ya da 55" TV almak istiyorum. Masada çalışma durumu olacağından ve bu boyutlarda PPI iyice düştüğü için 4K almak doğru geliyor.

Listeyi, fiyatları da göz önüne alarak (3000TL'yi fazla geçmeyecek şekilde) Vestel 55UD9400, 55UD9300, 49UD9650 ve 49UD9400' e kadar daralttım.

Bu 2 kullanım senaryosu için:

1. 4K doğru seçim mi? Değilse Regal 48 ya da 55R6520F işimi iyi şekilde görür mü? Ya da başka model?
2 Daha düşük 4K modeller de işini görür derseniz onları da değerlendirebilirim. Belirgin fiyat avantajı sağlayacaksa smart, wifi, widi, bluetooth vs. önemli değil.
3. Yukarıdaki 4K modellerde HDMI 2.0 ve USB 3.0 var mı?
4. Tavsiye edebileceğiniz displayport to hdmi çevirici ve HDMI 2.0 kablo var mı ya da 2.0 kablo işi yalan mı?
5. Alım için Temmuz'u bekliyor muyuz?

Teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar merhaba. Çok yorucu bir gün geçirdim. İzniniz olursa mesajlarınızı dikkatlice okuyarak yarın sabah cevap vereyim :ok

E Çevrimdışı

egeltar

Yeni Üye
30 Haz 2018
7
40
Merhabalar,
İş/Şehir değişikliği sebebiyle yeniden ev/eşya toparlama sürecindeyim. Forumu tesadüfen keşfettim, tam da zamanında bulmuşum. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Tüm evi sıfırdan toparladığım için oturma odasının kafamdaki yerleşimini paylaşmam sanırım faydalı olacak.

IMG-8360e49de3bf136b520c1440c1cd5cde-V.jpg

benden önce oturanlar sağdaki kısa kenara duvara monte etmişler tv yi. pencereyi karşısına aldığı için yansıma yapar diyerek ben oraya koymamayı düşündüm, bilmem siz ne dersiniz?

Yalnız yaşıyorum o yüzden kenardan izleme problemi olmayacak, uzanmalı köşe koltuğun direk karşısında konumlandırma niyetindeyim. (böyle kötü, pencere karşısında daha iyi olur derseniz değerlendiririm.)

Forumdan okuduklarımdan yola çıkarak çok masraf yapmama niyetindeyim. Hatta ps4 pro alacakken onu da ps3 şeklinde revize ettim.

Smart özelliği ile güçlü ses de aramıyorum. İcabında tv box alacağım, hali hazırda Samsung bluray oynatıcısıyla bi sinema sistemim var. (tv box konusunda malumatım yok ama her ihtiyacı görecek şekilde özellikleri var sanırım, netflix, youtube vs...)

oyun dışında(ps3) , maç yayınlarını , net veya usb/bluray disk ile film/dizi için kullanacağım. Her şeyi dört dörtlük olamayacağı için nelerden feragat etmem gerekir veya neler gereksiz olur bilemiyorum. (4K mı FHD mi ona bile karar veremedim.) Mevcut konumlandırmada duvardan duvara 290 cm, izleme mesafesi yaklaşık 2,5 metre civarı olacak. Hangi boyutta bir panel alacağımı netleştirmedim de, 46-50 arası uygundur sanırım?

Konuyu baştan okuyunca panel tipi, anakart, üç harfli görüntü özellikleri falan kafam biraz çorba oldu :) ( ha bu arada Panasonic gw30 sahibiyim, diğer evde hala kullanırız, yanlış hatırlamıyorsam yine albani üstat tavsiye ediyordu o zamanlar.)

Anlatmaya çalıştığım kullanım şekline uygun alternatifler modeller tavsiye edebilirseniz, uygun fiyat/kampanya takip etmeye başlayacağım. (fiyat konusunda limit vs yazmadım, marka takıntım yok, bu şu ihtiyaçlarını karşılar dediklerinizi görerek inceleyip, uygun fiyata denk getirirsem alma niyetindeyim)
Son olarak fotodaki sağ üst ve yandaki taralı
kısımlar kitaplık vs. olarak düşünüldü. sağdaki kısa kenarda priz ve anten çıkışı, koltuğun arkasında da priz var.

umarım yeterince ifade edebilmişimdir. tavsiyeler için şimdiden teşekkürler...

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
523
40
yarın şoka axen 32 inç tv geliyormuş. Mutfak için alınabilir mi acaba ? yoksa awox mu daha mantıklı ikiside aynı fiyat aşağı yukarı

sok-market.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
yarın şoka axen 32 inç tv geliyormuş. Mutfak için alınabilir mi acaba ? yoksa awox mu daha mantıklı ikiside aynı fiyat aşağı yukarı

sok-market.jpg

Günaydın; Aralarındaki tek fark panel üretici firması olarak AXEN SAMSUNG'u, AWOX ise CMO yu tercih ediyor. Onun dışındaki Performans/Kalite eğrisi paralel çizgidedir. Yalnız AXEN halen dışarıdan takılan uydu alıcılarda ısrar ediyormu acaba bunu teyit etmek lazım. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar,
İş/Şehir değişikliği sebebiyle yeniden ev/eşya toparlama sürecindeyim. Forumu tesadüfen keşfettim, tam da zamanında bulmuşum. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Tüm evi sıfırdan toparladığım için oturma odasının kafamdaki yerleşimini paylaşmam sanırım faydalı olacak.

IMG-8360e49de3bf136b520c1440c1cd5cde-V.jpg

benden önce oturanlar sağdaki kısa kenara duvara monte etmişler tv yi. pencereyi karşısına aldığı için yansıma yapar diyerek ben oraya koymamayı düşündüm, bilmem siz ne dersiniz?

Yalnız yaşıyorum o yüzden kenardan izleme problemi olmayacak, uzanmalı köşe koltuğun direk karşısında konumlandırma niyetindeyim. (böyle kötü, pencere karşısında daha iyi olur derseniz değerlendiririm.)

Forumdan okuduklarımdan yola çıkarak çok masraf yapmama niyetindeyim. Hatta ps4 pro alacakken onu da ps3 şeklinde revize ettim.

Smart özelliği ile güçlü ses de aramıyorum. İcabında tv box alacağım, hali hazırda Samsung bluray oynatıcısıyla bi sinema sistemim var. (tv box konusunda malumatım yok ama her ihtiyacı görecek şekilde özellikleri var sanırım, netflix, youtube vs...)

oyun dışında(ps3) , maç yayınlarını , net veya usb/bluray disk ile film/dizi için kullanacağım. Her şeyi dört dörtlük olamayacağı için nelerden feragat etmem gerekir veya neler gereksiz olur bilemiyorum. (4K mı FHD mi ona bile karar veremedim.) Mevcut konumlandırmada duvardan duvara 290 cm, izleme mesafesi yaklaşık 2,5 metre civarı olacak. Hangi boyutta bir panel alacağımı netleştirmedim de, 46-50 arası uygundur sanırım?

Konuyu baştan okuyunca panel tipi, anakart, üç harfli görüntü özellikleri falan kafam biraz çorba oldu :) ( ha bu arada Panasonic gw30 sahibiyim, diğer evde hala kullanırız, yanlış hatırlamıyorsam yine albani üstat tavsiye ediyordu o zamanlar.)

Anlatmaya çalıştığım kullanım şekline uygun alternatifler modeller tavsiye edebilirseniz, uygun fiyat/kampanya takip etmeye başlayacağım. (fiyat konusunda limit vs yazmadım, marka takıntım yok, bu şu ihtiyaçlarını karşılar dediklerinizi görerek inceleyip, uygun fiyata denk getirirsem alma niyetindeyim)
Son olarak fotodaki sağ üst ve yandaki taralı
kısımlar kitaplık vs. olarak düşünüldü. sağdaki kısa kenarda priz ve anten çıkışı, koltuğun arkasında da priz var.

umarım yeterince ifade edebilmişimdir. tavsiyeler için şimdiden teşekkürler...

Kullandığınız eski tv kaynaklı alışkanlığınızın beni tedirgin etmesinin dışında 4K yayın içeriklerine ne derece ihtiyaç duyacağınız konusunda bazı gitgellerim var. Rakamsal bir ipucu verseniz iyi olurdu ancak yine de ''Para önemli değiL'' derseniz eğer, NU8000 modeli incelermisiniz rica etsem, fikirlerinize göre yeniden bir değerlendirme yaparız :ok

Bu aralar NU8000 ciddi gündemimde benim, halk tabiri ile ''Adamlar yapmış'' :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Bey, tavsiye sayfasındaki mesajların önemli bir kısmını inceledim, farklı durumlar için tavsiye ettiğiniz ürünlerden kendime tablo dahi hazırladım, sizlerden de fikir alayım istedim.

Kullanım şekli şu şekilde olacak:

Tek kullanıcı ben olacağım yani açı sorunu yok.

TV ile aramda 3.5m olacak (ileride salona koyacak olursam bu mesafe 5m'yi biraz geçer).
Bu USB vb. bir kaynaktan video izlerkenki durum, izleyeceğim videolar 1080P, 720P ağırlıklı olacak. Hızlı sahnelerde vs. çuvallamasın istiyorum. TV kanallarını hiç izlemiyorum.

İkinci durum ise; laptobu TV'ye bağlayıp TV'yi koyacağım masada çalışma durumu. Bu durumda TV ile aramda 1m gibi bir mesafe olacak. Bu durumda yazıların ve görsellerin gayet güzel gözükmesini istiyorum.

49 ya da 55" TV almak istiyorum. Masada çalışma durumu olacağından ve bu boyutlarda PPI iyice düştüğü için 4K almak doğru geliyor.

Listeyi, fiyatları da göz önüne alarak (3000TL'yi fazla geçmeyecek şekilde) Vestel 55UD9400, 55UD9300, 49UD9650 ve 49UD9400' e kadar daralttım.

Bu 2 kullanım senaryosu için:

1. 4K doğru seçim mi? Değilse Regal 48 ya da 55R6520F işimi iyi şekilde görür mü? Ya da başka model?
2 Daha düşük 4K modeller de işini görür derseniz onları da değerlendirebilirim. Belirgin fiyat avantajı sağlayacaksa smart, wifi, widi, bluetooth vs. önemli değil.
3. Yukarıdaki 4K modellerde HDMI 2.0 ve USB 3.0 var mı?
4. Tavsiye edebileceğiniz displayport to hdmi çevirici ve HDMI 2.0 kablo var mı ya da 2.0 kablo işi yalan mı?
5. Alım için Temmuz'u bekliyor muyuz?

Teşekkürler.
Ekranboyutu ve izleme mesafeniz (Daha dorğusu çalışma mesafeniz) Anlamında 4K şart gibi görünse de, aynı tv ile normal yayınları izleme esnasında scale performansı VESTEL üretimlerde beni düşündürür açıkçası.

Bütçeyi zorlama durumu olur mu? Ona göre VESTEL e alternatif bir arayışa girmek daha makul gibi gelecek bana bu nednele soruyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar merhaba 55inç televizyon bakıyorum mağazadan alacağım.Fiyat aralığım 3500-4500 tl.Uzun süreli kullanıma uygun sorun çıkarmayacak ve 100 hzlik(sanırım uzun süre için bu gerekliymiş) bir televizyon arıyorum.
Ben artık günümüz yayınj teknolojilerinde donanımsal 100hz yi dahi ne kadar şarttır acaba diye düşünür hale geldim. Yazılımsal varyasyonlar ile fakerefreshrate artık öyle boyutlara geldi ki, 100hz için istedikleri fiyat farkına dğeermi diye düşünmeden edemiyor insan.

55SJ950 diyeceğim bütçeyi aşıyor

55PUS6551 incelermisiniz rica etsem :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle herkese merhaba,

Yeni alacağım PS4 Pro için 43"- 49" bir tv düşünüyorum,
TV benim odamda olacak, ekrana uzaklık 1,5 en fazla 2 metre (ki 2 metre bile olmaz diye tahmin ediyorum, daha çok 1-1,5 metre olacak, yatağın bitişiğindeki duvara monte edeceğim hareketli mekanizmayla)
aklımda LG 43uj701v, Samsung mu6300, Samsung MU7000 var, ama bunlarla sınırlı değilim, bunlar kendi araştırmalarım sonucu arasında kaldığım ürünler.
%70-80 Ps4 Pro, geri kalan sürede de Netflix, Film için kullanacağım.
Odanın perdeleri siyah, mağara gibi oluyor çekince.

TV bana görüntü kalitesini, oyunlarda HDR ve 4k keyfini yaşatsın, ses kalitesi olarak da düzgün olsun, wifi ve smart TV de olsun istiyorum. bütçe maksimum 3000 TRY

Çok kararsız kaldım, ülkedeki düşük bütçeli kaliteli televizyonlar kısıtlı ve dolar kuru bu kadar yüksek olunca 3000 lira gibi bir bütçe bile çok az kalıyor.

Taleplerinizi karşılayacak ürün için bütçe yetersiz azizim, yerli üretimlere yönelmek gerekir ki o da oldukça üzücü sonuçlar doğurabiliyor bazen.

bence yeniden bir değerlendirme yapmalısınız :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam; REGAL 6520 şu an bana biraz daha sıcak.

* Senin de kullandığını ve memnun olduğunu dile getirdiğin bir TV olması.

* VA panel olması (filmler ve maçlar için).

* Ekran boyutuna göre fiyatının uygunluğu.

Dolayısıyla bana 48', 49' hangisi olursa görsel bir şeyler sunabilirsen çok sevinirim hocam. 49' yeni üretim sanırım bilemiyorum.

Hocam bir de; "düz Samsung VA" yazın dikkatimi çekti. Yukarıda bir arkadaşa da "DÜZ AUO panelin tadı başkadır. DÜZ SAMSUNG da hakkını verir, DÜZ LG renkler konusunda aşık eder kendisine" yazmanızdan da yola çıkarak soruyorum; nedir bu "düz"? :alala

Bu soruyu cevalamışmıydım bilmiyorum ama bir dah ayazayım :kiskis

DÜZ den kastım, Panel üreticisinden paneli alıp tv ye takıp sahaya sürmek gibi bir anlam olabilir, Şöyle ki. HDR WCG DV vs gibi hiç bir ek panel uygulaması içermeyen panellere ben DÜZ panel diyorum kafa karıştırmasın diye :ok

Yani 6520 ye alternatif çok çok fazla ürün yok, buluruz o sorun değil, sadece marka ve model değişir ancak içerik aynı olur :ok Ancak ''Daha iyisi'' dersen yine ararız elbette :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Futbol hobilerim arasında. Dün mediamarkta baktım. Vestel daha mat duruyor. Samsung lg ve philips daha canlı. Futbol ve HDR düşünürsek 49 veya 43 inç ne tavsiye edersiniz. 43 inç dememin sebebi oturduğum salona daha uygun. 49 biraz büyük olur gibi. Almışken 49 alayım diyorum.

43PUS6551, Futbol merakınız varsa bence AMBİ desteği size ayrı keyfi verecektir :ok

Geri
Üst Alt